Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Конкурсите за красота


Guest Христо

Recommended Posts

  • Отговори 36
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Щом сте против конкурсите за красота особено при децата, против ли сте дефилирането по подиумите, при което се показват дрехи, обувки. Мислите ли, че манекените трябва да имат някакви строго определени мерки,както е досега или да се допускат хора с различни мерки, за да не се налагат стереотипи. Сто процента е ясно, че модата и налаганите кльощави момичета са причина за анорексията при много жени и момичета. Даже напоследък започнаха да не се представят прекалено слаби момичета по подиумите. Интересно ми е, тези които пускат толкова слаби момичета, не съзнават ли, че могат да навредят по някакъв начин на много жени, пък дори и само на самочувствието ?!?! Това може би е нарочно и е част от световната манипулация над човечеството !!! :3d_156:

Линк към коментар
Share on other sites

Е, значи може да изгрее и моята звезда, когато всичко ми е умножено по две - 2*20 годинки, 2*40 килограмчета, 2* -2.75 диоптърчета, 2 българчета, 2 образованийца... Мисля, че бих могла да бъда вдъхновение в днешно време, когато критериите за младост и красота се разширяват неминуемо.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно ми е, тези които пускат толкова слаби момичета, не съзнават ли, че могат да навредят по някакъв начин на много жени, пък дори и само на самочувствието ?!?! Това може би е нарочно и е част от световната манипулация над човечеството !!! :3d_156:

Може и така да е. Иначе как да си обясним модата на голите кръстове (яйчници), която все още може да се види по улиците? А излезе някъде преди 7-8 години. :3d_130:

А за модата на назгулите (островърхите обувки) какво да кажем? Сигурно самият Саурон я беше инспирирал. :3d_073:

А разните друг моди - дрога, препиване, силикон, ботокс, консуматорство, вторичните ипотеки, безконтролно печатане на пари и т.н.?

Линк към коментар
Share on other sites

Ами сигурно източникът е един и същ. Но и хората са си виновни, че се потдават. Докато има гои за стригане, ще има и пастири хитреци.

Чакай сега, малко ги бъркаш нещата. Тая работа със стригането е нормална. Ти да не мислиш, че Бог не те дои и стриже? :thumbsup: Това е в реда на нещата. Аз се радвам да давам вълна и мляко, пък и месце, на Господа.

Лошото е когато се развихрят вълците, усойниците и кърлежите. :ph34r:

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Аз нямам предвид Бог, а разни земни пастири. :lol:

Като стана въпрос за грозота по модните конкурси, за придобиване на изкуствен вид от разните пластични корекции, за недоброто осветление при снимането, за грозотата налагана като красота и тем подобни неща, мисля че не бихте могли ето тази българка моделка да я наречете "грозна" или "модра" или "чалгаджийка" или нещо от сорта. Тя се казва Ирена Милянкова, на 24г. е и наскоро е родила 4 - то дете. В момента се намира в перфектна форма. :)

img_185893_1990388_r.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Тя се казва Ирена Милянкова, на 24г. е и наскоро е родила 4 - то дете. В момента се намира в перфектна форма. :)

Мисля, че съм я гледал по телевизията. Наистина е красавица, но колко са такива като нея дето раждат по 4 деца? :hypocrite:

Пожелавам ти и на тебе една такава кака (но не 4 деца де) . :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Дали някога българка ще бъде обявена за най - красивата жена в света, при все че българките са най - красивите жени в света, или поне са сред най - красивите ? Или нещата са най - вече въпрос на политика ...

Умерено слабото и стегнато женско тяло се приема за красиво, но не мисля, че са красиви мършавите тела тип "закачалка", които тела се размятат по модните подиуми (макар че чух, че напоследък са започнали да дефилират жени с по - нормални тегла заради борбата с разрастващата се анорексия). Мършавите жени не са привлекателни според мен, няма смисъл жените да се напъват да са мършави, само може да се разболеят и да погрознеят, биха изгубили жизнеността и женствените си форми. Виждал съм жени, които са леко пълнички, леко - обаче тлъстинките са им равномерно разпределени по телата и това ги прави съблазнително, апетитно изглеждащи ...( за което спомага и фактът, че това са жени с ръст поне среден, ако не и висок).Фигурите им не са перфектни според модните критерии, но са изкусителни, женствени ...Такива жени май ми се струват най - привлекателни, при все че не съм напълно сигурен, но определено ми допадат повече от дръгливите. Жените е по - добре да имат малко повече, отколкото да не им достига, така че дамите нека не се самоинквизират.

Една американска актриса напълняла с няколко килограма. Мъжът и харесвал промяната във вида и, но тя не се харесвала такава и искала да отслабне (преди да напълнее е била слаба, но не анорексично слаба).

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Конкурс за красота на деца е пълна лудост.

Конкурсите за красота по принцип( не само за деца) несъзнателно асоциирам с пазарите на роби преди около 100 години. Много са били популярни в арабския свят, сред мюсюлманите. Всички хубави поробени момичета са били нареждани продавани, после украсявани обличани и препродавани, ползвани понапудряни и пак продавани докато някой се смили да се ожени за тях или просто остареят като робини, доста дълго продължила във времето практика пълнеща харемите.

Та и с тези момичета - напудрят ги и някой прави пари на техен гръб, купуват ги разни марки, в най- добрия случай ползват я докато им носи пари и после я предостъпват и така, докато стане многоупотребявана и непродаваема.

Може би някои потребители са видяли от мен тежко налагане на мнение и никакво приемане. Но не е така. Доста пъти съм съгласен по дадени въпроси, но това се получава когато нямам ясно изразено мнение. За да не разводнявам дадена тема не пиша, че съм съгласен с мнението на някого от преди години.

Но тук останах без думи!

Съгласен съм с това мнение на 1000 процента!

Браво ! ! !

Линк към коментар
Share on other sites

Има едно предаване по TLC ''Детски конкурси за красота'' някои майки на тези деца са наистина мръднали и гадното е, че използват децата си , за да печелят пари, които не покриват разходите им за уроци, костюми по поръчка, частни училители, билети и т.н най-шокиращото е, че ги гримират, слагат им изкуствени мигли, зъби, коси и т.н заради някаква тъпа купа и чек от 5 000 $ , какъв е смисълът, когато си пръснал 7 000 $ за да подготвиш детето си само за един конкурс??? Не знам може би искат да бъде победител, ами да го запишат на уроци по математика или литература после нека го пратят на олимпиади хем наградите са от злато, хем няма да е тъпо и неграмотно.

Редактирано от Aphrodite
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Какво смятате за снимането на бебета във филми ? Това може ли да ги стресира ? Но от друга страна, във филмите се отразяват различни аспекти от живота, сякаш е нормално и сукалчета да има. Някои актьори са направили първите си стъпки в киното, още в пеленаческа възраст.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...