Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лига на познавачите


Guest Христо

Recommended Posts

Гледате ли тримесечното съзтезание "Лига на познавачите", което е част от "Шоуто на Иван и Андрей" по Нова ? В това състезание се състезават пет човека имащи умения и занимания в областта на окултното срещу специалисти в различни други области. Целта на проекта е да се докаже ( поне така твърдят водещите) дали паранормалното може да даде по - добри отговори от традиционната рационална наука, дали може да се вярва на информация получена по т.нар. паранормален път. Какви ви е мнението за подобни проекти ? Според вас може ли да има някакви ползи от тях за духовното развитие на зрителите, а вреди може ли да има ? Имате ли някакво мнение за способностите на петимата гадатели, имате ли някакви впечатления във връзка с тях. Засега паранормалният и т.нар. отбор на специалистите имат по една точка, защото и двата отбора се справиха с първата задача в играта. Предстои утре да се даде отговор на втората задача и по всичко изглежда, че резултатът ще е равен отново.

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи го гледах. Сетих се, че беше отворил тема и затова. Иначе нямаше да го гледам. Предният въпрос е бил елементарен. Този не чак толкова, ама ми е много интересно как с нумерология и астрология може да се отговаря на подобни въпроси. Просто е смешно. А и за таро се съмнявам, че може да помогне в подобни случаи. Реално остават двама, на които може да се разчита за верен отговор. Би било добре да се задават въпроси, които наистина са показателни за качествата на участниците. Щото чисто теоретически, колкото и сложен да е въпросът, възможните отговори са само два и дори и при верен отговор това не би било показател за нищо (а е интересно и как ще се докаже верността на отговора, щото Л.И. няма да се подложи на тест за майчинство със сигурност).

Линк към коментар
Share on other sites

Христо, мен знаеш ликакво ме притеснява и така не ми харесва особено - защо тези хора, познавачите, са се навили да участват точно в това предаване?! Няма как да не са били наясно, от какъв тип ще са въпросите към тях. А те са някакви доста сеирджийски, да не кажа пошли. Един човек да се съгласи да падне на такова ниво и да прилага една, предполага се, напредничава дарба, едни ценни знания и интуиция, вместо за полезни и съществени неща, за разни такива като това кой на кого бил любовник, или извънбрачно дете, или резултат на футболен мач ...

Жалко е, според мен поне.

И въобще някак на мен ли само така ми се струва, но която и телевизия да пусна, с малко изключние може би на държавната, БНТ, все едни предавания, твърде елементарни, хуморът все един и същ, съвсем първосигнален, въртят-сучат все около секса гравитират. Чудя се, това медиите ли го насаждат в хората или обратно - медиите се влияят от вкуса и желанията на хората?

Линк към коментар
Share on other sites

Христо, мен знаеш ликакво ме притеснява и така не ми харесва особено - защо тези хора, познавачите, са се навили да участват точно в това предаване?! Няма как да не са били наясно, от какъв тип ще са въпросите към тях. А те са някакви доста сеирджийски, да не кажа пошли. Един човек да се съгласи да падне на такова ниво и да прилага една, предполага се, напредничава дарба, едни ценни знания и интуиция, вместо за полезни и съществени неща, за разни такива като това кой на кого бил любовник, или извънбрачно дете, или резултат на футболен мач ...

Жалко е, според мен поне.

И въобще някак на мен ли само така ми се струва, но която и телевизия да пусна, с малко изключние може би на държавната, БНТ, все едни предавания, твърде елементарни, хуморът все един и същ, съвсем първосигнален, въртят-сучат все около секса гравитират. Чудя се, това медиите ли го насаждат в хората или обратно - медиите се влияят от вкуса и желанията на хората?

Не ти се струва само. Наистина е така. То такива са им на тях "дарбите" и нивото59.gif , ако имаха дарби и ниво, няма да доказват и показват каквото и да е пред който и да е. И аз съм се чудила даже за Кочовска, която я смятат на високо ниво - как така е тръгнала по разни...институти да я подлагат на тестове, да я изследват...Наистина е жалко и унизително. Не уважават нито себе си, нито така наречените си "дарби"

Линк към коментар
Share on other sites

Аз ги гледам заради гадателите най - вече, иначе съзнавам простотията и внушенията на подобен тип предавания.Не виждам лошо да се правят тв формати, в които гадатели да убежзават хората в съществуването на паранормалното.

Линк към коментар
Share on other sites

В "Лига на познавачите" им дадоха най - трудната досега задача. За първи и последен път гадателите ще се състезават помежду си. Ще трябва да кажат каква информация получават за живота на един неизвестен човек : показаха им снимки на човека, а те ще могат и на живо да го видят, но без той да им говори.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...