Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Магията на привличането


ris_78

Recommended Posts

Какво нещо е любовта? Когато двама млади се влюбят един в друг, те ослепяват, нищо не виждат пред себе си. Те забравят целия свят: ядат ли, пият ли, никой не съществува за тях. Те живеят един за друг, галят се, милват се и казват: Животът ни се осмисли вече. Това е криво разбиране на любовта. Тъкмо сега животът им се обезсмисля. Тяхната любов е само опресняване, но не е онази вечна, безгранична любов.

Когато човек възприеме любовта, която излиза от светлината на Бога, тогава всички хора му стават обични. Той всички обича, на всички се радва, за всички е готов да се жертва. Той не живее вече в единичната, но в общата любов. Тази любов свързва човека с душите на хората. Той влиза във връзка с живия човек, с неговата душа, а не с неговата личност.

Вратата на любовта

Сигурно всеки го е изживявал това магическо влюбване, когато целият свят се събира в само един човек. За другите не знам, но моите свършиха или с разочарования или по-зле...

Последният път не беше така - когато бяхме заедно сякаш по-ясно забелязвах по-ясно красотата на света около себе си, усещах по-отчетливо добротата на всеки и всичко, а самият човек до мен се сливаше с този свят... точно както го описва Учителя. Това ми беше "мярката", по която разбрах, че ще бъдем щастливи заедно. И сме...И светът е все по-красив и добър...

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Отговори 28
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Това ми беше "мярката", по която разбрах, че ще бъдем щастливи заедно. И сме...И светът е все по-красив и добър...

Наистина любовта по това се различава от влюбването. когато си просто влюбен светът изчезва. Но когато обичаш, светът става по красивив. Не любовта е сляпа, а страстта. Любовта те кара не само да прогледнеш, но развива всичките ти сетива, дори ти дарява такива, които не си предполагал, че имаш.

А магията на привличането? Ако можехме да я разкрием нямаше да е магия.

Има универсални хора, които с излъчването си привличат почти всички. Всеки носи в себе си невидим заряд от енергия. Част от нея може да се определи по външните качества, друга по черти на характера, но част от нея си остава съвсем скрита за сетивата. Когато един човек се срещне с друг, който има точно такъв заряд, какъвто търси, той е привлечен от този човек.

Може да казва, че харесва очите, косите или някоя черта на характера, но истината е че се е вгледал в тях след като е усетил тази енергия. И понеже се опитваме да сме практични и за повече логичност си обясняваме привличането с външни белези. Разбира се хора с по беден енергиен заряд изобщо може да не се усещат по този начин, затова при тях физическото е наистина първостепенно. Дори най-прекрасния човек да застане пред човек, който няма потребност и сетивност за по-богата и силна енергия, той няма да я оцени - няма с какво и не му е и нужна.

Затова в този случай противоположностите не се привличат - по-физическите хора, търсят и се привличат от себеподобни и обратно.

В другите аспекти на привличането противоположностите се търсят за да се балансират: Мъжът търси Жена и Жената търси Мъж. Доминантната личност търси следваща и следващата търси някой да я води. Всичко в общуването се стреми към баланс. Защото баланса е стабилност.

Магията на привличането може и да се моделира. Човек може да отблъсква или да привлича към себе си. Може да се научи да привлича и точно определен тип хора. Това става, като настройва своята енергия по определен начин. Разбира се това не е много лесно и не на всеки може да го направи.

Но всеки може да се опита да е позитивен, учтив, толерантен, търпелив, внимателен, отзивчив и т.н и така да подобри общуването си с хората. Със всяка една стъпка в развитието си, човек става и по-привлекателен и увеличава шанса да привлече човека, който търси.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте! Много интересни мнения по темата, които ме вдъховниха да напиша нещо набързо, може би разбъркано, но първосигнално :) Не мога да коментирам по темата особено интелигентно, но мога да ви подаря просто нещо почувствано :) Хубав ден на всички!

 

Познавам гласа ти. Чувала съм го и преди. Твоят тих глас. Без цвят, без тон, без форма. Точно тогава, когато не е престорен, когато си сам, когато разказваш приказки. Това все пак не е същият глас, отпреди. Но трептенето е същото, аз го усещам и танцувам с цялото си същество под лирата на вълните ти. Когато усещам дишането ти, преди да заспиш, аз пътувам, пътувам ритмично, спокойно, сигурно, надалеко... Пътувам и оставам тук, слушайки внимателно. Пръстите ти, тези ветрове, сплитащи съдбата, минават винаги там, където трябва да има път. Минават сантиметри, а сякаш минават милиони километри за секунда, сякаш ток протича през милиони електрически крушки, светващи във всеки дом, на всеки беден, на всеки щастлив, на всеки добър, всеки нещастен... и на всеки слаб. 

Редактирано от Wildflower
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Мъжете днес "ползват" жената на много ниско енергийно ниво..Жената носи огромна енергия,..тя е цветна,бушува,танцува,неспокойна е,..тя носи у себе си цветове,които не избледняват и звуци,които не затихват.......това ги плаши и е далеч по-лесно да я нарекат капризна и непостоянна....и да я докосват само физически....избягвайки плашещото тайнство,на това което е отвъд.....Но този,който е смел и любопитен...който е готов да я" съблича" и "докосва" още ...и още....получава "подарък"...потокът от мощна женска енергия...реката на живота....

Един такъв мъж каза веднъж.."Да я наблюдавам как "се качва на главата ми" и "танцува по нервите ми" беше най-интересното и вълнуващо преживяване в живота ми....а за Нея спокойната усмивка,с която Той наблюдаваше това...беше зелената поляна,върху която танцуваше душата й...

Хубава тема :) ris_78

Това с наслаждаването от качването на главата е малко мазохистко... :) А това да се кефиш, че танцуваш върху нечия глава ми се струва садистични.

Съгласни ли сте ?

Редактирано от Кон
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...