Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Квантово докосване - Quantum touch


Recommended Posts

Здравейте!

Дали някой практикува и е запознат с Квантовото докосване?

Аз лично от скоро го ползвам и го усещам много силно дори физически - в смисъл преминаването на енергията.

Търсех в нета повече инфо от практикуващи на български, но открих само две три теми във форуми...

За мен ще е от голяма полза споделянето на опитности с този метод, защото го усещам близък и мисля да задълбоча опита си с него hypocrite.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Ако имаш впредвид под квантово =енергийно,то прегледай темата Лечение с прана .thumbup1.gif

Доста хора го практикуват,във форума има и специалисти.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако имаш впредвид под квантово =енергийно,то прегледай темата Лечение с прана .thumbup1.gif

Доста хора го практикуват,във форума има и специалисти.

Ами всъщност не е същото, макар че всъщност си е енергийно, както и рейки е енергийно, както и с мисъл е енергийно...

По различен начин се действа, иначе не бих отворила нова тема rolleyes.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Sha Angreal user_popup.png Разкажи какво имаш пред вид? Звучи интересно.

Най-простичко обяснено, ползваме жизнена енергия и я насочваме супер концентрирана към желаните места.

Не е нашата жизнена енергия, макар че не знам точно как я поемаме - имам чувството, че авторът, който я разпространява като масово инфо, също не е много наясно с нещата.

Знам че не е нашата енергия, тъй като се пробвах над приятел, който има фино усещане за нещата и по време на сеанса излезе и от тялото си и ни видя как сме обгърнати от светлина, която се спуска отгоре.

борави се с дишане, идеята е че енергията резонира и когато предаващия е в хармонично състояние (подпомогнато от дишането му - 1дишане4издишвания), енергията на другия резонира с неговата и си качва вибрациите.

Истината е че сега я изучавам и търся по-опитни от мен, с които да споделя изживяванията си и да си задам въпросите hypocrite.gif

А иначе малко по-подробно:

авторът, който печели пари от цялата работа е Ричард Гордън whistling.gif

това е главният им сайт: http://www.quantumtouch.com/

в тази тема има интересно инфо, макар че говорят за квантова синхронизация - малко по-различен е методът.

http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?p=11953&sid=68589cbfcf53d686ff4d388d063bc330

тук, е направен обзор на филма, втора част и трета част

Колкото и да са комерсиализирани енергийните практики напоследък, тази наистина е силна и може да я практикува всеки - без настройки.

Толкова е силна, че в рамките на час може да се изправи прегърбен човек...

Имам какво още да споделя, но ще го направя като имам малко повече време hypocrite.gif

Надявам се да се включи някой по-навътре в нещата yinyang.gif

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Ще очакваме,:thumbsup:

аз съм запозната с лечението с прана,та за това ми е интересно...

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за инфото. Доколкото имам опит с енергийни действия, разбирам че това е нещо като рейки и вътрешен контрол на енергията, също концертриране и водене на енергия чрез силата на мисълта. Също комбинацията с дишане. В тази система някой явно се е стремил да комбинира и приложи всички познати енергийни техники. Това някога се е изучавало в древните тибетски манастири. Изглежда че сред нас има духове, сега хора, които пренасят древното знание. Бих добавил че всички тия неща много по успешно ще се вършат, във високо енергийна среда, като паркове с големи дървета, планини, или високо енергийни точки по земята. Това е учение за владение на енергията. ..... И сега ето една моя констатация: Паневритмията също е учение за енергийно балансиране, за приемане на космическа енергия, за дишане, за повишаване на вибрациите, за всеобщо хармонизиране. Не е ли по добре човек да играе Паневритмия? За през зимата има много отделни упражнения. Тук някъде във форума има отделна тема за тях. Разбира се ако на всяка цена искаме да лекуваме другите чрез себе си, е разбираемо подобно усилие...Зората преди изгрев е най-големия източник на енергия. Затова човек, трябва да си прави труда да излезе и да се постави на лъчите и....Самия изгрев на слънцето също, после намаля... Но хора всякакви, всеки си има различна версия за работа с енергия....Всички сме различни, това е хубаво, има какво да научим..

.rolleyes.gif.

Линк към коментар
Share on other sites

Голямо четене ще падне......Интересно...:3d_016:

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Много си прав, Светлина и Хармония!

наистина и аз така го усещам - като събиране на практики, например в тук използват една много силна мудра за събиране и концентриране на енергията:

kubera-mudra400.jpg

и не само излъчва енергия, а може да се ползва, когато някъде имаме проблем - просто я насочваме натам.

В КД с две ръце се обхваща проблемното място, така че енергията да протича между ръцете.

Все повече се възхищавам на Учението на Учителя и започвам да го ползвам, със сигурност за мен това е най-правилно някак органически за нас - които живеем по тези земи :)hypocrite.gif

Имам обаче още много да уча, а Паневритмията е в бъдещето ми, когато съм готова, знам че ще дойде в моята действителност yinyang.gif

Поздрави и Успехи!

Линк към коментар
Share on other sites

От това,което попрочетох снощи мога да кажа,че нещата са усложнени от терминология,

всичко може да се каже много по-простичко, /уточнявам,че съм учила достатъчно физика и

терминологията не ме притеснявя/

Припадъците и тем подобни са свързани с прекомерно количество прехвърлена енергия,което не води

до по-добър ефект за лекувания,а търси показност и реклама.

Използва се и контактен метод-пипането на зони,което е излишно,защото контактните методи

са по-нисшо ниво на лечение,към тях спадат масажи,акупунктура,работа с точките....

Излишно,ако не и вредно смесване на методи.Не случайно на изток не ги смесват,

а се специализират в даден метод...

Дишането е метод за отваряне на чакрите на лечителя,с цел по-добра проводимост

на енергията.

Абсолютно необходимо е да се знае произходът и,да се приема определен вид,защото

в противен случай приемаш и каквото има ноаколо...И това че тъпчеш пациента с ударна доза,

въобще не означава,че помагайки на едно нещо,не вредиш на друго...Защото трябва да се знае/види/

къде има липси и къде има натрупване на енергия,да се знае към работата на кои чакри спада мястото или органа,

който се лекува,защото ако мястото се контролира от сърдечната чакра например,то просто можеш да го убиеш

на мига...А ако има натрупване,трябва само да се чисти,за да се отблокира,не се зарежда.

Анализът и "виждането" на чакрите и засегнатите места е абсолютно необходимо,

ако се занимаваш с това...В противен случай не само,че не помагаш,а вредиш и това се изплаща във вид на карма

и правиш нещо,ама не знаеш точно какво.Енергията в ръцете на невежите е много опасно и зловредно нещо.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Мария-София, чудесен анализ си направила :)

казваш обаче `според произходът на енергията` - авторът твърди, че се борави с жизнената енергия около нас (ки, чи, прана и т.н.), ти каква енергия визираш с

`Абсолютно необходимо е да се знае произходът и,да се приема определен вид,защотов противен случай приемаш и каквото има ноаколо...`?

Съгласна съм за тъпченето, но не мисля че става въпрос за това тук - идеята по-скоро е хармонична енергия, която с високата си вибрация позволява на тази с ниска да резонира и да се хармонизира с нея. Т.е. не да вкарваме енергия, а да помогнем на проблемното място, отново да се настрои към хармоничен порядък.

Като визирам втората част на поста ти се чудя - лечението с прана, мисъл, рейки, вероятно смяташ че е опасно и трябва да се прави само от виждащи лечители?

Поздрави и благодаря за включването :)

Линк към коментар
Share on other sites

Жизнената енергия около нас /ки, чи, прана / вярно,но непълно,защото можеш да ползваш

и Божествена енергия,тя има друг цвят и вибрации,и не се употребява във всякакви случаи.

Какво има наоколо:

-ако има много хора в помещението,то те всички имат енергийни полета със всякакъв вид замърсеност

-ако си сред природата -например в близост до изсъхващо,умиращо дърво-вземаш и от неговата

-ако си около и в близост до отходен канал,направо става страшно...

Необходимо е в намерението си да визираш енергията,която ще ползваш.

Мястото на работа също трябва да е пречистено след всеки пациент.

Самият ти трябва да вземеш мерки да не се замърсиш с енергия на пациента...

За да помогнеш на роблемното място да се настрои към хармоничен порядък

първо трабва да знаеш какъв му е проблема-да го "видиш или усетиш",второ-да го изчистиш,чак след това ,

ако има нужда да го заредиш, да направиш така,че енергията да не изтече от него след това

и финално да прекъснеш връзката си с пациента,защото в противен случай ще черпи от твоята собствена,

а после ще се чудиш къде ти изтичат силите...А ко се наложи трябва да можеш да изчистиш самия себе си...

Важно е къде и какще изхвърлиш болната енергия,която изчистваш....Не можеш да я оставиш хей-така наоколо...

Ще се лепне на теб,на друг...

За сега съм изкарала 2 нива от Лечение с прана,очаквам следващите 2 скоро...

От рейки нямам представа,не мога да коментирам.

"Виждането"-слагам го винаги в кавички -има техника на сканиране на тялото-аура,чакри ,органи,проблемни места,

може да се усвои от всеки,или почти всеки човек.Обаче при всеки е различно,от усещане до виждане в картина.

Зависи доколко е силна интуицията, сензитивността...

За това се учи с опитни инструктори,в противен случай четеш в книга или интернет и правиш неясно какво и

доколко полезно или зловредно.

Особено важен е и етичния въпрос-не можеш да лекуваш когото срещнеш и давай.Хората имат нужда от болестите си,

това е техен път да израстват,или пък ги спира да не вършат глупости и да не навредят на душата си.

Учителя е казал цитирам по памет,в отговор на запитване защо не лекува,след като може:Не му ли вкараш духовен импулс

на човека,по-добре не го лекувай.Защото като се върне ще натвори още по-страшни неща от преди...

Линк към коментар
Share on other sites

много е бързо и силно, ползвала съм го без да зная, че е именно това

имам книгата на английски, мога да я кача в докс за сваляне, ако има интерес де :))

Различно е от Рейки, само с Рейки мога да го сравня.

Линк към коментар
Share on other sites

Жизнената енергия около нас /ки, чи, прана / вярно,но непълно,защото можеш да ползваш

и Божествена енергия,тя има друг цвят и вибрации,и не се употребява във всякакви случаи.

Какво има наоколо:

-ако има много хора в помещението,то те всички имат енергийни полета със всякакъв вид замърсеност

-ако си сред природата -например в близост до изсъхващо,умиращо дърво-вземаш и от неговата

-ако си около и в близост до отходен канал,направо става страшно...

Необходимо е в намерението си да визираш енергията,която ще ползваш.

Мястото на работа също трябва да е пречистено след всеки пациент.

Самият ти трябва да вземеш мерки да не се замърсиш с енергия на пациента...

За да помогнеш на роблемното място да се настрои към хармоничен порядък

първо трабва да знаеш какъв му е проблема-да го "видиш или усетиш",второ-да го изчистиш,чак след това ,

ако има нужда да го заредиш, да направиш така,че енергията да не изтече от него след това

и финално да прекъснеш връзката си с пациента,защото в противен случай ще черпи от твоята собствена,

а после ще се чудиш къде ти изтичат силите...А ко се наложи трябва да можеш да изчистиш самия себе си...

Важно е къде и какще изхвърлиш болната енергия,която изчистваш....Не можеш да я оставиш хей-така наоколо...

Ще се лепне на теб,на друг...

За сега съм изкарала 2 нива от Лечение с прана,очаквам следващите 2 скоро...

От рейки нямам представа,не мога да коментирам.

"Виждането"-слагам го винаги в кавички -има техника на сканиране на тялото-аура,чакри ,органи,проблемни места,

може да се усвои от всеки,или почти всеки човек.Обаче при всеки е различно,от усещане до виждане в картина.

Зависи доколко е силна интуицията, сензитивността...

За това се учи с опитни инструктори,в противен случай четеш в книга или интернет и правиш неясно какво и

доколко полезно или зловредно.

Особено важен е и етичния въпрос-не можеш да лекуваш когото срещнеш и давай.Хората имат нужда от болестите си,

това е техен път да израстват,или пък ги спира да не вършат глупости и да не навредят на душата си.

Учителя е казал цитирам по памет,в отговор на запитване защо не лекува,след като може:Не му ли вкараш духовен импулс

на човека,по-добре не го лекувай.Защото като се върне ще натвори още по-страшни неща от преди...

Ех, това което съм подчертала в мнението ти е най-меродавно според мен.

Без да се сърдиш - разсъжденията ти са като на аналитична Дева.

Не смятам, че в енергийните пространства нещата са като в материалния свят - твърде материалистично е всичко казано -

В света на енергиите действа намерението - магията е намерение!!!

И повтарям - в този метод няма изчистване - има хармонизиране чрез резонанс към по-висока вибрация.

За етиката - да така е, с това съм абсолютно съгласна. Само не съм сигурна защо го споменаваш...

yinyang.gifhypocrite.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Това ли имате предвид под квантово лечение?

Другото клипче е подобно. http://www.youtube.com/watch?v=KmJ7ko7QoX0&feature=related

Намерих и това:

http://www.youtube.com/watch?v=RfOpVHOWHT0&feature=related

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 8 months later...

много е бързо и силно, ползвала съм го без да зная, че е именно това

имам книгата на английски, мога да я кача в докс за сваляне, ако има интерес де smile.gif)

Различно е от Рейки, само с Рейки мога да го сравня.

Може ли да я видиме тая книга (с почти две годишно закъснение)?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...