Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пластичен хирург или психотерапевт?


Recommended Posts

Не става дума за нашата значимост, или чувството за нея, а за желанието на другия, за това което прави възможна връзката, доколко "атрактивността" във фетишисткия смисъл е фактор. Всички иначе сме големи хуманисти на думи, но се свързваме с другите чрез нашите представи за "хубост". Желанието е по-примитвно и несъзнателно чувство, но важно за връзките. Ние не желаем партньора си защото е добър като Майка Тереза или защото е умен като Айнщайн. Желаем го защото е секси :). Въпросът ми всъщност е доколко сексапилът може да се отдели от представата за "младост и хубост". Мисля, че когато говорим с готови формули за увереността и пр. просто сме едни лицемери, които се чувсват леко виновни с хората, които са самотни.

Линк към коментар
Share on other sites

Не става дума за нашата значимост, или чувството за нея, а за желанието на другия, за това което прави възможна връзката, доколко "атрактивността" във фетишисткия смисъл е фактор. Всички иначе сме големи хуманисти на думи, но се свързваме с другите чрез нашите представи за "хубост". Желанието е по-примитвно и несъзнателно чувство, но важно за връзките. Ние не желаем партньора си защото е добър като Майка Тереза или защото е умен като Айнщайн. Желаем го защото е секси :). Въпросът ми всъщност е доколко сексапилът може да се отдели от представата за "младост и хубост". Мисля, че когато говорим с готови формули за увереността и пр. просто сме едни лицемери, които се чувсват леко виновни с хората, които са самотни.

Може би очакваш отговор, който ще кореспондира с очакванията ти или нагласите ти... и всичко различно отхвърляш...

Аз ще говоря за себе си - в партньора ми (който понастоящем е и мой съпруг) ме привлече добротата му (може би Майка Тереза?) и интелигентността му (Анщайн?). За мен сексапила не е бил и не е от значение. А може би за мен "хубостта" се корени и се съдържа именно в алтруизма и IQ над 120? Двамата се запознахме и събрахме когато бяхме на 30 години.

А извън контекста на моя житейски опит, който едва ли представлява някакъв интерес, считам че няма знак за равенство и/ или причинно-следствена връзка между "младост и хубост" и сексапил...

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм отхвърлила ничие мнение, женската гледна точка и чувства са ми ясни и аз чувствам нещтата така, и за мен е достатъчно вълнуващо партньорът ми да е умен, но също така виждам от какво е способен да "оглупее" рязко. Мисля, че за мъжете нещата са доста различни, също така мисля, че не съзнаваме много от инстиктивните си подтици, а те не са етични или интелектуални, както и да ги обличаме в хубави думи, опитвам се да разбера какво прави истинската интимност възможна и ...трайна и какво пречи. Просто изследвам една тема, не очаквам от форума, окуражаване или упреци, само по откровенно вглеждане в истинската природа на желанието. То е по-банално, капризно и първично, отколкото ни се иска да признаем, защото субективно го преживяваме като нещо уникално.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...