Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Правилата


LJ``

Recommended Posts

:P Дам , здравей и от мен Таня !

Значи ако , беше лесен живота всички щяхме да си отворим по една книжка и да се отдадем на лекото чувство за преминала опасност .

Да , ама не !

Тези правила не са дадени от Бог току тъй само да си ги четем .

Това са правила за живота . Важни удивителни , които щом спрем да спазваме страдаме . Както всички знаем безгрешни хора няма .

Лесни и трудни правила също . Те всички са важни , те всички са правила , върху които е стъпил живота на един духовен човек . :)

Думичките , които Макс изброи са по - скоро качества , а не правила .

Позлезни качества , които човек е добре да притежава . :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Силата идва от религиозният пост!

Неподозирана сила се крие в човешките дълбини.

Там всички трудности се изпаряват.

Ом Намах Шивая

Позрав към всички Учители!

Линк към коментар
Share on other sites

това е за много напреднали, може да си изберем едно, и да се опитаме, например една седмица да го спазваме.аз съм опитвала, много е полезно

За цели 5 години следване на този път, в момента мога да твърдя че спазвам може би само 4, 5, 10 и 14 принцип. По другите има още много работа. Само по една седмица едва ли ще е достатъчно, макар че изглеждат простички. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ако беше лесно,

нямаше да ни е интересно!

Затова човекът страда,

за да си заслужи най-голямата награда.

:1eye:

:feel happy::thumbsup:

А и доколкото зная, Господ не дава на човек повече страдания и товари от колкото тези с които може да се справи. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Надявам се ако съм пропуснала когато дойдох и зопочнах да пиша в началото да спомена, колко ми е драго и на мен и всичко останало-да ме извините и да сте го подразбрали.

Поздлави за всички! :):):)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 years later...

Има една фраза, че правилата са, за да се нарушават smile.gif. Кой ще я оспори и кой ще я защити. Аз лично бих я защитила. Ммм...първото, което ми идва като аргумент е, че човек никога не е живял от правила и норми и те само го ограничават. Естествено на това може да се противоречи с факта, че без закони и правила няма ред. Но пък когато някой само следва някакви правила наистина жестоко се ограничава, стеснява си кръгозора, спира да вижда цялостно живота и си умира само с правилата. Хм имам чувството, че всеки би се съгласил с мене...smile.gif

Чии правила? Но без значение на отговора, правилата са за да се спазват. А нарушаващият ги следва да е готов да си понесе последствията. Всяка сфера си има своите правила с които всеки влязъл в тази сфера следва да се съобразява. Примерно животът на физически план на Земята си има своите правила и който реши да живее тук въплъщавайки се във фиическо тяло следва да се съобразява с тях. Човек може да се освободи от необходимостта от въплъщение, но щом вече се е въплътил, ще се съобразява с правилата на физическия план. 

 

Дори и несъвършените човешки закони, следва да се спазват от всеки, който се е въплътил като човек. А ако някой все пак прецени, че може да си позволи да не ги спазва, да е готов да плати съответната цена. Понякога спазването на човешките закони може да доведе до отрицателна карма и изборът между двете да се окаже труден, но такъв е живота - понякога решенията са тежки. Това обаче си мисля, че са по-скоро изключения. Като цяло поне в цивилизованите държави законите са си ок.

 

Правилата от известна гледна точка може и да ограничават, но тяхната основна функция е да организират и поддържат функционирането на една система - като започнем от принципите обуславящи битието, които са вечни, неизменни и неотменими, до временните, но развиващи се човешки закони. И ако средата в която упражняваме своята свобода няма правила, които да я обуславят, тогава къде ще я упражняваме? В условия на хаос ние няма да можем да реализираме нищо от намеренията си. Така няма да имаме и свобода. Ето как правилата са в основата на свободата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Има една фраза, че правилата са, за да се нарушават :). Кой ще я оспори и кой ще я защити. Аз лично бих я защитила. Ммм...първото, което ми идва като аргумент е, че човек никога не е живял от правила и норми и те само го ограничават. Естествено на това може да се противоречи с факта, че без закони и правила няма ред. Но пък когато някой само следва някакви правила наистина жестоко се ограничава, стеснява си кръгозора, спира да вижда цялостно живота и си умира само с правилата. Хм имам чувството, че всеки би се съгласил с мене...:)

Често чувам, че за това правилата не важат, за онова правилата са остарели, че Правилата са рамка и не трябва да се затваряме в нея и тн.  

Моето мнение е, че за да нарушаваш Правилата по пътя на духовното развитие, най-напред  трябва да ги знаеш. Да знаеш си ги изучил до ниво в което вече ги осъзнаваш и знаеш какво може да се постигне спазвайки правилата и тогава, ако Духът те поведе можеш да продължиш нататък отвъд тях. Да развиеш Правилата....по нататък за тези след теб воден от Духа. 

Ако не познаваш Правилата, и просто започнеш да работиш със Силите в Света, започнеш да импровизираш можеш да навредиш на себе си, на хората край теб и на всички разумни същества, особено ако по рождение си дарен със Сила. 

Моето разбиране е, че в по голямата си част хората които не спазват Правилата и го правят демонстративно по някога дори агресивно, го правят водени от своето Его, да докажат нещо на себе си или на някого, искат нещата да се случат Сега и Веднага. А това не е пътя към Духовното развитие и зад тези стремежи стоят по скоро Тъмните Сили.

 

      

Редактирано от magal
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...