Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Магиите...


Recommended Posts

Здравейте на всички във форума!

Незнам дали точно тук е мястото да споделя един свой проблем, за който вече незнам към кого да се обърна. Години наред семейсвото на майка ми ( баба ми, дядо ми и вуйчо ми) са жертви на безброй видове магии. Заровени пирони, яйца в къщата, издълбани символи по входната врата и т.н. Две години след като дядо ми почина, отново злобата на някой не закъсня. Ден преди да изнесем 2 години на дядо ми, открихме, че целият гроб е покрит равномерно с брашно. Да всеки може да каже че случайно е попаднало там.... но просто не можете да си представите как равномерно беше нанесено по целият гроб, а количеството беше около 4 килограма.

Въпросът ми е дали на някой друг също се е случвало такова нещо??? Вече съм много притеснена.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 489
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Здравей,

За някои от нещата които спомена е добре да се обърнеш към полицията. По отношение на магията - всичко си зависи от тебе. Всички усилия да ти направят магия ще се окажат безрезултатни, ако ти запазиш спокойствие в себе си, отърсиш се от страха и повярваш, че нищо не може да ти навреди, ако ти самата не си спомогнала за това. Малко самовнушение (примерно веднъж дневно, по едно и също време за около пет минути) в тази посока няма да ти е излишно. Разбира се от вещите които спомена е добре да се освободиш, поради отрицателната енергия, която вероятно е наслоена по тях. Ако желаеш можеш да прикадиш с тамян или кедър около въпросните места - това също до известна степен намалява вредните енергийни наслоявания. Молитви и формули можеш да ползваш ако си вярваща, но действително важна е самата вяра. Трудностите и несгодите в живота си трябва да приемаме преди всичко като изпитания в които да докажем силата на нашата вяра и добродетели, а ако има направена магия извършителят и ще си понесе последствията, но това не засяга самите нас.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Станинимир е прав ако запазиш Любовта в душата и простиш на враговете си, имаш голям шанс да преодолвеш проблема.При мене вече ги няма вече само ''специалистите''.Това да не правиш на другите което не искаш да правят на теб трябва да стане основно правило.''В изпълнението на Божията воля е силата на човешката душа.''

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам дали е магия следното:

Преди години една роднина, която веднъж се изпусна, че е ходила при ходжа, ми подари възглавница (много преди да се изпусне), на която по много странен начин е избродирано момче, приличащо на мен (това беше в годините, в които бях малък). Картината с момчето прилича поразително на една моя снимка, не само по външност, но и по облекло на момчето, позата на тялото и фона. Тогава мислех, че това е просто съвпадение и приликата със снимката е случайна. Сега обаче като по-навътре в нещата си мисля и съм почти убеден, че снимката е откопирана. Единствената разлика е следната - Момчето, избродирано на възглавничката е тъжно и с едвазабележими сълзи под очите, а около врата му има червена връзка. Възможно ли е това да е опит за намеса върху астралния ми образ? Каква е символиката и значението на червената връзка!?!

Когато днес прочетох какво е открил човекът, отворил темата във форума в подарената му възглавница, отворих тази - нямаше игли или други символи, но целият ватък беше овалян в някакви ситносмлени треви, подобни на чай. Възможно ли е това да значи нещо?

Помня също, че преди време занесох тази възглавница на работното си място и малко след това в работата ми започнаха проблеми.

Никога не съм я възприемал добре като предмет, но едва сега си давам сметка, с каква цел може да ми е подарена.

Как да неутрализирам възможно негативно влияние?

Други предмети, които са ни били подарявани от този човек - звънец с червена връзка - уж, според Фън Шуй, за да гони стари енергии от дома.

Кристали, Захарница.

Как да се прочисти домът?

Благодаря!

Редактирано от aratron
Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам дали е магия следното:

Преди години една роднина, която веднъж се изпусна, че е ходила при ходжа, ми подари възглавница (много преди да се изпусне), на която по много странен начин е избродирано момче, приличащо на мен (това беше в годините, в които бях малък). Картината с момчето прилича поразително на една моя снимка, не само по външност, но и по облекло на момчето, позата на тялото и фона. Тогава мислех, че това е просто съвпадение и приликата със снимката е случайна. Сега обаче като по-навътре в нещата си мисля и съм почти убеден, че снимката е откопирана. Единствената разлика е следната - Момчето, избродирано на възглавничката е тъжно и с едвазабележими сълзи под очите, а около врата му има червена връзка. Възможно ли е това да е опит за намеса върху астралния ми образ? Каква е символиката и значението на червената връзка!?!

Когато днес прочетох какво е открил човекът, отворил темата във форума в подарената му възглавница, отворих тази - нямаше игли или други символи, но целият ватък беше овалян в някакви ситносмлени треви, подобни на чай. Възможно ли е това да значи нещо?

Помня също, че преди време занесох тази възглавница на работното си място и малко след това в работата ми започнаха проблеми.

Никога не съм я възприемал добре като предмет, но едва сега си давам сметка, с каква цел може да ми е подарена.

Как да неутрализирам възможно негативно влияние?

Други предмети, които са ни били подарявани от този човек - звънец с червена връзка - уж, според Фън Шуй, за да гони стари енергии от дома.

Кристали, Захарница.

Как да се прочисти домът?

Благодаря!

Така като чета, имам усещането, че е точно това, което си мислиш. Но ти не страхувай! Бъди силен и над това, много над! И винаги, когато някой ти подарява нещо, се допитвай до вътрешното си чувство как точно то възприема подаръка и ако не си в синхрон, изхвърли го. Ако знаеш колко подобни вещи съм изхвърлила. Сега не зная какъв съвет да ти дам, не съм веща в тези неща, но мисля, ако я изгориш тази възглавница, може да се почувстваш по-добре. Огънят има силата да пречиства всичко гнило, нечисто и низко. Да, най-добре я изгори, това ми казва моето вътрешно чувство. И изхвърли пепелта в течаща вода - в река някъде, като си казваш наум над водата лошото да отиде вдън земята. Водата има способност да помни и ще направи, както ти й поръчаш. Въобще всички стихии - огънят, водата, земята, въздухът - са оживотворени и чуват. После иди в църква и запали свещ пред иконата на Св. Киприян да ти развали магията окончателно, ако има такава. Той е бил магьосник преди да се обърне в Христа и е знаел най-добре как се правят и как се развалят магии. Вземи от църквата светена вода и напръскай цялата къща с нея, измий лицето си, врата си, помажи над сърцето си и пий от нея три пъти като си мислиш, че това те изчиства от всяко зло посегателство. И преди всичко не се давай на някакви си смешни човешки опити за намеса в съдбата ти. Съдбата - ти си я определяш, не друг! Това, което Провидението е отредило за теб, никой не може да ти го отнеме! Бъди силен и най-вече имай вяра в себе си, а не в тези глупости!

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Добри съвети! Бих конкретизирала за формулата, нека да не бъде вдън земя, че на Земята и без това не й е лесно напоследък.

"Разгради в името на доброто на Вселената."

или

"Разгради в името на хармонията във Вселената. Да бъде Божията воля." (Тази е по-малко императивна и оставяме една вратичка, няма да я коментирам сега.)

Линк към коментар
Share on other sites

Аратрон, дали вярвам или не лично аз е друг въпрос. Но съм се сблъсквала с подобни проблеми и пряко и косвено! Най-добрата защита е добротата, волитвата и ограждането! Господ си знае работата! Но понякога и дявола също!

Хвърли нещата, които са ти подарено от тази жена, ти сам казваш, че не ги харесваш.Дори и да не са с подобен промисъл, те не те радват. Кофти е, че си ги пипал, зная че такива неща не се пипат дирактно с ръце. Въпреки всичко ги сложи в нещо и отиди при река, или където има течаща вода. Обърни се с гърба към нея и като произнесеш 3 пъти думите:"Всичко лошо да се изчисти, както водата измива всичко", и си кажи Отче наш и може дори нещо произволно както го усещаш, ги изхвърли във водата! Лошото е, че ще замърсиш водата, но зная че така се прави! Вземи си после светена вода, напръскай в къщи като обиколиш къщата обратно на часовниковата стрелка и можа даже да направиш същото и с тамян, като си произнасяш отново Отче наш. И незабравяй най добрата ограда е Псалм 91 в четирите ъгъла на къщата или поне на твоята стая.

Желая ти здраве!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

После иди в църква и запали свещ пред иконата на Св. Киприян да ти развали магията окончателно, ако има такава. Той е бил магьосник преди да се обърне в Христа и е знаел най-добре как се правят и как се развалят магии.

Силвия

Днес (2 октомври) се празнува Св. Киприян. Във връзка с това искам да пусна в тази тема текста на известните Киприянови молитви:

Киприянови молитви (Молитва на св. Киприян)

против магии, уроки, лоши езици и болести, която се чете само от свещеник, след препоръчаната от него подготовка.

Владико Господи, Иисусе Христе, Боже наш, Който всичко държиш,

Святи и благословени и Вечносъществуващ Цар на царете и Господи на господарите!

Слава на Тебе седящия в светлината пред хиляди и милиони свети ангели и архангели.

Ти знаеш тайните на смирения Твой раб Киприян,

защото преди не познавах Тебе, Господи Вседържителю,

но Ти Сам Господи Иисусе Христе, повика мене недостойния

и ме благослови и удостои да живея с любов и послушание пред Твоето милосърдие

и да разпръсна силата на магията,

защото и аз, Господи, задържах облаците и те не пускаха дъжд,

връзвах земята и тя не даваше плод,

лозите не се разлистваха, стадата не даваха мляко,

правех мъжете да не се събират с жените си и те да не стават майки,

братя да се не виждат и семейства да се разделят,

правех зимата лято и лятото - зима.

Всичко лошо, което можех, правех,

затова, Господи, Боже наш, приеми моята смирена молитва

и направи така, че който страда от лош дух или бъде омагьосaн от магията,

която пречи на Твоите люде и домa им

веднага, където се прочете тази молитва с вяра пред Бога,

да се освободи в името на Отца и Сина и Светия Дух.

Амин.

И откъдето и да е изпратена тази магия, нека се разпръсне от Твоите раби

и със силата на Честния и Животворящ кръст, който прогонва всяка вражеска сила. Амин.

Ако магията е сложена в праг или в кожа, или в желязо,

или под камък, или под земя, или под дърво, да се разпръсне като дим,

или ако е написана с мастило или кръв човешка

или кръв на добитък, или на риба, или с каквото и да е направена, нека се разпръсне от Твоите раби.

И ако магията е вързана с много възли или в кости прекарана, или в гроб през иглени уши, или в бунар хвърлена,

или с каквото и друго да е направена, нека се освободят Божиите раби /имената/ от всякакво зло действие на нечестивия дух,

така щото с дръзновение да казват: "Господ е мой защитник, няма да се уплаша от никакво зло."

Защото Ти, Господи, си с мене, Твоята десница ме успокоява

и тъй моля Ти се, Господи Боже Вседържителю, по молитвите на Твоя смирен раб Киприян,

простри Твоята мощна Десница и милостиво погледни на Твоите раби /имената/

и им изпрати мирен и верен ангел пазител от всякакво зло,

за да славят Тебе, Нашия Изкупител и Избавител

сега и винаги и во веки веков.

Амин!

Материалът е взет от тук.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Vqrvam,che sashtestvuva energia.s koqto moje da se predskaje badeshteto,da se prilaga v lechenieto i da se osvobodi negativnata energia v chove6kia organizam(magiq).horata otrichat magiite,no dalboko v sebe si te vqrvat,4e sashtestvuvat.Tq e rezultat ot zlobata i zavistta.Az i moq saprug prejivqhme tova-"dobri hora" obarkaha jivota ni.Useshtah,4e neshto stava,no ne iskah da povqrvam,che se sluchva tochno s nas.Potarsih moq priatelka(koqto lekuva chrez energia),tq uspq da ni pomogne.Useshtahme kak se izteglq energia ot telata ni,kak sled tova stavash po-spokoen.Vsichko tova e istina.neshtata potragnaha v nashiq jovot.Ako iskate da nauchete poveche,pishete vav foruma ili na ani_fa@abv.bg Ako iskate i vashiq jivot da se promeni!

Вярвам,че съществува енергия.с която може да се предскаже бъдещето,да се прилага в лечението и да се освободи негативната енергия в човешкия организъм(магия).хората отричат магиите,но дълбоко в себе си те вярват,че съществуват.Тя е резултат от злобата и завистта.Аз и моя съпруг преживяхме това-"добри хора" объркаха живота ни.Усещах,че нещо става,но не исках да повярвам,че се случва точно с нас.Потърсих моя приятелка(която лекува чрез енергия),тя успя да ни помогне.Усещахме как се изтегля енергия от телата ни,как след това ставаш по-спокоен.Всичко това е истина.нещата потръгнаха в нашия живот.Ако искате да научете повече,пишете във форума или на ani_fa@abv.bg Ако искате и вашия живот да се промени!

Модераторска бележка: Моля пишете на кирилица или ползвайте кирилизаторите на abv.bg

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

сумата от 74лв разумна ли е за такова нещо?

О да. Много евтино е. :)

Съгласна съм, че евтино.

----------

В стила на темата искам да питам, какво знаете за родовите проклятия. Как се получават, как се премахват и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

"Бум на поразени от магии отчитат парапсихолози и биоенергетици

....

Щом внесем в своя дом предмет, ние с него внасяме аурата на човека, който ни го дава. И ако тя е отрицателна, тежко ни и горко.

...

"Магията всъщност са лошите мисли на човека, насочени в определена посока. Тази негативна пенетрабилна енергия, която преодолява всякакви бариери, включително и нашата нормална защита на черепната кутия", обяснява проф. д-р Връбка Орбецова.

...

Баячките на село твърдят, че ако не се намери информационнозаредения предмет - мускито, не могат да развалят магията. В същото време градските чистачи на биополе заявяват, че развалят проклятието и без "свидетеля". Както при направената магия, така и при нейното разваляне карантинният период за действие е 40 дни. През това време всяка единица от поразеното семейство реагира по различен начин на паранормалното лечение. При едни лошото въздействие в първите дни преминава от зоната на подсъзнанието и се проявява чрез сънищата. Урочасаните често имат кошмари. При други индивиди пресичането на заклинанието се изразява в непрекъснато безпокойствие, раздразнителност, чувство на тревожност без реална причина.

През тези 40 дни биорадиацията ще приема различни форми, докато накрая самият организъм не я изхвърли през чакрите на биополето си, обясняват процеса радиестезисти. Изцелението ускорявало няколко народни рецепти с билките. Предаването на пари от ръка на ръка също крие доста рискове. предупреждават изследователите на невидимия свят. Банкнотите са идеалните ключове за проникване в човешките енергоинформационни структури. Те са пропити с потоци от алчността на своите притежатели през годините."

Дарове морят по поръчка - Интересна статия

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Може ли да се усети магията със сетивата ? Примерно докосване с ръцете до предмета, усещат ли се иглички и едно леко изтръпване на пръстите,дланите или ръцете ,като се има предвид ,че магията е направена за теб?

Питам с причина.

Моля да ми отговорят хора,които дълго са се занимавал с тази наука и знаят достатъчно по темата !

Линк към коментар
Share on other sites

Сигурна съм, че доста от участниците в този форум се занимават с подобен род дейност, но никой не се престрашава да ти подаде отговор: :rolleyes:

И така, ако ти си Оператора, би трябвало да знеш точно как действа един магически акт?! Какъвто и да е този предмет, за да има някакво магичско действие, то той трябва да е зареден с определен вид и количество енергия. Ето защо, понякога е възможно да усетиш точно тази енергия, която е вложена в предмета. Тази енергия може да се усети не само то теб, но и от други хора. Ако въпросният предмет е зареден от теб и ти усещаш тази енергия - Поздравления: От теб ще излезе добер МАГ :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Благодаря за отговора ! 

Питах защото получих подарък от една съседка ,която беше доста настоятелна да постави подаръка в моята стая под ъгъл... уж с добри чувства.На следващия ден реших ,че искам да го преместя и като го хванах с ръце усетих иглички ,изтръпване по дланите си.Доста особено усещане.Все едно ти се забиват игли по ръцете.Естествено го изхвърлих в течаща вода и си казах "От където дошло ,там отишло".След 3ри,4ри месеца съседката ми тотално полудя и я вкараха в лудница!  :(  

Та до ден днешен се питам дали правилно съм постъпила и това усещане е било с причина или по-скоро е плод на фантазия! 

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Магиите …

Все ми се искаше да не пиша по тази много изтъркана тема, а да преминем направо към темата "Защита срещу магии?" , но както се вижда към днешна дата, там нещата са се оплескали … :)

Какво представлява магията ? – няма за цел да повтарям известни неща…Има безброй наръчници, литература по темата … Основното е да се схване,че тя е някаква енергийна мисловна структура , която вмешателства в мисловният процес на човека и като следствие се проявяват различни негативни неща .

Добре е да се разграничат два вида магии – съзнателна (лично направена или с маг!) и несъзнателна.

Принципа на правене ?

При съзнателната магия - обикновено става с мага (т.нар.оператор), който изпълнява платена (задължително!) поръчка . Предполага се,че той има някакви развити окултни заложби на базата, на които структурира мисловната форма. За засилване на тази форма обаче е необходим и „материал” от обекта (косми, дрехи, предмети…) Много важен момент е това и всички си мислят,че това е нужно за самия маг, но не е съвсем така.(друга тема!)

В случая, мага използува психичната и мисловна енергия на поръчителя, която се явява нещо като „помпа” за мисъл формата, която е създадена. Значи колкото повече поръчителя е по „нахъсан” , толкова повече магията ще е „силна” …Това е принцип и в повечето случаи маговете са само посредници и за това могат да се защитават с елементарни защити, кръгове, свещи …(да не влизаме в подробности). Това се знае много добре и от самите магове ! Има ли маг който да иска да направи магия на светец например ? На посветен ? Да сте чували такова нещо ? Все едно да сте чували за човек който иска да скочи в Доменната пещ на Кремиковци! Изобщо не подценявайте правещите магия и техният усет за нещата. Те не са случайни хора и може да се проследи и техния „произход”, но не виждам смисъл да го правим… „Всичко е от Бога” – както се казва. Пряко или косвено е творение -няма значение!

При несъзнателната магия – обикновено мисловната форма се структурира спонтанно и е израз на някаква негативна емоция. Напомпването на тази структура става с времето,чрез изразяване на вече съзнателно или несъзнателно възмущение, злоба, завист …Колкото всички тези негативни състояния са прикрити и подтиснати вътре в човека, толкова по силно е „напомпването” …! Най-сериозната опасност при тази несъзнателна магия е, когато хората имат някакви езотерични познания или са работили съзнателно върху себе си (в духа на портала! :) ) за своето духовно усъвършенстване.Защо най-… ? – защото такива хора могат да си напомпат емоционално създадените мисъл форми изключително бързо и силно, докато при „обикновените” хора, това по някога даже не става…не може да се реализира изобщо „помпане” ! :)Темата е дълга, но за сега ще спра до тук, защото смятам, че написаното е достатъчно като тема за размисъл и преосмисляне на позиции на всички сблъскали се с подобни проблеми !

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

"При несъзнателната магия – обикновено мисловната форма се структурира спонтанно и е израз на някаква негативна емоция. Напомпването на тази структура става с времето,чрез изразяване на вече съзнателно или несъзнателно възмущение, злоба, завист …Колкото всички тези негативни състояния са прикрити и подтиснати вътре в човека, толкова по силно е „напомпването” …! Най-сериозната опасност при тази несъзнателна магия е, когато хората имат някакви езотерични познания или са работили съзнателно върху себе си (в духа на портала! ) за своето духовно усъвършенстване.Защо най-… ? – защото такива хора могат да си напомпат емоционално създадените мисъл форми изключително бързо и силно, докато при „обикновените” хора, това по някога даже не става…не може да се реализира изобщо „помпане” ! Темата е дълга, но за сега ще спра до тук, защото смятам, че написаното е достатъчно като тема за размисъл и преосмисляне на позиции на всички сблъскали се с подобни проблеми ! "

Никола Дамянов

А това не може ли да бъде за добро ако го разгледаме в положителен смисъл? Ако си работил съзнателно и можеш бързо да напомпваш , защо да не помогнеш на човек в беда. Имам някакво усещане , че ми се е случвало хиляди пъти но може и да греша...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

А това не може ли да бъде за добро ако го разгледаме в положителен смисъл? Ако си работил съзнателно и можеш бързо да напомпваш , защо да не помогнеш на човек в беда. Имам някакво усещане , че ми се е случвало хиляди пъти но може и да греша...

Краткият отговор го е дала Деяна - "Доброто за теб не винаги е добро за другия ! " ,който и аз подкрепям, но той звучи малко крайно и искам да вкарам още малко нюанси в него ...

Тази тема е доста "дъвкана" за правене на доброто, ...и за това гледам на въпроса ти като "Какво да правим за човек (наш близък) в беда ? Как да му помагаме ? " (пречупено през естеството на темата) - За предпочитане е помощта ни да е със молитва (светли мисли!). Разумно е да се ограничим в даване на директна помощ (съвети, действия) особено, когато това НЕ Е ПОИСКАНО и не е ПОМОЛЕНО...

Виж колко ясно и прекрасно го е казал Учителя: "Като решим да помагаме да вземаме пример от Слънцето!" - То как грее ? Избира ли си в момента на кой повече, на кой по-малко да дава ...?

В този ред на мисли, моли се да има чистота и будност ближния ти и ...това е най-важното,... и това е истинската помощ.

Бъди слънце и създай благоприятни условия (давай светлина), за да научат близките ти уроците, които са им отредени ! Другата помощ в доста случаи е не само излишна, но и вредна. :)

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте! Искам да попитам дали при положение че намерим счупено сурово яице пред входната врата и постоянно се случват лоши неща можем ли да говорим за магия?!? :(:(:(

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Искам да попитам дали при положение че намерим счупено сурово яице пред входната врата и постоянно се случват лоши неща можем ли да говорим за магия?!? :(:(:(

Мисля че да. Доколкото знам, яйцата действат като посредник на негативна енергия. Помисли добре, има ли човек, който би искал да те нарани по този начин.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Искам да попитам дали при положение че намерим счупено сурово яице пред входната врата и постоянно се случват лоши неща можем ли да говорим за магия?!? :(:(:(

Да, възможно е някой да е опитал да ти направи магия. Как мислиш: това че си разбрала за магията обезсилва ли я или я прави по-силна?

Линк към коментар
Share on other sites

Незнам, не съм запозната с тези неща , за това се обръщам към вас.

:3d_130:

Магията действа само ако й повярваш и ако има за какво да се закачи в теб. Правили са ми магии, не са ме ловили. Намирала съм разни неща из къщата си, но не съм се давала на паника. Причините за неприятностите не са магиите. Намери ги в себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Магията не е нещо статично и неизменно. Тя следва да се интерпретира по нов начин от всяко ново поколение. Несъмнено е необходимо да се учим от миналото, но трябва да пресъздаваме магияа отново, използвайки последните научни и философски техники и методи.

Магията винаги е била занимание с лоша слава.

Видимото противопоставяне на науката спрямо магията е противоположно на противопоставянето на църквата. Църквата мрази магията, защото тя действа. Тя разглежда магията като инструмент за реализиране на дяволските сили в света. Науката мрази магията, защото тя не действа. Тя разглежда магията като трогателна измама, която примамва любознателния ум да се впусне в безсмислени и безумни занимания, отклонявайки човешкия потенциал от материалните дела, които притежават истинска стойност. В действителност науката се стреми да управлява обществото чрез контрол върху ума на хората. Магията предоставя мисловна рамка, в която умът може да работи независимо от научната догма. Науката възприема магията като заплаха. Понеже, от научна гледна точка, всяко ненаучно нещо представлява зло, магията е зло и трябва да бъде преследвана.

По ирония на съдбата науката и магията били третирани по един и същи начин в епохата на преследване на новите идеи от църквата. Сега, когато науката е взела връх, религията и магията са поставени в една и съща категория. И двете се разглеждат като предмети, които са далеч от реалността, които не трябва да се упражняват сериозно от интелигентни хора - архаичен отглас от суеверното минало. Разбира се, присмехът на науката по отношение на религията е много по-безмълвен, отколкото този, насочен към магията.

Преследването на магията може да се обясни със самата природа на магията. Тя не е нито зле разбрана наука, нито суеверна форма на религия. Магията представлява отделно и уникално средство за придобиване и използване на знанието. Нейната основна характеристика е балансът или равновесието. Намира се по средата между науката и религията и по този начин се възприема погрешно от всяка от тях като част от другата.

Знанието се състои от две части, които могат да се нарекат мъдрост и разбиране. Мъдростта е вътрешната част на знанието; разбирането е външната. Познанието не е завършено и пълно, ако не съдържа в равновесие и двете части. Човешката дейност, която съчетава мъдростта и разбирането, е изкуството. Творецът борави с формите и материалите в съответсвие със своите духовни прозрения. Магията е изкуство - изкуството за предизвикване на изменение в проявеното с помощта на Духа.

Повечето хора презират магията, защото я разглеждат единствено с външното си зрение. Те виждат магията от позицията на ежедневния свят и от тази гледна точка тя наистина е абсурд. Само когато на нея се погледне с мерилото на духовното осъзнаване, магията може да се приема за разумно и достойно занимание. Тъй като духовният поглед рядко се среща, малцина са тези, които вземат съзнателно и обмислено решение да изучат Изкуството. Те са привлечени към него от сляпата нужда и от едно вродено предразположение към него.

Магията може да се упражнява с полза от всеки пол и във всяка възраст. Има мъжка и женска магия. Първата е мощна и обикновено безкомпромисно структурирана, опирайки се изключително върху символите и думите - една интелектуална магия. Втората не е така зрелищна и е по-систематизирана и компактна - една емоционална магия. Трябва да подчертая, че двата пола могат да практикуват и двата вида магия, тъй като всеки индивид по рождение притежава и женски и мъжки характеристики, дори тази тенденция към андрогинност е по-очевидна при хора, които естествено са предразположени към магията.

Скептицизмът към магията и останалите духовни въпроси е бил насаждан в Мага от самото му раждане, а когато основите на магията в подсъзнанието са подкопани, тя не може дори да започне да действа. Най-доброто лекарство против скептицизма е опитът. Когато бъде осъществен един успешен акт на магия, колкото и малък да е той, бариерите пред бъдещите магии са отслабени.

Първата стъпка към свободата е разбирането, че светът е творение на ума. Светът е илюзия, но това не значи, че той не съществува. Относителността е разбирането, че природата на нещата зависи от начина, по който биват възпримани, а не от тяхното вътрешно присъщо качество. Всеки индивид създава свой собствен свят в ума си. Магията оперира извън този свят, извън действието на физическите закони. Всяко магическо действие е чудо, дори тези, които изглеждат напълно тривиални и земни. Магията превръща невероятното в действителност.

Линк към коментар
Share on other sites

Магията може да се упражнява с полза от всеки пол и във всяка възраст. Има мъжка и женска магия. Първата е мощна и обикновено безкомпромисно структурирана, опирайки се изключително върху символите и думите - една интелектуална магия. Втората не е така зрелищна и е по-систематизирана и компактна - една емоционална магия. Трябва да подчертая, че двата пола могат да практикуват и двата вида магия, тъй като всеки индивид по рождение притежава и женски и мъжки характеристики, дори тази тенденция към андрогинност е по-очевидна при хора, които естествено са предразположени към магията.

Скептицизмът към магията и останалите духовни въпроси е бил насаждан в Мага от самото му раждане, а когато основите на магията в подсъзнанието са подкопани, тя не може дори да започне да действа. Най-доброто лекарство против скептицизма е опитът. Когато бъде осъществен един успешен акт на магия, колкото и малък да е той, бариерите пред бъдещите магии са отслабени.

Първата стъпка към свободата е разбирането, че светът е творение на ума. Светът е илюзия, но това не значи, че той не съществува. Относителността е разбирането, че природата на нещата зависи от начина, по който биват възпримани, а не от тяхното вътрешно присъщо качество. Всеки индивид създава свой собствен свят в ума си. Магията оперира извън този свят, извън действието на физическите закони. Всяко магическо действие е чудо, дори тези, които изглеждат напълно тривиални и земни. Магията превръща невероятното в действителност.

:thumbsup::thumbsup2:

Един неустойчив ум/интелект е подвластен на т. нар магия. Всичко, което има за цел да ни манипулира ума може да се нарече магия... Но всичко, което е изпитано вече е реалност... макар и невидима за петте сетива :)

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...