Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Призивът на Ерик Кантона


Mindfield

Recommended Posts

То и Наполеон е сял война и смърт по човешки аршин,

но по божествен се оказва,че е ликвидирал остарелия феодализъм.....

Ами по тая логика да излезем и посрещнем с хляб и сол третия Антихрист! Така де, нали ще очисти света от старите боклуци, включително няколко милиарда човешки същества.

:3d_111:

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

То и Наполеон е сял война и смърт по човешки аршин,

но по божествен се оказва,че е ликвидирал остарелия феодализъм.....

Ами по тая логика да излезем и посрещнем с хляб и сол третия Антихрист! Така де, нали ще очисти света от старите боклуци, включително няколко милиарда човешки същества.

:3d_111:

Периодично има чистене на старите боклуци.

Предишния път е било с Потопа,сега ще бъде с Огън в Апокалипсис,

независимо дали по човешки аршин ни харесва или не.

Линк към коментар
Share on other sites

Туй е иносказателно, червените коне да дойдат. Туй са възгледи: червените, пъстрите и белите коне. Има главно 3 възгледа: възгледът на червените коне, възгледът на пъстрите коне и възгледът на белите коне. Червените коне, това са военните с шашките си. Казват: „Светът ще се оправи само с нож.“ Пъстрите, това са търговците, банкерите – оттук вземат, оттам вземат. Белите, това са набожните, религиозните хора. Те са в света, които ходят по цялата Земя. Като обикалят, видели, че е тиха. Тиха, докато не ходили да обикалят Земята. След като обиколили, видели, че Земята се е разбунтувала. Защо? Понеже тези, червените, намислили, казали: „Нож трябва.“ Пъстрите казали: „Оттук вземи, оттам вземи!“ Белите казват: „Ще вземеш, но гледай да е по закон, да не е грешно.“

Та, тези трите възгледа в света не могат да се спогодят. Ние с главата си служим на белите коне, с корема си служим на червените коне, а с гърдите си – на пъстрите коне. Три възгледа имаме. Тези 3 възгледа в нашия ум произвеждат 3 различни течения. Ако бялата светлина би се използувала в човешкия ум тъй както трябва, мозъкът би се поставил в нормално състояние. Но в сегашното състояние обикновено човешкият мозък приема много повече от червените лъчи на Слънцето и вследствие на това хората са много войнствени. И засега има толкова много набрана енергия в мозъците на човеците, че тази енергия по някакъв начин може би в 10–15 години ще се изрази в някакъв магнетическа израз. Какво ще бъде, ще го видите. Прах ще се дигне.

Трите възгледа

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Преди да отваряш очите на слепите, ти трябва да ги научиш да обичат Светлината; преди да отваряш ушите на глухите, ти трябва да ги научиш да обичат звука; преди да лекуваш краката на хората, ти трябва да ги научиш да обичат движението – да знаят как да ходят. (ОПОРНИ ТОЧКИ НА ЖИВОТА, Съборни беседи, 1942)

bd-christ.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Историята ще покаже, braman, дай Боже да имаш право и такъв призив да е ненужен...

Истинската промяна започва от вътре! Ние първо себе си трябва да променим. Ние трябва да " скъсаме всички полици на тези, които ни дължат". Защото " единствената ни защита срещу лошите духове е да нямаме тяхните недостатъци."

Тези могъщи финансови групировки - тайни и явни - точно това искат: да пренесат войната в полето където най-много разбират. Но "Йова ире!"

Линк към коментар
Share on other sites

"Съберете се десет милиона души – и с банките е свършено".- призивът на Ерик Кантона

Че не са цвете банките – не са. Но някой не се ли замисля какво може да дойде на мястото на „свършените“ банки? Например незаконното лихварство:

http://vbox7.com/play:b4b66174

В мръсотията най-добре виреят хлебарките, а в хаоса – тъмните сили. Бог твори, но със светлината и словото.

Разбирам желанието на всички чисти души тук - да се махне тази система, но май това не е начина?

А колкото до това, че трябва промяната да стане първо вътре в нас - абсолютно съм за! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Вие може и да не помните, но ние помним...

Всички, които ни призоваваха .... после се оказа, че са спечелили от това, което са направили другите по технич призив. И всички, които са послушали и изпълнили призивите .... са се събудили ограбени...

Колко ни е къса паметта...

Чуя ли призив за нещо, вече знам, че призоваващия много добре си знае интересите и винаги ще спечели... А последователите??? За тях е божествената печалба...

Линк към коментар
Share on other sites

Призиви ...

... помня един абсурден:

За бога , братя, не купувайте!

Обаче и той е демоде.

Сега дори когато купуваме, пак не купуваме.

Нито храната е храна, нито водата е вода, нито дрехата е дреха.

Това, че парите не са пари, не е ново. Преживявали сме го, оцеляли сме, отгледахме и децата си да станат хора. Именно в и поради тези условия.

Как? Този отговор е разковничето.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

"Съберете се десет милиона души – и с банките е свършено".- призивът на Ерик Кантона

Че не са цвете банките – не са. Но някой не се ли замисля какво може да дойде на мястото на „свършените“ банки? Например незаконното лихварство:

...

Привет,

не е задължително да е незаконно лихварство.

Aлтернативата за нас са според мен т. нар. етични банки, които инвестират в реалния сектор (а не във финансовия), a най-етичните в момента са тези които инвестират в реалния сектор и тo само в проекти покриващи съответни екологични, етични и/или социални стандарти, поощряват иновативни браншове и предприятия, обаче в България още ги няма, така че там конкретното решение не знам какво би било. А алтернативата на държавническо ниво би трябвало да е повечe просвeта за хората, както и недопускане на толкова неконтролирани (офшорни) спекулативни банки и фирми.

Парите би трябвало да се изтеглят от активните и мислещите хора само от банки, които са инвестирали във високорискови финансови спекулации, и които после в резултат от загубата от риска, са извлекли профит от държавните финансови помощи, т.е. от данъкоплатците. Повечето от тези банки дори са офшорни, т.е. с чужд капитал, и съответните държави, сиреч данъкоплатци, плащат на практика за необмислените рискове на чужди крупни банкери и на техните чуждестранни клиeнти. В резултат на това МВФ иска от всички държави да съкращават социалните си системи, което ако продължава така не е развитие което бихме желали на нас и на децата ни. Напр. в Гърция затова имаше толкова демонстрации и социални размирици и на практика държавата им фалира, защото американски офшорни банки и фирми бяха фалирали, и държавата както и ЕС поеха милиардните дългове, което води до замразяване на заплати и орязване на социалните помощи за нормалните гърци. Сега същото се случи в Ирландия.

Колкото до промяната от вътре, разбира се съм на същото мнение, такава промяна може и следва да има не само на личностно но и на групово ниво. Както Станимир писа, груповата карма се решава чрез мислене и за групата, което не изключва и мислене за личностна промяна, а я интегрира. Един проблем, възникнал на обществено ниво, има своето решение на обществено нивo, защото едно общество е повече от механичния сбор на индивидите му ("цялото е повeче от сбора на частите му" - Аристотел). Така поне аз виждам нещата на социално ниво.

:)

Редактирано от Mindfield
Линк към коментар
Share on other sites

Дааа, истината май започна да изплува.... за мислещите хора.

Че кой ще е толкова луд да изтегли парите си от банките, които предлагат висока лихва, защото извършват някакви незаконни операции и да ги внесе в другите - където на практика няма да има такава. Че ако изобщо човек внася парите си на депозит, то е за лихвите - за какво друго...

Значи е ясно защо е призивът - ще бъдат изтеглени парите точно от етичните банки - защото на хората с депозити там им е все тая дали парите им са в банката или не.

тогава какъв е смисълът???

Еволюцията наистина води към етичните банки.... Защо ми се струва, че това е отчаяният ход на останалите да забавят процеса.....

Линк към коментар
Share on other sites

Донка, в етичните банки също има лихви, просто не са толкова високи като в спекулативните (които обещават бърза печалба). ;) Освен това тези напълно етични банки не са много - може би към 1% от всички банки, поне в Германия, затова няма опасност да бъдат засегнати те, защото хората които са ги избрали са именно мислещи и не биха правили нещо толкова необмислено. A и основната причина западноевропейските банки да имат негодуванието на народа, е че заради тях ЕС финансира гръцките и ирландски банки и фирми, защото тези банки от Западна Европа са дали неотдавна заеми на гръцки и ирландски офшорни фирми и банки, които сега са фалирали, и ЕС иска чрез даването на тези заеми, фалиралите банки и фирми в Гърция и Ирландия да се изправят на крака и да върнат заемите на западноевропейските банки. Проблемът е обаче че не е ясно къде "ще му излезе краят" и кога ще спрат фалитите, и кога ще спре в крайна сметка изтичането на финанси от ЕС в посока офшорни американски (фалирали) фирми и банки.

Редактирано от Mindfield
Линк към коментар
Share on other sites

Чуя ли призив за нещо, вече знам, че призоваващия много добре си знае интересите и винаги ще спечели... А последователите??? За тях е божествената печалба...

Защо ми се струва,че сериозно подценяваме Божествените институции и пак стигаме до въпроса - Кое признаваме за добро ?

1. парите и успеха

2.светъл ум,чисто сърце,разумна воля

Линк към коментар
Share on other sites

Определено не мога да приема за добро да изкушаваме призоваващите със сляпото си подчинение на призивите им... а после да ги обвиняваме, че са ни измамили.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Честно казано, не съм тръгнал да спасявам човечеството с тази тема. Просто виждам че то се е запътило към една пропаст - в резултат на безконтролните финансови спекулации, и ползвам демократичното ми право на свободно слово (което все още съществува) и удрям камбаната. Човек се учи или от знание и образование, или от непризнаване на законите и последиците от престъпването им - в случая на групово а не само на индивидуално ниво. Тези основни закони и да искам не мога да променя.

Редактирано от Mindfield
Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво е, че си говорим, че си разбъркахме умовете за нови решения. Обаче, от мен точно, какво зависи? А от теб? Интереси?-нямам. Вчера... вече е отминал ден. Днес е прекрасно и съм благодарна за всичко, което ми се случи. А утре? - Каквото дал Бог. А промяната, ние сме в нея, живеем я.

В темата за черно и бяло виждаме, че те се преплитат често, както вътре в нас, така и около нас... :feel happy: Важно е да си издържим изпитите-индивидуални, общочовешки, като народ...:yinyang:

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

На мисълта на Донка, че хората ще се подведат от призива да изтеглят парите си от етични банки:

нелиберализмът (=икономическа система от 80те години насам за свобода на търговията и пазарите - т.е. липсата на всякакъв контрол над паричните потоци) е навлязъл в Европа чрез банките. Te са почти неконтрилируеми от държавниците. Най-големите западноевропейски банки имат негодуванието на народа - защото те са дали неотдавна големи заеми на гръцки и ирландски офшорни (американски) банки, които сега са фалирали. Така управляващата върхушка на Западна Европа и тези банки, които Донка мисли че са "етични", са причината сега ЕС да финансира гръцките и ирландски банки и фирми, за да ги изправи на крака и да могат те да си върнат заемите на западноевропейските банки. Проблемът обаче е че така процесът продължава без да се знае краят, и в крайна сметка ЕС и неговите данъкоплатци финансират фалиралите фирми и банки на САЩ, т.е. съвсем незаслужено изнасят тежестта от икономическата криза... !

Всичко това не си го измислям, просто в България не се говори, докато в Германия много хора са образовани и са недоволни от тази безконтролност на потока на финанси. Напр. в интернет форумите на най-голямото немско списание - Шпигел - хората са осъзнали тази връзка и я смятат за безотговорност на общите действия на банките и правителствата там.

Редактирано от Mindfield
Линк към коментар
Share on other sites

На мисълта на Донка, че хората ще се подведат от призива да изтеглят парите си от етични банки:

нелиберализмът (=икономическа система от 80те години насам за свобода на търговията и пазарите - т.е. липсата на всякакъв контрол над паричните потоци) е навлязъл в Европа чрез банките. Te са почти неконтрилируеми от държавниците. Най-големите западноевропейски банки имат негодуванието на народа - защото те са дали неотдавна големи заеми на гръцки и ирландски офшорни (американски) банки, които сега са фалирали. Така управляващата върхушка на Западна Европа и тези банки, които Донка мисли че са "етични", са причината сега ЕС да финансира гръцките и ирландски банки и фирми, за да ги изправи на крака и да могат те да си върнат заемите на западноевропейските банки. Проблемът обаче е че така процесът продължава без да се знае краят.

Всичко това не си го измислям, просто в България не се говори, докато в Германия много хора са образовани и са недоволни от тази безконтролност на потока на финанси. Напр. в интернет форумите на най-голямото немско списание - Шпигел - хората са осъзнали тази връзка и я смятат за безотговорност на общите действия на банките и правителствата там.

'Mindfield' недоволството е един от сновните проблеми на спящите хора .В основата на всяко недоволство според мене стои просто - страх.

Ако изберем да отидем на спирка наречена -НЕДОВОЛСТВО,то си оставаме в мелницата ,в която сме си били -добро и зло,причина и последствие.

Образованието е хубаво нещо,но не е достатъчно според мене,особено ако поражда недоволство.

В Германия хората отдавна се страхуват и са недоволни от всичко,което разклаща статута им на най-богатата страна в Европа.Мисля,че за германците случващото се е знак по пътя на тяхното пробуждане.Всеки човек и всеки народ се събужда по различен начин.

Линк към коментар
Share on other sites

'Mindfield' недоволството е един от сновните проблеми на спящите хора .В основата на всяко недоволство според мене стои просто - страх.

...

Така е. Хората и в България са недоволни от банките, дори още повече, нали и аз пиша заради това спящо състояние на хората. Недоволството е просто причина да се види в основата на даден проблем и потърси решение, и в този му аспект то е нещо нормално.

Колкото до германците - и те имат свои обществени проблеми, само че поне средната класа там е по-широка, т.е. неравенството в обществото е малкo, все още поне... Друго е и че има развита демокрация, разделение и взаимно контролиране на властите, все още...

Редактирано от Mindfield
Линк към коментар
Share on other sites

тези банки, които Донка мисли че са "етични", са причината сега ЕС да финансира гръцките и ирландски банки и фирми, за да ги изправи на крака и да могат те да си върнат заемите на западноевропейските банки.
Не бих приписвала толкова смело на друг човек кои банки той смята за етични и кои за неетични. Не помня да съм писала някъде уточнения какво имам предвид под етична банка и да съм давала пример.

Истината е, че аз смятам горепосочените и приписани ми за "етични според Донка" банки, за неетични.

За мен етична банка е банка, която ограничава даването на заеми и има много строг режим на преценка при отпускането. Ако един търговец на бяла техника, например, има успешен бизнес в град с 60 000 души и с конкуренти в него, естествено, особено при явните намерения на Техномаркет за парцел в края на града... и.т.н. иска да изтегли твърде висока сума за нова помпозна сграда, с която ще увеличи значително площта (и персонала) - една етична банка не би отпуснала тази сума при явната зависмост на приходите на този търговец от капризите на хората, от техните заплати и още много други фактори, които могат да пресушат касите му за броени седмици, ако не и дни.

Е, да, банката ще си присвои заложено имущество, с което още повече ще срине бизнеса... Една етична банка би преценила дали има смисъл и потребители на едно разразстващо се предлагане, което ще изисква разрастващо се консумиране... което ще доведе до нови и нови кредити.... Само неетична банка би си натъпкала гушата от алчността.

Само че точно такива неетични банки в крайна сметка рискуват и отиват към фалити, погребвайки депозитите и заплатите на обикновените средни трудещи се... А после ЕС хуква да ги спасява. Времето бавно и сигурно измита тези банки от сцената. Хората отрезвяват от кризата и започват да разбират кой и какво я е причинил и търсят нещо, някого, които не вдигат шум, не обещават, не дават с лека ръка, просто тихо и почтено си вършат банкерските услуги. Самоч е те нямат "гръб", защото не "плащат" полиитически чадъри. Едно рязко изтегляне на техните ресурси би ги съсипало.... за сметка на големите играчи......

Смешно ми е, че аз точно разсъждавам в тази тема, моля поправете ме ако греша нещо, но все пак не ми приписвайте неща, които не съм казвала....

Линк към коментар
Share on other sites

Хората и в България са недоволни от банките, дори още повече, нали и аз пиша заради това спящо състояние на хората. Недоволството е просто причина да се види в основата на даден проблем и потърси решение, и в този му аспект то е нещо нормално.

..

Неорганизираната земя-Марта, за да се организира така,че всички същества,които я обитават да живеят в съгласие и разбирателство би трябвало да се обърне за помощ към небето-Мария.Толстой-"Гласът на Бога Живаго"(Учителя),ни казва ясно и разбрано къде можем да намерим решение на противоречията и мъчнотиите ,в които живеем-Царството Божие е вътре в нас.Във всеки от нас има по едно светло слънце. Помоща ше дойде от разумните същества,които хивеят в неговия център.

Линк към коментар
Share on other sites

Не бих приписвала толкова смело на друг човек кои банки той смята за етични и кои за неетични. Не помня да съм писала някъде уточнения какво имам предвид под етична банка и да съм давала пример.

Истината е, че аз смятам горепосочените и приписани ми за "етични според Донка" банки, за неетични.

...

Е, да, банката ще си присвои заложено имущество, с което още повече ще срине бизнеса... Една етична банка би преценила дали има смисъл и потребители на едно разразстващо се предлагане, което ще изисква разрастващо се консумиране... което ще доведе до нови и нови кредити.... Само неетична банка би си натъпкала гушата от алчността.

...

Смешно ми е, че аз точно разсъждавам в тази тема, моля поправете ме ако греша нещо, но все пак не ми приписвайте неща, които не съм казвала....

Извинявам се, явно съм приел твои недиректни отбелязвания за твърдения.

Колкото до контрола на банките - явно за това са нужни закони. Но и аз не съм спец, така че нe знам точнo какви следва да са.

:)

Редактирано от Mindfield
Линк към коментар
Share on other sites

На мисълта на Донка, че хората ще се подведат от призива да изтеглят парите си от етични банки:

нелиберализмът (=икономическа система от 80те години насам за свобода на търговията и пазарите - т.е. липсата на всякакъв контрол над паричните потоци) е навлязъл в Европа чрез банките. Te са почти неконтрилируеми от държавниците. Най-големите западноевропейски банки имат негодуванието на народа - защото те са дали неотдавна големи заеми на гръцки и ирландски офшорни (американски) банки, които сега са фалирали. Така управляващата върхушка на Западна Европа и тези банки, които Донка мисли че са "етични", са причината сега ЕС да финансира гръцките и ирландски банки и фирми, за да ги изправи на крака и да могат те да си върнат заемите на западноевропейските банки. Проблемът обаче е че така процесът продължава без да се знае краят, и в крайна сметка ЕС и неговите данъкоплатци финансират фалиралите фирми и банки на САЩ, т.е. съвсем незаслужено изнасят тежестта от икономическата криза... !

Всичко това не си го измислям, просто в България не се говори, докато в Германия много хора са образовани и са недоволни от тази безконтролност на потока на финанси. Напр. в интернет форумите на най-голямото немско списание - Шпигел - хората са осъзнали тази връзка и я смятат за безотговорност на общите действия на банките и правителствата там.

Това наистина е много несправедливо и е нормално хората да негодуват против тази система. Но мисля, че протеста трябва да е насочен към правителствата, а не към банките. Защото смяната на политиката само може да спре захранването на САЩ с европейски пари. Ясно е че Евросъюза потъва заради лошото управление на парите. Дори и тук в България парите на евросъюза се харчат безразборно и потъват в различни сметки, без да си дават сметка другарите, че то е за сметка на нас, а не на някой друг.

Лошото обаче е, че САЩ са обвързали не само Европа, но и Азия и са се вкопчили като кърлеж навсякъде и промяната на една такава политика е нещо много трудно и много генерални промени ще изисква, защото са обвързани освен банките и големите пазари, петролните потоци и т.н. Така че сриването на банковата система, което междувпрочем не може да се случи просто ей така, не би променила нищо, просто би утежнила нашето положение.

А протести трябва да има, но да са правилно насочени и обмислени, а не първосигнални.

Самият ЕС вече осъзнава тежкото си положение и разбира, че края на този съюз идва и то не за друго, а заради многочленството и финансирането на това многочленство. Това е бил един добър съюз на едни n на брой държави в началото, затова е бил стремежът на всички да са в него, сега вече не е.

За България най- лошото е че уби нашите вътрешни пазари и производство и е с тенденция да ги ликвидира напълно.

А също и банките ни, аз не знам да има българска банка със 100% българско участие. За какво да протестираме тогава? Ние просто сме поставени в наведено положение от всякъде.

Линк към коментар
Share on other sites

В Германия хората отдавна се страхуват и са недоволни от всичко,което разклаща статута им на най-богатата страна в Европа.Мисля,че за германците случващото се е знак по пътя на тяхното пробуждане.Всеки човек и всеки народ се събужда по различен начин.

Новото Учение ще усвоят, разберат и приложат руснаците, германците, евреите и българите. Но докато не стигне до германците, доникъде няма да стигне.

Б. Дуно

:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Представете си, че сте вложили 50–60 хиляди лева в някоя частна банка, която след време фалира. Вие изживявате ужас! Ако бяхте вложили парите си в държавна банка, те щяха да бъдат по-сигурни. В Америка, при съвременната криза, от 26 хиляди банки фалираха десет хиляди. При това във всяка банка са били вложени по сто милиона долари. Това са пари, вложени от работници, които са бедни, за черни дни. Черните дни останаха, а парите отидоха, изгубиха се. Къде отидоха тези пари?Съвременните хора се стремят към осигуровка, всички искат да се осигурят. Те влагат живота си, парите си ту в една, ту в друга банка, но утре тези банки фалират. Как са се осигурили? Сигурността седи не толкова в банките, колкото във възпитанието на човека. Хората трябва да са сигурни, а не банките. Днес банките са по-сигурни от хората. Къде отидоха парите от фалиралите банки? След няколко години ще чуете, че в еди-кой си град, под еди-какво си название се е образувала нова банка с капитал от 500–600 хиляди долари. На друго място се е образувала друга банка с капитал от 800 хиляди долари. Как изникнаха тези нови банки? – Те изникнаха от парите на фалиралите банки. Парите на тези банки били скрити някъде и впоследствие на това от десетте фалирали банки се образували 50–60 нови банки. Какво заключение може да се извади от тези примери? – Заключението седи в това, че човек търси сигурността там, дето не трябва. Ако искате да се осигурите, вложете парите си в някоя държавна банка, а не в частни банки, както мнозина правят. Ако живеете в България, вложете парите си в Българската народна банка. Наистина ще получите по-малко лихва, но ще бъдете поне сигурни.

На земята Христос нямаше къща, защото знаеше, че ако има къща, ще си отвори работа с кираджии. Той и пари нямаше, защото знаеше, че ако има пари, ще си отвори работа с банките и с банкерите, че не платили навреме и т.н. Той считаше тези неща за безполезни и казваше: „Нека други да се занимават с тия работи!“ Онези, които последваха Христа, пожелаха да се откажат от живота си, от парите. Христос каза: „Който уповава на парите, той не може да следва Моето учение.“

Роденото от плътта,НБ

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

На земята Христос нямаше къща, защото знаеше, че ако има къща, ще си отвори работа с кираджии. Той и пари нямаше, защото знаеше, че ако има пари, ще си отвори работа с банките и с банкерите, че не платили навреме и т.н. Той считаше тези неща за безполезни и казваше: „Нека други да се занимават с тия работи!“ Онези, които последваха Христа, пожелаха да се откажат от живота си, от парите. Христос каза: „Който уповава на парите, той не може да следва Моето учение.“

Роденото от плътта,НБ

http://triangle.bg/b...5-11-10-10.html

Ох, да, мислела съм си, че ако съм сама много по-лесно бих приближила до това да имам малки нужди... Но повечето имаме деца, семейства. И трябва да си поемем отговорността за тях... :feel happy: Разбира се разумността е най-важна и трябва да присъства. Не е нужно много, за да можем да живеем. И наистина, ако излъчваме обич и внимание към хората /народната банка/ в труден момент тя ще ни помогне.:sorcerer: /изпитано/.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...