Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте.Аз съм на 16 години момче от Добрич. Нормално момче сам работата е че малко заеквам и никак немие приятно пред момичета,приятели затова напоследък сам самотен без приятелка притеснявам се макар,че заекването не е много но ме е срам. Искам съвети как да го преудолея моля ви :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.Аз съм на 16 години момче от Добрич. Нормално момче сам работата е че малко заеквам и никак немие приятно пред момичета,приятели затова напоследък сам самотен без приятелка притеснявам се макар,че заекването не е много но ме е срам. Искам съвети как да го преудолея моля ви :)

Аз имах като малък проблем със заекването ,траеше около 7-8 години преди да успея сам да се справя с него ,къде ли не ме водиха ,на логопед дори на екстрасенс :) ,но нищо така си остана докато аз незапочнах сам да работя над проблема .При мене проблемът се беше появил ,когато слушах едно заекващо момче ,така започна и се проявяваше при вълнение или притеснение ( то е пак вид вълнение ) ,а се справих постепенно ,съзнателно като работих над себе си ,интуитивно защото тогава нямах никакви познания в тази област ,та започнах първо да си ги изговарям мислено думите ,които исках да кажа ,работи и над спокойствието ,гледай да ги изговаряш по бавно изреченията .Учителят също е писал за този проблем ,и по памет ще цитирам той споделя ,че се появява от това че бързо иска човек да каже нещо ,и предлага следният метод ,да се старае човек да изговаря ( както ти писах по горе ) думите по бавно ,като мисля беше и си поемаш добре въздух ,правилният начин е през носа .И мисля че с упоритост и желание нещата ще се получат и при теб ,успех :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Ванка здрасти,

заекването означава, че човек много си мери думите и го е страх какво ще излезе от него, какво ще каже, как околните ще го възприемат.

Иначе казано това е страх то нещата, които могат да изплуват от несъзнаваното, сообено тези свързани със сексуалността. Не че може да има проблем със сексуалността. Не. Просто притеснение от изразяването й.

Трябва да ти кажа, че това е не много болезнен израз на причината. Просто ще го има, докато се научиш да изразяваш свободно себе си, да не се притесняваш от това какъв си. Това би трябвало да се получи с времето.

Ето, сега ти пак се притесняваш от това как изглеждаш като заекваш. Приеми го като чар и убеди и другите в това :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ванка здрасти,

заекването означава, че човек много си мери думите и го е страх какво ще излезе от него, какво ще каже, как околните ще го възприемат.

Иначе казано това е страх то нещата, които могат да изплуват от несъзнаваното, сообено тези свързани със сексуалността. Не че може да има проблем със сексуалността. Не. Просто притеснение от изразяването й.

Трябва да ти кажа, че това е не много болезнен израз на причината. Просто ще го има, докато се научиш да изразяваш свободно себе си, да не се притесняваш от това какъв си. Това би трябвало да се получи с времето.

Ето, сега ти пак се притесняваш от това как изглеждаш като заекваш. Приеми го като чар и убеди и другите в това :)

Като чар трудно ще го докара ,много е тягосно самото усещане ,трудно е да се опише с думи .А не мисля че причината е в меренето на думите ,поне при мене не е било това ,иначе си прав за притеснението ,а това как ще бъде приет от околните ,това мисля е съпътстваш проблем на всеки тинейджър .Аз бих го посъветвал още ,да се изследва ,да се наблюдава при заекването и като прилага с постоянство другите работи ,резултатите трябва да дойдат .

Линк към коментар
Share on other sites

Веселин, меренето на думите е несъзнавано и затова се изразява чрез заекване.

Сега си помислих, че капки на д-р Бах биха помогнали, например, най-малкото джанка.

Линк към коментар
Share on other sites

Баховите есенции са алкохолен извлек от цветовете на растения и дървета. От различните се правят подходящи комбинации за всеки човек. Сега гледам в Интернет, че успешно за заекване е комбинацията мумулис, лиственица и дива роза

Тук има повече за Бах терапията

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Каде мога да ги намеря тези работи в аптеката ? и как се правят ако имаш даи някоя по подробен линк относно заекването

Благодаря ти предварително

мумулис, лиственица и дива роза тези работи от каде да ги намеря и как да ги използвам можеш ли да оточниш

Редактирано от ivan_94
Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Иван, преди всичко трябва да си дадеш сметка коя е истинската причина за заекването.

Възможно е да е страх от нещо, от някого, или просто от припряност.

Има хомеопатично лечение, което е безвредно.

Попитай Александър.

Проблемът не е болка за умиране и хич да не ти пука. Достатъчно е, че имаш стойност като човек. Не е толкова важно как точно говориш, а какво казваш.

Линк към коментар
Share on other sites

Иван, преди всичко трябва да си дадеш сметка коя е истинската причина за заекването.

Възможно е да е страх от нещо, от някого, или просто от припряност.

Има хомеопатично лечение, което е безвредно.

Попитай Александър.

Проблемът не е болка за умиране и хич да не ти пука. Достатъчно е, че имаш стойност като човек. Не е толкова важно как точно говориш, а какво казваш.

Иван, има случаи, при което официалната диагноза е: Заекване! а всъщност се оказа, че се касае за друго. Светкавично стрелкащи се мисли, които езика не смогва да произнесе. Силна ментална превъзбуденост. Затова като начало съвета ми е да не пиете кофеиносъдържащи като кафе, Кока кола, зелен и черен чай и особено се пазете от т.н. "Енергийни" напитки!

Линк към коментар
Share on other sites

Александър здравей!

Какво ще кажеш за л-е с хомеопатия на хипофункция на щитовидната жлеза-Хашимото?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...