Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен режим 2011


solej

Recommended Posts

Питах днес някъде по форума, утре с коя молитва трябва да започнем деня и житния режим,но никой не ми отговори.Настроена съм позитивно,утре почвам за първи път житния режим,чувствам се готова,Бог е с нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера бях до късно на работа, не съм си приготвила житото /не се чувствах настроена за това/, но започвам от днес. Пих чай с мед, ще хапна една ябълка, може да изхрускам няколко сурови зрънца, а малко по-късно ще си сваря жито и ще сложа друго да се накисва и да покълва. Снощи си казах молитвата за началото на житния режим, а тази сутрин започнах с мисълта за днес и молитвената програма към нея.

Отново си дадох сметка как нямам навик да мисля положително и да следя мислите си. Добре, че поне заради житния режим и постите има периоди, когато това е поставено като задача. Трябва да се превърне в навик.:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Много воля,енергия и ентусиазъм за всички ,които започват Житния режим от днес !

Искрено ви желая да постигнете целите си /физически,психически,духовни/ !

Линк към коментар
Share on other sites

Успех на всички започващи режима от днес!

Поздравявам ви с една снимка от изгрева от днес сутринта

gallery_1_5_2190792.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Този режим го чаках с нетърпение,нали януарския ми се провали...:rolleyes:

Разтръбих,че почвам житен режим,по почина на Куки.:whistling:

Започна много интересно...още преди да съм се събудила,сънувах хубав сън...:rolleyes:

Този път съм на БГ лимец,стана по-особен в термоса,

едвам източих от гъстата течност половин чаша за сутрешно изпиване.

Някой има ли опит с български лимец?

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

За първи път ще правя този режим и започнах от днес.

Пожелавам успех на всички, които се опитват да променят нещо в живота си!

Линк към коментар
Share on other sites

Приятелката ми няма да прави режима този месец по здравословни причини, но поне успя да мотивира мен... :thumbsup:

Аз се боря с идеята за кафе, с оправданието, че имам много работа. Допреди малко бях заспала - така ми действа медът.

Кафето абсолютно непрепоръчително ли е?

Линк към коментар
Share on other sites

Мария-София,че тя огромна част от Братството е ''луднала'' да прави Житния режим с български лимец.Вече е малка био ''индустрия''.Чисти се ръчно.Разпространява се по групите.Има и група в социалната мрежа ,където много се пише за него.<BR> Аз имам само няколко въпроса във връзка с ползването на лимеца за Житния режим,макар че ''виждам''отговора' 'Ние живем в нова епоха и трябва да ядем екологична храна' Аз знам за лимеца от преди няколко години.Научих за него от мой много добър приятел -агроном/ от научните среди,изучащи и подобряваши пшеницата/. Но...ето и въпросите ми: -След като лимецът се използва за брашно за обредни хлябове преди около сто години и има такива добри качества,защо Учителят не го е препоръчал/за сеене ,за храна ,за Житен режим/? Не станаха ли твърде много ''облекченията ''/след ябълките ,орехите,меда/ ?Този сорт пшеница толкова засища ,че почти не се усеща глад.А как ще изпитаме своята воля ? Не сваляме ли твърде ниско препятствията? -Лимецът става много мек след накиване и покълване? Меките храни чистят ли ?Според мен-не. Аз не съм против използването на лимеца за брашно,кълнове....Но нека не бъде по време на режима. Е ,естествено,всеки си има право на избор..

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Някой може ли да ме снабди с информация кой и къде произвежда български лимец?

Въпросът ми е породен от обявена много висока цена за килограм лимец (известната спелта в биомаг-а) във Фейсбук, неяснота кой точно е производителя и легална ли е цялата тази икономика, която се развива покрай този вид режим. Не ме разбирайте погрешно, търся истина и правота.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Спелтата май е западният братовчед на лимеца.Но не съм сигурен,Не съм агроном.

И аз видях високи цени.Дори разбрах за още по-високи.Но...това е пазарна икономика.Има търсене /не от мен/,Има и предлагане.Всеки може да изпозва пазарна ниша.

Останалото-не е в моите правомощия и задължения.Аз само изказах някои принципни възражения.Но кой знае? .Може да не съм прав.

Опитвам се да предизвикам дискусия за ползването на лимеца ,която да се опира на принципите и целите на режима.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес, когато хапнах жито за първи път, си спомних нещо, което забелязах миналата година: повече ми харесва да ям житото с ръце (както индийците ядат ориз), отколкото с лъжица.

Линк към коментар
Share on other sites

Солей,:rolleyes:

По принцип отдавна се храня с био храни и се опитвам да са непреработени и сурови.

Пояснявам-суровите зеленчуци и покълналите семена са богати на истински хранителни в-ва.

Освен това отдавна разбрах,че пакетирана ли е една храна и има ли на нея срок на годност,

значи е буламач,и колкото е по-дълъг срока,толкова повече химия има и е по-малко храна....

Та си купувам внос от био магазините лимец,спелта и камут,както и хляб от тях,направен с квас.

Сега просто реших да подкрепя бг производителите

и да пробвам родното,в което не виждам нищо лошо.

Другата пшеница е от изкуствено създадените хибриди,докато лимеца не се поддава на манипулации.

Някога съм купувала от пшеницата за покълване,киснала съм я,не ми харесва,като нишесте е.

Колкото до засищането, не знам дали е така.При мен няма глад за храна,появява се единствено глад за сол

и за нещо кисело,но този проблем го решавам като си купувам кисели ябълки и пия малко сол ,разтворена в чаша вода.

Колкото до препятствията,те си съответстват всекиму според развитието.

И моята цел е да правя режимите само с накиснато жито,без ябълки и орехи, и в март ще направя опит.

А може и още от утре,тъй като днес вече загубих тотално апетит,а е само първи ден.

В миналите месеци го губех след 3-тия.

Благодаря ти за подсещането.

Колкото до волята,не мога да се похваля със силна такава,така че действам по разположение.

Линк към коментар
Share on other sites

Е ,Мария-София аз не критикувам избора ти.Но..по-голямата част от житото за покълване също е българско.Аз вече писах ,че във фейсбук има събитие Житен режим и там можеш да се свържеш с тези ,които чистят и разпространяват български лимец.

Някои виждал ли е някъде написан хранителния състав на лимеца?До този момент само открих ,че е бил поне 50-60 % по-хранителен от другото жито.А от друга страна една седмица можеш да се храниш само с лимец.За мен това е ''малка хипербола.'' Интересни са ми калориите,белтъчините...

Линк към коментар
Share on other sites

И аз се интересувам как приготвяте лимеца.

Той изглежда доста мек и според мен няма нужда да се попарва или да се държи в термос, как мислите?

Аз си купих от слънце-луна, там имаше насипен, без люспи/обвивка.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Никога не съм правила каквито и да е диети. Нямам опит с гладуването. Но днес започнах житния режим за първи път. Искам да споделя, че не се чувствам гладна. Може би ще ми липсва соленото и зеленчуците( обичам много зеленчуци), но се надявам на силната си воля да се справя и без тях.

Успех на всички, които са започнали или ще започнат режима този месец! Мисълта за общото дело много ми помага!

Линк към коментар
Share on other sites

Може ли някой да ми отговори на следните въпроси:

-Какво представлява лимецът ,който вие ядете /мек,с кълнче,с по-големи кълнове/

-Как го приготвяте?

-Колко време ви е необходимо ,за да приготвите житото ,което ще ядете?

-С какъв духовен принцип свързвате състоянието на житото ,което ще ядете?

Благодаря ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

И аз започнах от днес и както винаги с режимите, сякаш изкачвам отвесна скала. Но си се познавам и ми е ценно да си наблюдавам грешното телце и емоциите му.

Линк към коментар
Share on other sites

Никога не съм правила каквито и да е диети. Нямам опит с гладуването. Но днес започнах житния режим за първи път. Искам да споделя, че не се чувствам гладна. Може би ще ми липсва соленото и зеленчуците( обичам много зеленчуци), но се надявам на силната си воля да се справя и без тях.

Успех на всички, които са започнали или ще започнат режима този месец! Мисълта за общото дело много ми помага!

Благодаря ти за споделения личен опит! Желая ти успех на теб и на всички, които правят режима за първи път! Наистина вълнуващо е да знаем, че го правим заедно и че можем да се подкрепяме...

И аз започнах от днес и както винаги с режимите, сякаш изкачвам отвесна скала. Но си се познавам и ми е ценно да си наблюдавам грешното телце и емоциите му.

Има една особена настройка на мисълта и психиката. Ако успееш да я нацeлиш, после става доста по-лесно. Стискам палци...

Днес, когато хапнах жито за първи път, си спомних нещо, което забелязах миналата година: повече ми харесва да ям житото с ръце (както индийците ядат ориз), отколкото с лъжица.

Това е много интересно...

Линк към коментар
Share on other sites

И аз започнах от днес и както винаги с режимите, сякаш изкачвам отвесна скала. Но си се познавам и ми е ценно да си наблюдавам грешното телце и емоциите му.

Ни съ предавай, Зайчик! Ако почнеш да съ лъзгаш от скалата - ний шъ тъ фаним thumbup2.gif

п.п. А иначе, аз винаги започвам Режимите си в неделя. Може да си внушавам (или пък - не), но всичко почнато в неделя, все ми се получава. Обаче, трябва да сравня - миналият месец във Водолей определено си беше по-леко, а сега и на мен малко ми идва нанагорно rolleyes.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...