Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен режим 2011


solej

Recommended Posts

Аз работя с хора и не само че не ми пречи житният режим на това,а даже ми помага.Раздавам се повече и съм по-концентрирана и определено все по-добра,изслушвам по-търпеливо,подминавам чувството на досада от досадните с голяяямо снизхождение и търпение,просто си ги приемам усмихнато с толеранс.Много е хубаво човек да прави нещата съзнателно,а не с рутина и автоматично.Снощи се повлиях от добри съфорумци и продължих житото,защото осъзнах,че наистина то ми е храната за тялото.Иначе,ако остана на ябълки и орехи,както ми идваше вече,значи се подлагам на глад-това вече не е житен режим.Благодаря на тези,дето ни вразумяват за правилата.Все пак сме започнали с духовна цел това начинание.Ако не е духовният смисъл //за пречистване на цялата ти същност,доколкото това е възможно за някакви 10дни/,то се превръща в проста нагодена диетка-в което не че няма смисъл ,..но аз ще си загубя мотива и не съм убедена,че ще си вярвам и занапред, и ще знам,че не мога да се справям..Не обичам безсмислени диети-трябва да е мотивирано,да знаеш какво точно правиш със и за организма си.А житния режим е опростено за разбиране хубаво нещо за нашия организъм поне 1път в годината.Хайде,малко остана да захранването-новото предизвикателство!Да се подкрепяме!

Линк към коментар
Share on other sites

"Житният режим може да се прави и за постигане на някои добродетели: смирение, кротост, въздържание, милосърдие, благост, търпение и др. Може да се прави за влизане в някое учебно заведение, за успешно завършване на образование, за създаване на дом и за излизане от някои трудни положения в живота. Тогава режимът се започва при нова Луна и трае пак 10 дена. Добре е да се започне пак в сряда и да се завърши в петък."

“Хранене, пост и житен режим”, София 2000г.

автор: Светозар Няголов

ИК Виделина

ISBN 954-8925-06-X

Искам да попитам съфорумците - някой има ли опитност при Житен режим при нова Луна? С какво този режим се различава от режима при разсип на Луната? Моля, сподеделете.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Аз съм малко закъснял за вашата група, но ми се иска да опитам някакъв очистващ режим, а този ми се струва най-удачен, след него ще опитам и лечебно гладуване.

Кога може да се започне житния режим (март-април) ?

Тук попаднах на стара информация, съпоставена през 2011, дали е актуално?

http://www.zemianazaem.com/archives/21

"Ако Житният режим се прави при нова Луна, тогава човек ще усили волята си, но едновременно с това желанията и чувствата си, но те ще бъдат стерилизирани и омекотени, доведени до една разумност, необходима при сегашното ни развитие. Изобщо житото, през което текат ангелските сокове, в нашето развитие въздейства пряко на сърцето, като го облагородява и дава финес на чувствата. От 22 април до 22 май, когато Слънцето преминава през знака Телец и правим Житен режим при разсип на Луната, той ще помогне на човека да се освободи от ненужните наслоявания и тлъстини, да усили дълбокото си дишане, да развие гласа си – да пее и музицира. Ще развие упоритост и настойчивост – изчерпателност във всяка работа, която ще върши с голяма любов.

При нова Луна се разбива търпение и мълчаливо съпротивление срещу всяко насилие, придружено с постоянна и неизменна любов. Новите идеи, които мъчно възприема и някои са непонятни, ще започне да ги помни и разбира и постоянно да ги прилага в живота. Постепенно ще стане горещ приемник и проповедник на новите идеи."

Линк към коментар
Share on other sites

Датите за начало /същинска част /са: 23 март и 20 април.Но направи подготовка за режима от десет дни /преди началото/.Така ще имаш и по-голяма полза,и по-малко проблеми по време на Житния режим /същинска част/.

В нета има датите до юни.Просто трябва по-упорито търсене.Има някои ,които правят режима през цялата година, и си имат групи в нета.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте,

Днес 23 март започнах първия в живота си житен режим.:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Поздравления и стискаме палци :)

Благодаря! :) Цялата информация и споделен опит, които намерих във форума, много ми помагат.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Вчера започнах мартенския житен режим .

Извн февруарския режим, другите ги правя със сурови бадеми ,лешници,кашу и всякакви сезонни плодове.

Не ми се ядат непрекъснато ябълки.

То не е точно житен режим,но почти...rolleyes.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера започнах мартенския житен режим .

Извн февруарския режим, другите ги правя със сурови бадеми ,лешници,кашу и всякакви сезонни плодове.

Не ми се ядат непрекъснато ябълки.

То не е точно житен режим,но почти...rolleyes.gif

Че кой определя кое какво е, освен ние самите?! :) Съвсем режим си е - пращам ти съпреживяването си и радостта си! :)

Аз започнах вече втора седмица в понеделник и четвъртък да съм на покълнало жито и фреш! Супер е! Така разпределено през седмицата е още по-добре от дълги режими. Поне за мен, така го чувствам. Всеки път имам възможността да прегърна страха си от липса на обич и сигурност, стоящ зад страстта към храната. Супер е!

Линк към коментар
Share on other sites

Да си призная,намерението ми е да постигна постоянен житен режим плюс салатки.Близо съм...3d_163.gif

Илен,зависи какви са ти целите.

Февруарския го правя стриктно.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Пети ден! Констатирам едно зен благоразположение на духа. Трудно устоявам пред свежо поникналия лапад и коприва в градината. Май наистина най-подходящото време е февруари. Снощи сънувах, че съм си развалила житния режим с филийка с лютеница. :)

Да си призная,намерението ми е да постигна постоянен житен режим плюс салатки.

... плодове и ядки. :thumbsup1: Много добра идея.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Утре свършва успешно първия в живота ми житен режим. Мина леко, без реакции, само известна вялост на моменти.

Линк към коментар
Share on other sites

Утре свършва успешно първия в живота ми житен режим. Мина леко, без реакции, само известна вялост на моменти.

Поздравления!

Би било интересно да споделиш малко по-подробно как мина. Как се чувстваше? Нещо особено, което си забелязала и ти е направило впечатление? ...

Линк към коментар
Share on other sites

Слънцето се намира в знака Овен - от 22 март до 22 април-Ако Житният режим се прави при нова Луна, тогава човек ще усили волята си, но едновременно с това желанията и чувствата си, но те ще бъдат стерилизирани и омекотени, доведени до една разумност, необходима при сегашното ни развитие. Изобщо житото, през което текат ангелските сокове, в нашето развитие въздейства пряко на сърцето, като го облагородява и дава финес на чувствата. Новолуние -03.04, 17:32 Желаещи за житен режим след новолуние?някой да сподели опит?

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря! Сега точно внимателно чета темата за захранването. Както казах, режимът мина учудващо леко за някой като мене, който обича да готви, обича да яде и да вкусва, със засилен интерес към източните кухни. :rolleyes: Вярно, че съм на село, без много контакти и излизания, т.е. в спокойна среда сред природата. Това което констатирах, че е много по-приятно човек да не яде, отколкото да яде. :)Имах приятното самочувствие на човек със самодисциплина, който не се оставя във властта на вкусови прищевки. Реализирах колко ненужно време и енергия отделяме за храненето в ежедневието. Реализирах че голяма част от храненето днес представлява повече удоволствие на небцето плюс преяждане плюс вреда, отколкото действителна нужда и полезност. Не на последно място усетих колко е важно и благотворно организмът да не се товари излишно с храна, особено тази която е мъртва.

Като се има предвид възрастта ми - половин век - и килограмите в повече, смятам че този режим е подходящ трамплин да продължа да проявавам същата самодисциплина и минимализъм и занапред в храненето.

Тази година започна с пречистване - навръх Нова Година прекарах тежък грип, който ме отказа от кафето и цигарите. Житният режим беше естествено продължение. Да прибавя, че с месото .съм приключила по-отдавна.

Всичко това дава едно много приятно чувство на освобождение, придружено с едно смирение, с едно по-мъдро и спокойно преосмисляне на приоритети, начин на живот, гледни точки и отношение към случващото се около мене и по света.

Браво! Чудесни мисли и наблюдения!

Поздравления и от мен за успешният житен режим!

Линк към коментар
Share on other sites

Слънцето се намира в знака Овен - от 22 март до 22 април-Ако Житният режим се прави при нова Луна, тогава човек ще усили волята си, но едновременно с това желанията и чувствата си, но те ще бъдат стерилизирани и омекотени, доведени до една разумност, необходима при сегашното ни развитие. Изобщо житото, през което текат ангелските сокове, в нашето развитие въздейства пряко на сърцето, като го облагородява и дава финес на чувствата. Новолуние -03.04, 17:32 Желаещи за житен режим след новолуние?някой да сподели опит?

Мислех да го правя точно тогава! Ще ми бъде трети. Първият ми беше ноември месец миналата година, а вторият - тазгодишният февруарски. Когато разчистиш из себе си, се отваря място да се влеят много нови и хубави неща. Обобщено, това е, което ми се се случи. И дисциплината усещам полезна.

Мислите ли да го спазвате строго? Или както Мария-София сподели че го прави през годината? И точно на новолуние ли ще почвате или деня след него?

Линк към коментар
Share on other sites

Ако Житният режим започне в понеделник, човек ще се свърже с развитието на своята душа, ще възприеме любовта в сърцето си и ще пречисти всичко около себе си. Ще завърши в сряда - денят на Природата, с която човек трябва да се свърже.

Житният режим през годината

Това е за мене, решавам за себе си да е от понеделник. Такова беше и предварителното ми интуитивно решение.

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ако Житният режим започне в понеделник, човек ще се свърже с развитието на своята душа, ще възприеме любовта в сърцето си и ще пречисти всичко около себе си. Ще завърши в сряда - денят на Природата, с която човек трябва да се свърже.

Житният режим през годината

Това е за мене, решавам за себе си да е от понеделник. Такова беше и предварителното ми интуитивно решение.

:thumbsup2:

Макар и да не е февруарски, мисля да го направя! В новолуние.

(като видях всички невероятни отзиви, реших, че няма да чакам до следващата година :1eye:)

Дали някой по-запознатможе да ми каже, дали 4-ти май (сряда) е подходяща дата?

Мерси предварително! ^____^

Линк към коментар
Share on other sites

Зависи от целта ви.Фазата/дните след Новолуние/ е малко трудна за начинаещи.

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Дали някой по-запознатможе да ми каже, дали 4-ти май (сряда) е подходяща дата?

Мерси предварително! ^____^

Не,подходящата дата е 7-ми понеделник.

И новолунието,и пълнолунието, са датата,два дни преди и два дни след нея.В случая на 4-ти е самото новолуние.

Остава да набележиш какво искаш да придобиеш с него...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...