Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Светлата

Детска школа "Бялото кокиче" отваря врати

Recommended Posts

Много се зарадвах на тази тема!

Тази сутрин сънувах, че държа букет кокичета и минзухарчета. Когато ме събуди телефонът, тъкмо броях и продавах тетрадки, блокчета за рисуване...знам и по колко броя да взема.

Успех!!!

:thumbsup2:

Сподели това мнение

Много се зарадвах на тази тема!

Тази сутрин сънувах, че държа букет кокичета и минзухарчета. Когато ме събуди телефонът, тъкмо броях и продавах тетрадки, блокчета за рисуване...знам и по колко броя да взема.

Успех!!!

Куки,много точно си го казала.Точно израза е -зарадвах се много,че ще има опит да се занимават децата по методи оставени от Учителя.

И от мене попътен вятър у успех на школата.

Предполагам,че ако човек има желание и възможност да се включи с помощ,трябва да се обади директно на дадените координати.Доста неща са нужни,но капка по капка -вир и от много сърца за едно сърце-това на новата школа за деца "Бялото кокиче",ще се получи.

Поздрави:sorcerer:

Сподели това мнение

Поздравления и от мен! Школата е необходима.А и Слав има опит от работа с деца,Вярвам ,че заедно с екипа си,ще запалят духовната искрица в сърцата на дечицата.

Да му мислят бащите и майките.За да се изпълни тази програма, трябва да набавят доста материали.

Сподели това мнение

:thumbsup:

За набавяне на нужните вещи и материали може да се включат не само бащите и майките, но и всеки друг, който има желание. Повечето хора си отварят сърцата с радост, щом е за деца. Дъщеря ми е събрала много черупки от миди и реши да даде поне половината. От излети сред природата може да се съберат интересни камъчета, клонки, листа... Ако не държите всичко да е абсолютно ново, ще получите много интересни и уникални неща. Такъв подход е и екологичен, защото за повечето нови неща се изразходват допълнителни ресурси.

Дори една саксия с цвете е голям подарък.

:3d_050:

Сподели това мнение

Поздравления за инициативата!

Четвърти април е през ваканцията, има време и порасналите деца да погледнат с какво могат да са полезни - игри, помагала, модели от работата по трудово обучение в училище.

Красиво, пъстро и творческо начало на новата школа!

Нека там все да бъде пролет!

Сподели това мнение

Благодарим на всички приятели за подкрепата! 3d_047.gif Поради големия интерес към Детска школа "Бялото кокиче" от страна на родители, предлагаме възможността да се провеждат и целодневни занимания.

Модулите са част от ежедневните занятия, а не са разделени по часове. Школата предлага занимания за децата и за определени часове от деня по желание на родителите.

Сформиран е професионален екип от педагози, които с радост ще се грижат за малките приятели.

На срещата на 25 март - Благовещение, каним заинтересованите родители и на по-големи деца, с които можем да обсъдим бъдещите дейности на школата през уикендите и ваканциите.

Духовно общество Бяло братство се радва на възможността, заедно с родителите, да намери най-правилната форма за слънчевото възпитание на нашите деца.

Детска школа Бялото кокиче има вече свой e-mail: bialoto.kokiche@gmail.com и блог: www.bialotokokiche.blogspot.com, където може да ни пишете.

Разбира се приемаме и идеи, и материали и много Любов.

А за всички, които имат желание да помогнат финансово, ето и сметките на Общество Бяло Братство:

лева: BG43UNCR96601060704509

Уникредит Булбанк София 1000 пл. „Света Неделя” № 7

евро: BG70UNCR76301209342600

Уникредит Булбанк София 1000 пл. „Света Неделя” № 7

3d_053.gif

Редактирано от Светлата

Сподели това мнение

Сърдечни поздрави за Бялото кокиче! Толкова много се зарадвах, когато прочетох, че започвате и че има голям интерес. Хрумна ми нещо относно материалите, които ще са необходими, и реших да го споделя. Не знам, доколко е приложимо, но мисля, че някои от нещата могат да бъдат изработени от нас. Например: Кошнички за съхранение, Фигурки на животни и растения, Буркани за съхранение, Параван, Кукли за театър, Престилчици за децата, Етажерки от плат за принадлежности. Може би така с по-малко средства ще успеем да направим хубави неща. Аз не съм от най-сръчните, но пък имам голямо желание :) Доста сме, все нещо може да измайсторим заедно, как мислите?

Сподели това мнение

Поздрави и благодарности на всички,които ни зарадваха с подкрепата!

Приемаме идеи и всякаква помощ.Много важна за нас е обратната връзка,която получаваме,както и намерението да изработим заедно някои от материалите.

Готови сме да се уточним конкретно време и място.Това ще е един чудесен повод за среща.

Сподели това мнение

Поздрави за чудесната идея и за нейното осъществяване!

Предполагам, че на срещата ще има възможност за повече въпроси и обсъждания, но все пак ще попитам нещо, което много ме вълнува. Дано не възразявате.

Родителите/особено на малките деца/ ще могат ли да участват в заниманията и да прекарват известно време с малчовците поне в периода на адаптацията им?

Иначе, отдавна съм ви приготвила едно сандъче здравец :)

Благодаря за усилията и ентусиазма!

Редактирано от лавандула

Сподели това мнение

Сърдечни поздрави за Бялото кокиче! Толкова много се зарадвах, когато прочетох, че започвате и че има голям интерес. Хрумна ми нещо относно материалите, които ще са необходими, и реших да го споделя. Не знам, доколко е приложимо, но мисля, че някои от нещата могат да бъдат изработени от нас. Например: Кошнички за съхранение, Фигурки на животни и растения, Буркани за съхранение, Параван, Кукли за театър, Престилчици за децата, Етажерки от плат за принадлежности. Може би така с по-малко средства ще успеем да направим хубави неща. Аз не съм от най-сръчните, но пък имам голямо желание :) Доста сме, все нещо може да измайсторим заедно, как мислите?

Страхотна идея!!! Аз мога да нарисувам весели буркани 3d_051.gif

Родителите/особено на малките деца/ ще могат ли да участват в заниманията и да прекарват известно време с малчовците поне в периода на адаптацията им?

Разбира се :)

Сподели това мнение

Скъпи приятели и родители,

вашата подкрепа ни мотивира още повече60.gif Вярваме,че общата ни работа сега започва.Очакваме родителите не само на малките деца,но и на по-големите,които желаят де се включат в нашите дейности през седмицата или в уикендите и ваканциите.Споделяйте своите вдъхновения,ние нашите и заедно ще ги преживеем.Присъствието на родителите в периода на адаптация ,а и след това,ще ни помогне да създадем една близка до семейството среда,в която децата да се чувстват "като вкъщи".

С благодарност !

Сподели това мнение

Guest Дриада

Интересна идея и пожелавам попътен вятър на подобни училища!Те са ориентирани към бъдещето, да се множат в цяла България и по Света!:thumbsup:Може ли повече инфо за работата, материалите и за всичко по пътя!

Сподели това мнение

Още не сме пораснали до училище:thumbsup2: Подробности за работата са дадени малко по-нагоре,а още повече детайли - на 25 март в петък - Благовещение.Ще се радваме да се срещнем!

Сподели това мнение

Поздрави за начинението!

Работата ми е свързана с деца на възраст от 1 до 3 години. Ще съм ви благодарна ако ми посочите подходящи материали и форми за работа с децата.

За съжаление сме твърде отдалечени от София и не мога да ви посетя на място.

Сподели това мнение

Относно последния въпрос - за формите и работата с децата : материалите са свързани с формата,а формата с идеята :-) С други думи,ако си сред природата - начинът е един,ако с в стая - друг.Препоръчваме книгата на Боян Боев - "Учителя за образованието",като начално четиво в областта на новите идеи и методи.Има и разбира се и много други книги от съвременни и други автори,които е необходимо да се прочетат и най-важното - положителното от тях да се прилага.Да се обърне внимание на периодизацията и темпераментите на децата,на наследствения фактор,който в началните години е съществен и др.До 7 години е много важно обкръжението и средата на детето,които после се интегрират като съставни части от психиката и вътрешната организация на човека.

Успех и във Вашите занимания:)

Сподели това мнение

Толкова е хубаво, че е вече има такава школа! Прекрасно е! :3d_041:

Сподели това мнение

Относно последния въпрос - за формите и работата с децата : материалите са свързани с формата,а формата с идеята :-) С други думи,ако си сред природата - начинът е един,ако с в стая - друг.Препоръчваме книгата на Боян Боев - "Учителя за образованието",като начално четиво в областта на новите идеи и методи.Има и разбира се и много други книги от съвременни и други автори,които е необходимо да се прочетат и най-важното - положителното от тях да се прилага.Да се обърне внимание на периодизацията и темпераментите на децата,на наследствения фактор,който в началните години е съществен и др.До 7 години е много важно обкръжението и средата на детето,които после се интегрират като съставни части от психиката и вътрешната организация на човека.

Успех и във Вашите занимания:)

Благодаря за Вашия отговор! Да видим как ще стане с прилагането на практика на нови нагласи в среда, в която трудно виреят нови идеи.

Сподели това мнение

Приятели, на срещата на родителите и екипа на школата на 25-ти март ще бъде представена и новата книга "Слънчева педагогика". Повече за книгата може да видите ТУК и ТУК

packages-0113488001300892872.jpg

Сподели това мнение

Екипът на детската школа благодари от сърце на всички,които ни дариха с покрепата си за организирането на първата среща с родителите!:feel happy:

Броим търпеливо дните до първата стъпка - 4 април.Оставаме на ваше разположение и с най-добри намерения.

Сподели това мнение

Скъпи приятели и родители,

вашата подкрепа ни мотивира още повече:feel happy: Вярваме,че общата ни работа сега започва.Очакваме родителите не само на малките деца,но и на по-големите,които желаят де се включат в нашите дейности през седмицата или в уикендите и ваканциите.

А искате ли да се организират тематични екскурзии през уикендите за деца, които ходят на градина или на училище?

Например да се пуснат списъци и да се наберат желаещи за:

*екскурзия до Карлово за празника на розите

* нестинарски празници в Странджа през лятото

* древни тракийски гробници

* екскурзия до водопади и еко пътеки...

* запознаване с билки, наблюдение с бинокли на птици, разчистване на изворчета.

* пролет и есен - залесяване...

Ескурзиите могат да са еднодневни или двудневни ( с преспиване на хижа или палатка) - според желаещите.

Би било прекрасно, ако има някой музикален педагог с добро сърце:feel happy:,

които да придружава групата, за да се развиват певческите умения....

Сподели това мнение

:3d_041:Поздравления! Пожелавам инициативата да се умножи по броя на детските градини и училищата в нашата мила Родина. Явно е,че до като ние сами не започнем промяната от съответните министерства нищичко няма да направят. Скоро бях на една среща по повод децата-индиго и там учителите,които организираха тази среща споменаха,че има над 3500 предложения за промяна в образователната с-ма от страна на учителите и нула отговори от страна на съответните инстанции.

Ето и друга подобна инициатива,която радва сърцата:

Новото училище "Боянъ Мага"отвори врати на 17.март.2011г в Лондон,Обединено Кралство (за повече информация последвай линка)

Поздрав към всички българи по дух :)

Сподели това мнение

Препоръчах Бялото кокиче на моя близка. Детенцето и посещава кокичето и тя ми е безкрайно благодарна. Само хубави отзиви :)) Браво !

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега