Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Япония, 11.3.11


Recommended Posts

Знаем ли за какво обаче са виновни Японците?! Нека някой, който знае това, да стане и да хвърли първата тяхна вина.

Е да, бихте казали, ами все за нещо са виновни.

Та туй то за вината.

Аз си мисля, гледайки ужасена този клип, посочен от Мария-София, че Майката природа е сурова и не прощава издевателствата с нея. Никой освен Японците не избива хиляди делфини, които са с интелект близък, ако не и по-висок от човешкия.

И както казва Alexander, не земята а океана ги наказа. Дано си научат Урока.

А ние, българите, защо все сме зле? :hmmmmm:

Сигурно и ние не сме си научили Урока, в който се казва: "Не съди!" ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Защото сме избили и изгонили богомилите.

Учителя ги е обяснил нещата.Той самия е поел върху себе си и измолил много за българите,щеше да е по-зле...

Линк към коментар
Share on other sites

Невежество - земетресения

Земетресение - земята се тресе, от което следва, че има проблем с първия център - материализма.

http://joandra.files...light182155.jpg

http://www.59edu.com...03102844424.jpg

20071203102844424.jpg

Изблиците на водата, цунамито, е свързано с първи и втори център, подобно на Содом и Гомор. Изкривяване в сексуалността (извратеност).

Тази сексуална извратеност, изблици, садо-мазо, фетиш, хентай и т.н., произлизат от насилствено подтискани емоции и страсти.

Външно японецът е един, пък вътрешно... Това е остатъчно от времето на самураите и императорите и убеждението, че трябва да изглеждаш "железен", съвършен..., без кусури... идеален.Това нещо е навлязло във всички аспекти на живота в Япония - калиграфия, икебана, б.и., дзен будизъм, гейшите, театъра, музиката, работохолизма, фън шуи, архитектурата, икономиката, енергетиката... транспорта, кулинарията,... храненето и чаената церемония дори... - всичко е пропито с този дух на идеализъм, който е отплеснал в крйност.

Днес японеца първо трябва да освободи внимателно своето подсъзнание и да спре да се подтиска.

Това и става сега с младите японци:

1292881318_smehomania.com_ulichna_moda_v_yaponiya_7415.jpg

Japanese_Street_Fashion.jpg

LS15_large.jpg

harajuku_img_1334.jpg

no-sex-teens-m.jpg

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

А ние, българите, защо все сме зле? :hmmmmm:

Сигурно и ние не сме си научили Урока, в който се казва: "Не съди!" ...

И днес, като дойде Христос, няма да излекува всички хора, но само онези, на които съзнанието е пробудено… Ще отидеш между хората и там ще се подвизаваш. В миналото много отшелници прекарвали в горите, в пустините; там са изучавали Христовото учение и са оставили ценни знания и опитности. Трябва ли и ние да се подвизаваме като тях? Не, ние ще използуваме техните знания и опитности като школа, която трябва да изучаваме. Сегашните светии трябва да живеят между хората, да опитат тяхната омраза и студ. Само така те ще възприемат любовта и ще дадат път на Божественото в себе си. Онези хора, колкото и малко и да са те, посветили живота си в служене на Бога с любов, са в състояние да подобрят положението на своя народ в материално, социално и политическо отношение. От тях зависи всичко. .. Бъдещето на един народ зависи от дейността на духовните хора в него.

Величието на един народ се дължи на неговите морални сили, на неговите високо духовни, просветени хора. Величието на един народ се дължи на неговите вътрешни идеали, които се прилагат в обществения и политическия живот. Добрите, разумните хора в една държава представят ядката на нейния вътрешен живот. Те са спасители както на своя народ, така и на цялото човечество.

„Плати ми що ми си длъжен” . НБ „Който дойде при мене”

Линк към коментар
Share on other sites

Изблиците на водата, цунамито, е свързано с първи и втори център, подобно на Содом и Гомор. Изкривяване в сексуалността (извратеност).

Тази сексуална извратеност, изблици, садо-мазо, фетиш, хентай и т.н., произлизат от насилствено подтискани емоции и страсти.

Външно японецът е един, пък вътрешно... Това е остатъчно от времето на самураите и императорите и убеждението, че трябва да изглеждаш "железен", съвършен..., без кусури... идеален.Това нещо е навлязло във всички аспекти на живота в Япония - калиграфия, икебана, б.и., дзен будизъм, гейшите, театъра, музиката, работохолизма, фън шуи, архитектурата, икономиката, енергетиката... транспорта, кулинарията,... храненето и чаената церемония дори... - всичко е пропито с този дух на идеализъм, който е отплеснал в крйност.

Днес японеца първо трябва да освободи внимателно своето подсъзнание и да спре да се подтиска.

Това и става сега с младите японци:

:thumbsup:

„Плати ми що ми си длъжен” . НБ „Който дойде при мене”

Интересно, при положение че над 1 млн. българи („цветът на нацията“) напуснаха страната, какво ли бъдеще да очакваме? <_<

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Дриада

Моя близка, има съседка японка.В наш приятелски разговор, ми каза:"Тези хора са толкова добри, че не заслужават това, което им се случи"Изключително доверие се е създало между семействата им.Даже японката наглеждала жилището на моята близка, без да посегне на нещо.След земетресението японката отпътувала да види близките си, там обитавали 15 човека едно жилище.Много тревоги изразяваме като българи, че сме пръснати по света.Ние ще дадем гена си, няма да се изгубим като народ, уверена съм в това.Духът български не се губи! Патриотизма не бива да прераства в национализъм, светът се глобализира.

Линк към коментар
Share on other sites

ВЕЦ съсипват реките...

За ТЕЦ няма достатъчно горива,а и двете дават малко енергия в контекст на огромните нужди...

Човечеството е затънало в лакомия за блага и удобства...и не желае да спре свръхконсумацията.

Замислих се за огромните нужди.

Кое е нужда и кое лакомия и удобство?

Ами за нашите баби пералнята е била глезотия. А в момента едва ли има домакинство без пералня и то автоматична.

Съдомиялната ... лукс или необходимост?

А колко компютъра имате?

И някак говорим ей така (тук или другаде), а ние самите какво правим? - Мария, да не го приемеш насочено към теб, използвам твоя пост само като база за разсъждения, въпросите ги задавам към всички.

Разбирате ли, някак не ми е комфортно така, защото веднага ми изпъкват две неща:

1. само говорим, а нищо не предприемаме (тук нямам дори предвид организирането на някакви широки обществени инициативи, а уж малкия, но много важен личен принос, малка макар промяна на собствения начин на живот и потребление);

2. двоен стандарт - критикуваме благата и удобствата, а сами се възползваме от тях и не усещаме, че разликата в това да притежаваш личен самолет и съдомиялна всъщност не е толкова голяма.

Тук веднага ми става ясно, как напредналия технологично читател ще ме опровергае с това, че е допринесъл много за екологията, като е дал маса пари, за да смени старата и си купи толкова модерна пералня, клас А++++, която така пести енергия, вода и т.н. Хубаво, разбирам, а вие разбирате ли колко енергия и материали са похарчени, за да се измисли, изпробва и произведе тази все по-нова, все по-различна и все по-модерна пералня?

И не ме разбирайте погрешно, аз също не пера на ръка. Но ... къде е разумната граница? Има ли такава? Какво можем да направим? Реално обаче! Тук и сега. Такива идеи за студен синтез и др. п. за момента са неприложими (не, че апелирам да спрем да правим опити и разработки в тази и други насоки, напротив), но да стоим, да си караме по старому и само да се вайкаме, не е никак перспективно. За нас самите и за децата ни.

П.П. Съжалявам, постът ми е извън темата, но видях, че още преди това се е отклонила, затова може би по усмотрение на модераторите да се отделят последните постове в друга - нова или вече съществуваща.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

И не ме разбирайте погрешно, аз също не пера на ръка. Но ... къде е разумната граница? Има ли такава?

Въпросът с границата е практически нерешим, поне за нас смъртните хора. Може би сме взели повече отколкото трябва. А може би през тъмната епоха сме свели до минимум своите потребности поради скотското си съществуване и миграциите по лицето на майката Земя? Откъде да знам дали поради своето невежество не съм взел само 5-10% от това, което ми е позволила природата? Но може да съм взел и 200 %.

Въпросът е до субективно усещане.

Линк към коментар
Share on other sites

Къде е границата и само от приказки има ли полза?

Ами в началото винага е така: думи, думи, най-различни думи. Но постепенно нещата всеки си ги избистря и убеденоста го подтиква към действие. Духовната зрялост е тази, която кара човека да няма апетит към материалните неща. Поне така си мисля. :)

Но апетита на японците към рибата е пословичен. Може би наистина океана отвръща на удара.

Линк към коментар
Share on other sites

Външно японецът е един, пък вътрешно... Това е остатъчно от времето на самураите и императорите и убеждението, че трябва да изглеждаш "железен", съвършен..., без кусури... идеален.Това нещо е навлязло във всички аспекти на живота в Япония - калиграфия, икебана, б.и., дзен будизъм, гейшите, театъра, музиката, работохолизма, фън шуи, архитектурата, икономиката, енергетиката... транспорта, кулинарията,... храненето и чаената церемония дори... - всичко е пропито с този дух на идеализъм, който е отплеснал в крйност.

:thumbsup2:Подкрепям казаното от Ники. Аз също мисля, че проблемът на японците е в подтискането на емоциите.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво точно се спучи и как да се обясни по такъв начин ,че всеки да може да го разбере ? Такъв възможен отговор дава ученияг по теоретична астрофизика Ethan Siegel .

Layers%20of%20Earth-thumb-500x607-62567.jpg

Можем да разглеждаме земята като огромна сферична торта. Ядрото съдържащо предимно желязо и никел е най-плътно от всички пластове,докато литосферата - земната кора(1,5 % от земния радиус) има най-малка плътност.

Колкото масата е по близо до центъра на гравитация ,толкова земята е по стабилна.

Моята връзка

Трябва да знаете ,че неестествените мисли на хората са оказали известно влияние на земните пластове и са ги разместили неправилно. Затова може да се очаква,ако хората не се оправят да станат земетресения , от които главите им ще побелеят. Хората трябва да изменят своята разрушителна мисъл за да се спасят, защото трябва да знаете, че земята е жива и разумна, ще реагира на неестествените мисли и желания на хората.

ПЕТЪР ДЪНОВ- Енциклопедичен речник,стр. 542

Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Една много сериозна статия на руски.

22.05.2011

7 дни преди голямото земетресение в района на бъдещият епицентър на голяма височина са били регистрирани рязко покачване на температурата на атмосферата под форма на петна.

Пикът на тези петна е бил няколко часа преди самото земетресение. Забелявани са и увеличение на свободните елктрони в йоносферата. Максималното им количество е било 3 дни преди земетресението.

Това са данни публикувани от учен от НАСА - Димитър Узунов (може и да е българин, като съдя по името)

Линк към коментар
Share on other sites

Познавам една японка , която се пресели в България без да знае езика ни. Тук и помогнаха хора свързани с айкидо, каквото и тя практикуваше. Веднъж след връщане от тренировка видяхме край едно заведение младежи японци, които тя демонстративно заобиколи. Когато я попитах защо тя каза, че не иска да говори с тях защото ги знае какво мислят и че не изразяват това, което мислят. С много упоритост и денонощна работа Юки / така се казва/ научи сносно български и започна да дава уроци по японски с които се и издържа. Беше категорична, че няма повече да се върне в Япония .

За събитията през Втората световна война Учителят казва, че носител на злото не е Хитлер и германците , а Япония. Тук според мен трябва да се търсят и причините за сегашното земетресение и бедствия в тази държава.

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля, че природата действа точно по този начин, по който човек би отвърнал на удара. Както не мисля, че Бог е изпратил такова земетресение и цунами само за да им го върне за някакви стари грехове. Просто ако някои енергии останат нетрансформирани, получава се застой и точно чрез такъв "катаклизъм" би трябвало да се възвърне баланса, както се случва и в човешкото тяло.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...