Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Земетресенията


Recommended Posts

Силно се надявам следващото изменение на оста да стане плавно!

Смятам, че хората в този форум могат също да спомогнат за това.

Голяма прегръдка за всички!

Честита баба Марта!

Дали можем да подарим здраве на Земята?

Интересна аналогия. Сега видях, че на 22.03 свършва единият лунен месец (29-ти лунен ден) и започва другия. Ще има новолуние. Много е вероятно да има свързване между остана на Земята, позицията на Замята спрямо Слънцето и другите небесни тела, което да води до такъв катаклизъм. От друга страна земетресения с голям магнитуд стават постоянно на земята. Ще видим какво ще стане - има още около 17 дни.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

ДНЕС 20.05.2012/00:44 ЕЕТ/ отново сигнализира за БЪЛГАРИЯ-/южна и ц.западна/ и в погранична близост,

РУМЪНИЯ и Североизточна България

ЗА БЪЛГАРИЯ -М.до 3.5-4.2 …

ЗА РУМЪНИЯ -М.до 4.5

ДО 20-22.МАЙhttp://mayapopova.info/?paged=2

Линк към коментар
Share on other sites

] БАН чака 7 по Рихтер в София 4 май 2012

Земетресение с магнитуд към 7 по Рихтер заплашва София, сочи анализ на геолозите от БАН, поръчано от Софийска община. Учените обаче не могат да кажат кога ще бъде.

„Краткосрочната прогноза е нерешена задача към момента”, казва пред РЕПУБЛИКА сеизмологът доц. Бойко Рангелов. Трусът ще е в разлома, простиращ се от Нови хан до с. Петърч.

Подобно земетресение край София имало и преди – 1818 г. и 1858 г. Ефектите от второто били публикувани в тогавашните вестници. Земята се разцепила между Симеоново и Драгалевци с дължина ден път с волска кола, а в дупката хората хвърляли камъни, даващи екот до 1 мин. Нито една постройка не останала незасегната, а минаретата на всички джамии паднали.

http://republika.bg/index.php?id=43909

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

И аз го усетих...

Имам чувството, че го усетих преди да е станало - минути или секунди преди това.

Струва ми се, че сънувах, как гневно и гръмовно навиквам някакви хора, налагам им се, заповядвам им с размах и сякаш тогава усетих тресене за първи път (може да е било тресене само в ума ми, но може и наистина да е било започнало земетресението).

След това наяве усетих по - продължително и силно клатене (но както споменах, може още докато съм сънувал да е почнало).

Чух майка ми да казва, че то е усетила преди да стане - взело е да тупка сърцето и.

Може и само аз да съм причината за земетръса, така че ако е така - публично се извинявам на целия форум, цялата България, а майче и Италия (доколкото прочетох в един пост). :D

Ще се науча по - добре да контролирам емоциите, за да не излиза от контрол божествената ми мощ. :P

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Христо, знаменателен сън... струва си да се замислиш и анализираш. :)

И на мен земетресението прекъсна сън... искаха да ми предложат някаква непоискана услуга, но аз отказвах.

Събудих се с тласъци във врата и така установих посоката, то точно оста Югозапад - Североизток. В сравнение със земетресението във Вранча, това беше лекичко. Тогава, през 1977г. беше страшно! Първо продължителността му беше 5 минути жестоко и на усилващи се вълни придружено от бучене и ужасно скърцане на сградата - 8 етажна в Младост. Вярно че по високите етажи на някои сгради в София усещането е било ужасно, но сега и двата пъти продължи по 7-8 секунди, а не минути.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Какво да правим при земетресение?

Не се паникьосвайте и не хуквайте да бягате напосоки - това е първата препоръка на специалистите за реакция при силно земетресение. Ето други практически съвети:

- Не трябва да напускате жилището, училището и изобщо сградата, в която се намирате, освен ако бихте могли да излезете на открито за около 10 секунди

- Заемете най-безопасното място в сградата - под рамката на вратата, близо до вътрешна стена, колона, под стабилна маса или легло

- След първите вибрации люлеенето ще се засилва, запазете самообладание и не хуквайте към асансьорите и стълбите

- Ако сте на улицата, застанете далеч от сгради и далекопроводи

- Ако трусът ви завари зад волана, спрете на открито, безопасно място и изчакайте

- В обществения транспорт е по-добре да изчакате края на труса в превозното средство.

Личен пакет от необходими вещи при бедствие:

- Фенерче и допълнителни батерии за него.

- Противогаз или най-малко респиратор, ако живеете в района на химически комбинат.

- Портативно радио работещо на батерии и допълнителни батерии за него.

- Пакет от превързочни материали и други средства за оказване на първа медицинска помощ.

- Основни лекарства – обезболяващи и тези, които се явяват жизнено необходими – индивидуално.

- Суха храна и вода.

- Отварачка за консерви, прибори за хранене, нож, ножичка, свирка, игли и конци.

- Пари в брой и кредитни карти, важни документи.

- Здрави обувки и други вещи в зависимост от сезона.

След преминаването на първия трус:

- Изключете електричеството, газта и водата

- Вземете подготвения багаж и бързо напуснете сградата

- Слезте по стълбите, не ползвайте асансьор

- Осигурете предимство за майките с деца и за възрастните хора

- Очаквайте вторични трусове - обикновено по-слаби от основните, но могат да бъдат достатъчно силни и да доведат до допълнителни щети на отслабените вече конструкции.

- Използвайте телефон само за спешни повиквания.

- Следете медиите за допълнителна информация

- Отваряйте шкафове внимателно - пазете се от обекти, които могат да изпаднат от рафтовете.

- Стойте далече от пострадалите места и райони, освен ако вашата помощ не е изрично поискана от полицията, противопожарната охрана или спасителните служби.

- Върнете се в къщи, само когато властите потвърдят, че това е безопасно.

- Помогнете на ранените или затиснати хора. Обадете се за помощ.

- Почистете от разлети лекарства, белина, бензин или други запалителни течности незабавно. Напуснете района, ако усетите миризмата на газ или изпарения от други химически вещества.

- Проверете комините по цялата им дължина за повреди. Незабелязани увреждания биха могли да доведат до пожар.

- Проверете за изтичане на газ. Ако сте усетили миризмата на газ или чуете шум като продухване или съскане, отворете прозорец и бързо напуснете сградата.

- Огледайте за увреждания по електрическата система

http://www.dnevnik.b...i_zemetresenie/

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Давам заявка следващият път да бъде денем - нощният сън ми е важен! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Абе знаете ли през нощта какво станало в Перник?! - Масов бой в дискотека....и чак в София се усети :)

Не бе, два Пернишки Голфа 3-ка се сблъскали челно, с каква скорост? - по труса се досещаме с каква...

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Ако някой може да ми обясни, защо кучето на двора спеше през цялото време и никое животно не показа признаци на паника...

Аз се справих май по-добре от тях. Въобще не бях заспала, въртях се. А при следващите си имах предупредително сърцебиене, което рязко почваше, след като съм се вече успокоила. Дали не развивам интуиция?!?! :3d_157:

Линк към коментар
Share on other sites

Ако става дума за път на насилието, то този път не е само път на запада. Важи и за славянска Русия, Китай, пък не гледам да са загинали.;) Не казвам, че трябва да следваме един или друг път, просто констатирам.

Засега са му включени само радарите, които са в Турция. До 2020г. ще е готов. Развъоръжихме се и сега разчитаме други да ни пазят...Защитата ни ще зависи от Турция, Румъния...има някаква ирония в това. :D

П.п.: Щом само радарите са му включени, ония ако изпраскат някоя ракета, тъкмо ще научим, че са я изстреляли и тя ще ни порази. :D Пък и Турция може да забрави да ни предупреди... ;)

Макар че ако ще има трета световна война, иранските ракети ще са ни по - малкия проблем. Те ония лично ще ни дойдат на гости...Според някои, Нострадамус е предсказал трета световна война, в която Турция и Иран ще пердашат и сухопътно през Балканите и Северна Африка. Така че ако решат да правят джихад, ракетния щит няма да ни спаси. :)

В началото на темата Божидар пита за доказателства за Haarp, подлага на съмнение съществуването му. Това е все едно на него някой да му каже :"Имаш ли доказателства за съществуването на Бог, имаш ли доказателства за това твое вярване, доказателство за онова твое мнение...?". :) Същата работа. Мисля си аз, ако обаче наистина има Haarp, дали щеше да се позволи да се разгласи тази информация? Обаче защо им е такава машина - да намаляват населението на земята ли, що ли. :)

Семейство Адамс от едноименния филм имат доста стабилна къща - от титан. :D Ако някой ден имам възможност, може да си построя такава, та да съм защитен от земетръси. Помогни си сам, за да ти помогне и Шефа. :D

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

По данни от вътрешен източник на МВР, снощи около 03:00 часа в Перник премиерът на България - г-н Бойко Борисов - играл на канадска борба с Чък Норис.

Обявено е бедствено положение, но властите призовават населението да запази спокойствие.

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Първото ми хрумване след тази нощ е че трябва да се помолим за България, за София. Ако някой иска, бих пуснала тема.

Сега ни подмина, но кой знае следващия път какво ще се случи...

Линк към коментар
Share on other sites

И не мога да разбера какво са били виновни японците за спирането на събора на Дънов през септември 1923г. във Велико Търново, та след това е имало земетресение в Япония, което по думите на Дънов е резултат от спирането на събора...в България ? Не изглежда много справедливо, няколко български хаймани да спрат събора, пък после страната на изгряващото слънце да обере пешкира. :D Това прилича малко на българските попски слова изразяващи се в : "Трагедията с кораба "Илинден" в Македония, на който е имало главно български туристи, се дължи на концерта на демоничната Мадона в София."

П.п.: То няма лошо да се помолим за България, ама не е задължително поводът за това да е земетресение. В Япония какво да правят хората, по три пъти на ден ли да се молят заради постоянните трусове там. :D Земетресенията са нормално явление.:) Тук в България са си рядко. То ако се дължат на греховност, ще излезе, че японците са най - големите грешници.;)

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

По данни от вътрешен източник на МВР, снощи около 03:00 часа в Перник премиерът на България - г-н Бойко Борисов - играл на канадска борба с Чък Норис.

Обявено е бедствено положение, но властите призовават населението да запази спокойствие.

Не позна, от сгромолясването на един виден Пернишки кандидат председател е...

Линк към коментар
Share on other sites

Министерството на околната среда и водите предупреждава:

"Моля, спете с пижама, за да не ви завари природното бeдствие по бели гащи!"

Линк към коментар
Share on other sites

Разтърсващо за войнолюбието на България и земетресениятаhttp://www.otizvora.com/2012/05/4453/

Ще вкарам още разум във връзка с търсенето на поличби.

Цитирам част от статийката, за която е даден линк по - горе :

Предишният случай:

Първата визита на Кондолиза Райс беше през април 2006 година, когато тя подписа с министър Калфин т. нар. Споразумение за сътрудничество в областта на отбраната. Ето какво писаха медиите тогава:

Леко земетресение разклати София точно когато държавният секретар на САЩ Кондолиза Райс влизаше в НДК за откриването на срещата на външните министри на НАТО. Трусът с магнитуд 3,7 по скалата на Рихтер бе с епицентър във Витошкия разлом, съобщи чрез БТА Държавната агенция „Гражданска защита“.

Доколкото разбирам, тогава земетръсът е бил в същия ден, в деня на събитието, а не на следващия ден.

Днешният случай:

Цялата територия на България е покрита от първата фаза на противоракетната отбрана (ПРО) на НАТО, заяви министърът на външните работи Николай Младенов.“

Новината за щита е от вчера. Земетресението беше днес, а не вчера. Защо не беше вчера, защо не е било в същия ден, както през 2006г. ? Или пък защо през 2006г. трусът не е бил ден след военно-политическото събитие, както стана през тази година ?

Ами и в други случаи е имало земетресения в България - та при всичките ли е имало подобни политически събития свързани с военните неща ? Едва ли. Ами ако всеки ден имаше земетресения, както в Япония - това поличби ли щяха да бъдат ?

Това е като оня лаф :"Защо трагедии стават все около празници, това знак от съдбата ли е ?" Трагедии стават през цялата година, просто медиите пускат твърдението, че видиш ли Бог ни наказвал с трагедии на празниците, за да ни ги скапе, щото сме грешни.

Пък после вярата не пречела на обективното мислене...Ако не винаги, то определено понякога пречи...

Линк към коментар
Share on other sites

Защо не беше вчера, защо не е било в същия ден

Компетентни приятелю, може би не ти е хрумнало, че ако беше вчера (по светло), вероятно щеше да има немалко жертви?

***

Прави впечатление, че на някои от пишещите тук им е много весело. Осъзнайте се малко, не е минало и денонощие от земетресението! Аз поне не виждам нищо смешно в такива събития.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...