Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Висшата Жрица


Lifetime

Recommended Posts

...За мен 7 пентакли обърната е бързане,нетърпение...поне при мен е така...има опасност плодът да не се изчака да узрее,а да се откъсне "зелен"...и добре си кореспондира с Паж жезли...С една дума искаш нещо да стане тук,сега и веднага...

Линк към коментар
Share on other sites

едно приятелство започва да влиза често в  някакви недоразумения,засечки,остри изрази,нетърпимост...

на къде вървят нещата при тях,двама мади мъже-колеги са и приятели.

избрах тази подредба.ето картите

1-смърт

2-краица чаши

3-10меча

4-колесница

5-3жези

6-звезда

7-4меча

8-крал чаши

9-7 меча

 

? 7 меча ?...за мен  картите показват етап на трасформация,започнал е.но лигавщината ще продължи от единия още(дч>крч)

оф,аз не виждам приятелство по тези карти,ни сега ни когато и да е било...можели да са представени двама зрели мъже от  крал и кралица чаши? може,щом има-4м,7м....

Линк към коментар
Share on other sites

да се върна на подредбата-крият се един от друг,нечестното е лицемерието-така мисля 7м и края и кралицата,са поведението им.което не знам на къде ще отведе. 4м и 10 м ,със смърта- намекват за промяна,която е започнала по колесница. но 7меча,може и да е спасението за  приятеството,със звездата-те вътрешно знаят,че не им е нужно да са ''истински;;,защото не биха се търпяли. изгода ли има?

Линк към коментар
Share on other sites

Меги защо избираш тази подредба и затрудняваш себе си с нея? Наистина защо? Трите карти биха ти свършили чудесна работа и не биха те лишили от нужната яснота.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Моя висша жрица отскоро, струва ми се интересна:

 

1. Кралица жезли

2. Умереността

3. 6 пентакли

4. Колелото

5. Справедливостта

6. Магьосника

7. 2 жезли обърната

8. 2 чаши

9. Страшния съд

 

Този, и всъщност за първи път, се падна голям аркан на девета позиция. Както е видно, има някои карти, които се повтарят от предишната висша жрица. Тук обаче няма мечове, нито един. Има цели 5 големи аркана, което тълкувам като разместване на пластове някакви. Нямам друго обяснение засега. От прочетеното за взаимовръзката между картите на трета и осма позиция, предполагам следното: копнее се нещо добро да се получи, обаче няма много ясен път и критерии дотам. 

Водата, която символизира Умереността, е приведена в движение, зависи кое къде ще изравни и балансира. Интересно ми е как от предишното нареждане има "еволюиране" на жезлите - вече няма Паж и други от арсенала, а само Кралицата. 

Таро обаче не пропуска да ми напомни (преди и след подреждането), чрез повтарянето на определени конфигурации от картите горе, на разни въпроси или без такива. 

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

В тази схема присъстват човешкият и извънчовешкият фактор в някаква симбиоза, предполагам. Представляват опита за израстване, който така или иначе заема много време (Страшния съд). Не показват точно определен изход, но той зависи изцяло от човека. Акцентират на настоящето - Колелото, Справедливостта, Страшния съд, макар да са продължителни процеси.

Наличието на присъстващите карти в показаната конструкция ми прилича на разпънат на кръст човек.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

И аз опитах с Висшата Жрица. Това, че се затруднявам да тълкувам 3 карти не ми пречи да редя по девет ;)

Получи се много странно, поне от моя гледна точка и затова реших да споделя:

1. Кралица чаши

2. СТРАШНИЯ СЪД

3. 5 пентакли

4. 9 жезли

5. 9 чаши

6. 6 жезли

7. 6 пентакли

8. 3 пентакли

9. КУЛАТА

Опитах с тази подредба, защото реших, че не е редно да занимавам повече картите с въпроси дали скоро ще си намеря работа. Не зададох въпрос, казах само името си. И естествено, като видях 3 пенакли на 8 позиция си казах – етоо, работа J.

Все пак като ги поразгледах по-внимателно си дадох сметка, че акцента на подредбата май е друг.

Първо, основи на проблема – Кралица чаши + СТРАШНИЯ СЪД - много странна комбинация, аз не съм тази кралица. Вероятно някакъв емоционален проблем, който е игнориран дълго време следва да бъде решен.

Трите карти, отразяващи настоящето са все тип Отшелник. Много са натрапчиви тези 9-ки на 4-та и 5-та позиция. Колкото до 5 пентакли – „тя и Отшелникът са „скитническите” карти в колодата. Карта на самотното бродене, дори и да е наум само…“ (Ивета).

КУЛАТА следва да е път към нещо. Ако в подредбата се вижда опит да бъде направено нещо, с Кула като отговор, това предполага невъзможност за реализация, нали така? Случаят обаче не е такъв, тук наблюдаваме липса на каквото и да е желание да се направи нещо (направо се почувствах глупаво, а не го усещах така досега J), т. е кулата наистина се явява посредник в някаква промяна, като разрушава стари, закостенели поведенчески модели. 

3 пентакли не разбирам добре, като преход към нещо, също. Може и да не е трудов договор :( .

След КУЛАТА – 6 жезли, 6 пентакли, не изглежда зле.  Все по 2 карти с едни и същи цифри излизат :) . Не знам дали може или не може да извeде от това ВЛЮБЕНИТЕ?

Два големи аркана, 2 карти от боя жезли, 2 чаши и 3 пентакли. Мечове и дворцови карти няма, предполага се че отдавна не е имало, нали затова се появяват СТРАШНИЯ СЪД И КУЛАТА – поради липса на вътрешен импулс се задейства външна помитаща сила :)

Предполагам, че двата големи аркана са достатъчни за задвижване на това, което следва да се случи – трите карти от боя пентакли потвърждават, че следва да се прояви нещото в света. Какво точно не е много ясно, свързано е с някакъв избор, предполагам (по Влюбените).

Основни карти на движението тук? По една от 2-те акцентирани групи и Кулата:  5 пентакли – Кулата – 6 пентакли.  

Харесва ми тази подредба, не че съм експерт :) . Картите все едно са си точно по местата и поставят някакви забележими, дори за мен, акценти.

Моля, който види, че греша някъде да ме поправи :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Ганима! Ето какво виждам аз.

1. Кралица чаши

2. СТРАШНИЯ СЪД

3. 5 пентакли

4. 9 жезли

5. 9 чаши

6. 6 жезли

7. 6 пентакли

8. 3 пентакли

9. КУЛАТА

Тази подредба говори за стари проблеми, разрешаването на които е отлагано дълго време. Липсвало е и липсва действие. Всичко е в сферата на емоциите, идеите и пожеланията. Затова Страшният съд и Кулата са тук и то на такива позиции. 

Проблемът е, че ти не оценяваш ситуацията реално, не виждаш знаците. По картите няма действие, няма развитие. Кулата води до застой. 

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, според мен се търси бягство в нечия чужда земя, образно казано. Дай си сметка за фактите, които водят своето продължение от миналото и се проявяват днес, както Маги каза. Липсва боя мечове. Възлагаш много на надеждите. Според мен съществува противопоставяне между реалност и възможности, изразено от деветките и шестиците.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за коментарите, Маги и Димитрина :).

Ще се опитам да внеса яснота с помощта на комбинации от три карти.

За целта обаче отивам в друга тема :):

 

 

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=7248&page=11

Редактирано от Ганима
Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Здравейте!

 

Искам да попитам при тази подредба, аркан 2, т.е самата Висша жрица трябва да е под карти 1/2 и те трябва да правят кръст върху нея или просто самата подредба се казва така?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

 

Искам да попитам при тази подредба, аркан 2, т.е самата Висша жрица трябва да е под карти 1/2 и те трябва да правят кръст върху нея или просто самата подредба се казва така?

 

Не се слага картата Висшата жрица под карти 1/2.

Темите е добре да се четат от самото им начало, там е обяснено.

 

Освен това, има и книга, защото подредбата е авторска на Hajo Banzhaf и е добре обяснена в "Самоучител по Таро".

Линк към коментар
Share on other sites

И аз се пробвах с тази подредба. Ето я и нея.

 

1/2 - 3 жезли, 9 пентакли

3 - 9 чаши

4 - 10 чаши

5- Звездата

6- Паж жезли

7 - 6 жезли

8 - Жрецът

9 - Смърт

 

Време на преосмисляне, преценяване на истински важните и ценни неща. В тази подредба няма нито един меч или голям аркан, който да говори за действие, което още повече ме кара да мисля, че става дума за период, в който трябва да погледна навътре към емоциите и чувствата си, истинските ми желания. Предстой ми нещо като духовно пречистване, изясняане на ценностите по жрецът със смърта, но това е нещо, през което трябва да премина сам, за да усетя промяната. Виждам също и малки победи, които ще ми донесат радост (6 жезли), материални придобивки (9 пентакли).

 

Ще се радвам на още мнения. :)

Редактирано от k_kiara3
Линк към коментар
Share on other sites

Привет, Киара, аз съм останала с впечатление, че висшата жрица представлява предимно емоционалния ни свят, и респективно очаквания в тази сфера и това поле. Вътрешния ни свят. Може да имаш очаквания към нещо, което искаш да ти донесе радост, но Пажът не е добра стартова позиция като цяло. С този жрец може и да се стремиш към чужда помощ или признание отвън, но не трябва да забравяш важните неща за себе си, приоритетите. Нищо друго не е важно...

Линк към коментар
Share on other sites

От дългата ми работа с Висшата Жрица, мога да споделя, че тя не е ситуационна подредба, каквато е например Келтският кръст. Висшата Жрица на мен рядко ми е давала важна информация, все едно дали има или няма 9 карта Голям Аркан (каквото е условието според самия Банцаф).

 

Виждайки и чужди гледания на висшата Жрица, отново има проблем с комуникацията между картите и изобщо с правилното им анализиране.

За всеки начинаещ обаче е много полезно да пробва по-големи подредби, за да може окото (и съзнанието) да привикне с повече карти, с повече комбинации.

 

Специално за твоята Висша Жрица, 9-та и 10-та чаши, ми размиват хоризонта, отделно от това Папата и Смъртта пък очертават линия на противопоставяне, което вероятно идва от близкото ти обкръжение, но няма никакви други карти-маркери, които да оформят логическа перцепция.

 

Колкото до 9 пентакли, тя виси в пространството като балон, но определено не означава „материални придобивки“. Отварям една скоба: всъщност, 9 пентакли никога или почти никога не означава каквото и да е, измерено в пари или материални блага.

За мен подредбата Висшата Жрица, си остава едно упражнение за мозъка, нещо като учене на нови думи от непознат език, но без да се познава граматиката му все още.

 

Въпреки всичко, е похвално всяко едно усилие, посветено на работа с картите.

Моят съвет е следният: приеми за относително вярно онова, което усещаш и чувстваш спрямо посланието на твоята Висша Жрица, а ако бе сбъркала някъде сериозно, щях да ти го кажа :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за коментарите, момичета! :)

 

За пръв път редя такава голяма подредба и ми беше интересно да разбера дали поне съм усетила общото послание на картите. От няколко места чувам за книгите на Хайо Банцхаф, така че това ще е следващата книга на тема таро, която ще си купя.

 

Успешен и усмихнат месец на всички! :)

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...