Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Социална тревожност с панически атаки


Recommended Posts

Опитай се да не го мислиш толкова много ,а именно "кога ще се случи-дали ще се случи"-по този начин на мислене сама ще провокираш ПА.Излизай навън с мисълта "Аз съм добре и нищо няма да се случи",ако трябва си го повтаряй наум постоянно.Но ако все пак се случи докато си навън,просто се опитай да бъдеш спокойна и ако можеш поседни някъде и ще премине по-бързо,ако не се панираш допълнително.Ето какво правех аз ,когато ми се случеше навън на мен ми помагаше дано помогне и на теб- Сядах накъде и започвах да смятам таблицата наум(ако може и на глас още по-добре).Така умът ти ще е зает със смятане или нещо друго и няма да мисли за ПА,която ще отшуми много по-бързо.Това ме посъветва лекаря психиатър,който ми даде сили да продължа напред,а не да се вглъбявам в проблема.И до ден днешен го прилагам когато усетя ,че съм притеснена или пък ако съм вкъщи започвам да си пея.Вярвай ми помага.Ако имаш още въпроси питай ще се радвам да ти помогна.Във форума има и много други техники за справяне и почти всичките съм ги прилагала,особено тези на DIDI_TS  и на Д-р Първанов.Ако можеш направи и няколко сеанса с ребъртинг дишане(усещането е все едно получаваш ПА,но се научаваш и как да го стопираш все още в зародиш), но това се прави само в присъствието на психиатър,психолог или психотерапевт,защото трябва да си постоянно под наблюдение.Желая ти успех във борбата с ПР. И най -вече кураж,от това не се умира, просто трябва да си търпелива и силна.

Линк към коментар
Share on other sites

Забравих да се похваля на DIDI_TS  и на Д-р Първанов!Преодолях най-големият си страх-за пръв и последен път се качих на делтапланер."Умрях" от страх, но си заслужаваше.Усещането е невероятно.Скоро ще опитам и бънджи-скокове,но все още събирам кураж.УРА ЗА МЕН!!!Благодаря ви от сърце,без този форум и без вас все още щях да тъпча на едно място, а сега следвам мечтите си безпроблемно.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...