Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Химически пръскания,маркери,следи.......


Recommended Posts

Благодаря, но гледах вече, дали в тази тема или в една друга, някой беше пуснал нещо, дето Еленко Ангелов се опитваше да обяснява - по-големи глупости на търкалета не бях чувала скоро. Всички живи физици ще умрат от смях, а вече умрелите - ще се преобърнат в гробовете. Тези клипчета разчитат на хора, на които като кажеш няколко сложни физични термина и се впечатляват колко научно е изложението. А то може да е напълно псевдонаучно.

Моля, опитвайте се да си обясните нещата, ако нещо не ви е ясно, има справочници, попитайте приятели с нужната професионална квалификация, сравнявайте и проверявайте всичко, не бъдете лековерни!

П.П. Няма връзка, но ми дойде на ум, че тъй като сега има голям интерес към езотеричната литература, наблюдавам същото и в този "бранш" - значи сяда някой, изсмуква от пръстите си нещо (може да е съвсем неясно или напълно абсурдно), гарнира го обилно с езотерични термини (това аури, чакри и тем подобни) и го издава в голям тираж като езотерична литература, разкриваща дълбоки и държани в тайна досега истини.

Така че горния ми апел е към всяка информация, достигнала до вас.

Ми те, физиците ще се изсмеят и на Петър Дънов !

Линк към коментар
Share on other sites

.....

Ми те, физиците ще се изсмеят и на Петър Дънов !

Като оставим настрани неуместността на примера, то Айнщайн е казал следното за Петър Дънов: "Цял свят се прекланя пред мене, а аз се прекланям пред Учителя Петър Дънов от България."

Освен това твърдението ти е, че хората с помоща на съвременната наука правят разни химически пръскания. А това напълно си остава в рамките на науката и могат да се използват с право доказателства от физиката.

Разбирам, че понякога архументите свършват и се използва аргументи от вида на натиска, но пък защо те трябва да действат?! :)

Линк към коментар
Share on other sites

.....

Ми те, физиците ще се изсмеят и на Петър Дънов !

Като оставим настрани неуместността на примера, то Айнщайн е казал следното за Петър Дънов: "Цял свят се прекланя пред мене, а аз се прекланям пред Учителя Петър Дънов от България."

Освен това твърдението ти е, че хората с помоща на съвременната наука правят разни химически пръскания. А това напълно си остава в рамките на науката и могат да се използват с право доказателства от физиката.

Разбирам, че понякога архументите свършват и се използва аргументи от вида на натиска, но пък защо те трябва да действат?! :)

Нарочно дадох този аргумент. Нямам намерение да споря повече...,който вижда,вижда...,който не вижда , не вижда.... Всеки според възможностите си .

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, но гледах вече, дали в тази тема или в една друга, някой беше пуснал нещо, дето Еленко Ангелов се опитваше да обяснява - по-големи глупости на търкалета не бях чувала скоро. Всички живи физици ще умрат от смях, а вече умрелите - ще се преобърнат в гробовете. Тези клипчета разчитат на хора, на които като кажеш няколко сложни физични термина и се впечатляват колко научно е изложението. А то може да е напълно псевдонаучно.

Моля, опитвайте се да си обясните нещата, ако нещо не ви е ясно, има справочници, попитайте приятели с нужната професионална квалификация, сравнявайте и проверявайте всичко, не бъдете лековерни!

П.П. Няма връзка, но ми дойде на ум, че тъй като сега има голям интерес към езотеричната литература, наблюдавам същото и в този "бранш" - значи сяда някой, изсмуква от пръстите си нещо (може да е съвсем неясно или напълно абсурдно), гарнира го обилно с езотерични термини (това аури, чакри и тем подобни) и го издава в голям тираж като езотерична литература, разкриваща дълбоки и държани в тайна досега истини.

Така че горния ми апел е към всяка информация, достигнала до вас.

Ми те, физиците ще се изсмеят и на Петър Дънов !

Radita, и аз не искам да споря. Не съм и спорила, приведох само някои данни от авиацията и аргументи от физиката и химията (признавам съвсем повърхностни - мога много подробно да обясня за функционирането на реактивните двигатели, за конденза, за смесването на газове и т.н., но реших да не се разпростирам, а и нещата не са толкова сложни, достатъчен е и материала от средния курс, за да си обясни човек нещата на едно напълно задоволително ниво).

Обаче този аргумент, че физиците щели да се изсмеят на Петър Дънов, не можах да разбера в каква връзка е даден.

В случая си говорим за физични явления и да казваме, че физиците не разбират от физични явления е странно. Нали за физични явления говорим - в тези следи спред теб има реални, нормални химически елементи/съединения и/или вируси, а не някакви извънземни или ефирни, астрални?

Или пък да не би да намекваш, че хора като Еленко Ангелов са от ранга на Учителя?

Както и да е.

По-добре без натиск и спор по който и да е въпрос; спирам до тук, това е последния ми пост в тази тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...