Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Земетресенията


Recommended Posts

Така си е.

Некои казват: "Не требва молитва, а мотика!", що се отнася до "лозето", докато други са на мнение, че единствено с молитвата стават работите.

Това са просто две успоредни пътеки от Пътя, и човек избира една от двете, според своя характер, според нагласите/склонностите си.

Силният характер често поема по пътеката на това сам да си свършиш работа.

По-слабия характер, по-мекия човек, като "мек" не бива да се разбира крайно, та по-мекия човек поема по Пътя чрез молитвата.

Има и среден път, както се казва, при който двете неща, молитвата и мотиката, вървят ръка за ръка, на принципа: "Работи сякаш всичко зависи от теб и моли се сякаш всичко зависи от Бог."

Останалото е "Иш Алла(х)".

Ако човек постоянно работи усилено, все едно целия свят от него зависи, той никога не ще изпадне в самообвинение за безхаберие, защото във всичко е опитвал и опитвал, и опитвал.

В същото време, правопропорционално, ако човек се моли непрекъснато на Бога, като на Сила на Силите, той никога няма да изгуби мира, усмивката, любовта и радостта си.

В последствие, когато връзката между човек и Бога се заздрави, чрез молитвата, човека сам ще чува и узнава за Божията воля, и ще работи за нея, а не за своята. Това ще осмисли напълно живота му.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Нали при такова положение най- важното е това което можеш да вземеш със себе си. Най- ценното е това което ти остава, в такива моменти се вижда кое е то, пък другите неща са последствие и ако е рекъл Бог ще се спасиш и физически и всичко останало отново ще придобиеш. А аз знам и една друга поговорка - И човек може и конче може, но ако Господ не поможе, нищо не може!

Линк към коментар
Share on other sites

Ники - Има и среден път, както се казва, при който двете неща - молитвата и мотиката, вървят ръка за ръка, на принципа: "Работи сякаш всичко зависи от теб и моли се сякаш всичко зависи от Бог." Останалото е "Иш Алла(х)". :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

"Руски астролог веднага след земетресението у нас направи своята прогноза за сеизмичната активност в региона: ето какво пише той.

„Сработва ефектът на хистерезис – задържане на сеизмичната вълна на Луната във времето. След преминаването на сеизмичните вълни на Луната в отбелязаните дати сеизмично активните региони започват да „звучат“, появяват се земетресения, вторични трусове с малки амплитуди. Едва след 3 – 4 дни се освобождава напрежението в земната кора.

В хороскопа на България, Гърция, региона като цяло, се проектира действието на формиращата се квадратура Уран – Плутон, гравитационната вълна на Сатурн. В следващите три години, 2012-2015 – България и Гърция ги очаква ръст на сеизмична активност, интензивна лента на сеизмични събития, активиране на най-силните и опасни вулкани в региона.

Предстоящи дати на интензивна сеизмична активност:

Нептун в ретроградно движение, 4 юни, 2012."

http://30dumi.eu/2012/05/ruski-astrologprognozira-zasilvane-na-seizmichnata-aktivnost-v-ba-lgariya/

Разбира се никой не може да каже, това дали е така или не, но и нашия институт още преди две години изнесоха официална информация, че 2013 - 2014 ще са сеизмично активни години. Това не е нещо необичайно, случва се на всеки 100 години по няколко пъти. Има хроники за такива години още по времето на Цар Иван Асен ІІ \може и да бъркам царете\, в една от годините на неговото царуване, пишат хрониките, цяло лято земята се е люлеела, а когато това свърщило напаст от скакалци заляла страната и унищожила цялата реколта. Това са цикли, нямащи нищо общо с нас, а с това което заобикаля нашата платена.

Ето и как са вървели последните години земетресенията в България според БАН http://www.geophys.bas.bg/seismo/felterq/felterq_bg.htm

Т.е. нас си ни люлее постоянно, просто не винаги и не навсякъде го усещаме.

Да, по- силните земетресения са шок, никога няма да забравя 1999г, когато югоизточна България ,отново към 3 часа сутринта, се люля доста силно, но това е нищо в сравнение с това което се случи в Турция.

До колкото съм запозната България и по- точно източната и част са на доста стабилно място, що се отнася до земни пластове, тъй ни обикаля, иначе ни върти, но ние тук все си оставаме с уплахата. Като това не означава, че винаги ще е така, но пък има за какво да се хванем.

Линк към коментар
Share on other sites

Молитвата и мотиката са неотделими.В много случаи не знаеш кое е било решаващо.Мисълта или лопатата.Но когато земята се разлюлее под краката ми?Най явното напомняне за основата на живота.Време за пренареждане на приоритетите.И ако не опитам с промяна,нищо не печеля

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй де, нали казахме, че има много върху какво да се помисли... пък дано не се налага само по такива времена да се замисляме и пренареждаме, щото вечно будни е добре да бъдем ( в кръга на шегата да си говорим сериозно :D ).

А аз пък си мислех за Ауле ковача и за това, че здраво се е разработил с неговите помощници напоследък, види се нещо ново е замислил. Все не ми излиза от ума старата темичка за 2012 и за книжката на която попаднах и изтеглих благодарение на Теодора Андреева, тъкмо там се говори много за Земята, вулканите, земетресенията и т.н... и тъкмо я бях подхванала, то взе че се случи, а нали казват толтеките, че ако нещо е истина то и светът го потвърждава ( по спомен).

П.П. Чекай да бегам, че ще ме обвинат в земетръс, по- добре от Времетръс, че ако се разлюлеят китайските храмови камбанки...

Като една девойка преди години която беше на море с мен във Варна и като отидох да си купя езотерична литература и да си поговоря по теми духовни с някого ме обяви, за по- лоша и от вещица и ме обвини, за лошото време напоследък. Това без майтап.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

"Гледайте да не станат вашите дела и мисли толкова лоши, че да не може Земята да ви търпи"

За бедите, които ни се случват не са виновни нито звезди, планети, космически обекти, астрологията, High Frequency Active Auroral Research Program/HAARP/, а както е казано и посочено в цитата по-горе - мислите и делата, в конкретния случай на българите.

Природата не търпи човешката дивотия и явно е дошъл момента да ни припомни това.

Надявам се повече хора да са се сетили да благодарят на Небето, че е пощаден живота им.

Линк към коментар
Share on other sites

Като една девойка преди години която беше на море с мен във Варна и като отидох да си купя езотерична литература и да си поговоря по теми духовни с някого ме обяви, за по- лоша и от вещица и ме обвини, за лошото време напоследък. Това без майтап.
Тя не е ли знаела, че се интересуваш от такива неща ? Ти толкова ли не си могла да изтраеш без тези твои потребности духовни (макар че не е нужно да се криеш де :D ). Какво стана после, след като те обвини ? Да не би да се е почувствала пренебрегната, та затова така ? Сериозно ли е говорила.:)
Линк към коментар
Share on other sites

Пък откъде да знам, за мен тези неща са си нормални, не очаквах да реагира така бурно, дойде ми като гръм от ясно небе. Просто след това като се прибрахме повече не и се обадих и това е. Аз съм си това което съм и приятелите ми ме приемат такава каквато съм, пък и не сме говорили неща по- различни от тези за които си говорим тук във форума, а и не съм длъжна на никого да се обяснявам.

Линк към коментар
Share on other sites

Само двете ли бяхте ? Може да и е станало неприятно, че я оставяш сама, за да си говориш с други хора. Предизвикала си лек трус в душата и. :lol:

С кои не сте си говорили неща по - различни от тези във форума ?:) Пък и тя чула ли е с кого какво си говорите ? Не че има значение де, но звучи така, сякаш тя е била в компания на езотерици наред с теб.

Щом не си и и се обадила, значи не сте били достатъчно близки. Обаче ако сте били приятелки, ще излезе, че и ти имаш проблем с приемането на различните. :lol: Обаче има съвпадение - и тя не ти се е обадила. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Хе -хе то си е адвокат :dancing yes: . Да брейййй, момичето ме придружи да си купя книжки и размених няколко думи с човека, оказа се че нормалният разговор за мен нея я е втрещил по незнайни за мен причини и си изсипа гнева на нещастната ми глава, пък аз реших, че не е необходимо да поддържам приятелства в които ще се съобразявам да не настъпя мина някоя невидимо езотерична и се отдръпнах. Момичето на няколко пъти ме потърси да се видим след това, но го усети, това, че нещо в мен се е захлопнало и така вече не се виждаме по приятелски нито се чуваме нито се обаждаме да се търсим като се прибере в града и ... някак си естествено се получи, всеки да си е по пътя. Това не означава, че ако се срещнем ще се подминем и няма да изпием по едно кафе, на общи приказки, но до там. Това е :) нямаме общи теми и интереси, няма за какво са си споделяме :feel happy:

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

а и не съм длъжна на никого да се обяснявам.
Но аз успях да те вкарах в обяснения. :3d_147::3d_101:

Да брейййй, момичето ме придружи да си купя книжки и размених няколко думи с човека, оказа се че нормалният разговор за мен нея я е втрещил по незнайни за мен причини и си изсипа гнева на нещастната ми глава,
Тоест, не си е изолирала, затова няма какво да ти се сърди. :lol:

Тя е имала проблем с приемането на по - различните. А на теб вероятно ти се е скъсала приятелската нишка с нея, заради огъня на думите и. :1eye: И си решила да се подсигуриш срещу евентуални нейни бъдещи подобни неандерталски реакции. :3d_150:

Момичето на няколко пъти ме потърси да се видим след това,
Макар че е имало шанс общуването ви да продължи по по - добър начин. Но щом не ти липсва, значи не си сбъркала, така е било писано. :3d_120:

Това не означава, че ако се срещнем ще се подминем и няма да изпием по едно кафе, на общи приказки, но до там.
:3d_022:

Междувременно, жената може да е станала езотеричка. :smarty:

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото знам от Учителят ,земетресенията се случват заради хората ,и по точно от негативните мисли и емоции ,които се набират в земните пластове и разломи .

Специалноста ми в началото беше Геология и съм изучавал 3 години тази специалност ,обяснявам си думите на Учителят с това ,че като се набере в повече и достигне критичната си точка на насищане тази енергия се освобождава и се получават земетресенията ,Земята един вид се опитва да се отърси от паразитите и негативната енергия .Между другото тази теория за манипулирани земетресения ми е малко налудничева ,земетресения на земята е имало сигорно откакто земята съществува ,но и не я изключвам напълно .

От духовна гледна точка ,също така забелязваме ,е след дадено земетресение ,хората стават по сплутени по единни ,отношенията им се променят в по добър план .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Но аз успях да те вкарах в обяснения.

:feel happy: За това си учил, за това ще ти се плаща един ден, трябва да си най- добрия. Тренирай, Порталът е идеален за такива тренировки и много хора са се възползвали от това, пък и на мен нещо ми се говореше/ споделяше, защото напоследък нямам много време. Струпаха ми се доста задачи и имах нужда от разтоварване, а темата е важна, държа да подчертая и Словото от Учителя + молитвите, за мен са най- важни от всичко. Разбира се съчетани със съкровено-действие. Беше ми приятно :3d_039:

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Шегувам се бе, не съм го правил нарочно, просто ми беше интересно.

За това си учил,
Дори да съм учил, не е било във вуза. :D

И на мен ми беше приятно. :)

П.п. : Сега се сетих, че съм учил във връзка с провеждането на разпит ...( какви въпроси и в каква последователност се задават и тем подобни неща), обаче ти не беше на разпит. Без значение от това дали и какво съм или не съм учил, недоучил :lol: , аз пак щях да мога да си те питам същите неща, то не е голяма философия. :)

За това си учил, за това ще ти се плаща един ден...
Знае ли човек за какво ще му се плаща, особено в България. :lol: Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Имам приятелка, която живее при една много изискана дама от София.

Тя ми съобщи, че когато било първото земетресение, си спяла спокойно на шкафа до нощната лампа.

Не се притеснила, понеже усетила, че това е просто наместване на земната ос.

Дамата се изумила на непукизма й да не се премести от шкафчето, но схванала, че явно няма страшно.

/тъй е, и най-готиния човек си е малко дърво - не чува, не вижда, няма интуиция .../

Линк към коментар
Share on other sites

"Руски астролог веднага след земетресението у нас направи своята прогноза за сеизмичната активност в региона: ето какво пише той.

„Сработва ефектът на хистерезис – задържане на сеизмичната вълна на Луната във времето. След преминаването на сеизмичните вълни на Луната в отбелязаните дати сеизмично активните региони започват да „звучат“, появяват се земетресения, вторични трусове с малки амплитуди. Едва след 3 – 4 дни се освобождава напрежението в земната кора.

В хороскопа на България, Гърция, региона като цяло, се проектира действието на формиращата се квадратура Уран – Плутон, гравитационната вълна на Сатурн. В следващите три години, 2012-2015 – България и Гърция ги очаква ръст на сеизмична активност, интензивна лента на сеизмични събития, активиране на най-силните и опасни вулкани в региона.

Предстоящи дати на интензивна сеизмична активност:

Нептун в ретроградно движение, 4 юни, 2012."

http://30dumi.eu/201...t-v-ba-lgariya/

Разбира се никой не може да каже, това дали е така или не, но и нашия институт още преди две години изнесоха официална информация, че 2013 - 2014 ще са сеизмично активни години. Това не е нещо необичайно, случва се на всеки 100 години по няколко пъти. Има хроники за такива години още по времето на Цар Иван Асен ІІ \може и да бъркам царете\, в една от годините на неговото царуване, пишат хрониките, цяло лято земята се е люлеела, а когато това свърщило напаст от скакалци заляла страната и унищожила цялата реколта. Това са цикли, нямащи нищо общо с нас, а с това което заобикаля нашата платена.

Ето и как са вървели последните години земетресенията в България според БАН http://www.geophys.b.../felterq_bg.htm

Т.е. нас си ни люлее постоянно, просто не винаги и не навсякъде го усещаме.

Да, по- силните земетресения са шок, никога няма да забравя 1999г, когато югоизточна България ,отново към 3 часа сутринта, се люля доста силно, но това е нищо в сравнение с това което се случи в Турция.

До колкото съм запозната България и по- точно източната и част са на доста стабилно място, що се отнася до земни пластове, тъй ни обикаля, иначе ни върти, но ние тук все си оставаме с уплахата. Като това не означава, че винаги ще е така, но пък има за какво да се хванем.

Хм, скептична съм към това "хороскоп на региона". Хороскоп на държава - да, макар че и там е доста съмнително и разтегливо, особено в някои случаи. Но хороскоп на регион - за пръв път чувам за такъв хороскоп и се чудя - как ли го изготвят?

Въобще така като видя някой много силен в прогнозите, но кой знае защо "веднага след" някое събитие ... :rolleyes:

Според мен в България до края на тази година няма да има земетресение по-силно от 3-та по Рихтер.

Линк към коментар
Share on other sites

Странни приятелки имаш ,спят по шкафовете :)

Сигурно става дума за котка. :rolleyes:

[media=]http://www.dailymotion.com/video/xms3zy_y-yyyyyyyyyyy-yyyyyy-yyyyyyy-yyyyyyyy-8-yyyyyyyyy-yyyyyyyy_creation?start=1

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...