Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Манастирът тесен за мойта душа е"


Recommended Posts

Интересно ми стана на фона на днешния размисъл и разговор с близки хора -

има ли в живота ви явление или момент, заради което напускате удобството, загърбяте сигурността и предначертаното битие. В какви опасности сте се спуснали, с каква цел и какъв човек сте станали?

Лично аз бях на средна възраст, с живот и бит на типична представителка на средната интелигенция, с уважавана и спокойна професия, добро семейство и деца, уреден дом и примерна във всяко отношение , но и с наченки на типични за възрастта болести :) ... когато видях възможност да бъда повече, да направя повече за другите и себе си, да разбера повече за света и себе си, да откривам всеки ден нещо ново.

И най-трудното - да трасирам двете релси : "мама" и "експериментатор" успоредно, така че да не излизам от никоя.

Дали раздух стените на манастира, за да побера вътре цялото богатство, което откривам всеки ден, или постоянно снова вън - вътре ... това ще се разбере по-късно. Може би и двете. А може би никое в достатъчна степен.

А вие?

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Шило в торба не стои. ;)

А обикновения човек се сеща за вечните неща като му припари под краката. Затова хората над 50 като видят че краят не е далеч, стават религиозни. :P

Линк към коментар
Share on other sites

А вие?

:hmmmmm:Ами аз като че ли не съм риба, а рак. Всички на опаки, аз все на терсене. Та за това не е лесно, но пък ... експериментирам така да се каже въпреки, че опаките не разбират терсенето :)))

Манастирът тесен за мойта душа е ...:feel happy:

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...