Jump to content
Порталът към съзнателен живот
KirilChurulingov

Америка се събужда, а будни ли сме ние, българите

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=nJbCRD9FqG0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=xCZDigUYz9g&feature=related

Ако ви е интересно, да продължим ли филмчето?... :feel happy:

Редактирано от Alexander

Сподели това мнение

Добре тогава, ето последната част:

http://www.youtube.com/watch?v=GdXQ5jSWnSw

А тук ще намерите и останалите части от тази история:

SICKO M. Moore

Редактирано от Alexander

Сподели това мнение

Според мен конфликт поражда заглавието, а не смисъла на темата. Човечеството или по-точно негови представители се събуждат. Т.е. разумността и високото съзнание са целта, а не бизнес интереси и игри на егоизма човешки.

Когато повече хора, от различни националнсти се обединят в това съзнание /критичната маса, за която говори KirilChurulingov /, то тогава би могло да се повлияе и на останалата част от човечеството да се повдигне.

Но всеки сам трябва да работи усърдно и да се отърве от всички разделения-националистически, расови, политически и др. подобни.

...

И аз съм на това мнение :thumbsup2:

Заглавието малко подвежда - ама този се събужда, пък онзи събужда ли се, ама наистина ли е буден или само се прави на такъв, що пък той да е буден, а другия не ...

Защо е това?!?

Ами колкото повече, толкова повече 60.gif Нека се събуждат, независимо какви са: американци, българи, западноевропейци или славяни, или китайци ..., нека се събуждат. Имаме нужда от всяка пробудена душа :v:

Ама било само на думи. Е, то в началото винаги назрява първо идеята дори, после се облича в думи, за да се оформи по-лесно като намерение и чак след това започва да се осъществява (евентуално, с участие и на волята); но да не забравяме, че вече е проявена воля една добра идея да се облече в думи само макар. Дай Боже да продължат нататък с осъществяването. И не само американците :thumbsup2:

Сподели това мнение

Мен Темата ме води към мисълта "Доколко будна съм аз и с какво мога да допринеса за всеобщото събуждане?"

:3d_146:

Сподели това мнение

Неoбходима е една критична маса от хора с по-високо съзнание за да започат положителни промени. Не е важно от кой народ идват тези хора и дали живеят на едно определено място, важно е да ги има, независимо от това дали идват от традиционните религии, науката или различни духовни учения. Нито един човек не е по-малко важен от друг човек, нито една организация не е по малко важна от друга организация, нито един народ не е по малко важен от друг народ.

:thumbsup2:

Аз лично мисля, че тази критична маса от хора вече я има. И наистина няма значение от коя националност са. Дори е по-добре да са от различни части на Земята, за да се постига добър баланс в общ план.

Сподели това мнение

Alexander, този филм на Майкъл Мур е разтърсващ! Не съм знаела че там стават такива неща. Но пък в крайна сметка филма е човеколюбив и те кара да се смееш и да плачеш едновременно. И Американците са хора като нас, със своите страдания и мечти.

Сподели това мнение

Понякога харесвам затвореността на България, така се предпазваме от много неща.

Макар и да се надявам на по-добро, се съгласявам с това мнение.

Мисля, че нации като нашата, с такива проблеми и хаос са наистина предпазени от много манипулации.

Що се отнася до това дали Америка е будна... Из между разностранните ми пътешествия в Интернет ( в търсене на форуми, четива и т.н.) съм се натъквала на американски общества, които ме изумиха с мисленето и вярванията си. От това, което прочетох (и все още чета доста от мненията и интервютата) тези хора са на ясно с всичко случващо се много по-истински от обикновения човек. Като се започне от конспирациите и лъжите на правителствата, през световния елит, през различните същества, които са свързани с човечеството и Земята, до духовното наследство, което описва същността на човека и за законите на Вселената. Но естествено, те са нищожни поставени на фона на масивната американска популация.

/и между другото, тези общества имат невероятен принос с това че публикуват интервюта със свидетели, духовни учители и мислители, лечители, представят всякакви гледни точки и отварят място за дискусии сред зрителите и потребителите. Изцяло липсва догмата и закостенелостта на съвременните медии. Лично много се радвам, че успях да науча толкова от тези източници. Информацията наистина е ценна, и си струва човек да се поинтересува, дори и само от любопитство./

Така че, мисля че би могло да се каже, че американците плавно пътуват към пробуждането. Поне до толкова, колкото социалните и етични ограничения на културата им позволяват. Все пак, да не забравяме, че информацията е подложена на много сериозно окастряне, филтрация и манипулация, с цел да бъде избегнато огласяването на онези истини, които биха довели до масивно разширяване на човешкото съзнание и начин на мислене.

Това е валидно за всяка нация, и като резултат, съвсем малка част от населението на народите се пробужда на този етап. И много силно се надявам, че останалите ще се опомнят преди някое още по-зверско катаклизмично събитие да ги чукне по тиквите.

А що се отнася до българите, не мисля, че сме будни.

Да знаете, във вестник 24 часа, в Неделя... публикуваха статия за Ванга и Дънов. За това как църквата ги заклеймява и публично ги обявява за антихристи, сектанти, магове и какво ли още не. Някои от коментарите към тази статия, от хора, самоопределящи се като православни вярващи наистина ме хвърлиха в ужас, честно ви казвам.

Никога не съм разбирала как църковните люде, които превождат тази религио-институция могат да вземат учението на Христос, което е толкова миролюбиво, благо и прекрасно... и с него да възпитатат хора, които на този етап излъчват такава агресия, злоба, липса на толерантност, липса на адекватна преценка... изобщо, много кофти ми стана като ги прочетох.

Статията е публикувана и в сайта на вестника, който се интересува, може да види, давам линк => http://www.24chasa.b...rticleId=815531

Извинявам се, че се отклоних от темата (=

П.С. Филма на Майкъл Мур (Capitalism: A Love Story) наистина е блестящ, и много точно очертава съществуването на т.нар. глобален елит, оглавен от банкерите.

За тези, които биха искали да се поинтересуват по-задълбочено, препоръчвам ви да се запознаете с работата на Алекс Джоунс, ето линк към неговия канал в Youtube:

http://www.youtube.c...lexJonesChannel

Дано ви е интересно!

=)

Редактирано от Sybilla

Сподели това мнение

Guest Дриада

Америка има будни хора.Може би и тук важи правилото за златното сечение.Числото 1.618 и там работи.Всяка нация си има елит.Ниил Доналд Уолш, е много известен езотерик, Барбара Марчиняк, Пол Брег, и още много духовни автори мога да изброя.Те са нация с авантюристична политика, материалисти, но това не значи, че и сред тях няма духовно извисени хора.Не може да отричаме, че Бог еднакво работи върху душите на всички хора по света.Не може да правя подобна категория, Америка или друга държава в каква степен е будна.Светът се глобализира, духовното въздейства върху съзнанието навсякъде.

Сподели това мнение

Guest Христо

Америка е страна на мечтите, скъпи приятели. Там :

- Всеки десети американец е без собствен дом ( в България не е така ...все още - но натам вървим за съжаление...)

- Всеки шести американец е беден.

- 20% от населението на страната няма възможност да се храни всеки ден - страната, която пръска стотици милиарди долари за оръжия и войни, заради което загиват стотици хиляди невинни хора по света.

По - горната информация беше оповестявана по новините в последните месеци. Като се има предвид, че става дума за статистика, а тя понякога е лъжа и стъкмистика, то може да се предположи, че положението е по - сериозно.

- По официална статистика членовете на Ку-Клукс-Клан са 1500 души - останали са хардлайнерите ( по думите на коментатора в един документален американски филм), великото ФБР не можело да се справи с тях. Забранени са действията на насилие и омраза, но са разрешени речите подтикващи косвено към насилие и омраза ( лицемерна работа) - дали пък съществуването на подобни групички палещи противоречия не е в нечий икономически интерес, та затова да продължава да има такива групи ? Не можели да се инфилтрират в тях, много малки и сплотени били групите.

- През 1865г., след Гражданската война, Ку-Клукс-Клан са имали 4 милиона привърженика. Днес се твърди, че те са доста по - малко и движението е на загиване. За сведение : именно в онази епоха Васил Левски прокламира своите хуманни и напредничави идеи. Спомнете си и какво се казваше в демократичната ни Търновска конституция от 1879г. и докога негрите в САЩ бяха дискриминирани. Те тръгнали нас да ни учат на демокрация.

Редактирано от Христо

Сподели това мнение

Моля регистрирайте се, за да коментирате

Вие можете да публикувате коментар след като влезете в акаунта си

Влизане Сега