Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и Бременността


Guest Мона

Recommended Posts

Нека поговорим за тези проблеми и как те са отразени в картите, нека и жени с подобни ситуации пишат и споделят проблемите си, а ние ще се постараем да им помогнем. Има отговори, които са на една ръка разстояние, има много мъдрост и много истина в картите и е по-добре непреодолимото да се изтърпи, отколкото да живеем с илюзиите на сегашните си мечти. Осъзнавам и, че за надеждата няма доводи, ако прогнозите на Таро са негативни - именно прогнози, не предсказания. Таро не е игра и не е гадателска методика за луди или за скучаещи, Таро е наука и ползата от нея е само една: да се помага на хората.

Нека обсъдим комбинации, които говорят за проблеми с бременността, със заболявания на половите органи на жената и изобщо с майчинството.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Много сериозна тема и в същото време много съкровенна за много жени с проблеми. Но това са нещата от живота, който живеем.

Аз лично съм гледала за това дали една жена е бременна и комбинацията, която се падна си казах, не не е, да но излезе друго:). Въпросът беше Бременна ли е .... ? - Дяволът, Кралица меча, 9 пентакли. Е, оказа се, че е. Мислих си, че за да има бременност, в комбинацията трябва задължително да присъства Императрицата, но явно не е задължително нейното присъствие.

Имам и една друга комбинация, но на вече бременна жена, за проблем, който имаше по едно време. Щеше да ходи на лекар и моят въпрос беше какво ще каже докторът за проблема - 5 чаши, Кулата, Рицар чаши. Какво виждате Вие в тези карти?

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Жур да не би да е имала проблем с околоплодната течност ? Нещо примерно като спукване на оклоплоден мехур, намелено количество течност или няккава недостатъчност общо казано свързано с водата.

Въобще някаква опасност от преждевеременно раждане ???

Иначе 9 пенткали в горната комбинация е разбираема , но предишните две ?? може би говорят за изпълнено желание и нещо което се е искало и очаквало много.

Линк към коментар
Share on other sites

Жур да не би да е имала проблем с околоплодната течност ? Нещо примерно като спукване на оклоплоден мехур, намелено количество течност или няккава недостатъчност общо казано свързано с водата.

Въобще някаква опасност от преждевеременно раждане ???

По комбинацията 5 чаши, Кулата, Рицар чаши, която писах в предишния си пост - опасността беше от спонтанен аборт някъде към 3 - тия месец, Кулата говореше за това, но след постъпване в болница, нещата се оправиха.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Зададох следния въпрос

Как ще премине този път бременноста ми?

ВЪРХОВНИЯ ЖРЕЦ, 2 ЖЕЗЛИ, ПРИНЦЕСА НА МЕЧОВЕТЕ

Така като гледам картите смятам, че не се вижда проблем, единствено малко ме притесни последната карта,която според мен не е лоша и това е детето, но ме притесни това, че се явява под боя мечове

Вие как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Мила, Мони, виж как е преминала предната ти бременност :)

Имаш същите обстоятелства и същите хора ..

А как ще мине, зависи от теб

И ти си същата :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Мона, радва ме това, че поне някой се отзова на въпроса ми :feel happy:

Проблемът е в това, че преди три месеца претърпях несполучлива бременност, много се надявам сега всичко да е наред, след като ходих на преглед се установи , че нещата не са много ясни и ще трябва да почакам до към 20.03 , за да стане ясно дали всичко е наред с бебето.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да споделя нещо с вас.

Предният път, когато се случи това и загубих бебето си, бях питала картите седмица преди случката - как ще се развие бремеността ми- тогава картите за пореден път казаха истината, колкото и да не исках да повярвам - императрицата, краля мечове и непомня точно кои мечове бяха в трета карта. Тогава за първи път се разсърдих на картите и ги прибрах и повече не ги извадих до онзи ден в който публикувах въпросите си тук. От 8 години се занимавам с Таро и некога не бях постъпвала с тях така, но ето колко слаби сме хората и как когато неможев да приемем истината избива в нас агресията.

Едно знам и то е - Таро никога не лъже, просто ние хората не сме достатъчно силни да приемем истината и дори сме склонни да я изопачаваме

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пускам една комбинация за раждане, което трябва да е до една седмица. Въпросът е "Как ще протече раждането на жената?" Паж пентакли, 4 меча, 3 пентакли.

Понеже трябва да е нормално раждане, с този паж ми се струва, че може да се наложи и секцио, обаче не съм сигурна. Другото, което ме притеснява е 4 меча, не мога да преценя какво значи. Какво мислите Вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам една комбинация за раждане, което трябва да е до една седмица. Въпросът е "Как ще протече раждането на жената?" Паж пентакли, 4 меча, 3 пентакли.

Понеже трябва да е нормално раждане, с този паж ми се струва, че може да се наложи и секцио, обаче не съм сигурна. Другото, което ме притеснява е 4 меча, не мога да преценя какво значи. Какво мислите Вие?

Плодът е момче, по Паж пентакли и 3 пентакли; тежко дете. Вероятно втори син в семейството, другият вариант е майката да има брат, който играе сериозна роля. Подлежи на обсъждане това, разбира се.

4 меча между пентакли - жената е имала наскоро неразположение, но не знам какво точно.

Не виждам необходимост от секцио. Раждане без проблем.

Детето може и да не е застанало "по правилата" в утробата на майка си, това е също много възможен вариант ...

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът е "Как ще протече раждането на жената?" Паж пентакли, 4 меча, 3 пентакли.

Плодът е момче, по Паж пентакли и 3 пентакли; тежко дете. Вероятно втори син в семейството, другият вариант е майката да има брат, който играе сериозна роля. Подлежи на обсъждане това, разбира се.

4 меча между пентакли - жената е имала наскоро неразположение, но не знам какво точно.

Не виждам необходимост от секцио. Раждане без проблем.

Детето може и да не е застанало "по правилата" в утробата на майка си, това е също много възможен вариант ...

Да, бебето е момче:). Първо дете е в семейството. Майката има брат. Всички му обръщат голямо внимание.

Казваш тежко дете, не знам дали тя го е казвала, обаче аз всеки път, когато съм я виждала съм си мислела, че бебето и тежи, то всъщност това би трябвало да е нормално.

Всъщност не знам дали е имала някакво неразположение наскоро. Терминът е на 22, аз си мисля, че ще роди след тази дата, но може и да греша.

За това, дали е застанало правилно в утробата, ще дам обратна връзка като се роди и разбера.

Мерси за отговора;).

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам една комбинация за раждане, което трябва да е до една седмица. Въпросът е "Как ще протече раждането на жената?" Паж пентакли, 4 меча, 3 пентакли.

Понеже трябва да е нормално раждане, с този паж ми се струва, че може да се наложи и секцио, обаче не съм сигурна. Другото, което ме притеснява е 4 меча, не мога да преценя какво значи. Какво мислите Вие?

Според мен детето ще се роди живо и здраво, което е най-важното. Това заради 3 пентакли, тоест, раждането става факт, но с 4 меча има някакво усложнение, заради което може би ще се наложи оперативна намеса, макар че и това малко ми бяга. 4 меча е по-скоро карта за възстановяване след операция, а не за самата такава, така че може би става дума за някакъв друг проблем.

Линк към коментар
Share on other sites

Паж пентакли, 4 меча, 3 пентакли.

Аз също мисля, че детенцето ще се роди живо и здраво. 4 меча обаче ме притеснява. Също мисля за някаква оперативна намеса, зашиване или секцио. Може самите контракции да продължат малко повече време до като бебето се роди. Другото, което ми хрумва е просто на майката да й се наложи да се възстановява малко повече след операцията!

Момичета пускам една комбинация. Преди време гледах на една колежка, която много искаше дете, но така и не ставаше това и още не се е случило. Картите бяха 8 меча, Император и Страшен съд. Въпросът беше дали тази жена въобще ще си има свое дете? Тя е имала сериозни проблеми, но до колкото знам са излекувани. Заради 8 меча обаче си мисля, че има все още нещо, което не е открито и не е лекувано. Заради Императора си помислих, че е възможно и мъжа до нея да има някакви проблеми. Страшният съд на последна позиция просто за мен е "Не" !

Как мислите вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета пускам една комбинация. Преди време гледах на една колежка, която много искаше дете, но така и не ставаше това и още не се е случило. Картите бяха 8 меча, Император и Страшен съд. Въпросът беше дали тази жена въобще ще си има свое дете? Тя е имала сериозни проблеми, но до колкото знам са излекувани. Заради 8 меча обаче си мисля, че има все още нещо, което не е открито и не е лекувано. Заради Императора си помислих, че е възможно и мъжа до нея да има някакви проблеми. Страшният съд на последна позиция просто за мен е "Не" !

Как мислите вие?

Тежки карти са това.

Не знам защо, но Страшния съд тук ми заприлича на нейната агония. Мисълта за детето я съсипва.

Тя да има нещо наследствено, някакъв проблем? Това едното, другото някакъв проблем генетичен, който да и пречи да забременее?

И друго ми хрумна, някаква несъвместимост между двамата, това го споменавам, но само знам, че понякога това пречи да се създаде едно дете.

Тази жена много се тормози за въпроса с бебето, Тя само за него като че ли мисли. И това я убива психически.

Не знам дали съм права в това, което пиша.

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета пускам една комбинация. Преди време гледах на една колежка, която много искаше дете, но така и не ставаше това и още не се е случило. Картите бяха 8 меча, Император и Страшен съд. Въпросът беше дали тази жена въобще ще си има свое дете? Тя е имала сериозни проблеми, но до колкото знам са излекувани. Заради 8 меча обаче си мисля, че има все още нещо, което не е открито и не е лекувано. Заради Императора си помислих, че е възможно и мъжа до нея да има някакви проблеми. Страшният съд на последна позиция просто за мен е "Не" !

Как мислите вие?

Първо, проблемите й не са излекувани, има неправилно поставена диагноза и нещата са били - дали операция, дали не. Май не е избрала да се оперира, не знам това със сигурност - времето в тия карти е някак отдавна било, състояло се е някога. Дори проблемът е свързан с настиване, оттук тръгват нещата, за съжаление. Императорът е някакво запушване на нещо, проблем при преминаване на течност, на флуид, но това е малко друга тема.

Сега за детето, дали ще има: подминавам този въпрос и казвам, че вече се мисли за осиновяване. И освен това, страховита съпротива срещу такова решение.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Преди години момичето има сериозни проблеми. Налага се операция, но приятеля й я разубеждава. Той е уверен, че това е грешна диагноза. Тя отказва да се оперира и още е сигурна, че е постъпила правилно. Уж я лекуват, следва обгаряне на някаква раничка. Така и не забременява. Тя има и други здравословни проблеми. Не са само тези! Диагнозите, които й поставят са рак и някакъв друг лекар й казва за запушени тръби. Отива при друг и той я успокоява. Лекува я с мехлеми.

Както виждаме 8 меча остава и следва Страшен съд :( за съжаление!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте,

много интересна за мен тема.:sorcerer:

И аз съм бременна, в момента съм в 6-я месец, но избягвам да отварям карти и да задавам въпроси свързани с бремеността ми. Понеже в първите месеци имах проблеми и усложнения, приех за себе си , че положителната настройка и избягването на всякъкви отрицателни и натрапчиви мисли, които те измъчват денонощно дават най-добър резултат. Просто спрях да си задавам въпроси и приех максимата -каквото стане , това:yinyang: .

Единственото, което мога да посъветвам жените, които са бременни или желаят детенце е -очистете мислите си, дайте мир и спокойствие на душата си, не обръщайте внимание на хора , които ви притискат или ви внушават чувство за вина, тогава може и чудо да стане. И когато дойде времето, малката душица ще се ,,настани,, в чиста , заредена със светлина и топлина, защитена утроба. Защото , каквото е в душата и ума на майката се предава и на детенцето.

Сега по темата, ще споделя нещо с вас.

Началото на годината изтеглих по една карта за всеки месец.

За юни месец ми се падна карта Принцеса(или паж) чаши, тогава влизам в деветия(термина ми е средата на юли)

Тази карта понякога означава раждане на дете от женски пол, миналата седмица разбрах , че ще имам момиче.

Чашите също така означават, че човека е воден знак(Рак, Риби, Скорпион), така и се очертава.

Извода- картите показват понякога твърде точно онова , което предстои независимо дали е ЛОШО или ДОБРО, дали искаме да го приемем или не. НО до голяма степен зависи как ще се развият нещата и от нашата настройка, действие или бездействие, от това дали ще се самосъжаляваме и оплакваме или ще се изправим и ще гледаме напред с необременен ум и сърце.

Извинявам се за дългия коментар и ако съм станала досадна.

Успех на всички:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Познавам жена, която години наред полага неимоверни усилия да забременее, но така и не може, опитвано е няколко пъти ин витро и пак нищо.

Попитах какъв е проблема на тази жена да роди дете досега - Слънцето, 8 пентакли, Умереност.

Аз мисля, че се вижда по тази комбинация, че е опитвано много пъти това нещо, и всеки път е било с ентусиазъм и вяра, че може да се случи.

Но ми се струва, че тя има някакъв проблем - хормонален, тук може и да бъркам. И дори желанието и за дете е много силно.

Друго нещо, което ми хрумва сега е, че може да е прекарала нещо и като дете, и да и оказва сега влияние в това нещо.

Попитах и дали тази жена ще роди свое дете - 10 меча, 2 меча, Кралица жезли обърната.

Като видях картите си казах, не няма да роди. Преминала е през много страдания. Нещата са в голям застой, има и някаква невъзможност.

Възможно ли е да има и нещо наследствено тук, как мислите Вие? Може да има и някакъв съществен проблем тук, това също си го мисля и той да оказва влияние.

Какво мислите Вие по тези комбинации?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Полюбопитствах защо мой познат има странна реакция към теми свързани с деца и отговорът на Таро е Рицар жезли + Крал чаши +10 меч- дали не е стерилност вследствие на инфекция? На друг въпрос касаещ отношения, пак за същата персона, се появи обърнато Асо жезли (Рицар пентакли + Луна + Асо жезли-обърнато). Тези комбинаций ми говорят все за невъзможност за оплождане. Мислите ли, че съм на прав път?

Линк към коментар
Share on other sites

Полюбопитствах защо мой познат има странна реакция към теми свързани с деца и отговорът на Таро е Рицар жезли + Крал чаши +10 меч- дали не е стерилност вследствие на инфекция? На друг въпрос касаещ отношения, пак за същата персона, се появи обърнато Асо жезли (Рицар пентакли + Луна + Асо жезли-обърнато). Тези комбинаций ми говорят все за невъзможност за оплождане. Мислите ли, че съм на прав път?

Ас жезли обърнат е точно картата на оплождането. Пък и с Луна, чудесно се получава.

Крал чаши с 10 меча - съвсем други са проблемите.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти Иве,

Коя е картата или комбинацията от карти "говореща' за стерилност при мъж? Някъде бях чела, че е обърнатото Асо жезли и затова така забих в тази посока. В изправена позиция навсякъде се приема за заплодяване ок, но и обърнато ли пак означава същото?

Какви проблеми индикира тук Крал чаши+10 меч?

Благодаря:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, виждате ли бременност в момента в тази комбинация?

Крал на жезлите - 7 пентакли - Асо Пентакли.

Мисля,че няма бременност, но ще се случи нещо значимо в семейството.

Отговорът ще е ясен до седмица.

Редактирано от LuAn
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, виждате ли бременност в момента в тази комбинация?

Крал на жезлите - 7 пентакли - Асо Пентакли.

Мисля,че няма бременност, но ще се случи нещо значимо в семейството.

Отговорът ще е ясен до седмица.

Честно казано, странни карти са. Бременност - едва ли, някаква друга лайсна има тук, някакъв различен бекграунд, в основата на който е мъжа. Но Ас пентакли на тази позиция е малко като сливи за смет или кон за кокошка, големи планове и накрая сметката излиза погрешна. Хубавото обаче е, че е до константен пентакъл, каквато карта е 7 пентакли. А метафорично казано - трудно раждане ще е :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, виждате ли бременност в момента в тази комбинация?

Крал на жезлите - 7 пентакли - Асо Пентакли.

Мисля,че няма бременност, но ще се случи нещо значимо в семейството.

Отговорът ще е ясен до седмица.

Честно казано, странни карти са. Бременност - едва ли, някаква друга лайсна има тук, някакъв различен бекграунд, в основата на който е мъжа. Но Ас пентакли на тази позиция е малко като сливи за смет или кон за кокошка, големи планове и накрая сметката излиза погрешна. Хубавото обаче е, че е до константен пентакъл, каквато карта е 7 пентакли. А метафорично казано - трудно раждане ще е :)

Благодаря,Ивета, Предполагам,че има неща които жената не е споделила, но таро й е отговорило.

Ще дам обратна връзка скоро.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, виждате ли бременност в момента в тази комбинация?

Крал на жезлите - 7 пентакли - Асо Пентакли.

Мисля,че няма бременност, но ще се случи нещо значимо в семейството.

Отговорът ще е ясен до седмица.

Честно казано, странни карти са. Бременност - едва ли, някаква друга лайсна има тук, някакъв различен бекграунд, в основата на който е мъжа. Но Ас пентакли на тази позиция е малко като сливи за смет или кон за кокошка, големи планове и накрая сметката излиза погрешна. Хубавото обаче е, че е до константен пентакъл, каквато карта е 7 пентакли. А метафорично казано - трудно раждане ще е :)

Благодаря,Ивета, Предполагам,че има неща които жената не е споделила, но таро й е отговорило.

Ще дам обратна връзка скоро.

Бременност няма.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...