Jump to content
Порталът към съзнателен живот
yasoo

Лечение на животни с хомеопатия

Recommended Posts

Благодаря за отговора. Да, давам още Игнация, след като го видях, че се изходи и спря да пие толкова вода, му давам всяка сутрин (спрях даването вечер), защото реших, че има реакция на л-вото. Според мен има подобрение. Добре, ще пиша след седмица като видя дали наддава. Не мога да го премеря на кантар, защото ме е страх да не ми се озъби, но пък за седмица, ако има промяна в теглото, трябва да заглади косъм предполагам.

Сподели това мнение

Мина седмица, но не забелязвам Лео да наддава, още си е хърбав и му се броят ребрата. Това изобщо не се е променило все още. Как да постъпя, още ли да изчакам? Мисля си, че може би от студа изразходва повече енергия и затова не наддава. Но пък така добре яде... не знам. Моля за съвет.

Сподели това мнение

През м. март тази година котето ми се съвзе с Игнация, но бяха  необходими време и постоянство. Благодаря, Мария- София, и ЧРД на патерица!

Редактирано от Inseparabile

Сподели това мнение

Здравейте, нуждая се от хомеопатично лекарство против разгонване на котката ми. Вчера трябваше ветиринарният лекар да и бие лекарство, но той ни посъветва да я кастрираме, защото лекарството което и бият има сериозни странични ефекти след време. Преди време и давах хомеопатично лекарство / надявам се, че с неговото приложение няма да има лоши странични ефекти/ то беше много малки бели зрънца и се слагаха 5-6 бр. във водата за пиене, действието му беше прекрасно, но изгубих името му. Моля да ми помогнете да намеря това хомеопатично лекарство.

Сподели това мнение

Здравейте!

Имам нужда от съвет за котето ми-момче на година и половина.

Снощи му нямаше нищо ,а днес забелязах ,че не става от панерчето си.Когато го погледнах видях ,че устичката му е отворена и езикът се подава.Беше изцапан със слюнка.Заведохме го на втеринар и там казаха ,че има калцивирусна инфекция.Биха му АБ,витамини ,имуноглобулин и аналгин за температурата-40.5

Котето лежи в панерчето си,не дава да го пипам в областа на носа и устата,но когато го милвам мърка и сякаш не му е неприятно присъствието ми.Не става много ,много,но се намества.Очите са лъскави.Има секрети от устата(която е сякаш подута ,езикът стърчи навън и също изглежда подут) и носа (бистър).Вода и храна отказва да приема.Не ходи до тоалетната си.

Като цяло е много страхлив от чужди хора и шумове,гальовен ,но не обича да го задържат на сила,трудно му е да пие вода.Търпелив е с деца.

Много искам да му помогна да се оправи и ви моля за помощ!

Имам още един котарак -дали мога да му давам нещо превантивно?

Благодаря ви!

Сподели това мнение

Здравейте,

Казвам се Мария и съжалявам, че не Ви открих един ден по-рано. От вчера в семейството ни има нов член-немска овчарка Кори на 45 дни. Има ли алтернативни методи за обезпаразитяване на кучецето и избягване на ваксинте? Имам сериозни съмения и притеснения, и не искам да тровя животинчето, но и се притеснявам, защото имам две малки деца.

Поздрави!

Мария

Сподели това мнение

Здравейте, нуждая се от хомеопатично лекарство против разгонване на котката ми. Вчера трябваше ветиринарният лекар да и бие лекарство, но той ни посъветва да я кастрираме, защото лекарството което и бият има сериозни странични ефекти след време. Преди време и давах хомеопатично лекарство / надявам се, че с неговото приложение няма да има лоши странични ефекти/ то беше много малки бели зрънца и се слагаха 5-6 бр. във водата за пиене, действието му беше прекрасно, но изгубих името му. Моля да ми помогнете да намеря това хомеопатично лекарство.

Използването на хомеопатия срещу нормалните прояви на жизнената сила е също толкова вредно,както и алопатията.В случая разгонването е нормална проява и ако ползвате каквото и да е срещу това,животното ще се разболее след известно време.С хомеопатия също може да се потисне жизнената сила.

Ако сте против кастрацията моят съвет е да се обърнете към Късметче-Креми в темите Лечение с Прана и да изкарате поне първо ниво Лечение с Прана,което е въпрос на един уикенд.Резултатите с прана в такива случаи са прекрасни,терапията се извършва с енергия без да вреди.

Сподели това мнение

Здравейте!

Имам нужда от съвет за котето ми-момче на година и половина.

Снощи му нямаше нищо ,а днес забелязах ,че не става от панерчето си.Когато го погледнах видях ,че устичката му е отворена и езикът се подава.Беше изцапан със слюнка.Заведохме го на втеринар и там казаха ,че има калцивирусна инфекция.Биха му АБ,витамини ,имуноглобулин и аналгин за температурата-40.5

Котето лежи в панерчето си,не дава да го пипам в областа на носа и устата,но когато го милвам мърка и сякаш не му е неприятно присъствието ми.Не става много ,много,но се намества.Очите са лъскави.Има секрети от устата(която е сякаш подута ,езикът стърчи навън и също изглежда подут) и носа (бистър).Вода и храна отказва да приема.Не ходи до тоалетната си.

Като цяло е много страхлив от чужди хора и шумове,гальовен ,но не обича да го задържат на сила,трудно му е да пие вода.Търпелив е с деца.

Много искам да му помогна да се оправи и ви моля за помощ!

Имам още един котарак -дали мога да му давам нещо превантивно?

Благодаря ви!

Пиша на Лични.

Сподели това мнение

Здравейте,

Казвам се Мария и съжалявам, че не Ви открих един ден по-рано. От вчера в семейството ни има нов член-немска овчарка Кори на 45 дни. Има ли алтернативни методи за обезпаразитяване на кучецето и избягване на ваксинте? Имам сериозни съмения и притеснения, и не искам да тровя животинчето, но и се притеснявам, защото имам две малки деца.

Поздрави!

Мария

Във вашия случай направете нещата при добър ветеринар.Важно е,в момента е пълно със зарази по животните и не бива да се рискува.Не се притеснявайте,при проблем след ваксина ще го отстраним с хомеопатия.Бебетата кучета винаги имат глисти,освен ако собственикът на майката не се е погрижил да ги изчисти,но това обикновено се оставя за новия собственик.Поне първоначално кучето трябва да е на макс изчистено от паразити заради децата ви,те са по-важни ,а глистите могат да се предадат на децата.Използват се бебешки препарати,по-опасни са тези за големите  кучета,те увреждат черния дроб...Не позволявайте на кучето да контактува с бездомни кучета.Водете го в район без такива и да играе със ваши играчки,не с клечки,които са дъвкани от други кучета....Пиша на Лични.

Сподели това мнение

Благодаря Ви от сърце, Мария за отговора!

Кученцето вече е ваксинирано и първото обезпаразитяване е направено. Засега няма реакции от ваксината. 

Ще трябва да си намеря  ветеринар, на който да имам доверие. Ваксинира го препоръчан познат, но не ми хареса, че не претегли кученцето, а на око прецени, а ваксината и препарата за обезпаразитяване се дават според теглото.Посетих и още една клиника. Колкото специалисти толкова мнения ми дадоха за храненето. Намерих обаче доста информация в чужди сайтове и ми се поизясняват нещатата, макар че не гледам куче за първи път и преди да вземем овчарката смятах, че съм се подготвила. 

Видях и съобщението на лични, ще останем във връзка. Поздрави и всичко добро!

Всякакви съвети, които ще ми помогнат да отгледам здраво и щастливо кученце са добре дошли!

Сподели това мнение

Няколко съвета от опит в гледане на овчарки /немски,3 каракачански,плюс 2 мелеза/ и всичко прочетено:

Колкото можете да си позволите скъпа суха храна за съответната възраст,големина,порода и режим на движение,защото е абсолютно балансирана.Това спестява допълнителни витамини и добавки,защото в храната ги има.Кучето има винаги хубав косъм и не изпада в недоимък на вещества.

Разбира се,може да му слагате остатъците от вашата храна,служи за апетайзер и малко разнообразие,но знайте,че не смилат картофи,бобови и царевица,също не усвояват мазнините,за разлика от котките.От мазнина можете да очаквате разтройство.

Задължително Калций ДЕЛИС при разтежния период.С калция не бива да има компромис,само най-доброто.

Винаги трябва да има храна в купата.Малките кучета се хранят често и по малко.Немските овчарки обикновено не изпадат в лакомия,особено когато не са били в недоимък на храна.

Никакви кокали,особено пилешки и такива,които се цепят като игли надлъжно,това съсипва стомаха на кучето.Като поотраснат може от гръдните пилешки и от свински,но не да се храни с тях,а да не е без хич...като почерпка.

При пораснало куче след 2г Храненето да е разделено сутрин и вечер.Храненето веднъж на ден е противопоказно и остаряло .Овчарките имат малък стомах и при препълване има многопосочни опастности.

Да не се храни преди разходка,а след това,при пълен стомах и усилено движение може да стане превъртане на стомаха.

Да не се играе с малки топки,които могат да влязат в устата на кучето и да му запушат гърлото,защото ще се задуши.Ако възникне такова нещо,сипвате олио в гърлото ,за да може да мине топката към стомаха,от където се вади по оперативен път,но пък кучето е живо,в противен случай следва задушаване....

Винаги прясна вода в купата и в достатъчно количество.

Мийте редовно съдовете.Направете по-висока поставка за тях или купете готова такава.

Индикатор за състоянието на кучето е влажния хладен нос,когато е добре и вида на изпражненията-добре оформени,без да са твърди или прекалено меки.Винаги ги проверявайте.Те са индикатор и за качеството на храната,която приема.

Разтройство при малко куче може да бъде фатално,защото може да се обезводни.

При разходка не го изпускайте от поглед,като особено внимавате и го приучвате да не лапа нещо от земята.Вземате си навития вестник за наказване,но скрит.Така ще избегнете отравяне или зараза.Едно от най-важните неща е да не лапа нищо от земята или от друг човек навън.

Никога не му давайте нищо от масата,когато се храните,в противен случай ще ви досажда цял живот.

Задължително е да има негово място в къщата,мек дюшек с подходящи размери.Командата МЯСТО да е от първите,на които да го научите.

Възпитанието е много важно,ако искате да живеете в спокойно съжителство.Ще напиша още неща,за който го интересува.

Обръщайте му много внимание,играйте с него,обичайте го,и ще имате здраво и щастливо куче.

Не вземайте куче,ако не гледате на него като на член от семейството.То има нужда от любов и внимание,защото вие сте неговия свят,то живее за вас.

Редактирано от Мария-София

Сподели това мнение

Не е необходимо кучето да се мери на кантар,за да сте наясно дали е слабо или е затлъстяло.При опипване на гръбначния стълб и ребрата, трябва да могат да се напипват,без да стърчат.Ако не се напипват от плът,кучето е с наднормено тегло,това товари ставите .Ако са ясно изразени,то е с поднормено тегло.
Гледайте Говорещия с кучета,можете да свалите сериите в нета.Ще ви научи на най-важното-да сте ВОДАЧЪТ.Ако не се наложите като водач,кучето взема нещата в свои ръце,тоест става то водач и си прави каквото иска.
Изключително важно е да знаете,че кучето свързва основно последните две действия.Основна грешка при обучение на малките кучета-Викате дълго Ела тук,но то се бави,защото играе,накрая идва а вие му се карате-груба грешка-то мисли,че му се карате,защото идва.Следващия път няма да дойде...Правилно е да го похвалите,повтаряйки Ела тук или Тук.Контактът с вас трябва да носи удоволствие винаги и ако е такъв ще бъде приоритетен въпреки другите дразнители.
Когато изведете кучето на разходка,първо го оставете да изразходи енергия и да си свърши нуждите и чак тогава проведете урок по обучение.Иначе ще бъде разсеяно и няма да слуша.И правете всичко като игра,най-бързо се получава.Отделяйте винаги време за обучение,ще ви се върне стократно по-късно,когато кучето порасне.Разходките ще бъдат удоволствие,а не мъчение с дърпане ....

Сподели това мнение

Здравейте Мария- София! Имам котка на 9. ,на която днес поставиха диагноза рак на млечните жлези. Ветеринарят ми каза ,че лечението е оперативно премахване на всички млечни жлези, но предполага, че има разсейки. Четох в интернет ,че при 65% от оперираните котки туморите се появяват отново. Не желая да подлагам животинчето на такова мъчение и тъй като вярвам, че хомеопатията помага при хората, надявам се да ми препоръчате някакво хомеопатично лечение за котката ми. В момента се храни добре, жизнена е , няма никакви промени в състоянието и. Туморчетата ги напипах преди месец, меки са, едното порасна бързо,.започна да се дразни като и ги пипам, сигурно я боли.Обича да пие много прясно мляко и си мисля да не би то да е предизвикало по- бързо развитие на туморния процес. Смятам, че основният виновник за болестта и сме ние ,защото не я кастрирахме, а и биехме инжекции против разгонване. Много ще съм Ви благодарна да ми помогнете!

Сподели това мнение

Спрете млякото,то е вредно и за хората и е доказано спомагащо развитието на рак.Да,всички хормонални пекарства са вредни,с изключение на заместителните такива,когато има отстранена жлеза с вътрешна секреция.Напишете всичко за котето,характер,храни,жажда,опипайте туморите и вижте със сигурност дали са болезнени при пипане.

Направиха ли биопсия,за да потвърдят диагнозата,или просто ви предложиха операцията?

Писах и на ЛС.

Сподели това мнение

Здравейте!Моля помогнете-става въпрос за 10-годишната ми котка,която допреди близо седмица си беше напълно здрава,ядяща,жизнена и игрива(нищо,че е на тези години,винаги е изглеждала и се е държала като много по-млада котка),но от пет дни изведнъж се появиха проблеми със здравето й-почна да диша тежко,зачестено и с отворена уста.Дишаше така до 3-тия ден,когато влошаващото и се състояние(освен тези симптоми,ми направи впечатление,че и сливиците й бяха тръгнали леко да посиняват),а и липсата й вече на енергия+ появилото й се нежелание да яде,ме накараха да я заведа на ветеринар.Там след като и направиха ехография,видяха,че в коремната кухина има голямо количество леко мътна жълтеникава течност-около 170 мл ,което и е пречило да диша нормално.Изтеглиха я всичката с инжекция.Веднага щом като направиха тази процедура,тя започна да диша нормално.Ветеринара ми каза,че котката има „излив в гръдната кухина“ и ако не се лекува това нещо,гръдния й кош отново ще се напълни с тази течност и има голяма опасност да умре.Обаче за да я лекуват,трябвало да я хоспитализирам при тях.Клиниката е много далеч от моя дом,а и не искам да я оставя сама при чужди хора-искам да си я лекувам вкъщи.Минаха вече 3 дена откакто я заведох там и си диша нормално,но все още е ленива и без настроение-предимно спи и не яде-само пие вода.Храня я насила.Много се притеснявам тази течност дали наистина няма да се завърне и не знам как да й помогна-какво точно трябва да и давам,за да се оправи?На колко дни по принцип ще се пълни гръдния кош,докато не го излекувам от навлизането на тази течност там?За каква точно болест става въпрос?Oткриха също така,че има и голяма вероятност коткада да е болна и допълнително и от диабет,тъй като имала по-високо ниво на глюкоза,а и пие вода често(това били два от симптомите,отговарящи на тази болест).Какво мога да направя и за това?Благодаря предварително за Вашата помощ по въпросите ми.

Сподели това мнение

Опишете ми характера на котката в здраво състояние,както и хранителните навици.

Случило ли се е нещо в дома ви преди тя да се влоши?

Напишете нещо повече за сливиците и,как разбрахте ,че са посиняли,виждали ли сте ги преди?

Сподели това мнение

Опишете ми характера на котката в здраво състояние,както и хранителните навици.

Случило ли се е нещо в дома ви преди тя да се влоши?

Напишете нещо повече за сливиците и,как разбрахте ,че са посиняли,виждали ли сте ги преди?

1.В здраво състояние,тя е любопитна,игрива,енергична,гладна,с голям апетит.

2.Не,няма абсолютно нищо конкретно,което да е довело до нейното състояние.

3.Видях ,че са посинели леко,когато започна да диша с уста бяха й и леко подути.Сега откакто изтеглиха течността от кухината й,си диша нормално,а сливиците също върнаха стария си вид.Притеснява ме много това,че ветеринара каза,че до няколко дни щяло отново да се събере течност и ако се случи нещо тя  да легне по гръб в това състояние,има голяма опастност да се задави и умре.Можете ли да ми препоръчате нещо,което да излекува и премахне тази течност?Благодаря Ви,че толкова бързо реагирате и отговаряте-оценявам го !

Сподели това мнение

Здравейте,

имам 13 годишна персийка. През септември мината година поради възпаление на млечните жлези с изтичане на секрет й направиха операция + кастрация. Ветеринарят каза, че най-вероятно е рак. Не е раждала, при разгонване съм й давала хапчета. Около два месеца след операцията забелязах образувание отдолу до предното дясно краче, което ветеринаря констатира като тумор. Туморът доста бързо расте и в момента е зачервен и разранен, защото тя постоянно го ближе. По принцип е жизнена засега и се храни добре. Може ли хомеопатията да помогне по някакъв начин за борба с тумора и как?

Сподели това мнение

Много по-лесно и бързо щяхме да се справим със възпалените млечни жлези.За съжаление операцията им е вкарала проблема по-навътре в организма ,към по-деструктивна изява.Хелиос,опиши ми по-добре тумора,има ли изтичане,цвят,миризма,в подмшницата ли е,има ли промяна в характера на котката,дава ли да се пипа мястото или става раздразнителна при допир,въобще всякакви отклонения от нормалното и състояние като здрава.

Сподели това мнение

Здравейте Мария-София,

туморът е с неправилна форма, твърд на допир, в основата си има козинка, но върха му /заоблен е/ е без, с нормален цвят, като се виждат малки кръвоносни съдчета. Няма изтичане, но понеже е гол тя като го ближе понякога го разкървавява. Не е болезнен, защото ми позволява да го докосвам и ако го е разранила го мажа с кислородна вода. Не е в подмишницата , а точно до нея. Расте доста бързо.

Котката по принцип е кротка, тиха и спокойна, никога не е проявявала агресия, дружелюбна, но не нахална. Не е досадна и дори да е гладна предпочита да изчака настрана, а не постоянно да мяука и да се навира в краката ми, не е лакома, не е дебела. Ако не хареса някого въобще не се показва, а ако го хареса отива при него и започва да се глези. Не обича деца,  особено ако са шумни.

Не обича да се пипа по опашката и по коремчето и не е доволна, ако се опитам да ги среша. Страхотно е привързана към мен и е просто котка-мечта. Храни се основно със суха храна, така беше приучена още като я взехме като бебе, от котешките консервите може да близне и да опита някое парченце. Човешка храна не яде, месо или риба ако й дам не опитва, да не говорим за готвени гозби.

Оперирана е в края на септември 2012, а образуванието открих някъде през ноемри. До средата на февруари беше жизнена, хранеше се добре, даже може би малко повече от преди, тичаше из къщи,  когато й се доиграе, следваше ме навсякъде, посрещаше ме, изпращаше ме.  Но оттогава започна да отпада - почти не се храни, отслабна страшно много, не че беше дебела, основно лежи и спи, почти не се движи.  Някъде от 1-2 седмици започна да куца със задното краче, което е противоположно на мястото, където е туморът, На моменти успява да стъпва на него, но обикновено избягва, защото я боли и ако го пипна случайно мяука болезнено.  Спря да се катери, обичаше да се качва на масата в дневната и оттам да наблюдава, понякога успява да се добере до дивана или до някоя табуретка и там да спи. Откакто я заболя крачето предпочита да се крие някъде и там да спи, което никога не  е било, примерно има си един кашон или под един стол, който е трудно достъпен за мен. Това е необичайно състояние за нея, защото ако съм вкъщи тя ме следваше навсякъде.  Все още събира сили сутрин като стана да ме посрещне, може да хапне съвсем малко и ляга някъде, същото е на обяд и като се прибера и вечер, но само ме посреща и отива да си легне някъде на скрито място.

Моля Ви, помогнете ми, страхотно я обичам, живея сама с дъщеря ми, тя ми е като второ дете. Не мога да си простя, че допуснах да й се случи това нещо, първата ми котка почина от същото заболяване без да мога да й помогна по никакъв начин.

Сподели това мнение

https://picasaweb.google.com/105313136434640419162/Sanka?authkey=Gv1sRgCPWTyNiU5ajshgE#                                                                        съжелявам, снимките не са с добро качество, по скоро има формата на кюфте, с удивително равна повърхност, без мирис

Сподели това мнение

Здравейте,

в момента й давам течен вит. С 2 мл, по 1 капсула хрущял от акула и червена детелина, освен това 6 дни изцеден лимонов сок с вода с малко сода и мисля 6 дни почивка от лимона. Незнам какво успява да погълне от тези неща защото тя милата въобще не е очарована от лечението ми и каквото успява изпюва, но на 5-6-я ден от сока малко живна и на моменти успява да стъпи на крачето, с което куца. Дори незнам доколко успявам да й помогна с тези неща.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега