Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и работа


Recommended Posts

Обратна връзка:

 

 Въпросът е дали един човек ще получи работа: Смърт, Страшен съд, Императрица.

 

Не я получи, не прояви нужното усърдие, изглеждаше дистанциран, сякаш някой го бе принудил да кандидатства - никакво въодушевление от възможността...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Отговори 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

10 жезли, Луна и Крал чаши

Питам дали в документите, които са дадени за подписване има някаква уловка в ущърб на питащия. Става въпрос за освобождаване от работно място по взаимно съгласие. Питащият е работника и по тия карти смятам, особено с Луна и Крал чаши, че има уловка. Вашето мнение какво е? Човекът се е консултирал и с адвокат, които е казал, че няма проблем и може да разпише спокойно, само че човека не е много сигурен в компетентното мнение на адвоката.

Линк към коментар
Share on other sites

не че ги разбирам нещата от към  договори по заетостта,но мен 10 жезли ме ''ловят''. и си мисля друго,самото взаимно  прекратяване няма проблем,но  нещо в  договора  при започване,наемане да има  разминаване,утежняване...

Линк към коментар
Share on other sites

Може и картите да показват гледната точка на питащия заради Луната на средна позиция, т.е това да са просто неговите тревоги и притеснения. Ако приемем, че картите в тоя смисъл са проекция на питащия 10 жезли показва начина по които се е чувствал на работното място. Някои усещал ли е 10 жезли като работна среда? Аз имам опит и ще споделя, но после.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

...Има нещо неясно около този човек...май нещо скрива...по Луната на средна позиция...достатъчно ли го познаваш?...Струва ми се,че съкращението е по негова вина , изпитва срам от това и го крие...по Луната и Крал чаши...и това всъщност да е нещото,което му тежи и го тормози...10 жезли... :hmmmmm:...А може и да не е по негова вина,но да изпитва срама въобще,че се е стигнало до тук..Но за документите...и аз мисля,че са неговите страхове...и Луната да е съмнението,а Крал чаши адвокатът...Пиши,когато има развитие...ще ми е интересно...:)...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

Може и картите да показват гледната точка на питащия заради Луната на средна позиция, т.е това да са просто неговите тревоги и притеснения. Ако приемем, че картите в тоя смисъл са проекция на питащия 10 жезли показва начина по които се е чувствал на работното място. Някои усещал ли е 10 жезли като работна среда? Аз имам опит и ще споделя, но после.

Да, определено, 10 жезли излизат именно при претоварване и непосилна тежест на работното място; или най-малкото за неприятна на питащия работа - също.

По твоите карти - мен тази Луна никак не ми харесва, ако ли и с Крал чаши накрая; но може и да е, както казва Сес, самият човек да крие нещо и да се страхува. Въобще има нещо скрито, нещо недоизказано и от двете страни.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Какво ще се случи, ако подам CV в ....., през юли месец?

 

 

Изпадна: 17 Звездите

 

1) 7 Чаши   2) Паж Пентакли    3) Асо Пентакли

 

Отдолу: 6 Пентакли

 

 

Звездите - нова надежда, попътен вятър и закрила, разбира се без моето действие Звездите ще си останат нещо далечно.

7 Чаши - нужно е да действам, да спра да мечтая, защото само седейки и нищоправейки няма да постигна целите си.

Паж Пентакли - възможност за просперитет и успех, възможност да превърна мечтите си в реалност; също възможност да се развия в дадената сфера; зелена светлина да действам.

Асо Пентакли - отново - възможност да сбъдна мечтите си; закрила от висши сили; също - понеже е на трета позиция - успех в това, което искам; знам, че е една от най-силните карти в Таро и понеже е заобиколена все от хубави карти, смятам, че ги засилва още повече.

6 Пентакли - тя отразява двете страни на една монета, двете противоположности, които се допълват, но до Асо П смятам, че отразява хубава страна, а именно - да постигна успех.

 

Всички карти заедно ми говорят, че ако подам документи, ще ме одобрят, ще започна работа при тях и ще остана много доволна; също така ми указват развитие в сферата, учене, подобрение, отнасят се за тялото (материята), а работата ми е свързана с това, Въобще - страхотна възможност - да я грабвам колкото се може по-скоро :)

Линк към коментар
Share on other sites

...Привет,Невяна...Не знам,но аз имам друго мнение по картите ти...За мен те показват твоята мечта това да се случи...7чаши и Паж пентакли...един наивитет виждам тук...,който не е толкова силен,че да е адекватен на карта като Асо пентакли...това е височина,с която Пажа няма да се справи за мен...показва,че ти имаш идеята,но само това...Асото ти казва според мен,че все още не и е дошло времето за тази идея...Изпадналата Звезда отдалечава още повече тази реализация...,а ако въобще трябва да погледнем и картата отдолу...6пентакли...това всъщност е твоето желание нещата  да се реализират...и някой да ти помогне за това...

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм със Сес.

Нищо, че картите са предимно пентакли, тук ключвата дума е мечтателност, разчиташ на късмет евентуално (по 6 пентакли), но нищо повече.

Според мен е добре да действаш по-активно. Ти защо въобще си формулирала въпроса - "ако" подам CV? Като че ли дори не можеш да се решиш да го направиш. Сега не знам какво те спира, може и да имаш основания за това, но един човек със сериозни намерения щеше да пита не "ако", а "като" си подам документите еди къде си.

Линк към коментар
Share on other sites

Формулирах въпроса с "ако", защото мога да си подам CV този месец, но мога и другия, че даже и по-другия.. И исках да знам кой период е най-добър за подобна стъпка и кой месец е най-подходящ. За другите месеци картите не бяха никак обещаващи.. МАКАР ЧЕ, за юли месец ми изхвръкнаха от ръцете:

 

Крал Пентакли   17 Звездите   Асо Пентакли   6 Пентакли

 

НО после като цепих и подредих за същия въпрос излязоха:

 

5 Чаши   1 Магът   4 Чаши     Отдолу: Кралица Мечове

 

 

 

 

Подредбата за август месец съответно е:

 

8 Чаши   17 Звездите   6 Влюбените     Отдолу: Крал Мечове

 

 

 

 

На въпрос: Какво ще се случи, ако започна работа на това място (за което питам по-горните въпроси), подредих:

 

4 Пентакли   Паж Пентакли   5 Папата     Отдолу: Кралица Пентакли

Това за мен означава - обучение и развитие в сферата, към които всъщност се стремя и търся.

 

 

Давайте идеи :D

Линк към коментар
Share on other sites

...Ами не знам...,но аз не виждам започване на работа по нито една от тройките...,а последната за мен показва всъщност  твоето вкопчване в идеята това да стане факт...Гледай си към края на месеца пак...,а изчакай  и другите да пишат...:)...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

Аз не разбрах какъв е въпросът ти. Ще кажа какво виждам от картите:

 8 чаши, Звезда и Влюбените

 

Искаш да се разделиш със сегашната си работа или положение, но се чувстваш неуверена. Надяваш се все пак нещата да станат, някой ти е обещал нещо, но всичко това е с проекция в по-далечното бъдеще. Искаш да смениш абсолютно попрището, ново направление, ново естество на работата.  Доста време се колебаеш и претегляш за и против, но е дошъл момента да направиш изборът си или да смениш начинът, по който гледаш на сегашното си занимание, с нов. 

Мисля, че няма да започнеш нова работа сега, ако това е въпросът ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Прогнозите за живота ти от тебе ли зависят или ти зависиш от Таро, Невяна? Това искам да питам. Вземи си живота в ръце. Таро няма да вземе решение вместо тебе и "отдолу" имаш само Дворцови карти. Това за какво ти говори?

Линк към коментар
Share on other sites

Femme, първото изречение е напълно вярно, всичко останало - не. Благодаря все пак за включването :)

 

Деяна, чудесен пост! Съгласна съм с теб и ти благодаря, че ми припомняш нещо толкова важно :)

 

Все пак съм начинаеща и точно заради това питам такива въпроси - за да опозная Таро и най-вече моята колода. Питам за много неща, защото така се чувствам по-близка с картите. Никак нямам намерение да оставям отговорността за живота ми в чужди "ръце", пък били те и на любимите ми карти.

 

Мерси на всички за коментарите! Ще пиша като има развитие :)

Линк към коментар
Share on other sites

И едно е нещо :) Ще бъде хубаво да има обратна връзка по развитието на нещата, за да разбера кое не е точно в тълкуването. Все пак го правя по книга все още..... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Една позната ме попита, дали мъжът й ще смени работата си до месец. Картите, които изтеглих са - Дяволът, 7 чаши, Слънцето. Ясно е, че човекът няма да си смени работата, но аз се чудя, дали картите не намекват за някаква зависимост. Сякаш той няма никаква връзка с реалността. Дяволът със 7 чаши - сякаш живее в свой илюзорен свят и отказва да слезе тук, на земята. Слънцето също ми загатва за стремежи и мечти, които няма как да се реализират.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Цеци!

Най-вероятно си права, защото те работят заедно и тя беше попитала и за двамата, но аз им изтеглих карти поотделно. Та вероятно и неговите карти отразяват силното й желание за промяна в работата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Предстои ми едно явяване на конкурс за работа, и понеже вероятността е много голяма да има предварително определен човек, гледах за това :) .

 

Има ли предварително определен човек - 8 жезли, 4 жезли, 3 чаши.

Първо си помислих, че няма, обаче 3 чаши ме озадачи. Помислих си, че може да има и повече от един човек, който е определен.  Но пък липсата на дворцова карта отхвърля този вариант.

 

Какъв ще е за мен резултата от конкурса - 10 пентакли, Паж меча, Кулата.

Има нещо, което не знам, възможно е и нещо за конкретен документ. Нещо ще се промени по Кулата, но какво?

 

Ще работя ли в ..... след конкурса - Страшния съд, Кралица меча, Рицар меча.

Първо си помислих, че нещата са 50/50. Но има бързо развитие по кралицата и краля. Картите могат да говорят и да отразяват мен самата, но конкретен отговор на въпроса не мога да дам.

 

Интересно ми е още, че досега колкото и да съм питала за работа, никога не са ми излизали дворцови карти, което ме навежда на мисълта, че реално нещо ще се случи, има движение, въпреки наличието на Рицар меча, който от една страна е бърза карта, но от друга са ми ясни виковете му до небесата :) .

Линк към коментар
Share on other sites

 

Има ли предварително определен човек - 8 жезли, 4 жезли, 3 чаши

Какъв ще е за мен резултата от конкурса - 10 пентакли, Паж меча, Кулата

Ще работя ли в ..... след конкурса - Страшния съд, Кралица меча, Рицар меча

 

Здравей, набързо ще се пробвам.

Първата - по-вероятно е да има, или пък да има очакван фаворит... Нещата като цяло май са претупани, някой наскоро да не е напуснал това място преждевременно?

Втората - с Кулата, едва ли. Паж мечове може да говори за нагласата на ръководните, определящи лица, да не оповестят всички условия открито, пак с надеждата някой да кацне там.

Третата - продължение на втората, Кралицата остава само с попарените си очаквания, неизвестното по Паж мечове може да изплува.

 

Това си мисля аз, засега.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Нещата не са претупани, щото не могат да ги претупат, това цялото е процедура, със спазване на срокове.

 

За 10 пентакли, Паж меча и Кулата ми хрумна, че това може да е неподготовката ми по определен закон, който да доведе до Кулата накрая.

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

Цитирам Lifetime:

 

Просто като допълнение ще ви дам реални, тоест непроективни и така нататък карти за изпит, който е протекъл и има резултат. Картите са 10 пентакли, 6 пентакли, Паж пентакли. Тук всичко е съвсем буквално и неслучайно всички карти са пентакли - тук вече няма жезли, защото този етап на подготовка е минал, т.е. тази комбинация е показ на знанието, не добиването му, не емоциите покрай изпита, просто реален резултат от реални усилия.

 

Това е подобно на изпит, нали. Погледнато така, 10 пентакли дава добри основи... В Пажът се крие разковничето май.

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли предварително определен човек? – 8 жезли, 4 жезли, 3 чаши

 

Като че ли си узнала за този конкурс в последния момент или до последно не е бил обявяван, въпреки очакванията и ти се е наложило много бързо да се подготвяш и да реагираш. Самият въпрос предполага известен страх от предопределеността на нещата, в случая изборът на кандитат. Но мисля, че опасенията ти са основателни.

Доста труд си положила за този конкурс и си се захванала за тази идея с ентусиазъм. 

В крайна сметка ще има празник, но като че ли друг ще празнува.

Така че смятам, че за това място има определен човек.

 

Какъв ще е за мен резултатът от конкурса? – 10 пентакли, Паж меча, Кулата

Доходна работа, даваща възможности, но нещата покрай условията за започването й не са докрай ясни, има нещо премълчано, (по Паж меча) неизвестно. Кулата те спира.

 

Ще работя ли в ……след конкурса? – Страшният съд, Кралица меча, Рицар меча

Пристъпила си към този конкурс много отговорно и сериозно, с готовност да учиш и се развиваш.

По Страшния съд нещо ще излезе на бял свят. Възможно е това коренно да промени условията, предлагани досега за тази работа и ти сама да се откажеш от нея. По Рицар меча виждам крах на проектите, плновете.

Линк към коментар
Share on other sites

Цитирам Lifetime:

 

Просто като допълнение ще ви дам реални, тоест непроективни и така нататък карти за изпит, който е протекъл и има резултат. Картите са 10 пентакли, 6 пентакли, Паж пентакли. Тук всичко е съвсем буквално и неслучайно всички карти са пентакли - тук вече няма жезли, защото този етап на подготовка е минал, т.е. тази комбинация е показ на знанието, не добиването му, не емоциите покрай изпита, просто реален резултат от реални усилия.

 

Това е подобно на изпит, нали. Погледнато така, 10 пентакли дава добри основи... В Пажът се крие разковничето май.

Да, изпит е. Тест по точно, ако се мине той, се отива на практически изпит.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...