Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво мислите за духовната дейност на Михаил Иванов?


solej

Recommended Posts

  • Отговори 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Кибритът и запалката са изобретени неотдавна; за получаването на огън нашите далечни предци са използвали много начини. Един от тях се основава на силно триене едно о друго на две парчета дърво, при което отначало се отделя топлина, а след известно време изведнъж избухва огън-светлина. Вие познавате това явление, но опитвали ли сте да се задълбочите в неговия смисъл и да видите, че макар това да е физическо, механично явление, в него може да се открият големи психологични истини? Не, ние само констатираме фактите, но не търсим смисъла в тях, не търсим възможност да се задълбочим в тях и да ги интерпретираме.

Приятели, тези които намират в съчиненията на Омраам своите истини за живота са свободни хора, а това означава че са готови да дават свобода на други,които имат по-различно отношение към тези съчинения.

Нека разгледаме изреченията по-горе оцветени със син цвят от съчинението За удоволствието” от книгата на А.М. Айвънхов „Сексуалната сила или крилатият Дракон”.

Мога да ви уверя, че при силно триене на две парчета дърво, при което отначало се отделя топлина, никога дори ако имате на разположение цялата вечност няма да избухне огън- светлина нито изведнъж, нито постепенно. Който се съмнява в това нека се опита да запали такъв огън и ще се увери, че огънят няма земен произход. Един просветен , както нарича сам себе си Омраам би трябвало да е наясно с този факт.

По- нататък научаваме за себе си ,че в сферата на физическата любов ставаме по-тъпи и по-груби. Защо ?-Защото не сме осветени, но затова пък си имаме Омраам, който със помощта на своето ясновидство е готов да ни освети.

Можем да му кажем само благодаря, но ние сме намерили вече своя истински Духовен Учител в лицето на Беинса Дуно.

Редактирано от KirilChurulingov
Линк към коментар
Share on other sites

Някой може ли да ми каже дали има някъде брошурката - " Живот и смърт отвъд" онлайн? Спомням си че когато я прочетох ми подейства много благотворно. Потърсих я но явно съм я споделила с някого :). Благодаря предварително :hypocrite:. Благодаря и на алма за прекрасния клип споделен от нея. Дори само от гледане се почувствах перфектно защото допълни сутрешното ми изживяване от посрещането на изгрева на слънцето в тишината... Да, благотворното влияние на такива същества се усеща като сила която те повдига и като светлина която те изпълва... Като Живот! Но, това няма как да се обясни...

Съгласна съм с думите на Борислав, че не трябва да се противопоставят нещата ( по памет пиша) и едно нещо искам да споделя като своя мечта която бих искала да се осъществи, а именно темата да се превърне в истинско братско споделяне и допълване на светлината и хармонията между участниците, а не ровене, замеряне и т.н... От това Божественото няма да изгуби, само ние ще ограбим себе си. Хубав ден:yinyang:

П.П.Клипчето вече е споделено с приятелите ми във Фейсбук :hypocrite:. Ще се радвам на още такива споделени неща :feel happy:

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Кирил, прочети по-добре книгите на учителя Омраам Айванхов - цитираш извън контекста на цялото слово и селективно филтрираш информация, която да потвърди твои си разбирания за някой и нещо си. Заключения, тотално откъснати от посланията на Учителя Омраам!

Доста последователи на духовни учители от цял свят наричат своите вдъхновители световни учители. Наистина много са. Нека е така - може да има много световни учители на доброто. Явно е така. Според мен думите и делата на Учителите говорят чудесно за тях самите си. Но по делата се познават учениците им. Нека бъдем достойни ученици, с висок поглед! Нека по братски се прегръщаме в словата и делата си, а в мислите, чувствата и поведението си да бъдем добри проводници на живото слово на учителите си!

Линк към коментар
Share on other sites

Темата пак се раздвижи. Не получих обстоен отговор, Михаил какво е правил в България през 1981 г. А как да задам и следващият си въпрос: А в Индия как е получил духовното си име. Или щом Учителя не му е дал такова, що да не си потърси от другаде?! Вярно е, че Индия беше много модерна тогава, но трябва ли на всяка цена да яхаме хипи вълната за да бъдем популярни.

Та от какъв извор там е пил Михаил? В България не е ли могъл да го намери?

П.П. Според индииските традиции, приемеш ли от някой духовно име, означава, че ставаш негов ученик.

Браман, много интересен въпрос поставяш!

Та от какъв извор там е пил Михаил? В България не е ли могъл да го намери?

Доколкото съм чувал именно след споменатото пребиваване в Индия в М. Иванов става огромна промяна. Какво точно се е случило мога само да гадая (всъщност запознат съм с някои версии, включително и с такава за среща с Бабаджи, но това не е информация на която човек може да се довери). Тъй или иначе положителните последствия от пребиваването в Индия са факт. На втория въпрос аз поне не виждам възможен отговор. Ти ако имаш някой като предложение, сподели го.

Можем да предполагаме,че там е получил по-високо поредно посвещение в Духовния си път.

.

Нека разгледаме изреченията по-горе оцветени със син цвят от съчинението За удоволствието” от книгата на А.М. Айвънхов „Сексуалната сила или крилатият Дракон”.

По- нататък научаваме за себе си ,че в сферата на физическата любов ставаме по-тъпи и по-груби. Защо ?-Защото не сме осветени, но затова пък си имаме Омраам, който със помощта на своето ясновидство е готов да ни освети.

Можем да му кажем само благодаря, но ние сме намерили вече своя истински Духовен Учител в лицето на Беинса Дуно.

Благодаря за съчинението.

Малко отклонение-Една книга,която съм чела отдавна:

Сексът – тематична селекция от книгите на Тибетеца Алис Бейли

http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%C1%E5%E9%EB%E8

Джуал Кхул-Тибетеца разглежда случването на нещата в етерен,астрален,мисловен,причинен... план.

Линк към коментар
Share on other sites

Каква е вашата оценка за този ученик на Учителя?

Нищо не мисля за духовната дейност на М. Иванов и съоветно нямам никаква оценка за него и дейността му. По света има много духовни авторитети и писатели, а времето и силите ми са ограничени и не мога да си позволя да имам мнение за всеки, не съм "На всяко гърне мерудия". Случи се така че срещнах доста хора споделящи за М. Иванов, някои го познавали лично, други били на негови лекции, трети бяха в негови групи. За всеки е било или беше някаква опитност по неговия път, подобно на други които срещнах, имащи подобни опитности следвайки други приети авторитети. Всеки избира къде да влага интересите и усилията си, а в крайна сметка и времето което му е дадено. Това съставя пътя на всеки и осъзнаването на собствения път е достатъчно трудна задача.

Линк към коментар
Share on other sites

! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

http://vbox7.com/play:9bb62b9e

? ? ? ? ? ? ? ? ?

Когато преди време попаднах на това клипче бях много неприятно изненадан от измененията, които е направил Михаил, в изпълнението на упражненията дадени ни от Учителят. Много от елементите на движенията на ръцете и краката са видоизменени , така упражненията са осакатени и губят смисъла си. Някои харасвет и тези изпълнения, но както се казва : - Различни хора различни идеали.

Поздравче :

http://www.youtube.c...h?v=5zqH1lLtWUc

Линк към коментар
Share on other sites

! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

http://vbox7.com/play:9bb62b9e

? ? ? ? ? ? ? ? ?

Когато преди време попаднах на това клипче бях много неприятно изненадан от измененията, които е направил Михаил, в изпълнението на упражненията дадени ни от Учителят. Много от елементите на движенията на ръцете и краката са видоизменени , така упражненията са осакатени и губят смисъла си. Някои харасвет и тези изпълнения, но както се казва : - Различни хора различни идеали.

Поздравче :

http://www.youtube.c...h?v=5zqH1lLtWUc

В началото дори не можах да позная какво е това, а после ми стана смешно. Но ме поправиха - не е смешно, тъжно е.

Какви шутове, какво нещо!

Линк към коментар
Share on other sites

Това, което ни остави Благият ни и Светъл Учител, Михаип го превърна в една сладникава Балканска Боза , предлагана от него назапад .

Наистина не е смешно, а е тъжно !

.

Редактирано от alma9
Линк към коментар
Share on other sites

А ти като една Негова добра ученичка можеш да си позволиш да се изразяваш и държиш по този начин :)...

Брависимо :3d_022:

Алма, добре крещиш -Слава на Учителя! Разпнете Михаил!

Карай си по догмата и това е. Обаче подхода ви тук на двама трима не е по- различен от отношението на религиозните догматици към самия Учител Петър Дънов, съвсем искрено го казвам.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Чел съм Михаил Иванов и ми харесва също. Признак на духовна незрялост е да си мерим мускулите /учителите/ и да се опитваме да принизим някой друг, за да изпъкне точно нашият си учител. И аз съм чувал да го поставят в някаква черна ложа и това е едно от най-абсурдните неща, които съм чувал от хора в Братството през годините...Няма бели, черни ложи. Всеки е допринесъл с нещо и никой не е идеален, включително и индийските гуру. Много хора казаха какви плодове е оставил и няма да повтарям. Без Михаил Иванов никой извън България нямаше да знае за това учение! Всеки е допускал грешки, включително и Петър Дънов, когато е навиквал ученици и ги е докарвал до плач, на Рила...Само, че разликата е че когато сме пристрастни към някого, ние се опитваме да го видим винаги в най-добра светлина и да намерим оправдания за всяка негова постъпка, която иначе би изглеждала смутителна, ако беше извършена от друг човек...Така се случва и в гуруистките движения, вината се лепва винаги на някой друг, но никога на учителя, той винаги трябва да остане неопетнен, заради собственото ни удобство...Започват съвети от сорта "ти не си дорасъл да оценяваш учители, ти не знаеш какво в действителност целят техните действия, не разбираш какъв дълбок скрит смисъл имат те и нищо не е така, както изглежда външно, или трябвало е да получиш урок от учителя, затова така е станало" и прочие. Това се прави и от хора в Братството като изкупителната жертва разбира се е намерена и тя се казва Михаил Иванов...Никой не знае дали някой от разказите на ученици за Михаил, не се дължи на завист спрямо него и желание точно те да бъдат на неговото място, те да бъдат изпратени във Франция, а не Михаил...Никак не бих вярвал едно към едно на субективни разкази на които и да било ученици...!<br>

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...