Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Морската сол


Guest Ивета

Recommended Posts

Какво мислите за лечебните свойства на морската сол?

Отпреди знаех, че тя помага при синузит, но не знаех друго.

Понеже имам много силни пристъпи на мигрена и се оказа, че по странен начин тя ми помогна наскоро. В момента, в който щях вече да си отрежа главата, тя ми помогна и то успешно. Помагат ми и силни хапчета за мигрена, които съдържат суматриптан или елетриптан, но този път не си взех умишлено.

Какво знаете вие за лечебните сили на морската сол и как ги прилагате в ежедневието?

Благодаря предварително :)

Линк към коментар
Share on other sites

Двадесет минути солена вана с няколко капки лавандулово масло - перфектна профилактика и силно пречистване.

Ако проблемът е в областта на главата, налага се да се потопи и тя за известно време, а после косата ще се измие много добре и ще се третира с омекотяващи средства.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Двадесет минути солена вана с няколко капки лавандулово масло - перфектна профилактика и силно пречистване.

Ако проблемът е в областта на главата, налага се да се потопи и тя за известно време, а после косата ще се измие много добре и ще се третира с омекотяващи средства.

Да, това е вана с морски соли, преди време имах соли за вана от Мъртво море и се чувствах като Клеопатра, така е.

Но знаеш ли нещо за локално третиране? Без навеждане на главата?

Линк към коментар
Share on other sites

Може и обикновена морска сол - или смляна , или да се разтвори добре в много огреща вода предварително.

Локално - зависи от проблема.

Линк към коментар
Share on other sites

Може и обикновена морска сол - или смляна , или да се разтвори добре в много огреща вода предварително.

Локално - зависи от проблема.

Ох, май не съм ясна.

Правех бонбон от морска сол, увита в памучен плат и я слагам на главата си и това ме успокоява. Има и подобни гелообразни вещества, които на водна баня за дълго време запазват топлината си, но в тях няма морска сол.

Идеята ми е да се напише по принцип за морската сол като средство за лечение на различни болки, защото явно помага.

Нека и други хора да се възползват: ако на мен ми помогна тя, нека помогне и на други.

Знам, че има отделна тема за мигрената и че всяка 10-та жена и всеки 20-ти мъж страдат от нея, но ми се ще да се разшири обхвата и който каквото знае за морската сол като лечебна методика, да го сподели.

Бабините рецепти ще се окажат много верни, но кой ги помни. Аз лично не ...

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

А солта влажна ли е в този "бонбон"?

Влажна трябва да е по-ефективна.

Солта извлича болката и болната енергия.

Но това е временно решение за мигрената, окончателното излекуване става по друг начин и е напълно възможно. Извинявам се за спама, но като се сетя как ми е идело да вия от болка с години ...

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

А солта влажна ли е в този "бонбон"?

Влажна трябва да е по-ефективна.

Солта извлича болката и болната енергия.

Ами не беше влажна, късметче :)

Но пак помогна.

Да, извлича болката, така е.

Ще се радвам и други дами да споделят опита си, мъжете явно са по-срамежливи с болката :)

Линк към коментар
Share on other sites

Морската сол в народните рецепти се ползва предимно за шипове и простудни заболявания.

Синузита много добре се успокоява от нея.

При остър синузит и силни болки в главата, както и теч от носа много добре действа прилагането и в съчетание на вътрешно и външно приложение.

1 шепа морска сол се загрява и докато е топла се правят лапи на челото, като се подменя изстиналата с топла или същата се нагрява.

В същото време се прави 5% солен разтвор сол и вода и се капва по 1-2 капки в двете ноздри, като е хубаво главата да е силно назад, за да влезнат възможно по- навътре.

Още по- добре за синузита е, ако по - слаб солен разтвор се поема през носа и се изхвърля през устата.

А за шипове има доста голям набор от рецепти в зависимост от това къде се намират.

Линк към коментар
Share on other sites

На мен морската сол също ми помогна и облекчи една много силна хрема, за която нищо не можеше да ми помогне, каквито и капки да капех, носа оставаше запушен, не можех да дишам. Тогава пробвах морската сол, увита като бонбон, по думите на Мона, и силно нагрята, слагах я на челото, като я местех, та тя успя да ми отпуши носа. За пояснение нямам синузит.

Оттогава ползвам и физиологичен разтвор, който съдържа и морска сол, за който споменава и didi_ts. Ако се хване още в началото хремата и се започне с разтвора, може и да не се стигне до капки за нос.

Снощи пробвах морската сол и за силни болки в гърлото, слагах я топла, също увита като бонбон, около гърлото си и облекчи болката.

Линк към коментар
Share on other sites

Физиологичния разтвор с морска сол има и прекрасно профилактично действие,особено през есенно-зимния период.

Всяка сутрин се правят промивки на носа и дълбоки гаргари.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...