Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Донка

В човека има три същества....

Recommended Posts

"В човека има три същества:

едното е Божествено и то предупреждава, то никога не страда.

Второто същество направлява и като направи погрешка, то страда.

Третото - не страда, то е неотговорно и каквото иска все иска и бара с ръцете си.

То поиска нещо,

Божественото същество каже на второто: „Не му го позволявай".

Второто рече: „Да видя какво ще направи" и го пусне.

Като го пусне, то иде и счупи нещо.

Второто почне да плаче,

а първото каже: „Видиш ли, аз нали ти казах? Друг път не повтаряй това".

Учителя

Из спомените на Мария Тодорова - том 5 - Изгрева

Много се смях като прочетох това - толкова точно описание на ежедневния ми вътрешен живот не бях чела досега...

Вие усещали ли сте в себе си тези три същества? Докъде са стигнали отношенията между тях? Успял ли е някой да убеди второто да слуша първото и да държи третото на верижка? Възможно ли е изобщо това и как се постига?

А дали умишлено не сме устроени така? И дали това не е ключът към нашия начин на познание и израстване и постигане на любовта? И на себе си?

Сподели това мнение

А благодаря, точно подходящ отговор за мен в момента... Още не мога да си взема този изпит, все ме късат на него, дано този път да ми е увряла дебелата глава :(

Докъде са стигнали отношенията между тях?
Много обичат да спорят мда.

Беля и половина, все си мислят, че се борят за правото и справедливостта пък не са се научили да претърпяват и да премълчават въпреки привидната несправедливост. Вместо да обърнат очи към Божественото, малкото същество тръгва с рогата напред развяло бойни знамена и всичко " изпотрошава", а после душицата трябва да му сърба попарата защото е поела отговорността да го остави свободно поне донякъде. И накрая какво става - Аз какво си мислех, а то какво стана, ами така е, а винаги е по- добре преди да се даде свобода душата да се допита до Първото същество чрез молитва, смирение и т.н... и когато получи отговор най- важното е да се действа според него.

Редактирано от Eлф

Сподели това мнение

Напълно вярно. :v:

Вчера моето второ съществто го болеше гърбината по някои въпроси. Лошото е, че не винаги гласът на първото се чува, особено ако е в навалица от другите два класа същества. :yinyang:

Сподели това мнение

...Лошото е, че не винаги гласът на първото се чува, особено ако е в навалица от другите два класа същества. :yinyang:

Необходимо е да се научим да Го различаваме, Тихия и същевременно най- могъщият Глас. Често се случва да не ни се иска да Го чуем и лекичко си затваряме ушичките за Него и тогава стават най- големите обърквации... За това е нужно да имаме постоянна будност, смирение и воля за да действаме според Неговата Воля. Дарени сме с интуиция, за това, че нямаме никакво извинение :)))

Редактирано от Eлф

Сподели това мнение

Нищо ново под слънцето, тези три същества при мен, ....често си говорят подобни неща....:))))))

Сподели това мнение

Необходимо е да се научим да Го различаваме, Тихия и същевременно най- могъщият Глас. Често се случва да не ни се иска да Го чуем и лекичко си затваряме ушичките за Него и тогава стават най- големите обърквации... За това е нужно да имаме постоянна будност, смирение и воля за да действаме според Неговата Воля. Дарени сме с интуиция, за това, че нямаме никакво извинение :)))

Лесно ви е на вас елфите. :lol: С тия остри ушенца лесно пробивате какафонията на долните сфери и чувате гласа на Бога. А какво да правим ние дето нямаме такива ценни органи? (въпросът е риторичен) :P

Сподели това мнение

Да бе да (обадило се тънкото гласче), те са си все там в онази малката уютна стаичка огряна и стоплена от слънчевата светлина в която не си ходил отдавна и си мислиш, че си забравил пътя който ще те отведе до нея. Ако вземеш решение да стигнеш до там на пътя ти ще се появи едно златно кълбо, следвай го и като стигнеш пред вратата на стаята вземи метлата която е опряна до стената тя е вълшебна, влез вътре и поразчисти малко прахта и паяжините които са се събрали от времето в което не си влизал. Докато разчистваш не забравяй да си попееш и ще видиш как изведнъж чудесата ще започнат да се случват едно след друго... Всичко си е там и те очаква. Приятен път навътре приятелю :)

Редактирано от Eлф

Сподели това мнение

много психоаналитично, като модел е това същество :)

много се надявам "то" да иска, а второто да му го дава от интерес, защото ако оставим на божетсвеното ще потъна в нирвана

Сподели това мнение

:thumbsup:

То поиска нещо,

Божественото същество каже на второто: „Не му го позволявай".

Второто рече: „Да видя какво ще направи" и го пусне.

Като го пусне, то иде и счупи нещо.

Второто почне да плаче,

а първото каже: „Видиш ли, аз нали ти казах? Друг път не повтаряй това".

Учителя

Ами как ще се осъзнаем ако не сме правили малки белички. :dancing yes:Като децата-учим се.

Като започнем да приемаме /с интуицията/ само думите на Божественото, няма да имаме проблеми:feel happy::sorcerer:

Пътя навътре е интересен /Елфка:thumbsup1:/важното е да следваме светлинката.

Редактирано от Слънчева

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this