Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Някой летял ли е на сън?


Recommended Posts

  • Отговори 29
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

много пъти съм имала такъв сън . но веднъж беше много образно .Летях над къщите на един малък град .като усещане беше невероятно .Беше есен и летях над покривите , клоните на дърветата , даже се опасявах , че ще се закача някъде .В един момент скоростта започна да се увеличава .Преминах покрай стената на къщата на моя позната . Усещаше се вятъра.Беше вълнуващо , но малко започнах да се плаша , не знаеш как да "кацна". В момента на помислянето скоростта намаля и се спуснах плавно към земята.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънят го помня в подробности, беше като на яве. Вървях по една пътека в гората заедно с един старец. Не се познавахме, но вървях до него, а пътеката отиваше право напред и беше равна, а от двете страни имаше високи борове.

Той изглеждаше странно, в лицето нещо средно между азиатец и европеец, облечен в някакви средновековни дрехи, с наметало. Дълго вървяхме така мълчаливо, по едно време той ме попита:

- Къде отиваш?

Аз казах: "С тебе".

- А знаеш ли аз къде отивам?

- Не...

Той замълча, после каза:

- Много е далече и не е за тебе, не можеш да стигнеш дотам...

Аз: "Нищо, докъдето стигна..."

И пак вървим мълчаливо, по едно време той каза: връщай се докато още може. Има едно място, откъдето вече няма да може да се върнеш, много далеч ще сме отишли...Аз му казах:

- Няма да се върна. Ще вървя докъдето мога.

И пак вървим...пътеката все върви направо, не се спуска надолу, нито нагоре. По едно време той каза: "Оттук вече не можеш да се върнеш".

Продължавахме...все повече се изморявах...хвърлих чантата, но вече едвам се влачех от умора...взех да изоставам, залитах, всеки момент щях да падна. Реших да му кажа, че отивам до тоалетна, да се отдалеча между дърветата, да легна под някое дърво, и да си остана там. Изведнъж той каза: "Ако ти кажа да скочиш от едно място ще скочиш ли?"

Казах "да". Той замълча и пак вървим...едвам си мърдах краката, и го попитах къде е мястото. Той каза: "Като стигнем ще ти кажа". Но аз повече не можех да вървя...изведнъж той спря до едно място до пътеката, където боровете се отдръпваха, и надолу имаше пропаст. "Това е мястото, скачай!"

Скочих. И полетях. Помня, че си помислих: я, ама аз не падам, летя!" Летях бавно над гората, виждаха се дърветата и града...а зад мене чух гласа му: "Видя ли, че не е толкова трудно?"

Линк към коментар
Share on other sites

От много години си записвам сънищата и сред тях има много сънища за летене. Толкова е приятно това усещане ,че немога да повярвам ,че наистина не летя в тази реалност. Събуждам се сутринта и съм се питала ,дали наистина не мога. Толкова е лесно.

Ето някой от сънищата ,който си спомням.

Летя по Раковска и много внимавам да съм далеч от жиците на тролея и електричеството. Изведнъж улицата свършва и излизам на една огромна засята нива с лаванула, но такъв лилав цвят не съм виждала на Земята. Невероятна красота и в същия момент много релаксиращо.

Намирам се на един селски път. Уча група деца да летят. Обяснявам им правилата как да се задържат във въздуха. Първо е намерението и вярата ,че те могат. След това как да се засилят и постепенно да се издигат на височина. Показвам им . Излитам малко. Пак на земята и ги карам да повтарят. Някой от тях успяват, други не. На мен ми писва в един момент и почвам да си правя пируети и да се забавлявам.

Намирам се в местност, която се охранява. Аз обикалям летейки и си мисля, че мога да се издигна на височина на която охраната /трима мъже на една маса са седнали, по скоро като съдии / няма да може да ме спре и ще мога да избягам от това охранявано место. Но разбира се мислите ми бяха прочетени и бях спряна.

Прекрасно усещане, чувство на свобода и радост!

Линк към коментар
Share on other sites

аз започнах да се уча в съня си да летя и за няколко години вече летя в сънищата си. ако съм нависоко скачам нарочно за да летя. според мен не е нормален сън, за това исках да разбера вашите сънища. сега започнах да осъзнавам в съня си че сънувам и три пъти ми се случи да променям действията си в съня ми след като го осъзная. на някой случвало ли се е такова нещо.

Линк към коментар
Share on other sites

Еееее, че защо да не е нормален сън. Съвсем нормален си е даже; много, много често летя на сън и не съм само аз, просто добре дошъл в клуба 60.gif

И е точно така както описваш, тогава става най-лесно, когато си някъде на по-високо - примерно на хълм, по някое нанадолнище, при слизане по стъпала ... И също като теб имам усещането, че аз в съня си решавам, че ще мога да прелетя; примерно първо през няколко стъпала, после през цялото рамо на стълбището до следващата площадка, след това дори не стъпвам и на площадките. Понякога летя ниско над земята, понякога по-високо ... 60.gif

Линк към коментар
Share on other sites

аз започнах да се уча в съня си да летя и за няколко години вече летя в сънищата си. ако съм нависоко скачам нарочно за да летя. според мен не е нормален сън, за това исках да разбера вашите сънища. сега започнах да осъзнавам в съня си че сънувам и три пъти ми се случи да променям действията си в съня ми след като го осъзная. на някой случвало ли се е такова нещо.

Защо смяташ, че не е нормален сън?:rolleyes: Хората тренират сума ти време за да се научат на това, да сънуват осъзнато. Само можеш да се радваш.

По-добре не се сравнявай с другите хора, при всеки е различно. /осъзнаването в съня, че сънуваш/. При някои става спонтанно, други се научават...по едно време и аз го тренирах, получаваше се в някаква степен...като си кажа, че в съня ще си спомня, че сънувам, и си спомнях. А да избирам какво да правя в съня, от позицията на това, че знам, че сънувам...много не се получаваше, ако предварително не си го задам, преди да заспя.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля,че е съвсем нормално е човек да сънува че лети.Често ми се е случвало и след подобно летене съм се събуждала в чудесно настроение и ако съм имала някакви проблеми съм намирала решението им точно след такъв сън.

Такива сънища не са рядкост - повечето хора поне веднъж са сънували че летят.

Линк към коментар
Share on other sites

Сйнувала съм няколко пъти че летя . Единия път беше от мост към вода , сякаш скачаш , но летиш , докосваш водата , после нагоре и пак надолу и .. пак и пак . веднъж сънувах че показвам как се лети , и ми беше толкова лесно , че недоумявах как човека на когото обеснявах не ме разбираше , всъщност този сън с ученето и показването как летя ми е най ярък и най често пъти сънуван.И ми беше толкова хубаво ,толкова лесно и естесвено .

Линк към коментар
Share on other sites

аз започнах да се уча в съня си да летя и за няколко години вече летя в сънищата си. ако съм нависоко скачам нарочно за да летя. според мен не е нормален сън, за това исках да разбера вашите сънища. сега започнах да осъзнавам в съня си че сънувам и три пъти ми се случи да променям действията си в съня ми след като го осъзная. на някой случвало ли се е такова нещо.

Отдавна не съм сънувал че летя за жалост :) ,преди години имах няколко пъти един и същи сън за летене ,незнам каква е символиката за летенето .Иначе преди време бях питал някъде дали някой осъзнава че сънува ,и ето че вече имаме такъв случай :) ,това е много добър знак според Толтеките ,означава че или преодоляваш или си преодоляла "сънят" на планетата доколкото си спомням .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Смятам ,че летенето на сън е най- нормалното нещо . Не го свързвам само с хубавите неща,не смятам ,че е нещо извънредно и чудодейно . Дори ,когато сънувам ,че някой ме преследва или съм в някаква опасност просто летя и я избягвам или се натъквам на нова. Летенето на сън е нещо съвсем нормално вътре в природата ни .

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

УЖАСНО Е!

Или аз съм пълно куку или незнам :3d_146: ...Не сериозно , няколко пъти ми се случва да сънувам как ей така без нищо се навдигам и летя по гръб само нагоре!И по едно време чувам ужасен женски писък и се събуждам от страх.И междодругото точно,когато го чуя това и усещам как температурата на тялото ми високо се покачва.

Много е гадно,това само емоция ли е? Какво е незнам помогнете.

Линк към коментар
Share on other sites

Кое точно те плаши – викът или това, че се издигаш нагоре? Всеки сън може да се преодолее със самовнушение преди заспиване. Просто си дай твърда заповед да не сънуваш този сън или ако го сънуваш да се събудиш още в началото. Ако считаш дадено свое поведение по време на сън за нежелано, след като се събудиш просто преиграй ситуацията в съзнанието си като предприемеш (вече съзнателно) правилното според тебе поведение и си внуши следващия път и в съня си да постъпиш така.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Ето още една летяща на сън. Приятно ми е.

Аз също съм летяла и то над много красиви градини и зеленина, е при мен не е толкова често, но пък е много приятно...

Линк към коментар
Share on other sites

Кое точно те плаши – викът или това, че се издигаш нагоре? Всеки сън може да се преодолее със самовнушение преди заспиване. Просто си дай твърда заповед да не сънуваш този сън или ако го сънуваш да се събудиш още в началото. Ако считаш дадено свое поведение по време на сън за нежелано, след като се събудиш просто преиграй ситуацията в съзнанието си като предприемеш (вече съзнателно) правилното според тебе поведение и си внуши следващия път и в съня си да постъпиш така.

Еми всеки път когато стигна много на високо и тамън да се огледам и чувам писъка.Не си внушавам нищо,мозъка ми е повреден.ХАХА .

Много често сънувам че падам и точно преди да се размажа се събуждам.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Сещам се за няколко пъти в които сънувайки разбрах че сънувам и поисках да полетя. Беше яко.

В останалите случаи дали падам от някъде или се издигам нагоре, винаги е неприятно усещане и почти винаги се събуждам .

Спомням си веднъж сънувам че стоя на пътя зад блока .Вали слаб дъжд и е през нощта. Уличните лампи светят и асфалтът блести. Изведнъж си пожелавам да се издигна нагоре и това веднага се случва. Изстрелях се с доста добра скорост и след няколко секунди бях на 200-300 метра нагоре. Веднага ме обхвана страх. Не се държах за нищо, Около мен нямаше нищо. Виждах града далеч под мен. Замислих се как ли ще сляза обратно. Събудих се.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

В реалния си живот винаги съм искал да летя. Като се катеря по планините, понякога с часове седя на някоя канара, взирайки се в далечината и небесната шир, представяйки си как летя като птица.

В сънищата си пак летя, но винаги в космоса, заобиколен от звезди, сияния и някакви непонятни за мен неща, трудни за описание. Никога не съм се замислял за това. Просто в мен остава спомена от един прекрасен сън, след който съм в добро разположение през целия ден.

Поздрави !

Редактирано от alma9
Линк към коментар
Share on other sites

Летенето на сън е усещане за летене в космоса.Духът ти се рее, съзнанието и то.И в един такъв момент, усещаш къде точно се приземяваш към реалността.Определено място на града където живееш.Нещо толкова близко, познато, когато съзнанието ти се сблъсква с действителността.Мисля, че съзнанието е будно не се е пренастроило за земния ритъм.Или някакъв фин преход от астралния към реалния свят.Някои пъти например много ясно чувам фрази, уроци, някакви истини, което може човек помни.Някой пъти толкова ти харесва, този полет, че ти стане тъжно, защо не е истина.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

А някой летял ли е наяве, щото насън е лесно да се лети?

Айде, бъдете мъже!

XD

Летях като ученик, дузина пъти. За сънища говоря. Като цяло залитах и някак си с ума си контролирах накъде да поема, като имаше и някаква инерция, която да се преодолява в летенето. Помня само един случай, беше пред училищната сграда, но и другаде съм се отбивал на сън ^^

ПП: И на яве съм летял, но ми беше скучно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

да, на мен ми се е случвало няколко пъти, поне за тези които след като се събудя ги помня. имах чувството че винаги съм го можел, предполагам че мжое означава вътрешната устременост към свобода и щастие

Линк към коментар
Share on other sites

Да,сънувала съм ,но не прекалено често.Веднъж сънувах ,че летя над една къща в планината и после кацнам в клоните на един бор ...
Друг път се е случвало да "искам да полетя и да го правя.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да много пъти , И винаги се Усещах Великолепно.Свободно и без Мисли....просто си Знаех всичко. Много ми се е искало пак да Усетя това чувство,но ми се струва че то е строго определено......във житейското ни време. Не се Лети по-желание??...ако не си "научен".! Веднъж дори толкова силно се завърнах от полета,че усетих истинска болка в тялото.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...