Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Поредното безумие. Попове срещу Учителя и Ванга?


Recommended Posts

Благословете ги, не си понижавайте вибрациите.Гледайте напред,ние вече прекрачваме в Новата Епоха.

Всеки сам си е направил ИЗБОРА ,даден ни от Отец.

Любов и Светлина по Пътя!

3d_053.gif

Благодаря Мария -София.Напълно подкрепям казаното от тебе.:thumbsup2:

Ще ви споделя какво ми се падна да прочета в неделя по волята на жребия:

"Ето защо Учителят не позволяваше сега, през Негово време, на приятелите, които искаха да отговарят срещу нападките от вестниците срещу Братството, да сторят това. А тези нападки идваха от обществеността, от политически партии, от журналисти, писатели, църква и държавни служители. Нападките бяха отвсякъде. Той възпираше приятелите и казваше: "Не, не, не!" Може би ще срещнете единични случаи, но те бяха в първите години на Школата. В по-късните години Учителят не даваше на приятелите да излизат срещу нападките явно във вестниците. Той само казваше: "Истината е една и тя няма нужда от защита!" Много от приятелите възприемаха това като възбрана, а много им се искаше да се втурнат в тази борба. Имаше много борбени братя. Имаше интелигентни братя - че с образование, че с перо - и щеше наистина да се разнася перушина от оскубани кокошки. Но накрая перата щяха да се оскубят, а кокошките щяха да останат за хитрата лисана, защото само лисици ядат кокошки, а ние нали бяхме вегетарианци и ядяхме само чушки, домати и картофи. Та хитрата лисана се облизваше понякога, похапваше си и някоя и друга оскубана от нас кокошка, но това бяха единични случаи и затова на стопанина на кокошарника не му се даде повод да пусне псетата и копоите срещу лисицата. А тя, като хитра лисица, щеше с опашката си да махне ей така и щеше да насочи цялата глутница от псета и кучета върху нас. Ето това имаше предвид Учителят, като казваше, че Истината е една и тя няма нужда от защита. А на мен ми беше показано и нещо съвсем друго - че ние трябваше да се съобразяваме с препоръките на Учителя. А ние не се съобразявахме и тогава идваха противоречията в нас. Веднъж отивам при Учителя, пълна с такива противоречия, като че ли са слезли от въздуха и са ме запълнили като чувал с картофи. Учителят ме смъмри: "Не си създавайте излишни страдания, а само онези, които са ви дадени от Небето." Аз мигам и все пак искам да питам кои са излишните страдания и кои са онези, създадени и дадени от Небето специално за нас като задачи. Обмислям въпроса, за да бъде зададен точно на Учителя. А Учителят ме изчаква да си го оформя мислено и без да ме доизчака да го кажа устно, вдига дясната Си ръка с показалеца напред, прави едно движение, с което иска да каже, че това е Негово нареждане и че това е последното, което има да ми каже по тоя въпрос. "Със силния не се бори, защото ще пострадаш." Научих ли си урока или само ми беше предаден? Разказах го на останалите, но после те го забравиха. А когато дойдоха подобни събития в Школата, този урок беше забравен. Дори поуката от несполуката на богомилското учение също бе забравена. Истината няма нужда от доказателство. Светът на Истината е Свят на Божествения Дух. Неговото проявление е навсякъде, а цялата Природа, целият човешки свят е обективен свят на този Божествен Дух. Можеше ли това да се разбере? Можеше - само от онзи, който можеше да обхване миналото, настоящето и бъдещето, защото връзката между онези епохи беше връзката, създадена от Духа, Който слизаше и Духа, който възлизаше."

Из "Изгревът" т. 1, стр.261

И по този повод цялата поредица "Изгревът" я има на http://www.p2pbg.com/

Благодаря ти daaah.Искрено вярвам и се надявам отделеното време пред мониторите в четене на Словото, да не е отишло напразно и да сме разбрали посланията ,които ни е оставил Учителят в беседите си.

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Бих искал да споделя с вас мислите си по този случай, който вече доста широко се коментира по форуми и сайтове.

http://olddnes.dir.b...isarion-8198949

Аз не съм привърженик на идеите на Петър Дънов, но не мога да понасям талибаните от всякаква разновидност, най-много пък православните талибани.

В случая не става дори въпрос за Дънов, неговото учение, последователи и пр. Това е ПРИНЦИПЕН въпрос за отношението на православната църква към различни други учеуния и религии. Това нямаше да е толкова важно, ако православието не се ползваше с една според мен абсурдна за европейска държава подкрепа от страна на властите и не използваше тази подкрепа за преследване на всяка другост.

EТО ЗАЩО ИСКАМ ДА ВИ ПОПИТАМ, ДРАГИ ДЪНОВИСТИ: ЩЕ ОСТАВИТЕ ЛИ И ТОЗИ ПЪТ НЕЩАТА ТАКА? НЕ МИСЛИТЕ ЛИ, ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ОБЪРНЕТЕ КЪМ СЪДА (ИЛИ ВЕРОЯТНО ПРЕДИ ТОВА КЪМ КОМИСИЯТА ЗА ЗАЩИТА ОТ ДИСКРИМИНАЦИЯ), ЗАЩОТО ТОВА Е ОЧЕВИДЕН ПРИМЕР НА ДСКРИМИНАЦИОННО ГОВОРЕНЕ И ПО СЪЩЕСТВО ОТРИЧА ВАШЕТО ПРАВО НА СВОБОДЕН ИЗБОР НА ДУХОВНОСТ? ЩЕ ОСТАВИТЕ ЛИ ПРАВОСЛАВНИТЕ ТАЛИБАНИ ДА СЕ ВИХРЯТ?

Ако НЕ го направите значи помагате на Тъмната страна. Не се заблуждавайте, че с приказки за братство, любов и обръщане на другата буза и смирение пред такива прояви на талибанщина правет нещо добро...

Истината няма нужда от защита.Бог е Любов.

Аз съм Пътя,Истината и Живота...Христос-живият пример.

Ако отвърнеш на удара с удар,ставаш същия...

Това е мое мнение,лично,като последовател на Учителя и не ангажира Братството...60.gif

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:Мария-София

Има желание за разделяне на добро и лошо. Защо да ставаме участници в тази игра? "Разделяй и владей!", а всички се учим на Земята. Няма прави и по-прави. Има Любов и Мъдрост, Истина...

Бъди безгрешен в словото си. Стреми се да откриваш истината. Когато чуеш някакъв възглед и му повярваш, ти сключваш споразумение и то става част от твоята система от убеждения. Единственото нещо, което може да наруши това споразумение, е да сключиш ново, въз основа на истината. Само истината има сила да те освободи.

Силата да твориш е вътре в теб. В теб се крие толкова голяма сила, че всичко, в което вярваш, се сбъдва. Ти си такъв, какъвто си, защото вярваш, че си такъв. Всичко в твоята реалност, всичко, в което вярваш, е сътворено от самия теб.

Дон Мигел Руис Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Както и подозирах - мир, любов, обълни си другата буза и прочие бла-бла-бла... cool.gif

Както и да е - не всеки може да разбере, че сладките приказки за любов, ненасилие и растителна храна са си сладки приказки. И безмислени...

Ваша си работа де - но може да се случи така, че сектата ви да я подгонят сериозно. Когато някой се уповава на призрачни понятия и си живее в розова мъгла, наистина и господ не може да му помогне...cool.gif

Във всеки случай безмислените приказки за "любов" и пр. са чиста проба подпомагане на Тъмната страна. На нея трябва да се противодейства активно, ане с овчедушно премигване и мечтания за "светлина".

Може би пък наистана трябва най-после да ви сритат задниците, за да разберете, че като те ударят по едната буза не трябва да обръщаш другата...wink.gif За ваше добро ще бъде.

Линк към коментар
Share on other sites

Има невидими оръжия Black Wolf!....Какво знаеш ти за Белите Братя....Те не са от Земята....Тук има само любопитни, последователи и ученици на белите братя....Белите Братя са ангелите....Поинтерисувай се ...прочети някоя беседа.....Сам трябва да прочетеш, чуждото мнение не е стабилно.....Никой не може да устои на Силата Любов, не са приказки....Ще видиш сам.....Нещо страшно идва за тези които застанат срещу Истината....Не от хората, от другаде.....Виж сега какво става в Япония.....Има връзка с това което става в България.....Истината сама се защитава...Който иска да воюва трябва да изучи начините и оръжията.... Може би ти си роден за такъв Войн....ето знанието е пред теб, намери твоята Истина и действай...Наистина земята трябва да се освободи....Но с Любов...Не с убийства.....Поинтерисувай се от методите и оръжията на Любовта и Истината....rolleyes.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Както и подозирах - мир, любов, обълни си другата буза и прочие бла-бла-бла... cool.gif

Както и да е - не всеки може да разбере, че сладките приказки за любов, ненасилие и растителна храна са си сладки приказки. И безмислени...

Ваша си работа де - но може да се случи така, че сектата ви да я подгонят сериозно. Когато някой се уповава на призрачни понятия и си живее в розова мъгла, наистина и господ не може да му помогне...cool.gif

Във всеки случай безмислените приказки за "любов" и пр. са чиста проба подпомагане на Тъмната страна. На нея трябва да се противодейства активно, ане с овчедушно премигване и мечтания за "светлина".

Може би пък наистана трябва най-после да ви сритат задниците, за да разберете, че като те ударят по едната буза не трябва да обръщаш другата...wink.gif За ваше добро ще бъде.

Да ти кажа,за въпросната истерия чух във Фейсбук,нито съм ги гледла,нито слушала,Вестници не чета,ТВ не гледам,с изключение на няколко канала като NG,

всичко това почти не съществува в моето измерение.Ако не си чул,някои сме вече в 4D,почти...rolleyes.gif

Учителя е казал,че Бог няма да позволи да бъде разпънат Христос втори път...А Христос е във всеки един,отворил сърцето си за Любовта.

Така че,споко,ще си останат в 3D-то да се самоизяждат самички,докато не проумеят,

че нещата стават само с Добро и Любов...

А това за подгонването няма как да се случи,защото има достатъчно братя и сестри във всички бели страни по света...МНОГО СМЕ!3d_011.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Много хубав цитат на ПЛАМЪЧЕ,от една друга тема,позволявам си да го повторя,щото е на място.

Злото не иска да отстъпи царството си. То има още работа, има да взима от света. Докато не получи своето си, злото няма да отстъпи. Вижте какви дълбоки корени е пуснало злото в света. Днес мнозина мислят, че като наругаят някого, ще го оправят. Днес навсякъде виждате насилието да управлява, но светът не може да се оправи чрез насилие.

Едно нещо трябва да знаете: злото царува в самия човек, а не вън от него. Външните условия са причина да се прояви злото навън, да излезе от човека, да види какво се крие в него. И най-кроткият човек може да бъде предизвикан да прояви злото в себе си и да ухапе. В стремежа си да се самозапази, човек може да убие човека.

Следователно, докато злото царува, вие трябва да му се подчинявате. Не се ли подчинявате на злото, ще се натъкнете на наказания и на закони. Законите в света показват, че злото царува. Който не се подчинява на неговите закони, смърт го очаква. Не изпълниш ли един от законите на злото, ще те осъдят и ще кажат, че Бог е наредил така. – Това е въпрос още. Където Бог царува, там е раят. Където злото царува, пак е рай, но за силните, за големите. Там силните господарстват, а слабите – слугуват. В рая, където доброто царува, е обратно: слабите господарстват, силните слугуват. Страшно е положението на слабия, когато силният господарства. Какво трябва да прави слабия, за да се освободи от ръцете на силния? Той трябва да се обърне към Бога, да потърси помощта Му. Днес Бог идва в света да се всели между хората, да подкрепи слабите. Само по този начин слабият може да се освободи от силния. Значи Бог трябва да бъде тил на слабия, за да го избави от ръката на силния. Освен Бога няма друга сила, която може да освободи човека от властта на злото. Колкото и да се бият хората, колкото и да воюват, ако Бог не се всели в тях, никаква свобода не могат да имат. Вън от Бога царува насилието, а в Бога – свободата. където царува злото, въпросите не се разрешават правилно.

И тъй, докато злото царува, а доброто робува, радости не могат да съществуват. Когато доброто започне да царува, а злото да робува, тогава ще дойдат радостите в света.

Неоцененото богатство

Линк към коментар
Share on other sites

Black Wolf,

с тази злоба, която имаш в душата си, верно, нито Светлината, нито Любовта не могат да ти помогнат

нито църквата....нито някое друго учение, наричани от теб секти

погледни първо към себе си.....и после давай оценки за другите

всеки намира различен път към Бога..опитай се и ти да намериш своя

но така с хули и нападки...сам се повличаш към дълбокото

И преди да наричаш учението на Дънов - секта,

направи си малко труд, прочети някои беседи от него

Линк към коментар
Share on other sites

http://www.monitor.b...ticle?id=283635

- Вашата общност би ли потърсила правата си съдебно или да сезира Комисията по дискриминация?- Не. Такова дело бихме спечелили, защото обществото "Бяло братство" е регистрирано по Закона за вероизповеданията. Никой от нас не би се наел да съди когото и да било за такова нещо, защото е смешно. Затова не се и чувстваме обидени. Само бих казала "Господи, прости им, защото те не знаят какво правят". Има много по-важни неща, които можем да решаваме от това да заклеймяваме един или друг като пророк и предтеча на Антихриста. Съжалявам, че по такъв повод се налага да говоря за Учителя
Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Винаги е имало такива хора и такива изказвания...

Винаги за нещо хубаво е намирано начин да се каже и нещо лошо...

Аз пък от своя страна не смятам да си тровя душата с подобни глупости....

Вместо да вгорчавам чувствата в себе си по-добре да ги канализирам в хубави мисли и чувства....., пропускайки калта....

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

Както и подозирах трудно е да се чуе гласа на разума. :P Исках да ви помогна или поне да идразя съпричастност, но когато човек има ограничено мислене вижда агресия, злоба и пр. фантазии там където ги няма.

Нямам желание да ви поучавам, но само ще обърна внимание, че Света се състои от повече от една половина. А вие виждате само едната половина. :P

Както и да е. Чел съм доста неща от П. Дънов и съм запознат с идеите му. Не съм съгласен с много от тях, но това не е причина да съм равнодушен към атаките спрямо последователите му. Защото това е несправедливо.

Но щом смятате, че с измислена представа за "любов" нещата ще са добре, ОК, избора си е ваш... ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги е имало такива хора и такива изказвания...

Винаги за нещо хубаво е намирано начин да се каже и нещо лошо...

Аз пък от своя страна не смятам да си тровя душата с подобни глупости....

Вместо да вгорчавам чувствата в себе си по-добре да ги канализирам в хубави мисли и чувства....., пропускайки калта....

Аз винаги съм се сблъсквала с тези хора.И съм 100 % съгласна, Ани с теб. Просто това е така в България ,а и не само.

Линк към коментар
Share on other sites

Така, наложи ми се да тръгна по стъпките си за да си спомня с какво православието анатемосва. Намерих го поста си както и отговорите си към техните анатеми.

"Аз все пак реших да хвърля едно око на това :)cool.gif

"А какво казва Библията: "НА ЧОВЕЦИТЕ Е ОТРЕДЕНО ДА УМРАТ ЕДИН ПЪТ, А СЛЕД ТОВА СЪД." (Евр. 9:27). "А КОЛКОТО ДО СТРАХЛИВИТЕ, НЕВЯРВАЩИТЕ... И ВСИЧКИ ЛЪЖЦИ, ТЯХНАТА УЧАСТ ЩЕ БЪДЕ В ЕЗЕРОТО, КОЕТО ГОРИ С ОГЪН И ЖУПЕЛ. ТОВА Е ВТОРАТА СМЪРТ." (Откр. 21:8). И това беше

1-ва анатема за г-н Дънов..."Да, отделен веднъж от Бога вече си осъден за хиляди прераждания.Е не е ли това адът кажи?!?

"2-ра анатема- Дънов нарушава Божията заповед: "ПОЧИТАЙ РОДИТЕЛИТЕ СИ", а също и "БЪДЕТЕ КРОТКИ И СМИРЕНИ". Отричайки се от православието (баща му е бил православен свещеник) и като се възгордял, "подобрил" Христос и апостолите. "БОГ СЕ ПРОТИВИ НА ГОРДЕЛИВИТЕ, А НА СМИРЕНИТЕ ДАВА БЛАГОДАТ"(1 Пет.5:5). Затова Дънов и последователите му ще получат обратното на благодатта!"

Къде пише че Дънов се е отрекъл от баща си че аз такова нещо досега не съм срещала?!?

1 Деца, покорявайте се на родителите си в Господа;

2 "Почитай баща си и майка си", (което е първата заповед с обещание),

3 "за да ти бъде добре и да живееш много години на земята".

4 И вие, бащи, не дразнете децата си, но възпитавайте ги в учение и наставление Господно. Ефесяни 6 глава

Галатяни 1:10

Защото на човеци ли искам да угоднича сега, или на Бога? Или искам да угаждам на човеци? Ако бях още угаждал на човеци, не щях да съм Христов слуга.

1 Защото сами вие знаете, братя, че нашият достъп при вас не беше напразно;

2 но, като бяхме от по-напред пострадали и бяхме опозорени във Филипи, както знаете, одързостихме се в нашия Бог да ви проповядваме Божието благовестие всред голяма борба.

3 Защото в нашето увещание не е имало самоизмама, нито нечисто подбуждение, нито е било с лукавщина;

4 но както сме били одобрени от Бога да ни се повери делото на благовестието, така говорим, не като да угаждаме на човеците, а на Бога, Който изпитва сърцата ни. 1 Солунци 2 глава

"3-та анатема- Дънов се нарича учител, въпреки Божието слово: "А ВИЕ НЕДЕЙТЕ СЕ НАРИЧА УЧИТЕЛИ, ЗАЩОТО ЕДИН Е ВАШИЯ УЧИТЕЛ - ХРИСТОС..." (Мат. 13:7). И още: "НИКОИ НЕ БИВА ДА УЧИТЕЛСТВУВА, АКО НЕ Е ПРАТЕН." (Римл.10:15) - т.е. ако не е ръкоположен. Незаконно присвоилите си тая власт са: ЛЪЖЕУЧИТЕЛИ (2 Петр.2:1), ЛЮТИ ВЪЛЦИ (Деян. 20:29), ЛУКАВИ РАБОТНИЦИ (2 Кор. 11:13), НЕ БЛАГОВЕСТВУВАТ ХРИСТОВОТО ЕВАНГЕЛИЕ (Гал.1:8), ГОВОРЯТ ИЗОПАЧЕНО (Деян. 20:30), ОТСТЪПВАТ ОТ ВЯРАТА И СЕ ПОДДАВАТ НА МАМЛИВИ ДУХОВЕ И БЕСОВСКИ УЧЕНИЯ..."

Дънов казва:

"...ще седнем тихо и спокойно при нозете на Учителя да се учим. Ще кажете: „Колко са учители?“ – Един е Той, един Учител аз познавам. Той може да има 250,000 косми на главата, но това не ще рече, че са 250,000 учители. Едно дърво може да има много клончета, но те не са дръвчета. Обаче в дървото и клончетата му прониква един живот. Така трябва да стои единството в ума ви. И когато дойде Учителят, духът, който е във вас, били сте мъже или жени, трябва да слушате дълбоко в себе си този глас на меката нежност, на Любовта. Любовта не е кисела."

Марта и Мария

Ефесяни 4:11

И Той даде едни да бъдат апостоли, други пророци, други пък благовестители, а други пастири и учители,...

Да не продължавам защото доктрината е много дълбока...

Кой е по-добре да го ръкоположи Бог ли или човеците, свещеник по Дух и Душа или само външен такъв. За тези неща не се филосовства, те се усещат. Всичко с думи може да се завоалира, но Бог не може да бъде излъган.

"4-та анатема- г-н Дънов се смята за прероден Христос, тълкувател и изправител на Христовото учение и точно пасва към Христовите думи: "АКО НЯКОЙ ВИ КАЖЕ: ЕТО ТУК Е ХРИСТОС, ИЛИ ТАМ - НЕ ВЯРВАЙТЕ; ЗАЩОТО ЩЕ СЕ ПОЯВЯТ ЛЪЖЕУЧИТЕЛИ И ЛЪЖЕПРОРОЦИ..." (Мат.24:23). "Христос живее между нас, казва Дънов, и всеки може да го види ... с туй зрение, което вижда през стени." Не, бай Петре, Христос живее на небето, а между нас живеят поднебесните духове на злобата, и те дебнат на кой горделивец да се явят като светъл ангел, за да се възгордее той още повече, да повлече след себе си и други, та всички да погинат: "САМ САТАНАТА СЕ ПРЕОБРАЗУВА В АНГЕЛ НА СВЕТЛИНАТА" ( 2 Кор.11:14 ); "ДЯВОЛЪТ, КАТО РИКАЕЩ ЛЪВ, ОБИКАЛЯ И ТЪРСИ КОГО ДА ГЛЪТНЕ" (1 Петр.5:8). Нима Иисус не каза "АЗ СЪМ С ВАС ПРЕЗ ВСИЧКИ ДНИ ДО СВЪРШЕКА НА СВЕТА" (Мат.28:20)! До свършека на света, "учителю" а не до 2000 години. За Него 2000 години са като 2 дни!"

Откровение 1:18

бях мъртъв, и, ето, живея до вечни векове; и имам ключовете на смъртта и на ада.

Христос живее във всяко любещо и отворено сърце. Христос е в Любовта и ако ти отвориш сърцето си за нея ще я виждаш навсякъде и в себе си и около себе си. Твое е решението на кои вълни ще се настроиш. И така може да се произнасят хора които не са си направили труда дори мъничка част от Словото Му да проучат. Първо проучи после ще си поговорим, става ли?

Хмммм байно ле като те чета се чудя май точно тези духове чрез теб говорят speak.gif

"5-та анатема - Дънов отрича Църквата Христова. Когато ХРИСТОС ОСНОВА ЦЪРКВАТА СИ Мат. 16:18), като "СТЪЛП И КРЕПИЛО НА ИСТИНАТА" (1 Тим. 3:15) "И ЧРЕЗ НЕЯ ВСЕКИ МОЖЕ ДА СТАНЕ СИН БОЖИ" (Йоан 15:1), и "КОЙТО НЕМАРИ ЦЪРКВАТА, ТОЙ Е КАТО ЕЗИЧНИК И МИТАР" (Мат.18:17). Дънов насажда убеждението, че Църквата, основана от Иисус Христос се е загубила (макар че Спасителят обещава да пребъде до СВЪРШЕКА НА ВЕКОВЕТЕ!) и ще се образува една "нова църква" на любовта. А тайната му цел е да погребе в тая "нова църква" и истината, и любовта, защото не може любовта да цъфти на почвата на лъжата."

Ааааааа така и аз си мислех за някои неща докато не започнах да чета. Предлагам и ти да опиташ:

Библиотека „Триъгълник“

Ето по този начин и Савел стана Павел:

Деяния 26:14

И като паднахме всички на земята, чух глас, който ми казваше на еврейски: Савле, Савле, защо Ме гониш? Мъчно ти е да риташ срещу остен.

Ако това Учение не Беше от/по Бога нямаше да устои до сега, но то не само че устоява но се и разраства.

Цитат

6-та анатема -"Дяволът е отличен учител",казва Дънов. Не, казва Библията, "ДЯВОЛЪТ, ЗЛИТЕ ДУХОВЕ НИ УЧАТ САМО НА ЗЛО"! (Деян 5:3, Йоан 8:44). "ДЯВОЛЪТ И ЛЪЖЕПРОРОКЪТ ЩЕ БЪДАТ ХВЪРЛЕНИ В ОГНЕНОТО ЖУПЕЛНО ЕЗЕРО И ЩЕ БЪДАТ МЪЧЕНИ ДЕНЕМ И НОЩЕМ ДО ВЕЧНИ ВЕКОВЕ" (Откр. 20:10).

Дяволът понякога е допуснат от Божието намерение за да бъдем изпитани и за да се проближим още повече до Бога:

6 А един ден, като дойдоха Божиите синове да се представят пред Господа, между тях дойде и Сатана.

7 И Господ рече на Сатана: От где идеш? А Сатана в отговор на Господа рече: От обикаляне земята и от ходене насам натам по нея.

8 После Господ рече на Сатана: Обърнал ли си внимание на слугата Ми Иов, че няма подобен нему на земята, човек непорочен и правдив, който се бои от Бога и се отдалечава от злото?

9 А Сатана в отговор на Господа рече: Дали без причина се бои Иов от Бога?

10 Не си ли обградил от всякъде него и дома му и всичко що има? Благословил си делата на ръцете му, и имота му се е умножил на земята.

11 Но сега простри ръка и допри се до всичко що има, и той ще Те похули в лице.

12 И Господ рече на Сатана: Ето, в твоята ръка е всичко, що има той; само на него да не туриш ръка. Тогава Сатана излезе от присъствието на Господа.

Йов 1 глава

Без тези уроци душата не би могла да разцъфти и да благоухае...

"7-ма анатема- "Ние не сме венец на творението, казва Дънов - ние още крякаме в блатото, ние сме жаби, жабички, а не образ и подобие на Бога." Напротив, казва Библията: "ЧОВЕК Е СЪЗДАДЕН ПО ОБРАЗ И ПОДОБИЕ БОЖИЕ" (Бит. 1:27) и "БОГ ГО Е УВЕНЧАЛ СЪС СЛАВА И ЧЕСТ." (Псал. 8:6)."

Да, обърналия се към Бога човек който се е покаял с цялото си сърце, отвърнал се е от злите си дела и е тръгнал в Божествения път. Човека който се пречиства, а това както видяхме става и чрез изпитания :) И наистина Господ казва: "АЗ СЪМ С ВАС ПРЕЗ ВСИЧКИ ДНИ ДО СВЪРШЕКА НА СВЕТА" (Мат.28:20)!

Славата и честта не се дават на: "Не, бай Петре, Христос живее на небето, а между нас живеят поднебесните духове на злобата, и те дебнат на кой горделивец да се явят като светъл ангел, за да се възгордее той още повече, да повлече след себе си и други, та всички да погинат: "САМ САТАНАТА СЕ ПРЕОБРАЗУВА В АНГЕЛ НА СВЕТЛИНАТА" ( 2 Кор.11:14 ); "ДЯВОЛЪТ, КАТО РИКАЕЩ ЛЪВ, ОБИКАЛЯ И ТЪРСИ КОГО ДА ГЛЪТНЕ" (1 Петр.5:8)."

"8-ма анатема - Дънов отрича християнските обреди и тайнства и създава свой култ: гимнастика, ходене по роса, посрещане на слънцето, песни и др.,докато Христос и апостолите са вдигали ръце при молитви (1 Тим.2:8), кадили са тамян (Фил.4:18), запалвали са светилници при богослужение (Деян. 20:7-8), обличали са свещени одежди при богослужението (2 Тим. 4:13). Дънов казва: "Не бива да започваш работа във вторник и петък". - С това суеверие се отрича Христос: "СЪБОТАТА Е НАПРАВЕНА ЗА ЧОВЕКА, А НЕ ЧОВЕКЪТ ЗА СЪБОТАТА" (Марк 2:27).

Виж филма който пуснах малко по-горе. И пак казвам, отвори сърцето си и започни да проучваш ако искаш ще ти се даде.

Матей 7:8

защото всеки, който иска, получава; който търси, намира; и на тогова, който хлопа, ще се отвори.

Лука 11:10

Защото всеки, който иска получава; който търси, намира; и на онзи, който хлопа, ще се отвори.

"9-та анатема - Дънов ни поучава: "Няма смисъл да живееш за семейството си, за народа си, дори за човечеството. Ако искаш да живееш като българин, ти не можеш да живееш като християнин. Необходимо е да се живее по закона на Божията любов. Не бива да се интересуваш от външните промени на живота, от социалните борби... необходимо е да сееш само за себе си..." Тези пагубни идеи са чужди на Библията: Нима Господ живя само за Себе Си? И нали трябва да носим неговия кръст! Проповядващият "абсолютната свобода", анархиста Дънов е чужд на Бога наш: "ОТДАЙТЕ КЕСАРЕВОТО КЕСАРЮ, А БОЖИЕТО - БОГУ" (Мат.22:16), казва Иисус. "ВСЯКА ДУША ДА СЕ ПОДЧИНЯВА НА ВЪРХОВНИТЕ ВЛАСТИ, ЗАЩОТО НЯМА ВЛАСТ, КОЯТО ДА НЕ Е ОТ БОГА" (Рим. 13:1), казва Библията.

"Една жена, която блудствува, ако зачене, изкупва греха си", поучава ни Дънов. "А КОЛКОТО ЗА БЛУДНИЦИТЕ ... ТЯХНАТА УЧАСТ ЩЕ БЪДЕ В ЕЗЕРОТО, КОЕТО ГОРИ С ОГЪН И ЖУПЕЛ" (Откр.21:8), пък казва Господ... Голямо противоречие - то даже да беше прероден Христос, сам на себе си нямаше толкова да си противоречи. "ИИСУС ХРИСТОС Е СЪЩИЯТ ВЧЕРА, ДНЕС И ВО ВЕКИ (Eвр.13:8). т.е до края на вековете, г-н Дънов."

Я дай да видим къде са писани тези неща и да прочетем/ да се запознаем или и ти четеш Дънов както Дяволът Библията.

С това съм Съгласна и то е което обяснява всичко и в което всичко се съдържа:

Необходимо е да се живее по закона на Божията любов!

"ИИСУС ХРИСТОС Е СЪЩИЯТ ВЧЕРА, ДНЕС И ВО ВЕКИ (Eвр.13:8). Е, нали това и Дънов проповядва в Учението си, а аз слушам всеки който проповядва Божия Син. Всъщност това доказва че Той е навсякъде и в нас и около Нас, не виждаш ли?

"10-та анатема - Дънов казва: "Няма рай и ад, няма вечно блаженство и вечни мъки." и "Ако аз отида в ада, в огъня там ще пея." Сигурно пеете г-н Дънов, но се страхуваме за текста и мелодията - това не са дори и жални песни, а са по-скоро скръбни стенания. "... И ОНИЯ КОИТО ВЪРШАТ БЕЗЗАКОНИЕ, ЩЕ ГИ ХВЪРЛЯТ В ОГНЕНА ПЕЩ: ТАМ ЩЕ ИМА ПЛАЧ И СКЪРЦАНЕ СЪС ЗЪБИ." (Мат. 13:41-42), казва Библията, обратно на вашите лукави заблуждения.

Господи, бъди добър, помогни на дъновистите, просветли ума им, отвори очите им, за да видят страшната пропаст, която е зинала пред тях и да не ги погълне, а да се спасят, та всички заедно да вдигнем ръце към Теб и да извикаме: Слава Тебе, Боже! Слава, сега, всякога и до свършека на вековете! Амин!"

Скърцане със зъби тук дочух, а иначе:

7 Къде да отида от твоя Дух? Или от присъствието Ти къде да побягна?

8 Ако възляза на небето, Ти си там; Ако си постеля в преизподнята, и там си Ти.

9 Ако взема крилата на зората И се заселя в най-далечните краища на морето,

10 И там ще ме води ръката Ти, И Твоята десница ще ме държи.

11 Ако река: Поне тъмнината ще ме покрие, И светлината около мене ще стане на нощ,

12 То и самата тъмнина не укрива нищо от Тебе, А нощта свети като деня; За Тебе тъмнината и светлината са безразлични.

Псалми 139 глава"

Ето да видите, за какво иде реч.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Абсурдизми . Мисля ,че начинът по който нашите православни отци от църквата разбират християнството с непоносимост и изключване на правото на хората да имат различни религии ,да заклеймяват и криворазбират посланията в библията и тези на Бог е просто абсурден. Аз също гледах "Тази сутрин" и ми харесаха въпросите, които зададоха водещите ,реакцията им и това ,което каза Иван Гарелов.Както и представителката на Бялото братство ,която търпеливо изслуша всички нападки . Просто се държа разумно.

Абсурдно е да заклеймяват просветените хора.Намерили с кой да се занимават. Но и ние много задълбаваме. Така или иначе всичко ще намери своето развитие във времето.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Свещениците още носят черни дрехи, жалят за Христа и не вярват, че Христос е възкръснал отдавна.

БЪЛГАРСКАТА ДУША, ПЕТЪР ДЬНОВ, Съставител Свилен Чорбаджиев, стр.200

Най-доброто, което прочетох досега.

Другото е, че се почита кръста, на който е разпнат Христос. Че защо да го почитаме този кръст?!

Линк към коментар
Share on other sites

Поредното осъждане на Учителя от църквата , показва единствено , че учението е живо и действащо в света . Показва и съществуващия страх на църквата , да бъде отхвърлена от все повече хора . Страх , че те ще загубят влияние в обществото и опит да предизвикват объркване сред хора , които имат колебания в своите вярвания .

Мир и Любов не успяха да покажат с делата си , но разкол -да .

Не случайно са избрали датата 22.03 . , за да се опитат да помрачат този светъл , пролетен ден , началото на зараждането на живота , на Любовта , но когато въпросния отец ще чете богохулните си излияния , денят ще бъде в своят залез и словата му ще се слеят с мрака от където са дошли .

Линк към коментар
Share on other sites

Хора, не отъждествявайте болшинството от православните хора и свещеници с няколко православни попа. Аз например считам себе си за православна и за част от Бялото Братство също. Бялото Братство за мене е огромно и то включва в себе си всички хора, които служат на Бога на Любовта, независимо каква вяра изповядват или дори да се мислят за атеисти, ако слушат съвестта си и спазват Всемирните Закони.

За мене правилната реакция е когато ни анатемосват, ние да искаме мир, свобода и обединение. Това е действие по Любов.

Всеки съвременен човек би одобрил това.

Така е КУКи ,не бива да се отъждествява,дори аз си мисля ,че това е някаква самостоятелна инициатива на тези тримата . Не мисля ,че е добило общественост в цялата християнска общност ,просто те търсят такава.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

http://www.btv.bg/sh...li_svettsi.html

Току що го гледах,очаквам наплив и интерес към Братството.:3d_124:

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Хаде да не се хабим...

Днес, в Сутрешния блок на бтв, Гарелов, като печен журналист правилно разгада замисъла: Това е в резултат на боричкане за престола на Максим. Доказват си един на друг, кой е "...по-вярващ от Папата..."

:thumbsup: Мисля,че това е истината - вътрешноцърковни борби!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...