Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сексуални дисфункции и Таро


Recommended Posts

Понеже преобладаващо в нашия любим форум сме нежни създания, просто се чудя как тази тема досега не се е появила :D

И така, кои са картите - индикатори за подобни проблеми?

От обърнатите Крале и Кралици (без Чаши), през съвкупност от Чаши за различни сериозни хормонални проблеми, които водят до този резултат, обърната Умереност (по същата причина), до, например, 4 пентакли, която просто обещава един скучен секс :3d_013:

Хайде, включвайте се, започвам да издирвам такива комбинации и аз!

П.С. Размерът има значение! :3d_108:

Линк към коментар
Share on other sites

Много готина тема.

Защо?

Защото масово хората страдат от подобн проблеми и най-вече ги крият. Крият ги като ранено птиче, като ранен звяр, криейки се зад общи фразеологизми или трафаретни поведенчески модели.

Аз съм силен, аз мога ...

А каква е същността - бебе, което не е докърмено, но не в буквалния израз, а в онзи - метафоричният, в легендарният мит за неосъществилия у себе си Анимата си - т.е. връзката между сексуалността и осъзнаването й. Ако визираме мъж.

Една от най-сериозните карти в това отношение е обърнат Рицар жезли, обърнат Дявол, един тъжен Отшелник с 5 чаши или просто Паж жезли с паж Чаши - нравствена боза от един излишен емоционален океан, който обещава любов, но не дава нищо или дава мимолетни етични поучения за общоизвестни истини, изказвани ex catedra. А на фона на това - един филосфоски недействен фалос, претендиращ за влияние ...

Минавайки по пътя на сексуалните огорчения и както е по темата - дисфункции, може би човек става по-зрял, но не и по-удовлетоворен, а целта е да сме щастливи, в крайна сметка.

Затова и темата е много важна, за голяма радост, Таро дава огромна възможност за анализ на тези проблеми, за дълбок анализ и влгеждане в проблематиката.

Както пишеш и ти, Lifetime, нека се включат и други с техните наблюдения и тълкования. По един откровен и директен начин.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз имах подобен проблем в моята врзъка, т.е. приятелят ми.

Комбинациите, които са се падали: Обесен + Паж жезли + Император - на въпрос за причините. И изобщо Обесеният доста се падаше в комбинации, не съм записала всички или просто не мога да ги открия.

Има ли физически проблем: 3 чаши + 7 жезли + 9 меча

Ще се нормализират ли нещата: Умереност + Рицар жезли + 10 чаши

Ако искате може да дадете предположение, пък аз после ще кажа как се развиха нещата.

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

Аз имах подобен проблем в моята врзъка, т.е. приятелят ми.

Комбинациите, които са се падали: Обесен + Паж жезли + Император - на въпрос за причините. И изобщо Обесеният доста се падаше в комбинации, не съм записала всички или просто не мога да ги открия.

Има ли физически проблем: 3 чаши + 7 жезли + 9 меча

Ще се нормализират ли нещата: Умереност + Рицар жезли + 10 чаши

Ако искате може да дадете предположение, пък аз после ще кажа как се развиха нещата.

Бейби, благодаря, че се включваш! :)

Аз бих се спряла главно на Обесения. При него проблемът не е в самия секс, в изпълнението му, или физически/здравен, там спънката е психическа, а дисфункцията - нейно огледало. Проблемът бих го търсила в самия него като преживяване - дали страх, дали нежелание да се откаже от нещо, дали далечен отзвук на семеен проблем, отключен сега, по някаква причина, с този човек трябва да се разговаря и трябва да се подтикне към себерефлексия. Най-малкото, на много мъже се случва, по една или друга причина, включително страх от загуба, ако не е уверен в себе си и се опасява, че ще загуби теб, това няма общо със секса, но там личи неговата психическа ригидност.

Иначе физически проблем не виждам по тези карти :)

Ти ако искаш пиши за какво става въпрос :)

Благодаря още веднъж за включването! :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Права си за много от нещата, които каза. Проблемът беше наистина на психическа основа. В началото на връзката ни, той ме възприемаше като някакъв идеален образ и постоянно беше супер притеснен как ще се представи пред мен. След първия път когато стана, тотално полудя и всеки следващ път се случваше същото заради страха от провал. Сериозно си беше убеден, че ще го зарежа и проблемът се задълбочаваше. И наистина само говоренето помогна. Много щуротии надрънках, но си струваше, знаех, че това е единствения изход. Това се случи миналото лято, сега всичко е наред, нещата малко по малко си дойдоха до нормално, даже перфектно състояние ;)

Моля, беше ми приятно ( не чак толкова де) да покажа комбинации по темата :)

Линк към коментар
Share on other sites

Бейби , смятам , че са били много точни и показателни картите по въпросите ти.

Момичета понеже знам какви проблеми има мъж, попитах какви са комплексите му на тема секс ?? Смятам че картите показват единия от комплексите му.....Ако имате желание опитайте , аз ще кажа след това.

крал чаши -Отшелник об. - 4 чаши об.

Редактирано от novichka
Линк към коментар
Share on other sites

Бейби , смятам , че са били много точни и показателни картите по въпросите ти.

Момичета понеже знам какви проблеми има мъж, попитах какви са комплексите му на тема секс ?? Смятам че картите показват единия от комплексите му.....Ако имате желание опитайте , аз ще кажа след това.

крал чаши -Отшелник об. - 4 чаши об.

Аз мисля, че тия карти изобщо не говорят за комплекси, тук става въпрос за сериозен проблем, физиологичен, може би хормонален. Струва ми се, че има проблем с ерекцията или еякулацията, или дори и двете.

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки е свободен да използва Таро както намери за добре и да задава каквито въпроси счита за необходими. Темата е конкретна, а не за това какви въпроси трябва да задаваме на Таро и какви на какво то може да ни отговори.

Божидар, мнението ти беше изтрито, защото не отговаряше на темата и съдържаше личните ти анализи към други потребители, което въобще няма място във форума. Има ЛС, ако считаш за толкова необходимо можеш да им пишеш там.

Линк към коментар
Share on other sites

Всички въпроси, свързани със сексуалността, както е очевидно нагорещяват обстановката до неузнаваемост и това е може би нормално, доколкото човекът е все още и е предимно сексуално същество.

Сексуалното общуване между човеците винаги е обхванато с някаква мистериозност, дори табуираност, ние сме още в плен на библейските представи на древния човек, а това поведение в 21 век създава най-малкото, колизии на съвестта, кое е правилно, кое не е, кое е позволено и кое не е.

АКо имаме проблем, свързан с темата, дали да го признаем или да да го премълчим. НО, лично аз водейки се от максимата на Юнг и на другите класици, е че ако един конфликт не бъде решен навреме, то той неминуемо после ще се прояви като външно обстоятелство. Това външно обстоятелство в Таро е картата Страшният съд. За всякакъв тип въпроси.

Една от най-честите карти, които се падат за сексуални въпроси (дали свързани с дисфункции или не), това е Дяволът, особено обърнатият Дявол, който може да индикира и хомосексуалност, доколкото това е изобщо дисфункция, но указва евентуален проблем. Друга важна комбинация е Дяволът с Кралица или с Крал пентакли.

Също така обърнат Крал пентакли може да говори и за перверзии на сексуалното желание (педофил или геронтофил, за ексхибиционизъм и подобни).

Също съчетанието на мечове с пентакли може да указва проблем, свързан със сексуалния живот на човека, но проблемът никога не е един-единствен.

Имам една тежка комбинация Обърнат дявол, Рицар меча и 8 меча обърната. Завърши историята със затвор в крайна сметка. Хомосексуално момче, което години изнасилва по-малки от него. Звучи много неприятно, да, но това е животът.

И нека не изпадаме в тежки крамоли, а да се съсредоточим върху картите и по този начин да се осветлят проблемите на някого, стига да има съответния човек желание да чуе.

Има по-тежки и по-леки проблеми и за всички тях Таро ще даде индикации.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Момичета ето една интересна комбинация на въпрос "Какъв е проблема на този мъж в секса?", Императрица, Луна и Колесница. Аз знам за какво става на въпрос и после ще споделя. Кажете вие какво мислите и какво виждате в тия карти! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета ето една интересна комбинация на въпрос "Какъв е проблема на този мъж в секса?", Императрица, Луна и Колесница. Аз знам за какво става на въпрос и после ще споделя. Кажете вие какво мислите и какво виждате в тия карти! :)

Преждевременна еякулация. Възможно е дори да е неспособен изобщо на нормален сексуален контакт, заради този проблем. Така мисля!

Линк към коментар
Share on other sites

Той наистина е неспособен на нормален полов акт. Не умее да се отпусне. Момичето главно това ми сподели. Точно все едно е Луната, мъглата за познаването на Императрицата ... Не знам как по тактично да се изразя, дано ме разбра! :) Иначе с преждевременната еякулация няма проблем.

Благодаря, че се включи!

Линк към коментар
Share on other sites

Той наистина е неспособен на нормален полов акт. Не умее да се отпусне. Момичето главно това ми сподели. Точно все едно е Луната, мъглата за познаването на Императрицата ... Не знам как по тактично да се изразя, дано ме разбра! :) Иначе с преждевременната еякулация няма проблем.

Благодаря, че се включи!

Разбрах те!

За съжаление, това е проблем на много съвременни мъже. Много често от нервно напрежение не може да се стигне до полов акт, а преждевременната еякулация също така често е следствие на подобно напрежение и катализирана енергия, която все някак трябва да "избие", като много пъти самият мъж не е наясно какво се случва, защото нещата са извън негов контрол. Това ме насочи натам.

Много се радвам, че обсъждаме такива комбинации, има полза. Надявам се да се включат и други.

Благодаря, че сподели :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Натрупването на тежки Големи Аркани, особено на Императорът, придружени с дворцови карти, като Крал пентакли при гледане на мъж, винаги говорят за сексуални проблеми: това е типичният философстващ нищоправещ мъж, който проецира еякулацията си в напразно говорене и безсмислени спорове и търсенето на такива. Цялата потенция на сексуалния акт е пренасочена и се "осъществява" в логорея.

 

Другият проблем е в свръхконтрола, който подобна личност си налага. Колкото повече Сянката е мощна и засенчва всеки един архетипен мотив и модел, сиреч нуминозност на изживяването, толкова повече личността ще бъде скована и окована около това да гради защитни валове и щитове, само и само да не бъде накърнена нейната вяла (проективна) защита. Вяла за разума, но непосилна да бъде изразена чрез архетипно съдържание.

Патологичният режим, в който подобна личност се ситуира, я обрича на един драматичен дефицит в състояние на предафектност.

 

Колкото повече обектът говори, толкова повече ще компенсира периодите си на налудно мълчание с компенсаторно бърборене - полюцията е несъзнавана, обърква се с моментите, когато се взимат важни решения, засенчва логичността на причинно-следствената връзка и се връща до позицията на викащият глас в пустиня - виктимизирането е неизбежно. Т.е. чувството за вина, което след това залива и облива обекта, заради сторенето "неморално говорене" и изява на чувствата, винаги ще бъде стигматизирано, обругавано от самия индивид като недопустимо съпреживяване в друг обект, но в крайна сметка, се явява един нарциситичен оргазъм, където Властелинът на света управлява пралаята със собствените си органи.

 

Това положение е типично за онези хора, които не са надмогнали инфантилността в развитието си и които, все още имат нужда от това да бъдат поощрявани, или напротив, бламирани, заради уж неправилните си избори.

 

По същия начин, положението се отнася и до конструкции с Кралица пентакли, когато се анализира човек от женски пол.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

На какво се дължат сексуалните проблеми при мъжа Х.? - Обесеният, 7 пентакли, Рицар меча

 

Забелязвам, че Обесеният често се появява при въпроси от подобно естество. Както и момичетата в предишните постове са писали, смятам, че проблемът е по-скоро на психическа основа. Заради 7 пентакли и Рицар меча си мисля, че има много натрупан гняв, който по някакъв начин рефлектира и върху секса.

 

Ще се нормализират ли нещата до края на годината? - Звездата, 8 чаши, Умереността.

 

Тези карти ми дават надежда, че ще има процес на лечение и възстановяване ( и тук смятам, че проблемът касае психиката на този мъж ). Няколко месеца или дори половин година ми се струват твърде кратък период това да се случи. Вероятно ще са необходими няколко години.

 

Какво да се предприеме, за да се помогне на този мъж? - Асо чаши, Паж жезли, Кралица меча.

 

Тази комбинация не можах да я разбера, освен може би, че всичко зависи от жената - Кралица меча и тя трябва да вземе нещата в свои ръце. Асо чаши с Паж жезли - изглежда ми много инфантилно това съчетание, дали не описва мъжа в случая?

Линк към коментар
Share on other sites

 

На какво се дължат сексуалните проблеми при мъжа Х.? - Обесеният, 7 пентакли, Рицар меча

Ще се нормализират ли нещата до края на годината? - Звездата, 8 чаши, Умереността.

Какво да се предприеме, за да се помогне на този мъж? - Асо чаши, Паж жезли, Кралица меча.

 

 

Според мен е занижено либидо - тоя човек го избива на приказки и хвалби повече. Компенсира, като се представя за някой, който не е. Няма желание като че ли. Както ти го каза - чисто психологически проблем. Може да е от някакви травми от този род, преживени преди.

Изобщо няма да се нормализират, даже е възможно да се обострят (като изключим факта, че 1 година е твърде напред във времето за гледания). Струва ми се, че този мъж отчаяно иска нещо, но не знае как да се добере до него. Възможно ли е да е имал конфликти с майка си отпреди?

Може да има нужда от консултации с психолог. Кралица меча отново ми напомня за образа на майката.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

На какво се дължат сексуалните проблеми при мъжа Х.? - Обесеният, 7 пентакли, Рицар меча

Ще се нормализират ли нещата до края на годината? - Звездата, 8 чаши, Умереността.

Какво да се предприеме, за да се помогне на този мъж? - Асо чаши, Паж жезли, Кралица меча.

 

 

Според мен е занижено либидо - тоя човек го избива на приказки и хвалби повече. Компенсира, като се представя за някой, който не е. Няма желание като че ли. Както ти го каза - чисто психологически проблем. Може да е от някакви травми от този род, преживени преди.

Изобщо няма да се нормализират, даже е възможно да се обострят (като изключим факта, че 1 година е твърде напред във времето за гледания). Струва ми се, че този мъж отчаяно иска нещо, но не знае как да се добере до него. Възможно ли е да е имал конфликти с майка си отпреди?

Може да има нужда от консултации с психолог. Кралица меча отново ми напомня за образа на майката.

 

Да, много точно си уловила нещата.

Човекът е именно такъв - преувеличава, хвали се, представя се често за такъв, какъвто не е. 

Няма желание, но интересно защо? До преди няколко години не е имал подобни проблеми.

За майката също позна - в лоши отношения са от години.

 

Защо предполагаш, че проблемът ще се изостри? Аз си помислих, че Звездата с Умереността на 3-та позиция указват процес на лечение, а 8 чаши - дългия период от време, което е нужно.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Защо предполагаш, че проблемът ще се изостри? Аз си помислих, че Звездата с Умереността на 3-та позиция указват процес на лечение, а 8 чаши - дългия период от време, което е нужно.

 

Например, Звездата на последна позиция твърдо би означавала същото, което споделих по-горе. За мен обаче тази Звезда на първа позиция е по-лошо от такава на последна дори. Мечтите и волята са смачкани, има само едно слабо блещукане. Има пренебрегната анима, а тя компенсира като си "отмъщава". Има само бленувана нормалност, но страховете я спират. Този човек май наистина има нужда от помощ от специалист.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Защо предполагаш, че проблемът ще се изостри? Аз си помислих, че Звездата с Умереността на 3-та позиция указват процес на лечение, а 8 чаши - дългия период от време, което е нужно.

 

Например, Звездата на последна позиция твърдо би означавала същото, което споделих по-горе. За мен обаче тази Звезда на първа позиция е по-лошо от такава на последна дори. Мечтите и волята са смачкани, има само едно слабо блещукане. Има пренебрегната анима, а тя компенсира като си "отмъщава". Има само бленувана нормалност, но страховете я спират. Този човек май наистина има нужда от помощ от специалист.

 

Лошото е, че един мъж трудно ще преглътне гордостта си и ще потърси помощ от специалист за проблем от подобно естество. Той твърди, че няма проблем.

Явно няма надежда в този случай, жалко...

Линк към коментар
Share on other sites

На какво се дължат сексуалните проблеми при мъжа Х.? - Обесеният, 7 пентакли, Рицар меча

 

 

Няма да тълкувам останалите комбинации, защото не виждам реален резултат по тях.

Горните карти, говорят за два абсолютно физически проблема, които нямат общо с никакви психосоматики, чисто физически са.

Но няма да коментирам точно какви са проблемите, защото не съм нито сексолог, нито сме в кабинета.

 

Темата е деликатна и е предизвикала хиляди женски сълзи. Просто това е положението.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...