Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Детска школа "Бялото кокиче" отваря врати


Recommended Posts

Много се зарадвах на тази тема!

Тази сутрин сънувах, че държа букет кокичета и минзухарчета. Когато ме събуди телефонът, тъкмо броях и продавах тетрадки, блокчета за рисуване...знам и по колко броя да взема.

Успех!!!

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Много се зарадвах на тази тема!

Тази сутрин сънувах, че държа букет кокичета и минзухарчета. Когато ме събуди телефонът, тъкмо броях и продавах тетрадки, блокчета за рисуване...знам и по колко броя да взема.

Успех!!!

:thumbsup2:

Куки,много точно си го казала.Точно израза е -зарадвах се много,че ще има опит да се занимават децата по методи оставени от Учителя.

И от мене попътен вятър у успех на школата.

Предполагам,че ако човек има желание и възможност да се включи с помощ,трябва да се обади директно на дадените координати.Доста неща са нужни,но капка по капка -вир и от много сърца за едно сърце-това на новата школа за деца "Бялото кокиче",ще се получи.

Поздрави:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Поздравления и от мен! Школата е необходима.А и Слав има опит от работа с деца,Вярвам ,че заедно с екипа си,ще запалят духовната искрица в сърцата на дечицата.

Да му мислят бащите и майките.За да се изпълни тази програма, трябва да набавят доста материали.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

За набавяне на нужните вещи и материали може да се включат не само бащите и майките, но и всеки друг, който има желание. Повечето хора си отварят сърцата с радост, щом е за деца. Дъщеря ми е събрала много черупки от миди и реши да даде поне половината. От излети сред природата може да се съберат интересни камъчета, клонки, листа... Ако не държите всичко да е абсолютно ново, ще получите много интересни и уникални неща. Такъв подход е и екологичен, защото за повечето нови неща се изразходват допълнителни ресурси.

Дори една саксия с цвете е голям подарък.

:3d_050:

Линк към коментар
Share on other sites

Поздравления за инициативата!

Четвърти април е през ваканцията, има време и порасналите деца да погледнат с какво могат да са полезни - игри, помагала, модели от работата по трудово обучение в училище.

Красиво, пъстро и творческо начало на новата школа!

Нека там все да бъде пролет!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодарим на всички приятели за подкрепата! 3d_047.gif Поради големия интерес към Детска школа "Бялото кокиче" от страна на родители, предлагаме възможността да се провеждат и целодневни занимания.

Модулите са част от ежедневните занятия, а не са разделени по часове. Школата предлага занимания за децата и за определени часове от деня по желание на родителите.

Сформиран е професионален екип от педагози, които с радост ще се грижат за малките приятели.

На срещата на 25 март - Благовещение, каним заинтересованите родители и на по-големи деца, с които можем да обсъдим бъдещите дейности на школата през уикендите и ваканциите.

Духовно общество Бяло братство се радва на възможността, заедно с родителите, да намери най-правилната форма за слънчевото възпитание на нашите деца.

Детска школа Бялото кокиче има вече свой e-mail: bialoto.kokiche@gmail.com и блог: www.bialotokokiche.blogspot.com, където може да ни пишете.

Разбира се приемаме и идеи, и материали и много Любов.

А за всички, които имат желание да помогнат финансово, ето и сметките на Общество Бяло Братство:

лева: BG43UNCR96601060704509

Уникредит Булбанк София 1000 пл. „Света Неделя” № 7

евро: BG70UNCR76301209342600

Уникредит Булбанк София 1000 пл. „Света Неделя” № 7

3d_053.gif

Редактирано от Светлата
Линк към коментар
Share on other sites

Сърдечни поздрави за Бялото кокиче! Толкова много се зарадвах, когато прочетох, че започвате и че има голям интерес. Хрумна ми нещо относно материалите, които ще са необходими, и реших да го споделя. Не знам, доколко е приложимо, но мисля, че някои от нещата могат да бъдат изработени от нас. Например: Кошнички за съхранение, Фигурки на животни и растения, Буркани за съхранение, Параван, Кукли за театър, Престилчици за децата, Етажерки от плат за принадлежности. Може би така с по-малко средства ще успеем да направим хубави неща. Аз не съм от най-сръчните, но пък имам голямо желание :) Доста сме, все нещо може да измайсторим заедно, как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Поздрави и благодарности на всички,които ни зарадваха с подкрепата!

Приемаме идеи и всякаква помощ.Много важна за нас е обратната връзка,която получаваме,както и намерението да изработим заедно някои от материалите.

Готови сме да се уточним конкретно време и място.Това ще е един чудесен повод за среща.

Линк към коментар
Share on other sites

Поздрави за чудесната идея и за нейното осъществяване!

Предполагам, че на срещата ще има възможност за повече въпроси и обсъждания, но все пак ще попитам нещо, което много ме вълнува. Дано не възразявате.

Родителите/особено на малките деца/ ще могат ли да участват в заниманията и да прекарват известно време с малчовците поне в периода на адаптацията им?

Иначе, отдавна съм ви приготвила едно сандъче здравец :)

Благодаря за усилията и ентусиазма!

Редактирано от лавандула
Линк към коментар
Share on other sites

Сърдечни поздрави за Бялото кокиче! Толкова много се зарадвах, когато прочетох, че започвате и че има голям интерес. Хрумна ми нещо относно материалите, които ще са необходими, и реших да го споделя. Не знам, доколко е приложимо, но мисля, че някои от нещата могат да бъдат изработени от нас. Например: Кошнички за съхранение, Фигурки на животни и растения, Буркани за съхранение, Параван, Кукли за театър, Престилчици за децата, Етажерки от плат за принадлежности. Може би така с по-малко средства ще успеем да направим хубави неща. Аз не съм от най-сръчните, но пък имам голямо желание :) Доста сме, все нещо може да измайсторим заедно, как мислите?

Страхотна идея!!! Аз мога да нарисувам весели буркани 3d_051.gif

Родителите/особено на малките деца/ ще могат ли да участват в заниманията и да прекарват известно време с малчовците поне в периода на адаптацията им?

Разбира се :)

Линк към коментар
Share on other sites

Скъпи приятели и родители,

вашата подкрепа ни мотивира още повече60.gif Вярваме,че общата ни работа сега започва.Очакваме родителите не само на малките деца,но и на по-големите,които желаят де се включат в нашите дейности през седмицата или в уикендите и ваканциите.Споделяйте своите вдъхновения,ние нашите и заедно ще ги преживеем.Присъствието на родителите в периода на адаптация ,а и след това,ще ни помогне да създадем една близка до семейството среда,в която децата да се чувстват "като вкъщи".

С благодарност !

Линк към коментар
Share on other sites

Интересна идея и пожелавам попътен вятър на подобни училища!Те са ориентирани към бъдещето, да се множат в цяла България и по Света!:thumbsup:Може ли повече инфо за работата, материалите и за всичко по пътя!

Линк към коментар
Share on other sites

Още не сме пораснали до училище:thumbsup2: Подробности за работата са дадени малко по-нагоре,а още повече детайли - на 25 март в петък - Благовещение.Ще се радваме да се срещнем!

Линк към коментар
Share on other sites

Поздрави за начинението!

Работата ми е свързана с деца на възраст от 1 до 3 години. Ще съм ви благодарна ако ми посочите подходящи материали и форми за работа с децата.

За съжаление сме твърде отдалечени от София и не мога да ви посетя на място.

Линк към коментар
Share on other sites

Относно последния въпрос - за формите и работата с децата : материалите са свързани с формата,а формата с идеята :-) С други думи,ако си сред природата - начинът е един,ако с в стая - друг.Препоръчваме книгата на Боян Боев - "Учителя за образованието",като начално четиво в областта на новите идеи и методи.Има и разбира се и много други книги от съвременни и други автори,които е необходимо да се прочетат и най-важното - положителното от тях да се прилага.Да се обърне внимание на периодизацията и темпераментите на децата,на наследствения фактор,който в началните години е съществен и др.До 7 години е много важно обкръжението и средата на детето,които после се интегрират като съставни части от психиката и вътрешната организация на човека.

Успех и във Вашите занимания:)

Линк към коментар
Share on other sites

Толкова е хубаво, че е вече има такава школа! Прекрасно е! :3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Относно последния въпрос - за формите и работата с децата : материалите са свързани с формата,а формата с идеята :-) С други думи,ако си сред природата - начинът е един,ако с в стая - друг.Препоръчваме книгата на Боян Боев - "Учителя за образованието",като начално четиво в областта на новите идеи и методи.Има и разбира се и много други книги от съвременни и други автори,които е необходимо да се прочетат и най-важното - положителното от тях да се прилага.Да се обърне внимание на периодизацията и темпераментите на децата,на наследствения фактор,който в началните години е съществен и др.До 7 години е много важно обкръжението и средата на детето,които после се интегрират като съставни части от психиката и вътрешната организация на човека.

Успех и във Вашите занимания:)

Благодаря за Вашия отговор! Да видим как ще стане с прилагането на практика на нови нагласи в среда, в която трудно виреят нови идеи.

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, на срещата на родителите и екипа на школата на 25-ти март ще бъде представена и новата книга "Слънчева педагогика". Повече за книгата може да видите ТУК и ТУК

packages-0113488001300892872.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Екипът на детската школа благодари от сърце на всички,които ни дариха с покрепата си за организирането на първата среща с родителите!:feel happy:

Броим търпеливо дните до първата стъпка - 4 април.Оставаме на ваше разположение и с най-добри намерения.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Скъпи приятели и родители,

вашата подкрепа ни мотивира още повече:feel happy: Вярваме,че общата ни работа сега започва.Очакваме родителите не само на малките деца,но и на по-големите,които желаят де се включат в нашите дейности през седмицата или в уикендите и ваканциите.

А искате ли да се организират тематични екскурзии през уикендите за деца, които ходят на градина или на училище?

Например да се пуснат списъци и да се наберат желаещи за:

*екскурзия до Карлово за празника на розите

* нестинарски празници в Странджа през лятото

* древни тракийски гробници

* екскурзия до водопади и еко пътеки...

* запознаване с билки, наблюдение с бинокли на птици, разчистване на изворчета.

* пролет и есен - залесяване...

Ескурзиите могат да са еднодневни или двудневни ( с преспиване на хижа или палатка) - според желаещите.

Би било прекрасно, ако има някой музикален педагог с добро сърце:feel happy:,

които да придружава групата, за да се развиват певческите умения....

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:3d_041:Поздравления! Пожелавам инициативата да се умножи по броя на детските градини и училищата в нашата мила Родина. Явно е,че до като ние сами не започнем промяната от съответните министерства нищичко няма да направят. Скоро бях на една среща по повод децата-индиго и там учителите,които организираха тази среща споменаха,че има над 3500 предложения за промяна в образователната с-ма от страна на учителите и нула отговори от страна на съответните инстанции.

Ето и друга подобна инициатива,която радва сърцата:

Новото училище "Боянъ Мага"отвори врати на 17.март.2011г в Лондон,Обединено Кралство (за повече информация последвай линка)

Поздрав към всички българи по дух :)

Линк към коментар
Share on other sites

Препоръчах Бялото кокиче на моя близка. Детенцето и посещава кокичето и тя ми е безкрайно благодарна. Само хубави отзиви :)) Браво !

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...