Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пълнолуние + магнитна буря


Recommended Posts

skype-25.gif Усещаме си го вече...

Дните с магнитни бури през месец февруари са седем - 2-ри, 6-ти, 8-ми, 13-ти, 17-ти, 21-ви и 25-ти . По време на магнитните бури се увеличава съдържанието на радон във въздуха и това оказва влияние върху човешкия организъм. Соматичното /телесното/ или психо-емоционалното състояние на някои хора може да се влоши, но не точно на посочените дати с магнитни бури, а 1-2 дни след тях, защото концентрацията на радон е най-висока през първия и втория ден след повишената слънчева активност.

За да се чувстваме по-добре и да ги прекараме по-леко, през тези дни трябва да спазваме правилен ритъм на труд и почивка, да избягваме физическо и умствено пренатоварване и непременно да си осигурим пълноценен нощен сън.

изт

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря! Бях отваряла преди тема за пълнолунието, но нещо май се загуби из архивите. По време на пълнолуние Луната има навика да се настанява удобно върху елфическата ми глава :(. Някъде там между ушичките ми и си се намества както и е на нея кеф пък не мисли аз как ще я нося и как ще прикляквам отдолу :sleeping:

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Моята сметка излиза много на плюс - от известно време магнитните бури ми вляят само положително - зареждат ме с енергия и удвояват работоспособността ми ( и оптимизма, така че извинявайте, ако пиша много оптимистично, преди време получих упрек, че съм прекалявала с това ) .

Като прибавим и пълнолунието - енергия на квадрат. :) А точно в този ден ще има и къде да я вложа.

Линк към коментар
Share on other sites

Към момента съм си надянала гривната и съм глътнала един аспирин, един валидол и една капачка глог+мента+валериан, усещам го но не чак толкова мощно, дано си останат нещата така.

Линк към коментар
Share on other sites

Не, не съм се уплашила от това, за жалост още от малка ми действат неблагоприятно. Никога не съм следяла тези неща, едва от скоро започнах да обръщам внимание на датите въпреки че вниманието не е чак толкова голямо, но поне знам на какво се дължат проблемите да не ги изреждам...

п.п. Благодаря ти за този репортаж тъкмо сега го гледам благодарение на теб :)

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Ако можеш да си слушаш хубава музичка и да се отпуснеш, пробвай да си направиш и някакви леки масажчета на ръцете и крачетата. А може и да пробваш с морска сол - да си сложиш малко кристалчета по челото ( затоплени леко на радиатор върху кърпичка примерно), мисля че ще попие негативната енергия. Аз обичам да си ги слагам без да ги увивам в нещо..

Мисля настройката, че се получава положителна енергия от Слънцето по този начин, въпреки всичко, е много добра и така можеш да трансформираш тези влияния:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Моята сметка излиза много на плюс - от известно време магнитните бури ми вляят само положително - зареждат ме с енергия и удвояват работоспособността ми ( и оптимизма, така че извинявайте, ако пиша много оптимистично, преди време получих упрек, че съм прекалявала с това ) .

Като прибавим и пълнолунието - енергия на квадрат. :) А точно в този ден ще има и къде да я вложа.

Значи проблемът не е в това, че енергията е много, а че не умеем да я използваме. Усещах аз, че имам нужда от това: Информационна лекция - Биоенергията в живота ни, самолечение и лечение с прана - вход свободен

Ще чакам следващата лекция с упражнения...:3d_163:

Линк към коментар
Share on other sites

Може да тестваме и плацебо ефекта между другото. :3d_008:

Ами горе- долу аз за това я слагам тази гривна и ги пия тези аспирини :))) за да не преувеличавам защото е имало моменти в които направо не съм могла да си стоя на краката и като прибавя паниката отгоре на всичко става манджа с грозде та тези неща поне с нея ми помагат да се пооправя :))))

Vespertine

много благодаря :3d_041:

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Вижте какво пишат за магнитните бури.

Не е задължително да вярвате!:)

Слънцето превърна хората в кълбо от нерви

Бум на разводите. Това предрекоха невролози след най-силното слънчево изригване от 4 години насам. Мощна вълна от радиация връхлетя вчера Земята. Изригването - категория X, бе регистрирано от учените в НАСА още в началото на седмицата.

Магнитната буря започна в 01,56 ч по Гринуич на 15 февруари, но бе предшествана от множество по-слаби изригвания през последните дни.

Слънчевата активност прави хората кълба от нерви. Те стават свръхвъзбудими. А това води до семейни скандали. Споровете могат да пламнат за най-дребни неща, за проблеми, които дълго време са били потискани от партньорите, обясни за "Стандарт" проф. Иван Миланов, шеф на Клиника по неврология в столичната специализирана болница по неврология и психиатрия "Св. Наум". Тези, които са стресирани, преуморени или депресирани, са най-подвластни на повишените магнитни полета. Те стават хиперчувствителни. Могат да "полудеят", защото не им харесва сиренето, което половинката е купила, или пък, защото сметката за ток не е платена навреме.

Още 2 магнитни бури ни чакат до края на месеца, предупредиха учените. Рисковите дни са 21-ви и 25 февруари.

На изображенията от НАСА, разпространени днес, се вижда как мощни "пламъци" се издигат от повърхността в центъра на слънчевия диск, "бомбардирайки" с електромагнитно излъчване Земята. Става дума за изхвърлянето на милиони тонове заредени частици към планетата ни. "Изхвърленият от слънчевата корона поток от протони, електрони и тежки елементи се движи с 900 км в секунда", разказа експертът от НАСА Дийн Пърснел.

"Изглежда, че изхвърленото от слънцето вещество е минало малко зад нашата планета, докато се движим по орбита. Така че ние сме засегнати само от опашката на изхвърлените частици, но не и от пълната им сила", успокои ученият.

Пърснел посочи, че подобни изригвания са първите признаци за "пробуждане" на Слънцето и приближаване на поредната му фаза на максимална активност. Поради това трябва да очакваме зачестяване на тези явления.

Слънчевите изригвания биха могли да прекъснат електрическите мрежи и телекомуникациите, призна астрономът Пол Франсис. Това вече се е случвало в миналото, но сегашната магнитна буря не е толкова силна, уточни ученият и дпълни, че истински мощна слънчева буря не е имало от над един век насам.

изт.

Вчера се чувствах добре,а колкото до семейните скандали - правят ми ги всеки ден без значение има ли магнитни бури или не.:whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами така е няма нужда да вярвам защото го изпитвам на собствен гръб :(. Наред със световъртежа, сърцебиенето, натиска и болката в главата съм и доста нервна. Нощес никак не спах добре и станах мнооого рано. Тази сутрин споделих, че ми е доста нервно и съм раздразнителна дори и от най- дребни/ обикновени неща, но не го отдавах на магнитната буря. Не са излъгали хората, така си е. Благодаря за инфото Пламъче!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Елфче,при сърцебиене много помагат студени компреси върху сърдечната област - напояваш със студена вода хавлиена кърпа,изстискваш я добре и я слагаш върху сърдечната област,държиш до затопляне и ако сърцебиенето не е преминало,повтаряш същото.На мен ми е помагало.Пробвай и с контрастни душове.

Искрено ти желая възможно най-бързо да овладееш състоянието си!:3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Елфи, гледай само какво става покрай това слънчево изригване + пълнолуние. :3d_131: Цяла Северна Африка се разбута, изригна вулкан, няколко сериозни земетресения...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...