Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и работа


Recommended Posts

Има ли предварително определен човек? – 8 жезли, 4 жезли, 3 чаши

 

Като че ли си узнала за този конкурс в последния момент или до последно не е бил обявяван, въпреки очакванията и ти се е наложило много бързо да се подготвяш и да реагираш. Самият въпрос предполага известен страх от предопределеността на нещата, в случая изборът на кандитат. Но мисля, че опасенията ти са основателни.

Доста труд си положила за този конкурс и си се захванала за тази идея с ентусиазъм. 

В крайна сметка ще има празник, но като че ли друг ще празнува.

Така че смятам, че за това място има определен човек.

 

Какъв ще е за мен резултатът от конкурса? – 10 пентакли, Паж меча, Кулата

Доходна работа, даваща възможности, но нещата покрай условията за започването й не са докрай ясни, има нещо премълчано, (по Паж меча) неизвестно. Кулата те спира.

 

Ще работя ли в ……след конкурса? – Страшният съд, Кралица меча, Рицар меча

Пристъпила си към този конкурс много отговорно и сериозно, с готовност да учиш и се развиваш.

По Страшния съд нещо ще излезе на бял свят. Възможно е това коренно да промени условията, предлагани досега за тази работа и ти сама да се откажеш от нея. По Рицар меча виждам крах на проектите, плновете.

Така, имаш няколко попадения :) .

Не съм разбрала в последния момент.  Много бързо си подготвих документите, чак изненадващо за мен. Скептична съм, по принцип за конкурсите, но пък не пречи да се опита.

Работата е доходна , както си писала ти и даваща възможности  поне в две нови за мен области.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ще започне ли X нова работа-Кралица на жезлите,Асо мечове,Кралица на мечовете.Тук не ми е ясно как една кралица на жезлите преминава в кралица мечове,под някаъв външен натиск,а може би човек или обстоятелство,и с Ас меча като втора не мога да свържа нещата.Моля за помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

   Мисля,че това е продължение на въпросът ти с отговор 8 жезли 4 жезли 3 чаши или Има ли вече определен човек за длъжността? А сега следва отговор с 3 чаши Светът 7 пентакли.Тук не знам дали основата,която е 3 чаши може да "подхлъзне" нещата.Светът е предизвикателство,голямата цел,която си си поставила,а отговорът е 7 пентакли-,изчакване,но не в бездействие,а с надграждане.Работа и търпение.Макар,че  водата на 3-ката може би ще превърне в тиня посятото от теб и няма да даде плод.

Линк към коментар
Share on other sites

"Предстоят ли промени в работата на мъж до края на годината?" - Паж жезли, Светът, Кралица меча 

 

Мисля си, че този мъж е получил предложение за работа в чужбина ( Паж жезли със Светът ). Ако решението е било отлагано досега и всичко е било на ниво разговори и идеи, то моментът за действие по Кралица меча е дошъл. Изцяло от него зависи, какво ще предприеме и дали ще се възползва от обстоятелствата.

Линк към коментар
Share on other sites

Теглих карти за една позната, иска да заминава за чужбина, но не каза къде, както и да е:

Ще замине ли в чужбина до края на годината - Отшелника, Ас мечове, Папата

Ще намери ли работа там - 4 жезли, Висшата жрица, Луната

Получила ли е предложение за работа там - 10 пентакли, Магьосника, 2 жезли обърната

 

Така, за да не стане неразбирателство за типовете въпроси, които съм задала, ще кажа, че са зададени спрямо информацията, която получих.

По първата виждам, че има процес, който ще й даде шанс да замине, за това, което си е наумила. За мен Отшелника означава доскорошна и продължителна стагнация на работното място. Даже си мисля, че не точно работата е била в ума на това момиче, а нещо друго, затова е имало тъпкане на едно място. Може ли Отшелника да означава неглижиране и застой? Някакви идеи се движат, по Ас мечове, и май ще намерят своя завършек, тоест Папата.

Дали е получила предложение, да видим. Ставало е като че ли дума за пари, това я е привлякло - шансът да спечели. 2 жезли обърната е споменавана като карта на случването, чудото, така че нещо наистина е дошло като гръм от ясно небе. Въпреки изпуснатия шанс, това е дало импулс да се продължи търсенето, предполагам и същите хора може да са намесени. 

И още нещо по първата - възможно е да е имало предишни подканвания за заминаване, но да са били в неподходящия момент или извън контекста. 

По втората нямам анализи все още, неясна ми е за момента... Но това, което си мисля е, че нещата ще се различават от нейните представи.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Момичета, помогнете!

От скоро се занимавам с Таро и не съм сигурна в себе си. Мисля, че получих някакъв усет за картите, но на този етап недостатъчен.

Зададох въпрос: Ще започна ли работата във фирма Х ?

Изтеглих:

1. Паж мечове

2. Крал жезли

3. 2 чаши

 

Според мен този паж на първа позиция изразява желанието и действието, но на съвсем начален етап. Кандидатствах за длъжността, но не съм била на интервю още, не съм поканена дори още : ). От друга страна отговарям на изискванията на 100% и съм ентусиаст.

Дали е достатъчен този Крал жезли за успешна реализация на идеята (на втора позиция май не се приема за много категоричен)

Е, на мен ми се иска да си мисля, че с помощна на краля се достига до едно успешно сътрудничество - 2 чаши.

Проблема е, че не само съм предубедена, мисля че мога да се абстрахирам от това. Опитът ми не е особено голям и се опасявам, че поради липса на друга възможност си тълкувам картите като ми се иска.

Затова, моля, някой друг да се включи.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет, къде видя, че 2 чаши има значение на успешно сътрудничество? Ти по книжки ли се ориентираш, четеш ли темите във форума тук? Откога имаш Таро, което ползваш? 

Струва ми се, че тези твои карти са някак разпокъсани... Както ние казваме тук: все още не работят както трябва. Според мен най-адекватната карта измежду трите е Крал жезли. Твърде високо си се прицелила май :)

Линк към коментар
Share on other sites

Привет, къде видя, че 2 чаши има значение на успешно сътрудничество? Ти по книжки ли се ориентираш, четеш ли темите във форума тук? Откога имаш Таро, което ползваш? 

Струва ми се, че тези твои карти са някак разпокъсани... Както ние казваме тук: все още не работят както трябва. Според мен най-адекватната карта измежду трите е Крал жезли. Твърде високо си се прицелила май :)

:)

За 2 чаши - знам, че най-разпространеното тълкуване е влюбване на начален етап, но това не ми се "връзва" с въпрос за работа, затова реших че може да отразява емоция от начален етап на сътрудничество - тост при успешно завършени преговори.

Имам тези Таро карти (с които направих тази подредба) от около 2 години - в началото опитах само с тълкуване по разни книжки, но не се получи. 

Прибрах си ги и си ползвах само от време на време да изтеглям карта на деня, ако ми предстои нещо важно - според това доколко позитивна ми изглежда картата се настройвах за деня, а те все хубави ми излизаха като ги теглех и се получаваха доста успешни дни. :)

Е, може и да не работят още както трябва - от около месец чета този форум и си дадох сметка, че по тези книжки на които съм попадала информацията не е особено пълна. Задавам си от време на време въпроси и някак мисля, че ми се получава :)

Колкото до целенето нависоко - не е! Работила съм на точно същата длъжност 3 години - при това във фирма с по-голяма популярност и много добър имидж. Е, да - тази в която кандидатствах предлага по-добри условия на работа, по-висок доход най-вече.

Може би този Крал Жезли се появява, защото картите не работят още добре с мен...

Е, все едно, драма няма - това е само една възможност, въпреки че наистина ми се искаше да се получи...

Благодаря за коментара, Димитрина!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Ганима!

 

Нито една карта от боя "чаши" не носи стабилност, особено на 3-та позиция като краен резултат. Тук 2 чаши е атрибутивна на Краля жезли - очакваш помощ и благосклонно отношение от някой. Навярно има и нещо неизяснено около цялата ситуация, ( това по Паж меча ).

 

Ще се радвам да споделиш, как са се развили нещата  :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Ето едни карти за работа, това беше допълнителен въпрос за някой дали ще си смени работното място:

Има ли намерение да си сменя работата – 6 мечове, Папапа, 10 мечове.

Като вече има обратна връзка, но не това е важното в случая. Тук имаме подобна и повтаряща се схема на разчитащият на външни фактори, помощ иначе казано. 6 мечове с Папата са образно опитът да се хвърлиш в дълбоките води на високата длъжност. Това човече в последствие си призна, че иска да става шефче, даже искаше да питам Таро за това, но отказах и си останах с учудването. 

Надявал се е да му се отвори парашутът, и то разчитайки на обещанията и приказките на друг (6 меча и Папата). И тук разбира се 10 мечове заковава опита на постановката с твърдо не. Но така или иначе, аз не мисля, че на съответния му пука. 

Свикнал си е, както се подразбира от симплимистичния отговор на "дали ще си смени работата" – 9 чаши, Ас мечове, Обесеният. Чака някоя звезда да падне.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Ганима!

 

Нито една карта от боя "чаши" не носи стабилност, особено на 3-та позиция като краен резултат. Тук 2 чаши е атрибутивна на Краля жезли - очакваш помощ и благосклонно отношение от някой. Навярно има и нещо неизяснено около цялата ситуация, ( това по Паж меча ).

 

Ще се радвам да споделиш, как са се развили нещата  :) .

Здравей, tanya84!

Благодаря, накара ме да се замисля.

За обратната информация - да, много ясно! Нали това е целта на "упражненията" :)

Дано да се случи нещо интересно.;)

Линк към коментар
Share on other sites

Ганима- може би  картите  коментират  историята,като евентуално развирие , колкото да не останеш без отговор,заради изтеглените Таро карти.

 

Та,може би коментара им не е  време и период,от който се нуждае някой(краля),а като сведение относно познанията  ти(пажа),краля  трябва да   пожелае да те наеме(приемам че ти си дала  всичко от себе си).

Сигурно ще има среща -по чашите,което не значи както казват другите че дават положителен отговор на питането ти.

 

Ти трябва да спечелиш краля на своя страна,така  усещам картите.

Обаче  си мисля-дали не желаеш твърде много  тази работа,на каква цена ...?

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Ганима- може би  картите  коментират  историята,като евентуално развирие , колкото да не останеш без отговор,заради изтеглените Таро карти.

 

Та,може би коментара им не е  време и период,от който се нуждае някой(краля),а като сведение относно познанията  ти(пажа),краля  трябва да   пожелае да те наеме(приемам че ти си дала  всичко от себе си).

Сигурно ще има среща -по чашите,което не значи както казват другите че дават положителен отговор на питането ти.

 

Ти трябва да спечелиш краля на своя страна,така  усещам картите.

Обаче  си мисля-дали не желаеш твърде много  тази работа,на каква цена ...?

Здравей, MEGGI :)

И благодаря за включването, направо ми стана приятно, че реших да обсъдя комбинацията - не че дава отговор, ами от това, че толкова момичета се включиха да помогнат с коментар. Много гостоприемно отношение! :)

Да, аз наистина подходих много ентусиазирано - не само заради доходите, ами и защото наистина ми харесва тази работа.

И не се безпокой - никога не правя особено големи компромиси със себе си, дори много да искам нещо. Това не е особено гъвкаво отношение, но пък стабилен Аз ;)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Пускам карти за анализ на ситуация, която се случва сега, в реално време. Питащата е жена. Въпросът е каква е сегашната ситуация на работното й място.

 

Крал чаши, Луната, 9 чаши

Картите са много интересни, защото създават емоционална преграда, която, човекът е намерил като спасение, ала не и бягство от реалността си.

 

И вторият въпрос: до края на тази година ще има ли промяна (съществена) в позицията на питащата.

 

2 жезли, 2 меча, Крал чаши

Интересни и оплетени карти, с вътрешна логика в конструкциите си.

 

Ако ви се разсъждава, моля :)

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Пускам карти за анализ на ситуация, която се случва сега, в реално време. Питащата е жена. Въпросът е каква е сегашната ситуация на работното й място.

 

Крал чаши, Луната, 9 чаши

Картите са много интересни, защото създават емоционална преграда, която, човекът е намерил като спасение, ала не и бягство от реалността си.

 

И вторият въпрос: до края на тази година ще има ли промяна (съществена) в позицията на питащата.

 

2 жезли, 2 меча, Крал чаши

Интересни и оплетени карти, с вътрешна логика в конструкциите си.

 

Ако ви се разсъждава, моля  :)

 

Аз ще се опитам да тълкувам картите.

Смятам двете комбинации като затворени в кръг, т.е  този който е създал ситуацията на работното място на жената, той ще реши и съдбата й.

По първата комбинация - Крал чаши, Луната, 9 чаши - жената се чувства объркана. Не знае важните подробности около това, което се случва с нея. По Крал чаши и Луната на работното й място става нещо, което не е никак маловажно, обмисляно е, но е неясно за повечето хора, извършвано е вероятно от човек на висша позиция. Самата жена в момента изчаква и е в положение на „приемане на по-малкото зло”, т.е. нещо в цялата ситуация я удовлетворява в някаква степен по 9 чаши, макар че то в същността си не дава стабилност и не носи успокоение.

По втората комбинация - 2 жезли, 2 меча, Крал чаши

Не смятам, че ще й се случи нещо сериозно, няма да преживее „катаклизъм”, но и в този срок няма да има промяна в ситуацията по 2 жезли, 2 меча. Едва ли ще има голям избор, а крайното решение принадлежи на създалите ситуацията.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Пускам карти за анализ на ситуация, която се случва сега, в реално време. Питащата е жена. Въпросът е каква е сегашната ситуация на работното й място.

 

Крал чаши, Луната, 9 чаши

Картите са много интересни, защото създават емоционална преграда, която, човекът е намерил като спасение, ала не и бягство от реалността си.

 

И вторият въпрос: до края на тази година ще има ли промяна (съществена) в позицията на питащата.

 

2 жезли, 2 меча, Крал чаши

Интересни и оплетени карти, с вътрешна логика в конструкциите си.

 

Ако ви се разсъждава, моля :)

 

Има нещо, което се вижда и в двете комбинации, според разсъжденията ми, разбира се. 

Няколко думи по първата. Човекът се чувства участник в нечий неблагоприятен сценарий, като моето мнение е, че картите отразяват какво е работата за нея. Някаква невъзможност да се превъзмогнат лични модели на поведение. И както ти го каза - вид спасение. На работното си място тя може да се почувства в своята кожа, докато в семейството си (или където е) тя е затворник. Трудно е да се почувства жива, дори в тези карти някъде прозира Обесеният като послание.

Другите карти също подчертават линията на поведение от предходната комбинация. 2 жезли и 2 меча сублимират в Крал чаши, нещо като тягостно чувство от загубата на работа с евентуалните последствия от това. Позицията на 2 меча е акцентът, бариерата, която не би могла лесно да се надскочи. 2 жезли е рутината, съпътстваща близкото минало, но вече примката се затяга, и то най-вече емоционалната.

Най-накрая, цялостното впечатление от тези карти е опит да се постави главната действаща фигура извън индивида, за което намеква Крал чаши.

Просто мисли.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, по картите Крал чаши, Луната, 9 чаши / 2 жезли, 2 меча, Крал чаши, може би питащата намира пристан в бездействието си, донякъде го е осъзнала след период на неразбиране, а сега е единственото, на което е способна. Може да е имала стратегия, която е туширала в зародиш, тъй като е озсъзнала, че й трябват характеристиките на друг крал или поне възможност, за да се случи промяна. Картите ми приличат на ситуация, в която не става по-добре, но не става и по-зле, нещо като цикъл, въртене в кръг на едно и също ниво. Нагажда се и май взима прекалено присърце разни неща. Не са ми сила картите-сенки, но тук ми се струва, че се появяват Влюбените. Вероятно история с отоврен край за тази жена.

Редактирано от Джи
Линк към коментар
Share on other sites

Пускам карти за анализ на ситуация, която се случва сега, в реално време. Питащата е жена. Въпросът е каква е сегашната ситуация на работното й място.

 

Крал чаши, Луната, 9 чаши

Картите са много интересни, защото създават емоционална преграда, която, човекът е намерил като спасение, ала не и бягство от реалността си.

 

И вторият въпрос: до края на тази година ще има ли промяна (съществена) в позицията на питащата.

 

2 жезли, 2 меча, Крал чаши

Интересни и оплетени карти, с вътрешна логика в конструкциите си.

 

Ако ви се разсъждава, моля :)

По първата комбинация - струва ми се, че ситуацията е някак размита, няма яснота. Възможно е да има нещо, което се прикрива по Краля чаши и това да създава усещане за вина у питащата ( Крал чаши с Луната ). Въпреки това, поведението, което тя афишира е самодоволно, безгрижно по 9 чаши.

По втората - смятам, че се търсят алтернативи за промяна по 2 жезли, но на този етап това е неосъществимо. Сякаш изборът е невъзможен и всичко стига до задънена улица. Отново имаме връщане в изходна позиция.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам карти за анализ на ситуация, която се случва сега, в реално време. Питащата е жена. Въпросът е каква е сегашната ситуация на работното й място.

 

Крал чаши, Луната, 9 чаши

Картите са много интересни, защото създават емоционална преграда, която, човекът е намерил като спасение, ала не и бягство от реалността си.

 

И вторият въпрос: до края на тази година ще има ли промяна (съществена) в позицията на питащата.

 

2 жезли, 2 меча, Крал чаши

Интересни и оплетени карти, с вътрешна логика в конструкциите си.

 

Ако ви се разсъждава, моля :)

 

Става дума за човек на много висок и отговорен пост, който е в тази сфера от дълго време. Освен това, човекът е достатъчно силен като психика и лесно преминаващ през трудностите.

Показател затова са и двете комбинации от карти, които са смислово обединени около фразата - "да става каквото ще, аз пак ще съм добре". Крал чаши с Луната създават един невидим филм, невидима стена на защита, която субектът поставя между себе си и промените, които се задават. Луната с 9 чаши говори за излъгано доверие (тук отиваме далеч извън общоприетите представи и за двете карти, защото комбинацията им го изисква). Т.е. давал си досега безрезервно, дори самоотвержено нещо, което в един миг, се оказва, че не е достатъчно. Неминуемо, следва криза на доверието, която отново е указано от Краля чаши, и неслучайно, Кралят чаши завършва тази поредица, затваря кръга. Освен това, поради способността на Краля на чашите да има и план Б, питащият сякаш се надсмива над създалата се ситуация и я смята, ако не за съвсем жалка, то и за смешна.

 

Надсмиването над ситуацията пределно личи по 9 чаши, присмехулността в случая е остра, защото е атрибутивна на Краля чаши, и огледална на Луната (която крие присмехулното лице на 9 чаши) от злостните очи на обществото.

 

2 жезли с 2 меча е уравниловката на ситуацията, където липсата на избор на този етап, е реално най-големият избор. Единствен Кралят чаши знае, защото просто вече не му пука.

Добрият рибар лови риби не само в сладки, но и в солени води :)

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за следните карти, едните на въпрос ще има ли конкурс за позицията, другите - ще бъде ли избран определен човек.

 

Кралица жезли, 9 чаши, 9 жезли

 

9 чаши, Кралица жезли, 8 жезли

 

При това човекът е мъж :) Според мен нещата все още са неясни, защото всеки един момент може нещо да наклони везните, но пък засега е като че ли в посока човекът да се откаже. А според мен за самите обстоятелства около мястото показателни са Кралица жезли и 9 жезли.

Линк към коментар
Share on other sites

Кралица жезли, 9 чаши, 9 жезли

 

9 чаши, Кралица жезли, 8 жезли

   Аз тук не виждам никакви действия от този човек-липсват мечове, а и пентакли. Като че разчита на някаква странична помощ ,да ползва някакви роднински връзки,които да го уредят. Първоначалният устрем се размива и всичко се свежда само до база емоции.Не мисля,че ще се класира за тази позиция.А   не знам дали този човек изобщо има смелост да се яви на този конкурс и мисля,че това ще наклони везните в посока да се откаже от първоначалните си намерения.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет, странно, но като прочетох въпроса, който си задала и видях картите (Кралица жезли, 9 чаши, 9 жезли), първото което си помслих е, че показват колко не е наясно с изискванията или допълнителни аспекти от ситуацията питащия и колко подхожда не както трябва. Много на игра му се струва всичко, припрян е.

 

9 чаши, Кралица жезли, 8 жезли - дали ще има конкурс.. може би не, може би решението е в ръцете на конкретна личност, която няма да прави кой знае какъв подбор, ще действа субективно и на бързо. Може и да не е само една личност, но и екип да е, пак ще се действа на същия принцип. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за следните карти, едните на въпрос ще има ли конкурс за позицията, другите - ще бъде ли избран определен човек.

 

Кралица жезли, 9 чаши, 9 жезли

9 чаши, Кралица жезли, 8 жезли

 

При това човекът е мъж :) Според мен нещата все още са неясни, защото всеки един момент може нещо да наклони везните, но пък засега е като че ли в посока човекът да се откаже. А според мен за самите обстоятелства около мястото показателни са Кралица жезли и 9 жезли.

По тези карти на човека му е абсолютно все едно. Той е даже леко истеричен, но пък разчита на друг да го бута и дърпа напред. Неговата роля се свежда до това да си въобразява и да се вижда на въпросната позиция, но нито емоциите му, нито желанията му са стабилни. Бих казала, че друг /възможно жена/ е всъщност амбициран за тази работа. Нито ще има конкурс, нито пък ще започне работа там, въпреки амбицията на някого.

Линк към коментар
Share on other sites

Човекът заема тази позиция и в момента :) Но доколкото знам, не му е съвсем по душа и сърце да е там. Работата наистина е напрегната. Предполага се, че скоро ще има конкурс за тази длъжност.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...