Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Числото на душата


Хармония

Recommended Posts

Zdraveite

Az sam rodena na 24 taka 4e moeto 4islo e 6?

Kakvo zna4i tova?

Blagodaria

Моля, пишете на кирилица или използвайте кирилизатор! Благодаря :)

Редактирано от Anita03
Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм родена на 14, значи 5 е моето число, какво ли значи?

Илен,

Да след като си родена на 14-то число, твоето число на душата е 5. Числото 5 се свързва с енергията на планетата Меркурий. Пъргав ум, силна интуиция и непрестанно желание за нови знания. Силна логика и добри ораторски умения. "Подвижен" характер. Подредени, обичат реда. Сприятеляват се лесно. Меркурий достига своя апогей в своя собствен знак Дева, така че по-добри приятели от две 5 няма. Обичат пътешествията до нови места и чужди страни. В любовта им върви. Често действат импулсивно, бързо взимат решения и не обмислят нещата в дългосрочен план. Възможно е да имат няколко източника на доходи. Икономични са. Ценители са на изкуството. Независими и отворени към нови идеи. Грижат се за здравето си. След 45-тата си година е възможно да имат трудности с противоположния пол. Трябва да се научат да отстъпват и да не налагат мнението си. Жените с число на душата 5 са чаровни, сладкодумни. Често защитават по-слабите от тях. Възраст на най-голямо влияние - 25-33г. Ранна женитба. За родените на 14 може да се каже, че имат известни трудности в личен план. Да проявяват повече далновидност, да бъдат внимателни към колегите и роднините. Да проявяват повече воля и хладнокръвие по пътя към поставената цел.

Елемент на тялото - кожа

Силни периоди - 21 май - 20 юни, 21 август - 20 септември

Благоприятни дати - 5, 14, 23

Благоприятни дни - сряда

Подходящи цветове - зелено, св. кафяво, сиво, бяло, тюркоазено

Метал - злато

Полускъпоценни камъни - изумруд (пръстен)

Медитация - на образа на Лакшми (богинята на богатството, мира и процъфтяването)

Ден за разтоварване - по време на пълнолуние; ако са родени в сряда също е подходящ ден

Здравословни проблеми - вата конструкция, храносмилателна и отделителна с-ма, главоболие; трябва да внимават по време на грип; рационално хранене за избягване на проблеми с кръвното налягане и паметта.

Редактирано от Anita03
Линк към коментар
Share on other sites

Zdraveite

Az sam rodena na 24 taka 4e moeto 4islo e 6?

Kakvo zna4i tova?

Blagodaria

rak80,

Числото 6 се свързва с енергията на планетата Венера. Привлекателни, красноречиви, учтиви с изискан вкус. Харесват разкоша и обичат да харчат лесно пари. Обичат пътешествията. Полагат доста грижи за външността си. Умеят да се обличат добре. Държат на чистота и реда в жилището си. Универсални приятели. Тактични, грижливи, внимателни. Вярват на приятелите и на близките си. Любимците в компанията, избягват самотата. До 45г. възраст постигат почти всичко, което са искали. Жените 6 са физически красиви. Живеят на пълни обороти. След 25 г. възраст започва по-силно да ги вълнува кариерата. Привличат ги артистичните и интересните хора. Силна привързаност към дома и семейството. Често могат да предпочетат уединението. Обичат свободата, спокойствието. Непостоянни в действията си. На по-късен етап са възможни конфликти с по-младите членове на семейството. Добро финансово положение. Силна година - 35г.

Метал - сребро

Силни периоди - 20 април - 18 май (20 - 30 април - най-силен), 21 септември - 19 октомври (1 - 19 октомври - най-силен)

Благоприятни дати - 3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 30

Благоприятен ден - петък

Подходящи цветове - бял, розов, син, жълт

Скъпоценни и полускъпоценни камъни - диамант, сапфир, бял циркон, бял турмалин, брилянт

Медитация - сутрин

Здраве - капха (слуз), нервно напрежение, полова и отделителна с-ма; да се избягват мазните и лютивите храни

Ден за разтоварване - петък (да не се ядат бобови, зърени и млечни храни)

Линк към коментар
Share on other sites

Много интересно!Чела съм за число на съдбата, но не знаех, че има число на душата.Бихте ли казали нещо за мен-родена съм на 8 март?Благодаря Ви!:)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм родена на 18, съответно моето число на душата е 9, какво бихте казали за 9-те? Числото на пътя ми е 1-а, как си взаимодействат двете числа и на къде трябва да насоча енергията си? Имам и още един въпрос, който не е свързан много с темата, но ще го задам тук, дано не се приеме като спам. Когато пътят на живота ти е 1 и съответо навлезеш в Лична година 1, очаква ли се да бъде двойно по-силна?

EDEN84,

Моля прочети пост № 24, който е веднага след твоето запитване ;)

След като си родена на 18-то число за теб се отнася и следното: внимателно да подпираш приятелите си, неспокоен личен живот, непостояннство, безпокойство, материализъм. Креативност, усет към изкуството, което вероятно се е проявило на малко по-късен етап - около 18 г. възраст. След 25г. възраст - възход. Висока интелигентност, самостоятелност. Професия - хуманитарна.

За взаимодействието между 9 и 1: Числото 9 се упр. от Марс, а 1 от Слънцето. В нумерологията тези две числа са идентични 1 - началото, 9 - краят. И двете числа са силни, енергични.

При теб рожденното ти число започва с 1, пътя на живота ти пишеш, че е 1, а също и личната ти година е 1 - предстои ти една доста силна година от към нови благоприятни възможности и реализация. Повече енергичност, нови идеи, оригиналност, позитивна нагласа към нещата :)

Линк към коментар
Share on other sites

Много интересно!Чела съм за число на съдбата, но не знаех, че има число на душата.Бихте ли казали нещо за мен-родена съм на 8 март?Благодаря Ви!:)

Brilliance,

Числото 8 се свързва с енергията на планетата Сатурн. То дава на притежателите му увереност, точност, тайнственост, задълбоченост, уравновесеност, практичност. Често предпочитат да се справят сами в живота, без чужда помощ. Осъществяват своите планове по-бавно. Животът им често е изпълнен с борба. Преследват целите си, които са доста големи. Може не винаги да са разбиране от близки и роднини. Понякога може да се чувстват самотни, по природа са склонни към самоизолация. Склонни са на отмъщение. Често са заглижени за финансовото си състояние, не обичат да прахосват пари. Около 30 г. възраст е възможно да имат някакво лично разочарование. До 35 г. е възможно да имат няколко етапа на финансови затруднения, който да затруднява събирането на по-голяма сума. След 35 г. им предстои положителен възход в тази сфера, около 55 г. възраст високо обществено положение. На по-късен етап се опитват да развият менталните си способности. Привличат ги окултните и религиозни науки, философия, психология. Трябва да избягват употребата на вредни в-ва.

Възраст на най-силно влияние - 36 - 42 г.

Слаби периоди - 1 - 20 януари, последната седмица на февруари, трябва да бъдат по-внимателни през декември, март и април.

Силни периоди - 20 януари - 20 февруари, 20 септември - 25 октомври.

Благоприятни дати - 1, 3, 6, 9, 8, 12, 17, 18, 21, 26, 27, 30.

Благоприятен ден - събота

Подходящи цветове - черен, тъмносин, сиви, пурпурен

Полускъпоценни камъни - син сапфир, аметист, черна перла, лазурит

Метал - злато, сребро, олово, мед, желязо

Здраве - вата (въздух) - ревматизъм, подагра, астма, косопад, костна, слухова, сърдечно-съдова с-ма, запек; трябва да повишат консумацията на храни съдържаща повече вит. А, D, E; благоприятно за тях е да правят редовни масажи на тялото си със сусамово или синапено масло, защото имат суха кожа; да използват диуретични подправки - напр. кимион (може и на чай с копър); сутрешни разходки на чист въздух. Много добре биха им се отразили алтернативните методи на лечение.

Ден за разтоварване - събота

Добри години - 26, 35, 41, 53, 62, 71, 80, 89; също и всички години, които се делят на 4

Редактирано от Anita03
Линк към коментар
Share on other sites

А какво ще кажеш за 26.03 ?

May4eto,

Моля прочети пост #34, в него съм писала за число на душата 8.

За теб може да се каже, че донякъде може да си зависима от представителите на противоположния пол, поради комбинацията на числата 2 (Луна) и 6 (Венера). Усърдна и упорита в работата си. Вероятно е постигане на успех на по-късен етап, както и привличане на подходящи хора и пари. Трябва добре да се внимава при избора на брачен партньор. След брака е възможна трансформация. Нови занимания и идеи след 35 г. Ако има любовно разочарование, не трябва да се взима прекалено сериозно. Възможно е ново запознанства с човек, който ще даде много силен тласък в това отновшение.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Когато комбинираме числото на Пътя и числото на Душата, можем да определим и на къде трябва да се насочи човек в развитието си.

И накъде трябва да се насочи, ако и двете числа са 3?

За Път на живота 3 пише, че бил един от най-леките, с много радост и развлечения. Ако съдя по себе си.... уви, не е така. На какво може да се дължи такова разминаване?

А как се изчислява Пътя на съдбата?

Редактирано от Галя_М
Линк към коментар
Share on other sites

Както казах, това си е потенциал. Имайте предвид, че натрупването на едни и същи числа, не е много благоприятно. Като казвам комбинират, имам предвид всичко- имена, комбинацията им с числата от датите, периодите в живота и т.н. Освен това, от изключително важно значение са двуцифрените числа, които водят до редукцията на това 3. Едно е да сте 21, а друго 12 или 30.Изчисляват се натрупаните потенциали от маинала инкарнация и техният преход сега. Не знам защо, повечето хора си мислят, че нумерологията е само смятане на дата и име. Реално има стотищи родени на една и съща дата, но реализацията им е различна.

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам защо, повечето хора си мислят, че нумерологията е само смятане на дата и име. Реално има стотищи родени на една и съща дата, но реализацията им е различна.

Не, не смятам така. Знам, че нумерологията е нещо много по-сложно, точно защото включва огромно число комбинации и тълкуването им, за да се получи резултат, валиден за конкретния човек. Изисква много знания, поради което методът "направи си сам" е невалиден или най-малкото неточен. Знам, така е, просто беше емоционална реакция.:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Сърдечно благодаря от още една девятка! Има наистина много верни неща!:)

А число 9 като число на душата какво означава?....числото на планетата Марс ли е?...защото съм виждала различни системи по, които свързват числата с планетите.....както и чакрите с планетите....?

pass_to, извинявай за закъснението :)

Да, свързва се с енергията на планетата Марс. Успехът в професионален план идва след 36г. възраст. Като важни и активни години - 26 - 36г. Елемент от тялото, който упр. 9 е костния мозък. Спортен дух, честа склонност към съперничество. Обичат приключенията. Силен и властен характер, високи идеали. Понякога може да се проявяват като тирани, екстремисти. Често избухват като бомба и по този начин често си спечелват врагове. До около 25г. възраст трудно намират приятели със сходни интереси и общуват трудно. С голяма упоритост извояват достойно място в обществото и в службата. Състрадателни са, но трудно показват своята истинска същност, трудно се разкриват пред другите. Биха заемали добри ръководни позиции, притежават добри организцаторски способности. Обичан вниманието на другите. Много нежна, очарователна, дружелюбна, добра домакиня. Трудно прощават изневяра.

Успешни дни от седмицата - вторник и петък;

Благоприятни дати - 9, 18, 27, 3, 6, 15, 21, 24;

Подходящи цветове - червен;

Полускъпоценен камък - бял корал, червен ахат, карнеолът, яспис;

Здраве - питта-конструкция (жлъчка); гастрит, язва, болки в костите, екземи. 9 не се разболяват бързо. Да се избягва мазната храна, киселите плодове, лютото. Препоръчително е да се правят масажи със сусамово масло

Ден за разтоварване - вторник, само на вода и плодови сокове;

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Много интересна тема. Анита, не следва ли за числата, формирани от сбор да се вземе предвид и описанието за отделните. Напр. за човек роден на 17, да е валидно за числата 1,7 и 8?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Mia15 :)

Тук в тази тема се интересуваме само и единствено от сбора на числата, от които се състои рождената дата, за да получим "числото на душата".

При подробен анализ на рожденото число тогава разглеждаме числата и поотделно, и връзката между самите тях...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте

 

От скоро се интересувам активно и срещам някой противоречия в различните източници

В книга, която в момента чета пише за "лично число" , което се определя от първото име, а от други източници знам че това е рождената дата(може  би аз бърка понятията)

http://mikael7.com/modules/news/article.php?storyid=257

 

 

 

Не забравяйте: личното число се получава, като се напише цялото име на човека преди всякакви промени, които може да настъпят в резултат на брака. 

 

В 12 точки е описано пресмятането по различни лични белези, като във всяка от точките числото се определя по различен белег(гласни, съгласни, цяло име,дата на раждане...), а "личното число" присъства в няколко точки.

 

В някой други източници пък е посочено, че "най-важното" число се сформира от датата, месеца и годината на раждане

Редактирано от Акация
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...