Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Нумерологичен анализ за настъпващата 2011 г.


Донка

Recommended Posts

Честита Новата 2011г.! :3d_120:

Какво е характерно за числото 2011г според нумерологията? Доколко характерът на годината се определя от общата сума и доколко от последното число - 11. Има ли значение и това, че годината завършва на 1? А всяка отделна цифра и комбинацията им?

Как се определя индивидуалния характер на годината за всеки човек - според неговата рождена дата? Има ли значение и името?

Благодаря ви предварително! :3d_106:

Линк към коментар
Share on other sites

Любителското ми тълкуване е според някои неща, които съм чела за числата от Учителя:

2- Любов, която гради. Послушание, приложение. Число на контрастите, на раздори и противоречия. Има безпорядък, но и движение, подтик напред. Очакване. Личността /его-то/ са осъдени на смърт при двойката. Скандали, но и възможности.:feel happy:

11- Служба в обществото и на човечеството. Борба чежду двете единици.

Ако свържем с двойката излиза, че има среда за развитие в обществото и света. Как ще ги използваме зависи от всеки един от нас. Нужно е да се мисли много. Да се работи за Цялото.

Като сбор от тези числа имаме:

4- работа в материалния свят. Квадрат, кръстопът. Четири е също число на волята, на стабилността и мисълта. Символизира Божията правда. Хората трябва да се смирят. Много мислене при важни решения. Може да се разрешат важни проблеми и да се използва разбъркването за добро, за тласък напред.

Желая успешно използване на условията за израстване и напредък на човечеството и на всеки от нас. :sorcerer:

Божият мир и Божието благословение да залеят цялата земя. (3 пъти)

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Ако искаме да разберем лично какви неща ни носи НГ, трябва да вземем предвид числото на пътя на живота и личната вибрация на годината.

Пример тук

Числата в горния пост, съчетани с годината на заека мисля, че се смекчават и може да има положителни промени за всеки. Оптимизъм и разумност:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен значение имат и двете неща. Общата сума на цифрите на годината дава числото, което дава информация за характера на годината като цяло, а отделните цифри - за развитието на нещата в течение на времето.

Тази година ще бъде по-добра от изминалата, но няма да е лека година като цяло, ще изисква от всеки много работа, реална и то без да очакваме награди и фанфари, сега е моментът да се гради, да се създадат сериозни основи; като цяло не е време за нови инициативи (с изключение в известна степен на тези, за които личната година е с поощряващо това число), за такива ще е добре едва в края на годината; няма смисъл от усилия за бързо развитие, напредък, защото няма да дадат желаните резултати (4 символизира и затворен квадрат, като затворен между 4 стени); ще се повиши реда, законноста, организацията, порядъка; на преден план ще са по-материалните неща в живота, особено през първото полугодие.

2 означава едновременно и съюз, но и зависимост, противоречие, ще започнем годината по-трудно, но в края ще достигнем до по-висок етап на развитие (11 е висшата октава на 2), ще завършим 2011 с един добър потенциал за развитие през следващата година, като главно да се разчита на собствени усилия.

За личната година и рождените цикли мисля сме говорили в други теми тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Друго, което трябва да отчетем е, че според Звездата на Маговете, 2011 е година на влияние на Венера. От друга страна, както казва и Диана, редуцирано, числото е 4, което е вибрацията на Уран, а според зарванистите, число на меркурий. Ако погледнем Ведите, това е вибрацията на Северния лунен възел. Това ще е година, когато в по-голямата степен ще властва Егото, но и ще намери пътя към съпричастността и дипломацията. Ще бъдат използвани знанията и уроците от миналото, като най-голямата активност ще е през първите шест месеца. Двойката, освен Луната, симовлизира и порока, така че и това ще трябва да го отчетем. Няма да е финансова година, но пък е за отварянето на Духа, на колебанията във взаимоотношенията, които ще се изчистят чрез доста препятствия и големи трансформации.

Редактирано от kabala
Линк към коментар
Share on other sites

Всяка една нумерологична прогноза е относителна, имайки предвид различното летоброене, но това, както се казва е друга тема :)

2011 година. Няма как да не се редуцира до 4; това и преждепишещите са го упоменали.

Според мен, това ще е много тежка година във всякакъв план; за съжаление тя и започна така. 4 е една от най-стагниращите числа, числото на жертвата, на кръста, на осъзнаването - най-човешкото число в търсене на своята индивидуация, както би казал Юнг. И затова, още по-самотно. Сизиф срещу камъка. (В някои тълкувания, камъкът е и 4, сериозни катаклизми в християнската църква ... Друга тема.)

Какво е кръстът, на какво е символ? На жертвата, но не осмислена като спасение или като месианство, а осмислена като жертва на несъзнаваното, на архетипа - за да израсте един обновен и отговорен Аз. Но дали това ще стане? Ще се разбере от 5-та, .т.е. от следващата година: плодовете тогава ще се берат от тази 2011 година.

Тук, разбира се, не говоря в личен план: човешкото време в личен план е едно, а наднационалното е друго.

Нямаше смисъл да отварям нова тема и се допитах и до Таро: Отшелникът, 10 жезли, Колелото.

Честно казано, дори и да бях избирала толкова тежки карти, нямаше да измисля. Докато не сме готови за новото, няма как да се сбогуваме с миналото. Няма да изпадам в подробности, просто не е тук мястото да се коментират карти Таро.

Четох доста прогнози на ясновидци и тълкуватели, които вещаят добри неща и благоприятна промяна. Дано са прави те.

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм с написаното дотук и ще се опитам да допълня малко информацията за числото 2011. Единицата наистина е много властно, лидерско число. 11 - е едно от най-сложните числа, тъй като сборът на двете цифри е в пълна опозиция - единица с/у единица. Белязано е с индивидуалност, амбицияи независимост. Но природата се е погрижила и е омекотила силата му като е сложила преди него числото 2. Двойката е характерна с нейната колебливост и непостоянство защото е под влияние на Луната. Но в живота всичко има две страни, така е и с числата. Освен отрицателните качества на 2-ката, тя има и много положителни такива - нежност, романтичност, интелигентност, творчество, артистичност и богато въображение. Най-вече дипломатичност, която според мен е необходима за уравновесяване на силната амбиция и непредсказуемост на числото 11. Сбора от 2011 е равен на 4. Наистина 4-ката е число, което дарява с много труд, работа, изпитания, но то дава много голяма стабилност, полагане на здрави основи, много добра организация и обикновено, когато човек е в среден цикъл на живота си и е под влияние на 4-ката, това носи и голямо натрупване. Вероятно това се отнася и до държавата. Може да има трудности, загуба на много хора по някакви причини, защото 4 се свързва със земята - не само със съграждане на стабилни структури , но и с известни загуби. Не би трябвало да сме настроени песимистично, нека не забравяме, че планетата Сатурн е в знака Везни, 7-ми дом, дом на партньорствата, на брака. Сатурн ни прави по-дисциплинирани, отговорни и сериозни. Тази позиция е добра за успешни бизнес споразумения и правителствена работа. Партньорствата и сключените договори, независимо дали са лични, обществени или на държавно ниво ще са белязани със стабилност. Правото бавно и сигурно ще възтържествува. Все пак нека не забравяме, че пътя на Сатурн полека-лека тръгва във възходяща градация. А апела на 4 е към обществото - издигане над всяко ограничение, усъвършенстване, търпение и здрав разум. Трудният път винаги е по-успешен и възнаграден богато!

Това е според мен, дали е така бъдещето ще покаже. Да си пожелаем една плодотворна за държавата и за всички нас 2011.

Редактирано от miroSlava18
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Всяка една нумерологична прогноза е относителна, имайки предвид различното летоброене, но това, както се казва е друга тема :)

2011 година. Няма как да не се редуцира до 4; това и преждепишещите са го упоменали.

Според мен, това ще е много тежка година във всякакъв план; за съжаление тя и започна така. 4 е една от най-стагниращите числа, числото на жертвата, на кръста, на осъзнаването - най-човешкото число в търсене на своята индивидуация, както би казал Юнг. И затова, още по-самотно. Сизиф срещу камъка. (В някои тълкувания, камъкът е и 4, сериозни катаклизми в християнската църква ... Друга тема.)

Какво е кръстът, на какво е символ? На жертвата, но не осмислена като спасение или като месианство, а осмислена като жертва на несъзнаваното, на архетипа - за да израсте един обновен и отговорен Аз. Но дали това ще стане? Ще се разбере от 5-та, .т.е. от следващата година: плодовете тогава ще се берат от тази 2011 година.

Тук, разбира се, не говоря в личен план: човешкото време в личен план е едно, а наднационалното е друго.

Нямаше смисъл да отварям нова тема и се допитах и до Таро: Отшелникът, 10 жезли, Колелото.

Честно казано, дори и да бях избирала толкова тежки карти, нямаше да измисля. Докато не сме готови за новото, няма как да се сбогуваме с миналото. Няма да изпадам в подробности, просто не е тук мястото да се коментират карти Таро.

Четох доста прогнози на ясновидци и тълкуватели, които вещаят добри неща и благоприятна промяна. Дано са прави те.

Имайки предвид последните събития, които се случват в света, няма как да не ме върне към тези прогнози и към картите, които се паднаха за тази година.

Не е нумерология, но аз работя с Таро, вътре са и числата, и символите, което е едно и също; но, все пак, аз гледам на числата по един различен начин.

Хващам се за 10 жезли като символ на 4-та: изключително желание да се промени статуквото, но промяна няма да има. Ключовият елемент за това дешифриране е прост: вратата е затворена с тежките брави на невъзможността, на отлагането - статуквото не се променя, въпреки самоунищожителните усилия на масата.

Специално за "революциите" в Северна Африка и Близкия Изток, въпреки новините за промяна, то аз не вярвам в тях и те няма да се състоят, поне не сега. Бунтът на кръвта не е бунт на мисълта. Борбата на 10 жезли щеше да е успешна, ако беше последвана от Светът, но той тук липсва.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...