Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Магиите...


Recommended Posts

Забелязъл съм, че твърдите материалисти, скептици и приземени хора са практически неподвлстни на каквито и да е психоенергийни - информационни манипулации. Имат твърда защита от тях, изолирани са от нивото им на действие. Но също така са изолирани и от собствената си дълбочина, душевност и цялостност. Тоест, една по-пълна връзка със Себе си носи радост и мъдрост, но и предполага по-висше ниво на стабилност, идваща от обичта и чистотата - като средство за справяне с нежелани влияния. Дори и тогава обаче здравият разум и скептика са добра защита.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 489
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Забелязъл съм, че твърдите материалисти, скептици и приземени хора са практически неподвлстни на каквито и да е психоенергийни - информационни манипулации. Имат твърда защита от тях, изолирани са от нивото им на действие. Но също така са изолирани и от собствената си дълбочина, душевност и цялостност. Тоест, една по-пълна връзка със Себе си носи радост и мъдрост, но и предполага по-висше ниво на стабилност, идваща от обичта и чистотата - като средство за справяне с нежелани влияния. Дори и тогава обаче здравият разум и скептика са добра защита.

:) И аз съм забелязала същото! Това като, че ли е доста добър начин за защита срещу магии? При това и напълно безплатен. B)

Линк към коментар
Share on other sites

Принципно, би следвало да е така.

Но, не сте ли забелязал и друго, г-н Баев? Че точно подобни хора са податливи именно на "материалистични въздействия" - като пари, вещи... и прочее суети.

И именно чрез тях те биват лесно манипулируеми.

Следователно, за каква "защита" говорим ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, но нали темата е за магиите? Ценностната система и жизнените цели са в сферата на научно обяснимото, докато магията не е. А и далеч не всеки скептик е обсесивен сребролюбец. Но това вече е извън темата :) . Аз съм заобилолен от когнитивни учени, които са твърдо скептични, но същевременно много точни, скромни, хармонични и балансирани хора и много далеч от алчността.

Линк към коментар
Share on other sites

Е, ако говорим за твърдата наука, която принципно е науката, квантовото поле засега не корелира с мисълта и когнитивните процеси - поне не пряко, не повече отколкото с всичко друго. Добри предположения са и аз съм техен привърженик, но са в сферата на фолк науката. :)

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Науката за магията днес:

http://www.kapija.narod.ru/Library/dim_pejceva.htm

Линк към коментар
Share on other sites

Това е хубаво есе (линкът от по-горе), но няма нищо общо с твърдия научен рисърч!

Линк към коментар
Share on other sites

Орли, не е зле да уточниш ТИ какво разбираш под магия - бабешки баянници с яйца; леене на куршуми, восъци и сълзи; жертвоприношение на папуаски папагал със зъб от морж, дялкан при новолуние от девствена ескимоска... и т.н.

Или, разбираш нещо друго.

Защото всичко това по-горе е именно в сферата на етно-творчеството и наративи от уста на уста. Даже не бих го нарекла като теб и "фолк наука".

Моля, уточни...

За мен магията е пределно ясна - предизвикване на промени в съответствие с волята си. И всичкото това "чудо" става посредством мозъка, който противно на очакванията ми - повечето хора май използват само за раздалечаване на ушите си.

Но, обикновено Силата идва и с нежеланието да я използваш. Ако се развиваш в правилната посока, развиват се и много други качества - като например отношението на ненамеса и ненасилие към света около теб, и другите в частност.

Линк към коментар
Share on other sites

Под магия разбирам онази връзка с живата мъдрост на живота, която се преживява и може да се изрази с метафори, но засега не и научно. Онази тиха слятост с природата, с дълбокото в теб самия и хората, с живота.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти!

Това е много красиво обяснение на вътрешната, дълбока философия на магията.

Но, за мен тя има и приложно-практична и прагматична страна.

Това се изразява, посредством похватите, например на: получаване и предаване на телеестезична и телепсихична /телепатична/ информация; невро-лингвистично програмиране; хипноза и сугестия; психотронно, психологично въздействие и психоанализа /например, при корекция на партньорски, съпружески, роднински взаимоотношения; промяна на съдбата, познавателно-поведенческа ориентация и интервенция/; премахване на парапсихични въздействия, съзнателни и подсъзнателни мисловно-емоционални негативни внушения и енергии, психогения; информационно-енергийна терапия на психосоматични разстройства, зависимости и други..... и т.н.

Така звучи ли ти вече по-научно :3d_046:

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

Чебурашка, защо отхвърляш:

бабешки баянници с яйца; леене на куршуми, восъци и сълзи; жертвоприношение на папуаски папагал със зъб от морж ...

:)

Всички подобни "бабешки" неща хич не са за подценяване. Защото работят.

Какъв "инструмент" ще използва човек, за да получи например определена информация никак не е важно; дори и този "инструмент" да изглежда смешен, странен и т.н.

За мен астрология, карти Таро, радиестезично махало или багети, кафе, боб, вътрешности на петел, восък, камъчета или каквото друго си изберете са напълно равнопоставени като методи и технологии; разбира се всеки метод и технология си има нужда от съответен майстор /знаещ и можещ/. Нещо повече - постепенно нуждата от "инструмент" може да отпадне.

И дали става по-научно, като го наречем "получаване и предаване на телеестезична и телепсихична /телепатична/ информация" ? Е, поне започва да звучи научно :P За когото е важно как звучи. За мен не е важно.

Линк към коментар
Share on other sites

Точно така е. Не ги отхвърлям и се учудвам защо така си го интерпретирала. Просто давах пример, макар и ироничен. Вероятно това те е подвело, за което се извинявам.

Дали ще се работи по методите на менталната или на предметната магия - няма значение. Всичко е "инструмент" - както сама казваш.

"Звученето" е важно единствено и само за разграничение на похвата - нищо повече.

От значение са единствено уменията на мага или майстора.

И наистина, впоследствие с усъвършенстване на уменията, посредниците могат да отпаднат - което не променя качеството на въздействието.

Мислим еднакво :thumbsup:

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Мисля си, че по-голяма и силна магия от Любовта няма. Както е казал Орлин-единение с Всичко. Вътрешна радост и Мир, доверие в Бога, че всичко, което ти се случва е за твое Добро... А ако има и ясен ум, няма проблеми.... :wub:
Линк към коментар
Share on other sites

обикновено Силата идва и с нежеланието да я използваш. Ако се развиваш в правилната посока, развиват се и много други качества - като например отношението на ненамеса и ненасилие към света около теб, и другите в частност.

Да, така е.

Изниква въпросът - какво в нашия свят довежда силата заедно с желанието да я използваш.

Това си е цяла нова тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен, отговорът е само един - страхът. Той е в основата на безлюбието, невежеството, егоизмът, агресията.. и всичко, което се сетим.

Линк към коментар
Share on other sites

Магията действа само ако й повярваш и ако има за какво да се закачи в теб. Правили са ми магии, не са ме ловили. Намирала съм разни неща из къщата си, но не съм се давала на паника. Причините за неприятностите не са магиите. Намери ги в себе си.

Много вярно...най-висшата магия е силата на мисълта,а предметите използвани при ритуалите са само предмети помагащи да усилят тази мисъл(понеже магьосниците вярват в това),а намерените предмети носят това намерение за вреда и това което се усеща от човека от даденият предмет е тяхното намерение дори и само да е в торбичка на нестандартно място е достатъчно човек сам да си внуши и да повярва,че е магия и мисли,че е станало едва ли не катастрофа,но те са само предмети и мисълта на хората е тяхна мисъл изборът на хората дали да я приемат или да я отхвърлят е техен.Магията е насочено желание и развалянето и е като се отхвърли това желание.Предметите са си само предмети просто ги изхвърлете някъде с думите"-е няма да стане при мен този номер"(или нещо от този сорт зависи от настроението):)))Важното е да не придавате значение...

Линк към коментар
Share on other sites

Забелязъл съм, че твърдите материалисти, скептици и приземени хора са практически неподвлстни на каквито и да е психоенергийни - информационни манипулации. Имат твърда защита от тях, изолирани са от нивото им на действие. Но също така са изолирани и от собствената си дълбочина, душевност и цялостност. Тоест, една по-пълна връзка със Себе си носи радост и мъдрост, но и предполага по-висше ниво на стабилност, идваща от обичта и чистотата - като средство за справяне с нежелани влияния. Дори и тогава обаче здравият разум и скептика са добра защита.

Съжалявам,не искам да те обидя,но явно не разбираш какво е магия.Те са най-податливите,няй-добрата защита е Любовта към Бога.Един приземен и свързан само с материалното човек,дори няма да почувства че е жертва на енергийно въздействие.

Линк към коментар
Share on other sites

Под магия разбирам онази връзка с живата мъдрост на живота, която се преживява и може да се изрази с метафори, но засега не и научно. Онази тиха слятост с природата, с дълбокото в теб самия и хората, с живота.

Има такива изследвания те са свързани с вълните,които излъчва човешкия мозък.Дори има и много смешни положения и парадокси свързани с това кой кой е,като католически свещенник ,православен такъв,будист и други.

Линк към коментар
Share on other sites

Живота е магия.

Мда. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Магията в нейният най - банален смисъл аз никога не съм разбирала, не съм се интересувала и не съм вярвала в такова действие.Но ето че от седмица ми се наложи да се докосна до нещо такова и това никак не ми харесва.Оказвам се неподготвена и не знаеща как да реагирам и какво да кажа.

На моя близка приятелка баща и почина преди месец, в седмицата в която почина дядо и преди година.Нищо не типично по принцип, като добавим обаче нелепата смърт настъпила от отравяне с боб-бакла, който всички знаем че е отровен когато се консумира суров.Като добавим че майка и е билкарка и знае много добре това и въпреки това тя загуби най- добрия спътник в живота си(защото те наистина бяха неразделни съпрузи)по този нелеп начин.

В пристъп на дълбоко отчаяние и затваряне по стаите тя намира някакви такива атрибути (кръстосани кости , топки косми и т.н.)определящи(според нея) наличието на магия.Навързвайки малко факти и събития тя решава да отиде при ходжа.Тези така неизвестни за мен магьосници явно имат добра репутация сред вярващите .И така въпросният шаман казва, че в къщата има магия която ще доведе до смъртта на всички живеещи в нея и дава амулети за предпазване и т.н подобни съвети.

Сега една жена афектирана от смъртта на най- близкия в живота си, майката на моята приятелка е в шок и ужас .Тя дълбоко вярва в тези неща , защото ходжата е казал и трите имена на извършителя на магията.Как може да се успокои човек в подобно положение?А тя подлудява всички , защото явно е в шок.Фантазията работи и няма спиране.Опитвах се да мина и аз с приказките за вярата в себе си и любовта и силата на мисълта и т.н. но не става.Жената казва -аз видях, ходжата каза, край.

Аз казвам - не вярвам, но не мога да обясня фактите.

Та сила на мисълта или поредица от действия явно това е практика , която е възможно не рядко да довежда до фатални резултати.И когато човек попадне в подобен кръг........наистина незнам.

Линк към коментар
Share on other sites

Може ли молитвата да ни предпази от магии и кога? Само ако не ни е страх от магията, ако сме готови да преживеем ударите й, ако сме се смирили (не пред магията, а пред справедливостта във вселената). Молитвата не трябва да се превръща в бягство. Когато се молим за богатство, е нужно да сме готови да живеем в най-голямата бедност; когато се молим за здраве, е нужно да сме готови да преживеем всякакви болести и всичко с вяра в справедливостта. По същия начин, когато желаем да не ни засегне дадена магия, то ние не трябва да се страхуваме, а да сме готови да я преживеем. Тук мнозина биха възразили, че това би било примиренчество и наистина разликата между това за което говоря и примиренчеството е доста тънка, но тя съществува. При примиренчеството човек се отказва от собствените си стремежи и цели, а тук те си остават, но просто търпеливо се отстраняват препятствията за постигането им. Освен това силното желание често е пречка. Молейки се за освобождаване от дадена магия със силно желание, ние отслабваме положителната сила на нашата молитва и мисъл, но молитвата ни е на място, когато сме готови да приемем удара на магията, когато е насочена към възтържествуване на справедливостта, каквито и последствия да има това за нас самите (а хората обикновено не могат да знаят дали правещия магия неволно не помага за възстановяване на нарушено в миналото от нас самите равновесие или пък с действията го нарушава).

Линк към коментар
Share on other sites

Магията в нейният най - банален смисъл аз никога не съм разбирала, не съм се интересувала и не съм вярвала в такова действие.Но ето че от седмица ми се наложи да се докосна до нещо такова и това никак не ми харесва.Оказвам се неподготвена и не знаеща как да реагирам и какво да кажа.

На моя близка приятелка баща и почина преди месец, в седмицата в която почина дядо и преди година.Нищо не типично по принцип, като добавим обаче нелепата смърт настъпила от отравяне с боб-бакла, който всички знаем че е отровен когато се консумира суров.Като добавим че майка и е билкарка и знае много добре това и въпреки това тя загуби най- добрия спътник в живота си(защото те наистина бяха неразделни съпрузи)по този нелеп начин.

В пристъп на дълбоко отчаяние и затваряне по стаите тя намира някакви такива атрибути (кръстосани кости , топки косми и т.н.)определящи(според нея) наличието на магия.Навързвайки малко факти и събития тя решава да отиде при ходжа.Тези така неизвестни за мен магьосници явно имат добра репутация сред вярващите .И така въпросният шаман казва, че в къщата има магия която ще доведе до смъртта на всички живеещи в нея и дава амулети за предпазване и т.н подобни съвети.

Сега една жена афектирана от смъртта на най- близкия в живота си, майката на моята приятелка е в шок и ужас .Тя дълбоко вярва в тези неща , защото ходжата е казал и трите имена на извършителя на магията.Как може да се успокои човек в подобно положение?А тя подлудява всички , защото явно е в шок.Фантазията работи и няма спиране.Опитвах се да мина и аз с приказките за вярата в себе си и любовта и силата на мисълта и т.н. но не става.Жената казва -аз видях, ходжата каза, край.

Аз казвам - не вярвам, но не мога да обясня фактите.

Та сила на мисълта или поредица от действия явно това е практика , която е възможно не рядко да довежда до фатални резултати.И когато човек попадне в подобен кръг........наистина незнам.

След като дълбоко вярва значи може да повярва,че простички неща може да и помогнат ако е вярваща молитвата може да и помогне,ако не вярва в молитвата,а се интересува от окултизъм и техните подходи(не е религиозна) може да повярва като някой и каже например най-простичкият ритуал в една паничка да изсипе 1 шепа сол и да я постави в средата на стаята си за 24 часа(кристалите чистят негативна енергия)(това дава ефект)или да си запали само ароматна клечка и тнт.

На мен ми е набивано в главата да не ходя при ходжи...Не давам разни гледачки да ми гледат,а за хората които вярват безусловно на тях им трябва приятелско рамо да ги подритват и да им напомнят,че избора е техен,да не се шашкат и да ги подбутват да се борят със себе си да се развиват понеже в кайна сметка човек се сблъсква с това,което е искал да научи и се бори със своят избор за да се научи,а не се бори с определеният човек...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...