Jump to content
Порталът към съзнателен живот
LJ``

Правилата

Recommended Posts

:P Дам , здравей и от мен Таня !

Значи ако , беше лесен живота всички щяхме да си отворим по една книжка и да се отдадем на лекото чувство за преминала опасност .

Да , ама не !

Тези правила не са дадени от Бог току тъй само да си ги четем .

Това са правила за живота . Важни удивителни , които щом спрем да спазваме страдаме . Както всички знаем безгрешни хора няма .

Лесни и трудни правила също . Те всички са важни , те всички са правила , върху които е стъпил живота на един духовен човек . :)

Думичките , които Макс изброи са по - скоро качества , а не правила .

Позлезни качества , които човек е добре да притежава . :thumbsup:

Сподели това мнение

Силата идва от религиозният пост!

Неподозирана сила се крие в човешките дълбини.

Там всички трудности се изпаряват.

Ом Намах Шивая

Позрав към всички Учители!

Сподели това мнение

това е за много напреднали, може да си изберем едно, и да се опитаме, например една седмица да го спазваме.аз съм опитвала, много е полезно

За цели 5 години следване на този път, в момента мога да твърдя че спазвам може би само 4, 5, 10 и 14 принцип. По другите има още много работа. Само по една седмица едва ли ще е достатъчно, макар че изглеждат простички. :)

Сподели това мнение

Ако беше лесно,

нямаше да ни е интересно!

Затова човекът страда,

за да си заслужи най-голямата награда.

:1eye:

:feel happy::thumbsup:

А и доколкото зная, Господ не дава на човек повече страдания и товари от колкото тези с които може да се справи. :)

Сподели това мнение

Надявам се ако съм пропуснала когато дойдох и зопочнах да пиша в началото да спомена, колко ми е драго и на мен и всичко останало-да ме извините и да сте го подразбрали.

Поздлави за всички! :):):)

Сподели това мнение

Има една фраза, че правилата са, за да се нарушават smile.gif. Кой ще я оспори и кой ще я защити. Аз лично бих я защитила. Ммм...първото, което ми идва като аргумент е, че човек никога не е живял от правила и норми и те само го ограничават. Естествено на това може да се противоречи с факта, че без закони и правила няма ред. Но пък когато някой само следва някакви правила наистина жестоко се ограничава, стеснява си кръгозора, спира да вижда цялостно живота и си умира само с правилата. Хм имам чувството, че всеки би се съгласил с мене...smile.gif

Чии правила? Но без значение на отговора, правилата са за да се спазват. А нарушаващият ги следва да е готов да си понесе последствията. Всяка сфера си има своите правила с които всеки влязъл в тази сфера следва да се съобразява. Примерно животът на физически план на Земята си има своите правила и който реши да живее тук въплъщавайки се във фиическо тяло следва да се съобразява с тях. Човек може да се освободи от необходимостта от въплъщение, но щом вече се е въплътил, ще се съобразява с правилата на физическия план. 

Дори и несъвършените човешки закони, следва да се спазват от всеки, който се е въплътил като човек. А ако някой все пак прецени, че може да си позволи да не ги спазва, да е готов да плати съответната цена. Понякога спазването на човешките закони може да доведе до отрицателна карма и изборът между двете да се окаже труден, но такъв е живота - понякога решенията са тежки. Това обаче си мисля, че са по-скоро изключения. Като цяло поне в цивилизованите държави законите са си ок.

Правилата от известна гледна точка може и да ограничават, но тяхната основна функция е да организират и поддържат функционирането на една система - като започнем от принципите обуславящи битието, които са вечни, неизменни и неотменими, до временните, но развиващи се човешки закони. И ако средата в която упражняваме своята свобода няма правила, които да я обуславят, тогава къде ще я упражняваме? В условия на хаос ние няма да можем да реализираме нищо от намеренията си. Така няма да имаме и свобода. Ето как правилата са в основата на свободата.

Сподели това мнение

Има една фраза, че правилата са, за да се нарушават :). Кой ще я оспори и кой ще я защити. Аз лично бих я защитила. Ммм...първото, което ми идва като аргумент е, че човек никога не е живял от правила и норми и те само го ограничават. Естествено на това може да се противоречи с факта, че без закони и правила няма ред. Но пък когато някой само следва някакви правила наистина жестоко се ограничава, стеснява си кръгозора, спира да вижда цялостно живота и си умира само с правилата. Хм имам чувството, че всеки би се съгласил с мене...:)

Често чувам, че за това правилата не важат, за онова правилата са остарели, че Правилата са рамка и не трябва да се затваряме в нея и тн.  

Моето мнение е, че за да нарушаваш Правилата по пътя на духовното развитие, най-напред  трябва да ги знаеш. Да знаеш си ги изучил до ниво в което вече ги осъзнаваш и знаеш какво може да се постигне спазвайки правилата и тогава, ако Духът те поведе можеш да продължиш нататък отвъд тях. Да развиеш Правилата....по нататък за тези след теб воден от Духа. 

Ако не познаваш Правилата, и просто започнеш да работиш със Силите в Света, започнеш да импровизираш можеш да навредиш на себе си, на хората край теб и на всички разумни същества, особено ако по рождение си дарен със Сила. 

Моето разбиране е, че в по голямата си част хората които не спазват Правилата и го правят демонстративно по някога дори агресивно, го правят водени от своето Его, да докажат нещо на себе си или на някого, искат нещата да се случат Сега и Веднага. А това не е пътя към Духовното развитие и зад тези стремежи стоят по скоро Тъмните Сили.

Редактирано от magal

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега