Jump to content
Порталът към съзнателен живот

България като култура и начин на мислене


Recommended Posts

:) Приятели , какво сме ние ,все още не знаем . Аз знам , че тепърва ще разберем , както и света ще разбере за нас.

Ние сме съвкупност от най- древните народи и най- последния народ , носител на всички ДУХОВНИ открития .

Помислете какво се получава : жезъл , инструмент от древната мъдрост и модерно ново съзнание за света .

По - необятно, космическо изкуство от българското няма , но все още нищо незнаем за себе си . Заровени са много тайни . Ключови модели за света . Много религии са тръгнали от нас . Дали сме много знание и сме съхранили много колкото за половината планета Земя . Другата половина е вменена в славяните .

Българи, славяни и траки , какви ли не теори има и ще има все по - нови , и по- нови , докато се доберем до истината за самите нас .

Едно по , едно излизат на повърхността различни истини и факти и като се съберат всички целия свят ще научи .

Гордея се , че съм българка , защото от нашата култура , ще се учи целия свят . Но има историческа последователност ,трябва да си дойдат нещата едно по едно и ще видите тогава .

Постоянно срещам българи , загубили своята принадлежност , загубили своята култура , все едно виждам отсечени дървета .

А тези дето са поникнали са наистина мисионери на нашата култура , предстои наистина работа , но предстоят и велики неща .

И за тях трябва да сме подготвени .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Вероятно съм леко затъпяла, но не можах да намеря темата за ЕС.

Днешните избори са решаващи за България; бяха решаващи. Дано да сте гласували. Франция избра президент туркофоб - Никола Саркози, един краен и фанатичен човек, но шовинист, ученик на Льо Пен. А ние? Ние, благодарение на Турция, която никой не иска в ЕС (или почти никой), влизаме в Еропарламента... Интересен развой на ситуацията. Но очакван.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Това не е ли едно ощипване по снобския мироглед на еврогосподата по въпроса за членството на Турция в ЕС. Турция е по-европейска страна от България в момента, а и отдавна, според мен. Била съм и там, зная. Но политиката ми стои далеч, не ми се обсъжда. Не гласувах и нямам никакви угризения на съвестта. От 15 години не гласувам.

Линк към коментар
Share on other sites

Турция е европейкса страна за нас. Но за Стара Еропа и старите европейски демокрации не е. Съдебната й система е ужасна. Имат още смъртно наказание. Всеки, който е правно и юридически запознат с конституцията на Турция е наясно, че става дума за ислямска държава. А не за демокрация!!!

Линк към коментар
Share on other sites

А ние каква държава сме? Демократично ограбваща... Те поне си признават, че законово се убиват. Поне знаят защо умират. А ние по Андрешковски и така и влизаме в ЕС - дори на книга законите ни не са издържани, а какво остава за прилагането им. А Стара Европа си знае интересите, но не за черните ни очички европейски ни приема, нито за европейските ни закони.

Линк към коментар
Share on other sites

Приема ни, защото е такава конюнктурата. А Турция не е европейска държава. И поне още 30 години няма да бъде.

Няма общо с нашите бакии. Сега не правим анализ на "държавата" си изобщо.

Тъжното е, че ние нямаме гражданско общество, а само недоволни субекти.

Бягащи и търсещи. Другаде. Имам предвид, не в полезността и в практичността, а в света на Илюзията.

Фалшиво усещане за самодостатъчност.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Немецът, французинът, полякът, словенецът, холандецът и ............. също обичат земята, но имат гражданско общество.

Калната политика се прави от Калните хора.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не знам докъде съм по темата, щото няма как да се спра изобщо; такава ми е работата.

На нас всеки ни е виновен. Да ви кажа моето наблюдение: виновни няма, освен виновните.

Линк към коментар
Share on other sites

<_< дааа + тъжна е действителността + имам една изстрадана поредица от Л-та + лилипут до лилипута...

ЛЛЛЛ = лакоми + лукави + лоши + лилипути :sleeping: начин на мислене + отношение + поведение :sleeping: тъжно , но не безнадеждно :thumbsup:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Негативите са много , но и позитивите са много .

Новите неща, които ще ни се наложи да предприем , да развием . Кални хора има навсякъде и във Франция и в

Германия и в Белгия и незнам къде си .

Най - лесно е да се гледа с неодобрение и негативизъм на всичко , което сме постигнали до този момент , да бъдем негативно настроени субекти. Никога политиката не е била розово бонбонче в която и да било страна на света.

Нашата дори е твърде наивна и по детски отреагирана до този момент . Зрелите политици просто сега стават зрели .

И аз не гласувах .

Към Турция съм настроена точно толкова позитивно , колкото и към ?#Германия или Франция . Ние нищо не знаехме за Европа много дълго време . Масово хората познават Европа само от учебниците по история , със всички тези ограничения /политически , етнически и материални/ просто не можехме да си позволим да пътуваме .

Аз самата съм била единствено в Русия и в САЩ до този момент от живота ми вече почти 26 г.

Много ще се променят нещата , и за всеки случай влизаме в една по - голяма световна игра .

И място за наивизъм и по детски разбрана политика няма .

Младите ни хора са различни сега отпреди 10 г , мога да ви уверя в това.

Времената са други , по благодатни за развитие на всеки един отделен българин .

Колкото и да критикуваме политиците си до припадък .

Ние направихме крачката напред , но разбира се на определена цена .

И така и ще бъде оттук нататък . Много трудно ще си извоюваме мястото сред всичките Европейски държави , много ще се трудим и за името и за свободата си . ?Дори историята си се налага да защитаваме. И това е нормално след като не сме го направили досега. Аз мисля ,че имаме талантливи политици във всяка една от партиите , мисля , че имаме гениални и културни хора ,толкова , колкото и в Западните Европейски държави , но трябва да го докажем и на себе си и на тях .

Важно е да бъдем обединени първо самите ние като българи , да се обичаме и уважаме едни други , първо тук в България , а после и навсякъде по света , първо между нас самите , а после и от другите ще получим уважение.

Радвам , се че спечелихме 5 - то място на Евровизия !

Поздравявам и обичам всички българи !

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Младите ни хора са различни сега отпреди 10 г , мога да ви уверя в това.

Времената са други , по благодатни за развитие на всеки един отделен българин .

И ако младите оставаха в България, тя вече да е коренно различна! :thumbsup: Обаче... :3d_108:

Линк към коментар
Share on other sites

Младите ни хора са различни сега отпреди 10 г , мога да ви уверя в това.

Времената са други , по благодатни за развитие на всеки един отделен българин .

И ако младите оставаха в България, тя вече да е коренно различна! :thumbsup: Обаче... :3d_108:

Ще се върнат . Аз се върнах и още много други . Продължавам да пътувам разбира се . Искам да познавам света .

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се върнат. :thumbsup:

На планетата ни българите сега били около 20мил. :sleeping: , имало около 1,5 милиона само в Аржентина (пристигнали п/и време за работа). Така ми казаха приятели, следящи предаването за българите в неделя и интересуващи се от темата.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма да се върне никой.

Аз съм една година в България и една в Германия. Или в Брюксел.

Няма да заменя работата си и заниманията с напразни патриотизми. Още повече, че се занимавам и с журналистика. Това е невъзможна кауза.

Обединението не се състоя. Не и в този век.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Писах за 20-те милиона, та 10% да се върнат, стига. А ще са дори повече, понеже българската икономика сега е във възход (все по-добри условия може да си позволява българинът).

Аз съм от 7 години в Чужбина, и виждам перспективи за мен в БГ. 3а това трябва зрение, освен патриотизъм!

Линк към коментар
Share on other sites

Живея вече от 3 години в България и това не ми пречи да правя пътуванията си свързани с работата ми . И не очаквам друго , още много пътувания ме очакват , може и да живея на 2 места , както многократно са ми предричали . Но вече виждам известни перспективи в България . И не само аз .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...