Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
lounge

Пластичен хирург или психотерапевт?

Recommended Posts

Не става дума за нашата значимост, или чувството за нея, а за желанието на другия, за това което прави възможна връзката, доколко "атрактивността" във фетишисткия смисъл е фактор. Всички иначе сме големи хуманисти на думи, но се свързваме с другите чрез нашите представи за "хубост". Желанието е по-примитвно и несъзнателно чувство, но важно за връзките. Ние не желаем партньора си защото е добър като Майка Тереза или защото е умен като Айнщайн. Желаем го защото е секси :). Въпросът ми всъщност е доколко сексапилът може да се отдели от представата за "младост и хубост". Мисля, че когато говорим с готови формули за увереността и пр. просто сме едни лицемери, които се чувсват леко виновни с хората, които са самотни.

Сподели това мнение

Не става дума за нашата значимост, или чувството за нея, а за желанието на другия, за това което прави възможна връзката, доколко "атрактивността" във фетишисткия смисъл е фактор. Всички иначе сме големи хуманисти на думи, но се свързваме с другите чрез нашите представи за "хубост". Желанието е по-примитвно и несъзнателно чувство, но важно за връзките. Ние не желаем партньора си защото е добър като Майка Тереза или защото е умен като Айнщайн. Желаем го защото е секси :). Въпросът ми всъщност е доколко сексапилът може да се отдели от представата за "младост и хубост". Мисля, че когато говорим с готови формули за увереността и пр. просто сме едни лицемери, които се чувсват леко виновни с хората, които са самотни.

Може би очакваш отговор, който ще кореспондира с очакванията ти или нагласите ти... и всичко различно отхвърляш...

Аз ще говоря за себе си - в партньора ми (който понастоящем е и мой съпруг) ме привлече добротата му (може би Майка Тереза?) и интелигентността му (Анщайн?). За мен сексапила не е бил и не е от значение. А може би за мен "хубостта" се корени и се съдържа именно в алтруизма и IQ над 120? Двамата се запознахме и събрахме когато бяхме на 30 години.

А извън контекста на моя житейски опит, който едва ли представлява някакъв интерес, считам че няма знак за равенство и/ или причинно-следствена връзка между "младост и хубост" и сексапил...

Сподели това мнение

Не съм отхвърлила ничие мнение, женската гледна точка и чувства са ми ясни и аз чувствам нещтата така, и за мен е достатъчно вълнуващо партньорът ми да е умен, но също така виждам от какво е способен да "оглупее" рязко. Мисля, че за мъжете нещата са доста различни, също така мисля, че не съзнаваме много от инстиктивните си подтици, а те не са етични или интелектуални, както и да ги обличаме в хубави думи, опитвам се да разбера какво прави истинската интимност възможна и ...трайна и какво пречи. Просто изследвам една тема, не очаквам от форума, окуражаване или упреци, само по откровенно вглеждане в истинската природа на желанието. То е по-банално, капризно и първично, отколкото ни се иска да признаем, защото субективно го преживяваме като нещо уникално.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this