Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Някои знае ли лек за тази болест.Боледувам от нея от около 2 години на 19 години съм.Тя се появява като малки петна със луспи по цялото тяло имам както на ръцете така на краката,гърба,корема и главата не е много ама имам по цялото тяло.Баща ми също има такова заболяване от малък също не е излекуван.Ходих на лекар изписами крем за мазане мажа минава и изчезва напълно и след време пак се появява по цялото тяло.Лятото ходя на море леко избледняват и зимата се появяват пак по цялото тяло.Ходя по лекари изписват ми какви ли не кремове за мазане мажа минава след време и пак се появява или изобщо не ми минава.Някои ако знае лек за тази болест да ми каже че вече луднах по това нещо.

Линк към коментар
Share on other sites

В он лайн списанието розалилком пише за сладък корен сладник че облекчава може да се пробва но трябва 1 седмица да се пие 1 да се почива понеже е глицеризиран се полочава отток на тялотго за това се пие 1 и 1 се почива другото което е на хомеопат Ели Логинова дано поне малко съм ти помогнала

Линк към коментар
Share on other sites

Да, знам лек, по-скоро лекове, които се изписват индивидуално за всеки отделен човек след обстойно т.н. хомеопатично интервю.

Това заболяване е лечимо, но тъй като болеста по принцип е бавна, и лечението протича по-бавно.

Характерно е за северните народи, тъй като там слънцето е по-оскъдно, отколкото на юг и наистина през лятото, симптомите се подобряват, а през зимата усилват.

Както сте забелязал, псориазис с мазане на кремове не се лекува, но е възможно за кратко време да се потиснат симптомите му.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Някои знае ли лек за тази болест.Боледувам от нея от около 2 години на 19 години съм.Тя се появява като малки петна със луспи по цялото тяло имам както на ръцете така на краката,гърба,корема и главата не е много ама имам по цялото тяло.Баща ми също има такова заболяване от малък също не е излекуван.Ходих на лекар изписами крем за мазане мажа минава и изчезва напълно и след време пак се появява по цялото тяло.Лятото ходя на море леко избледняват и зимата се появяват пак по цялото тяло.Ходя по лекари изписват ми какви ли не кремове за мазане мажа минава след време и пак се появява или изобщо не ми минава.Някои ако знае лек за тази болест да ми каже че вече луднах по това нещо.

Псориазисът се лекува, въпреки мнението на "модерната медицина". Причината за него е многото "огън". Според китайската медицина, в човек има пет първоелемента. Един от тях е огъня, но аз не пиша за този огън, а за огъня, какъвто е виждан от окултизма - един от четирите първоелемента.

Първите четири енергийни центрове са свързани с тези четири пъвоелемента.

Първият център/чакра е свързан с първоелемента земята. Отговаря за половите жлези, за дебелото черво, за костната система.

Вторият център/чакра е свързан с първоелемента вода. Отговаря за надбъбречните жлези, за отделителната система, която е изградена от бъбреци, пикочен мехур и пикочопроводни пътища, за меките тъкани, хрущяли, кожа и пр.

Третият център/чакра е свързан с първоелемента огън. Той отговаря за енергията в организма, за стомаха, за черния дроб, за жлъчката, за панкреасът, за далака и за тънките черва.

Четвъртия център/чакра е свързан с първоелемента въздух. Той отговаря за сърдечно-съдовата система, за дихателната система и органите които им принадлежат - бял дроб, сърце, перикард, тимус, както и за всички кръвоносни съдове и капиляри.

Разбира се тези центрове са тясно свързани и си взаимодействат.

Трития център е свързан с емоциите, втърия със страстите, а четвъртия с чувството.

Когато огънят е нарастнал, той суши водата. Сиреч - третия център подтиска втория, който отговаря за кожата.

Емоциите (огъня) са пряко свързани с мислите, както и всичко останало разбира се. Когато мислите се пречистат, а това става с определени духовни/медитативни практики, тогава огъня може да намалее.

Когато огънят и водата станат равни по големина, тогава се образува пара, сиреч въздух, а той като първоелемент принадлежи, както писах на четвъртия център. С други думи - когато човек намали емоциите си, заливайки ги с чиста вода (страстта е горяща вода), тогава се появява Любовта.

В християнството това е така известното тайнство "кръщение". Но да не осложнявам, че и сега е достатъчно неразбираемо.

Задължително за псориазиса е наобходима вода и външно и вътрешно. Много топла вода бива да се пие. Да се избягват рязките емоции - гняв, избухливост, яд, омраза, прекомерна радост... нарвност.

Енергийните центрове, освен че взаимодействат по съседство са е пряко свързани по друг начин. Първият е пряко свързан с четвъртия; втория - с петия; третия - с шестия; четвъртия със седмия и с първия.

Дихателните упражнение също могат да излекуват псориазиса. Задръстеното дебело черво е също пряко свързано с кожата и и оказва влияние.

Изводът е, че бива да се работи многостранно.

Почистване на дебето черво - става с плодове, или с подсолена вода, или с английска сол, или с хлабителни чайове, може и с билки.

Пиене на достатъчно количество вода - най-добре под формата на слаб чай. Честото пишкане филтрира отделителната система и тя се пречиства.

Щадене на стомаха от към остри и пикантни храни и подправки. Следене за емоциите. Строг режим на хранене и опростена храна.

Дихателни техники на дълбоко, разноименно и освободено равностепенно дишане.

Ако се съчетаят тези наща и с няколко асани от йога ( напремер "поздрав към слънцето" , "свещ", "диамант", "лотус"/"полулотус"...), както и с медитативни практики, тогава нещата ще са налице.

Линк към коментар
Share on other sites

Ники, чудесно си го обяснил!

Много чисти и верни методи!!!

За да те разбере човек са нужни обаче известно познания и доста желание за развитие.

CSjay ,добре дощъл вув Форума на Портала!

Ако искаш да си пасивен пациент, въз основа на наблюдения ще ти кажа, че е почти нелечимо. Само някой , който те обича повече от себе си и е готов да прерови света с ноктите на ръцете си, би успял.

Ако искаш да търсиш сам лечение , има системи, методики, техники. Една от всички - Лечение с прана.

Разгледай темите във форум Здраве, особено тази за психо-емоционалните причини за болестите.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Zdraveite,

 

Нова съм във форума, запозната съм с хомеопатията, защото децата ми боледуваха често и опитвах и хомеопатично лечение, когато бяха малки. Преди месец едната от тях - на 14 години  - беше диагнистицирана с псориазис. майка ми страда от това заболяване вече 35 г. и знам колко е неприятно. бих искала да помоля да ме насочите към заведение или специалист, който може да ми помогне, защото д-те от токуда изписаха кортикостероиди, а аз не искам да ги използвам. За диета, вода и йога - съм се информиpала и съм започнала да действам, а също и прием на алое гел. Много ще съм благодарна, ако ми отговорите възможно най-бързо. Дъщеря ми също ходи и на минералните бани в кюстендил. Засега обаче нещата не вървят към подоряване. Забравих да спомена че започна да пие Tubocin по предписание на доктора от токуда.

Линк към коментар
Share on other sites

Псориазисът е лечим с хомеопатия.Миналата година бях на Международен семинар на Др ФАРУК МАСТЕР специално за кожни болести,и бяха разгледани множество случаи на псориазис,излекувани перфектно.Семинарът даде изключителна квалификация на посетилите го Хомеопати в тази област.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

И моете дете което е на 7г е с псориазис, изписано ни е ХЛ на боарон, от миналато лято го лекуваме, спазва и хранителин режим.Септември 2015 кожата му беше напълно чиста , като се има предвид , че беше почти цялото тяло покрито с плаки. За съжаление от януари 2016 пак започнаха да излизат.

Ако може за съвет как да го излекувам.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Попаднах случайно на тази тема докато си търсих из интернет лек за високо кръвно.Виждам че са минали 6г. от началото на темата но ще споделя моя опит дано помогна на някой. Преди 3-4 г. пак в интернет си търсих лек за псориазиса и попаднах на един пост в някой форум, там една жена разказваше как мъжът и се излекувал като спрял да консумира червено месо и яйца, реших да пробвам и се получи и при мен , жалко че не помня къде го прочетох за да и благодаря. Сега хапвам най -много веднъж седмично яйца или свинско

Редактирано от galinikos
Дописване
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...