Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и работа


Recommended Posts

Човекът заема тази позиция и в момента :) Но доколкото знам, не му е съвсем по душа и сърце да е там. Работата наистина е напрегната. Предполага се, че скоро ще има конкурс за тази длъжност.

Въпреки некоректните ти въпроси, за пак съм права, защото, въпреки че работи на това място, този човек все едно не е там!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ето едни карти на въпрос, някой ще си намери ли нова работа до няколко месеца (в момента работи):

 

10 чаши, 10 меча, Кралица пентакли

 

Аз си мисля за наличието на конфликт между емоционалните пориви и опитът на логиката да се изплъзне от настоящото положение. Дали Кралица пентакли символизира стабилността на маяка, който може да отведе питащия в нечии други води? Според мен тези карти за момента дават пауза, поне докато 10 меча не получи подкрепата на други действени карти като мечове и прочие.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Две предложения с въпроси, на които се спирам сега:

 

- Рицар жезли, Висшата жрица, 10 пентакли - какво е положението на работното място на обекта Х;

- Кулата, Паж меча, Рицар пентакли - съкратен ли е.

 

Аз ще коментирам втората засега, а първата - в допълнение, като не толкова важна :)

 

Кулата и Паж меча показват причините и структурата на процеса. Неговият светкавичен преход, също и момента на изненада. В конкретния случай - лоши слухове, които допринасят за скъсване на отношенията с фирмата. Всичко тук е буквално, от А до Я. Рицар пентакли е финализирането, окончателният детайл, който заземява проявлението на Кулата. 

Паж меча, може би направо в комбинация с Рицаря, е и реакцията на човека, който по неприятен начин е бил изненадан. Рицарят пък конкретизира реално време - той отговаря за настоящето. А според мен също загатва, че подобно нещо се е случвало и в миналото. 

Съпоставката между Рицар жезли и Рицар пентакли, съответно на първа и трета позиции, може би загатва за асинхронността на желание и проявление (реалност). Висшата жрица в това сравнение има съпоставеност към Кулата, защото тя показва, че нещата са върнати в етап планове и идеи. Фактически, сигурен преход към 10 пентакли няма, те са далечната или недалечна визия за бъдещето, предполагам поради необходимостта на човека от финанси и темподобни производни. 

 

Зададох още един въпрос в допълнение, който обаче ще публикувам в друга тема...че много чудене хвърлям докато опитвам да тълкувам :D

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Човек се озова в доста проблемна ситуация на работното си място. Допитахме се до Таро как ще се развие тя?  

Изпаднаха 10 меча, а картите са 6 чаши, Умереност, 9 меча.

Картите ясно показват състоянието на човека от  цялото създалото се положение. Ситуация, която има свое минало и намира развитието си в момента, но ескалирала вече. Човекът се държи, но със сетни сили, на границата на истерията, което картите показват като конструкция от 6 чаши и умереността съотнесено към 9 меча. Страхът от предстоящото е очевиден, преживяван насаме, но изпадащата 10 меч представя образа на боец пред света и дава категоричен отговор в полза на боеца. Готов на всичко и даващ всичко от себе си. 

Какво виждате вие в картите?

Линк към коментар
Share on other sites

Човек се озова в доста проблемна ситуация на работното си място. Допитахме се до Таро как ще се развие тя?  

Изпаднаха 10 меча, а картите са 6 чаши, Умереност, 9 меча.

Картите ясно показват състоянието на човека от  цялото създалото се положение. Ситуация, която има свое минало и намира развитието си в момента, но ескалирала вече. Човекът се държи, но със сетни сили, на границата на истерията, което картите показват като конструкция от 6 чаши и умереността съотнесено към 9 меча. Страхът от предстоящото е очевиден, преживяван насаме, но изпадащата 10 меч представя образа на боец пред света и дава категоричен отговор в полза на боеца. Готов на всичко и даващ всичко от себе си. 

Какво виждате вие в картите?

 

  Привет! Мнението ми е подобно на твоето. 6 чаши Умереност - човекът е бил спокоен и стабилен емоционално, намерил своята ниша, намерил баланса. Тогава го връхлитат проблемите, а те имат своя корен в миналото.

   10 меча описва състянието на човека в момента - стигнал е до дъното, но няма да се откаже, ще се изправи и ще се опита да продължи, въпреки всичко.

Редактирано от ..Gemini..
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте, искам да ви попитам сещате ли се за конкретни карти и/или устойчиви комбинации, които се появяват при сигурен знак за започване на работа или успешно завършване на проект? Доста често съм се бъркала именно на въпроси от такова естество. Например очаквала съм при наличие на карти като Рицар пентакли и 6 жезли нещата да се получат, но не са. Ако се сещате за нещо, ще се радвам да споделите.

 

Пускам и една комбинация, на която вече имам отговор:

Ще се сключи ли договор между Х и Y (фирми)? - Слънце, Жрец, Крал пентакли. Не се получи. Даже не се стигна до сериозно обсъждане на евентуална сделка. А аз си признавам, че очкавах обратното като малко се поколебах заради Слънцето.

Линк към коментар
Share on other sites

Конфликтни са Слънцето и Папата, защото говорят за близки отношения.

Но нищо повече.

 

Работа - мечове, жезли и Рицар пентакли.

Рицарите са по-дейни от всеки един крал. Кралете са мързеливи.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Конфликтни са Слънцето и Папата, защото говорят за близки отношения.

Но нищо повече.

 

Право в целта, както винаги. Изобщо не се бях замислила, че това може да проличи точно от тези карти.

 

 

Работа - мечове, жезли и Рицар пентакли.

Рицарите са по-дейни от всеки един крал. Кралете са мързеливи.

 

Благодаря за отговора! Мисля, че ще е доста полезен за всички начинаещи.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! :)

 

В момента положението на работата ми е доста напрегнато и заради това реших да задам въпрос към таро дали скоро ще има промяна?

 

Изтеглих: Императорът - Кралица жезли - 2 пентакли.

 

Според мен като цяло комбинацията казва за сега нещата са такива. Двойката пентакли на последна позиция все едно "затваря" комбинацията. Говори за лавирането между много задачи и претоварването, което и в момента е налице и явно така ще си остане. Императорът показва, че нещата не са временни, както си мисля и може би трябва да мисля за смяна на работата. Да не продължавам да се самозаблужвам, че претовареността и неудовкетворението ще преминат. Кралица жезли показва моята нагласа, а именно ентусиазъм да свърша всичко наведнъж. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! :)

 

В момента положението на работата ми е доста напрегнато и заради това реших да задам въпрос към таро дали скоро ще има промяна?

 

Изтеглих: Императорът - Кралица жезли - 2 пентакли.

 

Според мен като цяло комбинацията казва за сега нещата са такива. Двойката пентакли на последна позиция все едно "затваря" комбинацията. Говори за лавирането между много задачи и претоварването, което и в момента е налице и явно така ще си остане. Императорът показва, че нещата не са временни, както си мисля и може би трябва да мисля за смяна на работата. Да не продължавам да се самозаблужвам, че претовареността и неудовкетворението ще преминат. Кралица жезли показва моята нагласа, а именно ентусиазъм да свърша всичко наведнъж. 

 

Мисля, че адаптираш картите към събитията в живота си (най-вече към онова, което си мислиш, че се случва), а не обратното.

Направи ревизия на анализа си.

 

Само ще вметна, че една 2 пентакли никога не затваря нищо, а тъкмо напротив. Особено след ригидността на един Император. И реално, тук изненадани, няма.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте! :)

 

В момента положението на работата ми е доста напрегнато и заради това реших да задам въпрос към таро дали скоро ще има промяна?

 

Изтеглих: Императорът - Кралица жезли - 2 пентакли.

 

Според мен като цяло комбинацията казва за сега нещата са такива. Двойката пентакли на последна позиция все едно "затваря" комбинацията. Говори за лавирането между много задачи и претоварването, което и в момента е налице и явно така ще си остане. Императорът показва, че нещата не са временни, както си мисля и може би трябва да мисля за смяна на работата. Да не продължавам да се самозаблужвам, че претовареността и неудовкетворението ще преминат. Кралица жезли показва моята нагласа, а именно ентусиазъм да свърша всичко наведнъж. 

 

Мисля, че адаптираш картите към събитията в живота си (най-вече към онова, което си мислиш, че се случва), а не обратното.

Направи ревизия на анализа си.

 

Само ще вметна, че една 2 пентакли никога не затваря нищо, а тъкмо напротив. Особено след ригидността на един Император. И реално, тук изненадани, няма.

 

 

Такааа, след ревизията, нещата ми изглеждат по малко по- различен начин  :)

 

Императорът говори, че е дошло времето за действие. Времето да устоявам себе си и да наделея над конкуренцията. Имам силата и енергията да го направя. Предстоят промени, очаквани и желани. Луила, не знам защо казваш, че Императорът е неподвижен. Според мен означва, че нещата са се задвижили от преди това и сега е настъпил момента за действие, ама сигурно бъркам де...  Кралицата жезли показва моето желание и порив за промяна- готова съм да ги направя. Двойката пентакли...  с този жоглиращ човек точно ми говори за нещо подобно на ходене по въже. Трябва да се намери баланса между това, което искам и това, което мога да дам и да получа в замяна. И все пак според мен ми показва, че може е би е дошло време за избор, дали искам да продължа на тази работа или не. 

Линк към коментар
Share on other sites

Няма как един Император да говори за действие, особено пък ако не е подкрепен от силна дворцова карта (например Крал меча трета или Кралица меча) и то в контекста на боя жезли (като първа, например, ако кралицата беше обърната, щеше да създаде ситуация).

Всичко се крие в историята, когато си започнала да работиш на това място, причини, мотиви, обстоятелства и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Позволи ми и аз да предложа карти, зададени по твоя въпрос. Въпросът е формулиран за тенденциите на работното ти място:

– 9 пентакли, Рицар меча, Колелото на съдбата;

 

Като че ли от самото начало си била наясно със ситуацията, съгласила си се с условията. А и пентаклите като такива, ми говорят, че основната ти цел е била да посъбереш пари. Липсва ти конструктивната страна на нещата, помисли над тази гледна точка. Промените, като външна тяга, не са достатъчни, без нещо, което да ги отразява и трансформира.

 

Мисли над картите при тълкуване, след това прави асоциации с това, което ти знаеш.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Позволи ми и аз да предложа карти, зададени по твоя въпрос. Въпросът е формулиран за тенденциите на работното ти място:

– 9 пентакли, Рицар меча, Колелото на съдбата;

 

Като че ли от самото начало си била наясно със ситуацията, съгласила си се с условията. А и пентаклите като такива, ми говорят, че основната ти цел е била да посъбереш пари. Липсва ти конструктивната страна на нещата, помисли над тази гледна точка. Промените, като външна тяга, не са достатъчни, без нещо, което да ги отразява и трансформира.

 

Мисли над картите при тълкуване, след това прави асоциации с това, което ти знаеш.

 

Принудена е била да се съгласи, от обстоятелства или вътрешни нагласи, все едно. Изобщо не може да става въпрос за промяна на обстоятелствата с първа 9 пентакли и завършваща Колелото на съдбата. Рицаря може само да се напъва, ако иска. 

За същото ми говори и Императорът на първа от комбинацията Императорът, Кралица жезли, 2 пентакли. Стремежът е към промяна, но засега тя е закотвена около статуквото, анемичен е. 

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Добре ли ще бъде Х. да започне работа на новото място?

Кралица меч, Звездата, 9 жезли?

 

Какво предстои на Х. на новото работно място?

Обесен, Дявол, 6 жезли

 

Едва ли е нужен анализ, но все пак, какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Добре ли ще бъде Х. да започне работа на новото място?

Кралица меч, Звездата, 9 жезли?

 

 

Мисля, че няма да започне. Това по Звездата (и Обесения от другата комбинация). Друго, което се зачудих, този човек дали не е преминвал през няколко работни места, които не са му били по вкуса? Кралица Меча + 9 жезли ми прилича на ситуация, в която питащият избира внимателно и предпазливо, а не се втурва при първа възможност...

Линк към коментар
Share on other sites

Добре ли ще бъде Х. да започне работа на новото място?

Кралица меч, Звездата, 9 жезли?

 

Какво предстои на Х. на новото работно място?

Обесен, Дявол, 6 жезли

 

Едва ли е нужен анализ, но все пак, какво мислите?

 

Ами според мен, по първата тройка аркани, въпросният човек и в момента се чуди дали да започва. Възможно е да има външни, но все пак вътрешно присъщи обстоятелства, които да го спират (9 жезли). Няма обективна представа за позицията си и ролята му там, в социално-психологически план. Или го/я е страх.

Възможно е да е попадал в подобен тип среди и преди. Дяволът с 6 жезли на мен ми прилича на "дяволът с усмивка на лице", – т.е. маскираното, престореното удоволствие от това да работиш, за да получаваш възнаграждение. Но, същевременно може да указва типа работа, за която е питано.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Добре ли ще бъде Х. да започне работа на новото място?

Кралица меч, Звездата, 9 жезли?

 

Какво предстои на Х. на новото работно място?

Обесен, Дявол, 6 жезли

 

 

Добре ли ще бъде Х. да започне работа на новото място?

Кралица меч, Звездата, 9 жезли?

 

 

Мисля, че няма да започне. Това по Звездата (и Обесения от другата комбинация). Друго, което се зачудих, този човек дали не е преминвал през няколко работни места, които не са му били по вкуса? Кралица Меча + 9 жезли ми прилича на ситуация, в която питащият избира внимателно и предпазливо, а не се втурва при първа възможност...

 

 

Аз явно сутринта съм прочела погрешно въпроса. По първите карти ми се струва, че може би няма да се впише лесно в колекатива, ако има такъв. Всякаш има някаква дистанция, неприемственост между питащия и нещата, които ще се изискват от него. По вторите карти - сигурно ще се налага потискане на собствените виждания и нагласи, ще има напрежение в повечко. Като цяло няма да е "песен", така виждам нещата аз. Зависи вече и той/тя към какво се стреми. Ако е място, където тепърва има много да се доказва, но има и шанс за професионално израстване да речем, мисля, че картите не са толкова лоши. Ако търси по-скоро спокойствие и сигурност, едва ли ще се получи...

Редактирано от Джи
Линк към коментар
Share on other sites

Наново ще си напиша и пренапиша мнението, понеже съм бавно коригираща се :3d_146:

В общи линии, човекът вече е започнал работа там. Мисля, че става въпрос за жена, по наличието на Кралица меча. Естествено допълнение към характеристиката й е нейната интелигентност, освен това става въпрос за млад човек, с опит в някаква сфера (дали от образование или стаж, не мога да кажа). Според мен има ентусиазъм относно започването, но като цяло нещата са част от пейзажа на общото блато - т.е. милата ни република България.

Ще има проблеми, най-вече заради обкръжението (Дяволът, естествено). Не й оказват доверие, то не че това не е нормално де.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Нямаше да се намесвам, но, като хора, които работят с Таро повече от година-две е направо смехотворно да се лутате и чудите какво означават картите.

Това са лесни карти, момичета, имаме само една активна карта, останалите са или интеграция на напрежението или напротив, неговото снижаване.

Какви неща търсите, какви телета под вола???

 

Схемата на боите е ясна, според вас защо има подобни Големи Аркани и само две от бои жезли и кои са те???

Отново се хващате за въпроса, не гледате картите.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Кралица меч, Звездата, 9 жезли

Обесен, Дявол, 6 жезли

 

Струва ми се, че тук има натрупване на карти сенки, повечето от тях водят до един и същи отговор. Дяволът е проекция на Обесения, там още и си личи цялата невъзможност на ситуацията, която приключва до напразните силни надежди на 6 жезли. Чудя се дали Кралица Меча, Обесения и Дявола могат да бъдат разгледани и като Император с Отшелник... Човек, който така и не разбива тая стена и затова вечно ще го преследва и Звездата (+ поглеждането иззад ъгъла на 9 жезли), т.е. ще му е единствен изход - връщане в начална позиция и ни кракча напред. Сигурно пак ще напиша някоя глупост, но тук ми се струва, че има една движеща (или стопираща) сила и това е страхът. Дори малките аркани (6 и 9 жезли) май се въртят в кръг - иска ми се, но не ми стиска или нещо такова...

Линк към коментар
Share on other sites

Добре ли ще бъде Х. да започне работа на новото място?

Кралица меч, Звездата, 9 жезли?

 

Какво предстои на Х. на новото работно място?

Обесен, Дявол, 6 жезли

 

Едва ли е нужен анализ, но все пак, какво мислите?

На мен тези карти ми се струва, че описват психологичното състояние на питащата - някакъв омагыосан кръг, от който не може да излезе, всичко се повтаря отново и отново ( Дяволът с Обесеният ).

За първата комбинация подозирам, че е проективна, ако не е - то отново описва състоянието на жената към момента, а не дава отговор на конкретния въпрос. Сякаш е затънала в някаква емоционална дупка и е така от много време. В този ред на мисли, не виждам някаква промяна да се състои при нея в близко бъдеще.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре ли ще бъде Х. да започне работа на новото място?

Кралица меч, Звездата, 9 жезли?

 

Какво предстои на Х. на новото работно място?

Обесен, Дявол, 6 жезли

 

Едва ли е нужен анализ, но все пак, какво мислите?

 

Много неяснота и обърканост има по тези карти. Кралица меч на първа, последвана от Звезда, е абсолютно обезсилена. Не е наясно какво става, как и защо. Самата жена има проблеми, които са с години давност и са още нерешени, по Обесения, а изобщо комбинацията от Обесен, Дявол и 6 жезли не посочва нищо конкретно по зададения въпрос. Има разпиляване на енергията и спад. При всички положения не работата е същинския проблем.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще започне ли Х ( жена ) работа на конкретно работно място ? - 8 чаши, Рицар пентакли, Крал меча

Тук ми се струва, че 8 чаши като първа карта проваля всичко, няма стабилна основа за надграждане. От друга страна, 8 чаши с Рицар пентакли ми прилича на бавен процес, дълъг път, който е извървян до този момент ( жената от доста време е без работа ). По Крал меча смятам, че моментът за действие и решение е настъпил, и ще има развръзка и яснота в кратък срок.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще започне ли Х ( жена ) работа на конкретно работно място ? - 8 чаши, Рицар пентакли, Крал меча

 

Здрасти, Таня, по тези карти исках да те питам има ли човек, който помага на питащата да си намери работа или тя явявала ли се е на интервю за тази работа? Питам, защото се чудя краля друг човек ли показва... Ще се радвам и да дадеш обратна връзка по въроса като имаш инфромация :)

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...