Jump to content
Порталът към съзнателен живот
yasoo

Лечение на животни с хомеопатия

Recommended Posts

Здравейте,

Имам куче, американски кокер на 6 години и полувина. Април месец кучето беше нахапано, раните по гърба бяха дълбоки и слагахме антибиатик. Юни месец хвана грип със много силна кашлица и отново пи антибиотик. Седмица, след като се оправи от грипа и бяхме спряли лекарствата се появи проблем с частична лицева парализа. Първо от ляво, увисна му лицето, спря да мига с окото в което започна да се появява и секрет. Минахме през няколко клиники и лекари, които му предписваха стеориди и инжекции нивалин.  След един месец на нивалин, почти му се оправи лявата страна, но увисна дясната. Пак следваха стероиди и сега пак сме на нивалин, без особено видим резултат вече 7ми ден.

Кучето е с много добър характер, лаком както винаги. Беше по-тъжен за извесен период от време, но сега пак търси игра и се закача, както преди да се разболее.

Ще съм много благодарна за съвет, дали може хомеопатично лекарство да му помогне. Ако е необходимо, ще го доведа и на преглед, ако практикувате така.

Благодаря!

Сподели това мнение

Здравейте и благодаря за отговора!

Едното му око е хлътнало на вътре и почти не се вижда, а другото е доста мътно и има гной. В момента му давам антибиотик аугментин и му мажа очите със соклосерил и фуситалмик. Изтичанията от очите почти спряха, но на едното има язвичка и образува коричка.

Моля,опиши ми гнойта,цвят ,мирис,консистенция.Опиши ми язвичката също.

Сподели това мнение

Здравейте,

Имам куче, американски кокер на 6 години и полувина. Април месец кучето беше нахапано, раните по гърба бяха дълбоки и слагахме антибиатик. Юни месец хвана грип със много силна кашлица и отново пи антибиотик. Седмица, след като се оправи от грипа и бяхме спряли лекарствата се появи проблем с частична лицева парализа. Първо от ляво, увисна му лицето, спря да мига с окото в което започна да се появява и секрет. Минахме през няколко клиники и лекари, които му предписваха стеориди и инжекции нивалин.  След един месец на нивалин, почти му се оправи лявата страна, но увисна дясната. Пак следваха стероиди и сега пак сме на нивалин, без особено видим резултат вече 7ми ден.

Кучето е с много добър характер, лаком както винаги. Беше по-тъжен за извесен период от време, но сега пак търси игра и се закача, както преди да се разболее.

Ще съм много благодарна за съвет, дали може хомеопатично лекарство да му помогне. Ако е необходимо, ще го доведа и на преглед, ако практикувате така.

Благодаря!

Пиша на лични.

Сподели това мнение

Днес му правиха ехография на очите и се оказа, че зад  това, което е хлътнало на вътре има абцес, а другото вече се е изчистило от инфекцията. Роговицата му не е засегната и има шанс да се възстанови. Какво може да се направи, за да се изчисти изцяло инфекцията и да не е вирусоносител и да се помогне на другото око да се възстанови?

Сподели това мнение

Здравейте,

Благодаря!

Пиша на ЛС

Сподели това мнение

Здравейте и благодаря за отговора!

Едното му око е хлътнало на вътре и почти не се вижда, а другото е доста мътно и има гной. В момента му давам антибиотик аугментин и му мажа очите със соклосерил и фуситалмик. Изтичанията от очите почти спряха, но на едното има язвичка и образува коричка.

Сподели това мнение

Здравейте Мария-София.

Котето вече няма гной в окото, но за съжаления горния му слой е увреден и ни казаха, че не вижда, но според мен не е напълно сляп. Но вече окото започна да се покрива с конюктивна ципа. Имали начин този процес да се спре и тая ципа да се отдръпне?

Благодаря за отговора!

Сподели това мнение

Здравейте, случайно попаднах на този форум, докато отчаяно търсех повече инфромация относно състоянието на моя котарак. Най-вече ме заинтересува отговора преди няколко страници /и от миналата година/ на Гост_Ивета_*  , защото пише за същото заболяване. Исках по-подробно да я разпитам за лечението на нейната котка, защото смятам още от днес да започна същото за моя Вини (5-годишен е, прибран от улицата като бебе), но за съжаление виждам, че май няма регистрация тук. С няколко думи- започна да слабее и отказва да се храни, като това не е постоянно, а на моменти, но все пак доста отслабна и няма апетит. Водих го на лекар, правиха му кръвни изследвания (които не получих като резултати) и изследвания на фекалиите. Няма паразити, изброиха ми десетки възможни болести, свързани със заболяване на черния дроб, панкреаса и жлъчката. Бъбреците му били здрави, стомахът също. Предписаха му антибиотик- Synolox и още едно лекарство- Legaphyton 50. Казаха ми също така, че ще му правят изследвания още, да приготвя толкова и толкова пари (до тук сме дали над 100 лв.) и то през седмица се налагало. Подобрение почти няма, да не кажа никакво. Още слабее. Нещо ме гложди отвътре, преди два месеца погребахме другото си коте (беше на 4 години и също прибран от улицата като бебе), което почина в страшни мъки, поради поредица от ветеринарни грешни и рязко влошаване (страдаше от бъбреците си) и в крайна сметка получи бъбречна недостатъчност. Сменила съм вече не знам колко доктори и вече просто не мога да си позволя изследвания през седмица за 100 лв. Поне да ми даваха надежда, че Вини ще се оправи. Много съм уплашена и всеки съвет ще ми е от полза, за което предварително сърдечно благодаря.

Усмихната и успешна седмица.:)

Сподели това мнение

Здравейте, случайно попаднах на този форум, докато отчаяно търсех повече инфромация относно състоянието на моя котарак. Най-вече ме заинтересува отговора преди няколко страници /и от миналата година/ на Гост_Ивета_*  , защото пише за същото заболяване. Исках по-подробно да я разпитам за лечението на нейната котка, защото смятам още от днес да започна същото за моя Вини (5-годишен е, прибран от улицата като бебе), но за съжаление виждам, че май няма регистрация тук. С няколко думи- започна да слабее и отказва да се храни, като това не е постоянно, а на моменти, но все пак доста отслабна и няма апетит. Водих го на лекар, правиха му кръвни изследвания (които не получих като резултати) и изследвания на фекалиите. Няма паразити, изброиха ми десетки възможни болести, свързани със заболяване на черния дроб, панкреаса и жлъчката. Бъбреците му били здрави, стомахът също. Предписаха му антибиотик- Synolox и още едно лекарство- Legaphyton 50. Казаха ми също така, че ще му правят изследвания още, да приготвя толкова и толкова пари (до тук сме дали над 100 лв.) и то през седмица се налагало. Подобрение почти няма, да не кажа никакво. Още слабее. Нещо ме гложди отвътре, преди два месеца погребахме другото си коте (беше на 4 години и също прибран от улицата като бебе), което почина в страшни мъки, поради поредица от ветеринарни грешни и рязко влошаване (страдаше от бъбреците си) и в крайна сметка получи бъбречна недостатъчност. Сменила съм вече не знам колко доктори и вече просто не мога да си позволя изследвания през седмица за 100 лв. Поне да ми даваха надежда, че Вини ще се оправи. Много съм уплашена и всеки съвет ще ми е от полза, за което предварително сърдечно благодаря.

Усмихната и успешна седмица. :)

Моля,опиши ми възможно най-точно състоянието на живия котарак.

Сподели това мнение

Здравейте, благодаря за отговора. На своя глава започнах да му давам Carduus marianus 5ch, три пъти на ден по две гранулки през три дни, от следващия ден, когато написах този коментар, т.е. от 5-ти ноември. В следствие на това вече има апетит, игрив е, все още е слабичък, но не толкова колкото преди. Търси вниманието ми и ласка и всеки път му отвръщам. Все още отказва да се храни с гранули (суха храна), но това може би не е толкова страшно (давам му свински дроб и сърце сварени, без сол и други добавки и паучове). Козинката също му се подобри, преди беше матова и стоеше на кичури, сега е лъскава и гладка. Преди не ходеше редовно до тоалетна (ама и нормално, нали не се хранеше редовно)- сега и това се нормализира. Проблем е, че не знам колко да продължа с това лекарство и дали дозата е добре като количество и периодичност на даване. Бяха му леко хлътнали очите, за тях не виждам промяна. Ще го снимам сега и ще кача една негова стара снимка, че вече от тревоги не знам дали не прекалявам с вглеждането в детайлите. :) Миналият път пропуснах да уточня, че с починалото коте живееха в съседни апартаменти и не са имали чест контакт- да не кажа почти никакъв, тъй че смятам за малко вероятно да скърби за него, макар че всичко е възможно.

преди болестта

6791457T.jpg

сега

6791460Y.jpg

Благодаря отново за отделеното Ви време и внимание.:)

Сподели това мнение

Интересен избор на лекарство...Бих дала първо по-голямо лекарство,даването на малко лекарство изисква изключителна прецизност и покриване на симптомите.плюс това,полихрестът да не свършил работа в достатъчна степен.Давайте всеки ден по три пъти,потенцията е много ниска и почти материална и поне още един месец.Пишете пак как върви.

Редактирано от Мария-София

Сподели това мнение

Рискувах, защото той наистина бе изключително зле и трябваше да се действа бързо и дословно приложих каквото е споделила Гост_Ивета_* . :rolleyes: Търсих и ветеринар- практикуващ хомеопатия тук (Пловдив), но не успях да намеря. Сигурно има, но явно ще ми отнеме още време да намеря, а в случая нямах такова. Честно казано преди да пиша във форума опитах с отвара от билки за лечение на болен черен дроб (допитах се до книгата на Мария Требен), но нямаше така видим ефект, а и моите знания и опит граничат с невежество по темата. Самата аз съм се лекувала с Boiron- гранулираните лекарства и реших да пробвам. Благодаря Ви, сега ще приложа Вашия съвет. :) Приятни почивни дни и ще Ви държа в течение.

Сподели това мнение

Рискувах, защото той наистина бе изключително зле и трябваше да се действа бързо и дословно приложих каквото е споделила Гост_Ивета_* . :rolleyes: Търсих и ветеринар- практикуващ хомеопатия тук (Пловдив), но не успях да намеря. Сигурно има, но явно ще ми отнеме още време да намеря, а в случая нямах такова. Честно казано преди да пиша във форума опитах с отвара от билки за лечение на болен черен дроб (допитах се до книгата на Мария Требен), но нямаше така видим ефект, а и моите знания и опит граничат с невежество по темата. Самата аз съм се лекувала с Boiron- гранулираните лекарства и реших да пробвам. Благодаря Ви, сега ще приложа Вашия съвет. :) Приятни почивни дни и ще Ви държа в течение.

Ако имате нужда можем да се чуем на скайп.Пиша на лични.

Сподели това мнение

Вини (котаракът ми) е все по-добре, дори малко напълня. Общо взето си върна старата форма. Благодаря отново за помощта, защото не ми се мисли какво щеше да стане с него, ако не бях пробвала и не ви се бях доверила. Съветвам и други, които се сблъскват с подобен на моя проблем да опитват лечение с билкови препарати (с бял трън в случая), иска се търпение, но си заслужава. Пожелавам на всички много положителна и запомняща се 2014 г. и разбира се здраве в изобилие за стопани и любимци. :D

Сподели това мнение

Привет, 

моля за помощ . 

Имам персийска котка вече на 12,7 месеца.Раждала е 1 път.

Никога не съм я хранила с човешка храна,тя и не иска де, яде само котешки храни и глезотии разни и то от по-добрите .

Живее в апартамент и за 13 години е излизала само до вет.лекар 1 път годишно и това е.

Никога до сега не е боледувала от нищо. Дори с очетата не е имала проблеми въпреки че, е персийка и при тях е почти задължително. 

Доста е младолика и изобщо видимо не и личат годините, нито по окраската нито по зъбките, нито по очите .но до сега....

В края  ноември започна да и се подува венеца, занесох я на ветеринар и след снимка казаха че е гранолом на горния зъб. Извадиха го и почистиха гранолома. Давах ме и антибиотици 15 дни, но отока спадна малко  и сега започна много бързо отново да се подува пак .Ветеринарят днес вече каза че според него е злокачествен тумор на венеца, предвид бързото нарастване,  единствено може да се оперира, но предвид това че, тумора е на венеца и трябва де се цепи а и котката е възрастна има голям риск изобщо да не се събуди. Общо взето каза да си я гледаме докато и е писано. Звънях в още две клиники в близък до нас град, но като кажа че  котката е на 13 години,не ми обръщат кой знае какво внимание. В петък ще я заведа и в друга клиника в Русе, макар че всяко излизане за нея е голям стрес.   Тя е равностоен член на семейството а не дом.любимец , обичам я толкова много и не знам как да и помогна  ... само до преди месец си мислех че, ще вечно ще е с нас .....моля ви , каквото и да е без значение от цената ....поне да и намаля болката  .... оф от часове ровя из сайтовете и само тук попаднах на лъч надежда  .. 

Надеждата ми е че, все пак има апетит и си хапва добре по 2 пакетчета-сутрин и вечер, въпреки че и е трудно и яде дълго време. 

Моля ви, ако има нещо което да направя за нея...кажете ми . Така или иначе няма да позволя да я оперират, нито пък ще я приспя . Ще я гледам докато и е писано, но колкото и да и остава поне да не я боли и да не се мъчи .

Благодаря Ви! 

Сподели това мнение

Здравейте, 

Мария-София и на всички участници в темата !

Имам проблем с единият ми котарак и съм изключително притеснена !

Преди 10 дни забелязах ,че влиза в тоалетната си много често.Също така клякаше на различни места в къщи ,по пода ,килима и т.н. След преглед при ветеринар се установи ,че има песъчинки в урината. Кастриран е преди 3 месеца и е хранен предимно с гранулирана храна от нисък клас(т.е купувана от големите вериги).

След поставяне на катетъра от пикочния мехур излиза струйка урина от която се утаяват песъчинки с прозрачен цвят, голямо количество.Урината е чиста и няма кръв в нея. Цветът, мисля също е нормален.До сега 3 пъти му е поставян катетър и мехура е плакнат с дезинфекциращ разтвор.

Слаган е антибиотик за 3 дни ,болкоуспокояващи и билкови препарати за подпомагане на функциите на отделителната система. Понякога котката издава звуци при уриниране-дрезгаво мяукане. Апетита не е променен ,но не пие достатъчно вода.През ден ходим на ветеринар да му изпразват мехура ,за да отдели песъчинките. Ходи често в тоалетната си - 6,7,8 и повече пъти на ден и стои там дълго време -около минута.След това задължително си мие опашката и пупата (която била малка според ветеринарният  лекар ).

Той е на 2.5 години ,намерен на улицата на около 2-3 мес възраст , кастриран преди 3 месеца,не е ваксиниран ,много спокоен по характер ,но когато усети заплаха не се притеснява да се защити. Дългокосмест(може би има нещо персийско ,освен козината има и малко вирнато носле) ,рижав котарак с малки точки по устата,клепачите и нослето. Обича да спи(където му падне ,но има и любими места--на столовете и диваните ,но понякога и по пода) и да похапва ,играе си рядко(от както има този проблем  изобщо не играе), леко закръглен и едър .Бавен и мързелив е :) На пипане мек и отпуснат .Когато беше малък, беше по-агресивен ,но с взимането на още едно коте нещата се нормализираха.Двамата сега се поступват често ,но по-агресивен е другият ни котарак.

Когато го извикам идва и често раздава целувки. Има афинитет към мен и като види ,че седна идва в скута ми или ляга върху мен ,като слага лапите си на лицето или врата ми :) .Размърква се бързо ,по принцип му е неприятно да го пипат по коремчето ,но от както има този проблем ми позволява да го масажирам .Преди кастрацията често изглеждаше мръсен и спластен ,но сега е един невероятно красив и ухаещ добре кот :) 

Това ,което целя е да се изчистят песъчинките от бъбреците и пикочния мехур и да спрат да се образуват нови такива.За това пие и билкови добавки изписани от ветеринар. Вече е само на консерви и без гранули с изключение на Роял Уринари.

След четене из човешките теми,избрах да му дам Калк.карб 9 СН ,но не съобразих и дадох 1 гранулка в устата. 

Имам Калкареа в по-висока потенция 1М (предписана на мен-всички в къщи се лекуваме с хомеопатия) .

Подходящо ли е за неговият проблем това лекарство и потенцията 9 СН ?

Моля Ви, помогнете му да оздравее-той е част от семейството ни и всички много го обичаме !

Поздрави ; Мая 

ПП-Извинете ме за дългото писание ,но исках да не пропусна нещо.

Редактирано от pti4eto

Сподели това мнение

Привет, 

моля за помощ . 

Имам персийска котка вече на 12,7 месеца.Раждала е 1 път.

Никога не съм я хранила с човешка храна,тя и не иска де, яде само котешки храни и глезотии разни и то от по-добрите .

Живее в апартамент и за 13 години е излизала само до вет.лекар 1 път годишно и това е.

Никога до сега не е боледувала от нищо. Дори с очетата не е имала проблеми въпреки че, е персийка и при тях е почти задължително. 

Доста е младолика и изобщо видимо не и личат годините, нито по окраската нито по зъбките, нито по очите .но до сега....

В края  ноември започна да и се подува венеца, занесох я на ветеринар и след снимка казаха че е гранолом на горния зъб. Извадиха го и почистиха гранолома. Давах ме и антибиотици 15 дни, но отока спадна малко  и сега започна много бързо отново да се подува пак .Ветеринарят днес вече каза че според него е злокачествен тумор на венеца, предвид бързото нарастване,  единствено може да се оперира, но предвид това че, тумора е на венеца и трябва де се цепи а и котката е възрастна има голям риск изобщо да не се събуди. Общо взето каза да си я гледаме докато и е писано. Звънях в още две клиники в близък до нас град, но като кажа че  котката е на 13 години,не ми обръщат кой знае какво внимание. В петък ще я заведа и в друга клиника в Русе, макар че всяко излизане за нея е голям стрес.   Тя е равностоен член на семейството а не дом.любимец , обичам я толкова много и не знам как да и помогна  ... само до преди месец си мислех че, ще вечно ще е с нас .....моля ви , каквото и да е без значение от цената ....поне да и намаля болката  .... оф от часове ровя из сайтовете и само тук попаднах на лъч надежда  .. 

Надеждата ми е че, все пак има апетит и си хапва добре по 2 пакетчета-сутрин и вечер, въпреки че и е трудно и яде дълго време. 

Моля ви, ако има нещо което да направя за нея...кажете ми . Така или иначе няма да позволя да я оперират, нито пък ще я приспя . Ще я гледам докато и е писано, но колкото и да и остава поне да не я боли и да не се мъчи .

Благодаря Ви! 

Рени,какво е положението в момента?Имах много работа и отсъствах.Съжалявам за забавянето.

Сподели това мнение

Птичето,моля пиши какво е състоянието сега.Извинявам се за закъснението.

Сподели това мнение

Моля всички с неотложни проблеми да ми пишат и на лични.Получавам ги на мейла си и мога по-скоро да реагирам.

Сподели това мнение

Случай на куче шарпей,блъснато от кола,със счупен заден крак.Беше му направена само рентгенова снимка.С хомеопатични лекарства преустановихме започналото възпаление,продължихме лечението за зарастване на фрактурата.На 10-ия ден стъпваше на крака,на 20-ия ходеше на разходки.Всичко мина без гипс и алопатия.В такива спешни и остри случаи може да се наблюдава буквално чудотворното действие на правилните хомеопатични лекарства.

Сподели това мнение

Здравейте,

Имам Джак Ръсел на 50 дена. Вчера му слагаха 2 ваксина, няколко часа след това направи алергична реакция - нослето му се наду, както и очичките. Приятелят ми го води на ветеринар и му биха нещо противоалергично, за съжаление незнам какво точно. Има ли нещо за изчистване, което може  да му се даде при следващата ваксина за да не се повтори същата ситуация?

Сподели това мнение

Здравейте, Мария,

имам френски булдог, на 1 и 8 месеца. Роден е Август 2012. От както го имам сме имали само няколко дни покои - гъбички по краката, сълзене на очите, стафилококи, какво ли още не.

Много е енергичен и послушен, но с тези проблеми вече се изморих. Преди време му се появи и хистиоцитома, която Др. Дюлгерски излекува с хомеопатия. Били сме му имуностумуланти и какво ли още не. От вчера е и с обрив на пъпчето. Храним го с хипоалергична храна. На моменти състоянието му се подобрява, а после отново се влошава. В момента козинката около муцунката му е окапала и зачервена. Кучето е по цял ден само. Сутрин аз и съквартирантката ми излизаме за работа и се прибираме  в 5:30, разходка и след това в къщи. Моля Ви за координати, за да мога да се свържа с вас и да Ви разкажа за мъките ни на дълго и широко! Благодаря!

Сподели това мнение

Искам да благодаря на Мария, че се зае с лечението на очичките на котката ми.  :3d_039: Още сме в началото, но първите резултати вече са налице. Благодаря ти, Мария за добрината! :3d_050:

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега