Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Поредното безумие. Попове срещу Учителя и Ванга?


Recommended Posts

Някъде бях чела от Учителя да не се влиза в църква за да искаш нещо, защото ще има обратен ефект. А да влизаш само с положителна нагласа и да благодариш.:hypocrite:

Спомням си като тинейджър, имах една приятелка, все ходеше с една верижка със св. Богородица на нея, и ми казваше, че като и се помоли за нещо, и помага. А мразех да уча и не учех...и веднъж като имах изпит, тя ми каза: помоли се на св. Богородица да ти помогне да изкараш изпита, и ако изкараш, ще пуснеш 50 ст. за църквата. Аз и викам: как да се моля, никога не съм го правила. Тя: много е лесно, само кажи "света божия майко, направи да изкарам изпита". Така направих и всичките матури по всичко ги изкарах на магия:hypocrite: ...

Но сега като се върна назад във времето, наистина когато съм влизала в църква да искам нещо, и нещата после не се оправяха, а напротив...а когато влязох и помолих да ми се даде насока какво да правя оттук нататък, оттогава започна да се оправя.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Още когато стана земетресението в Япония си помислих, че има връзка със събитията в България и по-точно с написването на тази книга.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

А защо земетресението не е в България, ами в Япония ?

Като стана дума за попове се сетих за едно стихче, което съм чувал преди години. Разрових се в нета и го намерих в такъв вариант :

Горе на Балкана бие барабанът. Долу във полето се пече кюфтето! Ей, дядо попе, кажи на детето да не яде кюфтето, че ще му се пукне шкембето!
В чутия от мен вариант се казва на попа да не яде кюфтето на детето, за да не му се пръсне шкембето ( и този вариант ми се струва по - логичен, но може и двата варианта да съществуват сред народа).

Bethedi каза :

Радиацията е най-малкия проблем.Тепърва ще се говори за Япония и нейната роля в един бъдещ световен конфликт.

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=11315&view=findpost&p=139644

Какво имаш предвид Бедеди ?

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Нека си пази църквата каноните, нека отлъчва, нека анатемосва. Няма лошо в това. Щом йеромонах Висарион е избрал да защитава православните християни нека го прави. Ако е искрен и няма подмолни мотиви за мен е прав. Но не е на прав път гонейки Ванга! Да заклеймиш Ванга е гавра с паметта й. Защото йеромонах Висарион признава, че Ванга не е шарлатанка, че има поглед в бъдещето, но същевременно с признанието той я заклеймява като антихрист. И пояснява защо. Че Ванга е помогнала е изцерила много хора е факт неоспорим, но йеромонах Висарион има едно меко казано нелепо обяснение за чудодейните и способности. Според него тъмните сили се замаскират като добри, за да покажат на хората, че Ванга е пророк. И след това Ванга ще повлече след себе си хиляди хора, които са й повярвали. Злото ще се превърне в зло и хората ще бъдат измамени! Привежда и пример, в който разобличава Ванга в служител на дявола.

Преди да издъхне Ванга вика при нея поп, с който да поговори. Но когато попа влиза в нейната стая Ванга му казва, по памет: " Хвърли веднага на земята това, което носиш и се махни от тук ". Неговото обяснение е, че сляпата Ванга е видяла кръстта в ръката на попа и е поискала да хвърли кръстта на земята ". Следователно Ванга е служител на злото. Според йеромонах Висарион.

Аз обаче искам да го срещна и да му кажа. Не че ще ме разбере, щото клетва е давал. Но да му кажа, че моето мнение за това, което е направила Ванга е, че тя не е искала да поругае кръстта, а напротив - тя е усетила, че попа, който идва при нея е лицемер, престъпник, който не заслужава Божията обич. Това е усетила тя. Попа е бил злото, а кръстта в ръцете му оръжие за масово заблуждаване, а не светлина и обич! Ванга дори на предсмъртния одър е защитила човешкото в човека! Умирайки е отлъчила попа измамник!

Твърдо съм против анатемосването на Ванга и Дънов. Защото не това са хората, които трябва да бъдат подгонени от църквата. Дънов е проповядвал любов. Проповядвал е хубаво и чисто слово. Църквата трябва да започне от друго място. Започне ли от там с нея съм!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...