Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Магиите...


Recommended Posts

Здравейте,

посещавам и чета сайта и форума с интерес.Искам да ви благодаря,че ви има :D

Бих искал да попитам следното: наскоро намерих игла с конец във възглавницата си,а тя е подарък от човек за който подозирам че е негативно настроен към мен и семейството ми.Дали става дума за магия?

Леко ми е неудобно да пиша за това но все пак се надявам да намеря някакъв отговор.

Благодаря ви :huh:

Здравейте!Това,което сте намерили Ви е обезпокоило много,но не се страхувайте.Всяко въздействие си има и противодействие.Вземете иглата и я изхвърлете в течаща вода(най-добре река),с пожеланието "Върви там,откъдето си дошло!".Тръгнете си без да се обръщате назад,измийте ръцете си със студена вода и се успокойте.Съветвам Ви да не приемате подаръци от хора в които се съмнявате или да проверявате с махало (ако владеете радиестезия).Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 489
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Здравей, dim3r !

Зависи от това кой път ще избереш – на страха или на любовта.

Ако избереш първият – ще видиш люта черна магия, зла воля и прочее осмъртяващи мистификации.

Ако избереш вторият – ще видиш просто игла и конец.

Изборът определя и последствията. Казано простичко – винаги получаваме това, в което вярваме и според вярата ни се въздава.

Не ме разбирай погрешно – срещат се и професионално направени магии. Но рядко, много рядко. Магията не е залъгалка за назаднали, както погрешно се разбира и интерпретира.

Обаче, обикновено става въпрос за повече или по-малко зрелищен декор, целящ да събуди именно страха на „жертвата” и тя сама да си „види сметката”… според собствената си нагласа, суеверие и фантазия.

Относно съвета на granat1 за пожеланието "Върви там,откъдето си дошло!":

Това е въздаване на лично „правосъдие” чрез насочване на собствена зла воля.

Никой, отбиращ поне малко от същността на Магията (целяща в основата си Знание и Посвещение) – не би ти го препоръчал, т.к. това е сквернословие от низш порядък и няма нищо общо с прийомите на Изкуството Магия.

Линк към коментар
Share on other sites

Иглата във възглавницата? Ами супер - нали става за шиене - благодари за подаръка! Че и с конец при това! :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравей, dim3r !

Зависи от това кой път ще избереш – на страха или на любовта.

Ако избереш първият – ще видиш люта черна магия, зла воля и прочее осмъртяващи мистификации.

Ако избереш вторият – ще видиш просто игла и конец.

Изборът определя и последствията. Казано простичко – винаги получаваме това, в което вярваме и според вярата ни се въздава.

Не ме разбирай погрешно – срещат се и професионално направени магии. Но рядко, много рядко. Магията не е залъгалка за назаднали, както погрешно се разбира и интерпретира.

Обаче, обикновено става въпрос за повече или по-малко зрелищен декор, целящ да събуди именно страха на „жертвата” и тя сама да си „види сметката”… според собствената си нагласа, суеверие и фантазия.

Относно съвета на granat1 за пожеланието "Върви там,откъдето си дошло!":

Това е въздаване на лично „правосъдие” чрез насочване на собствена зла воля.

Никой, отбиращ поне малко от същността на Магията (целяща в основата си Знание и Посвещение) – не би ти го препоръчал, т.к. това е сквернословие от низш порядък и няма нищо общо с прийомите на Изкуството Магия.

Негативна енергия която е насочена умишлено се връща към "създателя" си при всички случаи.Думите които не са ти по вкуса можеш да не ги употребяваш.(А ти самата не влезе ли в ролята на съдник без да искаш?!) :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Най-висшата магия е силата на мисълта!Негативната енергия е една и съща и се проявява в различни форми,но тя е една(неприятно усещане насочено към човека)това,което врачки или ходжи и тнт. използват като ритуали и предмети,може да се направи и като човек седи удобно на стол и насочва мисълта си и това,което може да се противопостави в зависимост от човека също е до нагласата му(да се довери на други предмети или да седне на стол и да си изчисти съзнанието)

Магията е насочена мисъл,която усеща даденият човек и ме е яд,че хората са толкова наплашени и си мислят,че не могат да се преборят понеже"някаква си от Горно-Надолнище им е направила нещо с ритуали"

1-во-щом използва предмети значи не е развила силно мисълта си и използва патерици,които да усилят намерението и!(и разчита на самовнушението на хората)

2-ро-намерените премети в къща и тнт.са само предмети...хората си съсипват живота мислейки за тези неща,които са открили в дома си и вярват,че това е необратима магия.Те са само предмети в които е насочена мисълта на някаква жена или мъж и те са просто поредната негативна енергия,която усещаме както като се качим в претъпкан трамвай и се повлияем от нервноста на 50 наблъскани един до друг души.Тези предмети действат на този принцип понеже принципа е един"негативност"и хората си внушават,че магията е нещо от,което не могат да избягат.

Да питам тези хора:

-Негативната мисъл на някаква си или някакъв си там човек занимаващ се с магии по-силна ли е спрямо негативното въздействие от 50-те човека най-малко сутрин в транспорта, с които се сблъскваме или с които се сблъскваме през работното си и изнервено ежедневие, към което сме свикнали и изолираме.

Да си подвластен на магия е да усетиш негативното влияние в транспорта или да влезеш в кафе с неприятно излъчване от хората и обстановката и ти решаваш дали да си тръгнеш или да изолираш неприятните усещания.

Линк към коментар
Share on other sites

Най-висшата магия е силата на мисълта!Негативната енергия е една и съща и се проявява в различни форми,но тя е една(неприятно усещане насочено към човека)това,което врачки или ходжи и тнт. използват като ритуали и предмети,може да се направи и като човек седи удобно на стол и насочва мисълта си и това,което може да се противопостави в зависимост от човека също е до нагласата му(да се довери на други предмети или да седне на стол и да си изчисти съзнанието)

Магията е насочена мисъл,която усеща даденият човек и ме е яд,че хората са толкова наплашени и си мислят,че не могат да се преборят понеже"някаква си от Горно-Надолнище им е направила нещо с ритуали"

1-во-щом използва предмети значи не е развила силно мисълта си и използва патерици,които да усилят намерението и!(и разчита на самовнушението на хората)

2-ро-намерените премети в къща и тнт.са само предмети...хората си съсипват живота мислейки за тези неща,които са открили в дома си и вярват,че това е необратима магия.Те са само предмети в които е насочена мисълта на някаква жена или мъж и те са просто поредната негативна енергия,която усещаме както като се качим в претъпкан трамвай и се повлияем от нервноста на 50 наблъскани един до друг души.Тези предмети действат на този принцип понеже принципа е един"негативност"и хората си внушават,че магията е нещо от,което не могат да избягат.

Да питам тези хора:

-Негативната мисъл на някаква си или някакъв си там човек занимаващ се с магии по-силна ли е спрямо негативното въздействие от 50-те човека най-малко сутрин в транспорта, с които се сблъскваме или с които се сблъскваме през работното си и изнервено ежедневие, към което сме свикнали и изолираме.

Да си подвластен на магия е да усетиш негативното влияние в транспорта или да влезеш в кафе с неприятно излъчване от хората и обстановката и ти решаваш дали да си тръгнеш или да изолираш неприятните усещания.

Права си за насочената мисъл.(С мисъл може да се убива,но добре че единици имат тази дарба.а и я използват за други цели!)

С предметна магия се занимават най-низшите от "бранша".

Най-страшните "магии" се правят с помощта на клюки,интриги,доноси и други подобни средства.Те могат и човешки живот да затрият.У нас за съжаление подобни "магьосници" са под път и над път.(Даже познавам няколко лично.Да са живи и здрави!)

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Чета написаното по-горе и си мисля колко ни се иска на нас да сведем Учителя до нещо, което в нашите очи съставлява Авторитет, да му лепнем етикет, какъвто ни се иска да лепнем на себе си.

Учителя - Маг??? :blink:

Учителя е... Учителя... Никаква магия няма и не може да има - достатъчно е да се прочете Словото му, да се чуе музиката му... Магиите са далеч под нивото на Учителя. Учителя за мен е Любовта и Мъдростта за нашата реалност.

Писах за човека Петър Дънов, като Маг, а не за Всемирния Учител, проявил се чрез неговата душа. Човекът Петър Дънов е бил освен Маг и: богослов, цигулар, композитор, медиатор, пророк, лечител...

Линк към коментар
Share on other sites

Чета написаното по-горе и си мисля колко ни се иска на нас да сведем Учителя до нещо, което в нашите очи съставлява Авторитет, да му лепнем етикет, какъвто ни се иска да лепнем на себе си.

Учителя - Маг??? :blink:

Учителя е... Учителя... Никаква магия няма и не може да има - достатъчно е да се прочете Словото му, да се чуе музиката му... Магиите са далеч под нивото на Учителя. Учителя за мен е Любовта и Мъдростта за нашата реалност.

Писах за човека Петър Дънов, като Маг, а не за Всемирния Учител, проявил се чрез неговата душа. Човекът Петър Дънов е бил освен Маг и: богослов, цигулар, композитор, медиатор, пророк, лечител...

Мисля, че всичките тези умения са му били просто необходими инструменти, за да си свърши работата, поставена му от невидимия свят. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не вярвай в магийте... :(

Магиите съществуват, и са абсолютно реални. Дори отричайки тяхната реализация няма да успеете да ги неутрлизирате ( развалите). Не лежте само на старите приказки че: " Като не вярваш няма да те хване". Поинтересувайте се четете малко за Тангризма, Дауизма, Уичкрафт, Сатанизъм и ред други религии !!! Магията я носи всеки един от нас, но само някой знаят как да я използват.Колкото до материалните носители не бих нарекла това низша магия, има магия на ментално и материално ниво, има и такава която е комбинация от двете, има магия чрез захранване, напръскване и много други които не ми се изброяват. Както и да е има си и начини за неотрализация, единственото което още мога да кажа по темата е четете има страшно много литература изучавайте корените си още от преди Християнството и може би ще разберете!

Редактирано от anakonda79
Линк към коментар
Share on other sites

Не вярвай в магийте... :(

Магиите съществуват, и са абсолютно реални. Дори отричайки тяхната реализация няма да успеете да ги неутрлизирате ( развалите). Не лежте само на старите приказки че: " Като не вярваш няма да те хване". Поинтересувайте се четете малко за Тангризма, Дауизма, Уичкрафт, Сатанизъм и ред други религии !!! Магията я носи всеки един от нас, но само някой знаят как да я използват.Колкото до материалните носители не бих нарекла това низша магия, има магия на ментално и материално ниво, има и такава която е комбинация от двете, има магия чрез захранване, напръскване и много други които не ми се изброяват. Както и да е има си и начини за неотрализация, единственото което още мога да кажа по темата е четете има страшно много литература изучавайте корените си още от преди Християнството и може би ще разберете!

Не знам дали незнанието за магиите е гаранция, че няма да ни „хванат”, но посочената литература е сигурен начин за сдобиване с „жълта книжка”.:3d_125: Особено ако трябва да се поема в дадения коктейл. Мисля, че само с четене магьосник се не става...?:3d_016::3d_152:

А иначе съм съгласна – магията си я има в нас или както казва Дон Хуан: човешките същества са магически същества, способни на невероятни действия и постижения, веднъж успели да се освободят от идеологии, които ги превръщат в обикновени човешки същества....” :3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

Ани thumbup2.gif

anakonda79 , знаеш ли, винаги се изненадвам ей-така като се появи някой в дадена тема и чел-недочел мненията дотук - бърза да прави анализи на участниците и да сипе категории какви били другите, колко нищо не знаели, пък колко грешно постъпвали.... и какво трябвало да направят biggrin.gif

По-горе в темата може да видиш, че хората тук достатъчно поназнайваме за тия неща и затова не бързай да ни пращаш в библиотеката biggrin.gif

А посланието ти "единственото което още мога да кажа по темата е четете има страшно много литература изучавайте корените си още от преди Християнството и може би ще разберете!".... звучи някак...harhar.gif

п.п. Относно възражението ти, че предметната магия не бива да се нарича низша: Самото определение не цели принизяване или отричане на този вид ритуали. Класификацията идва оттам, че при подобен род манипулации се борави с низши енергоинформационни същности и структури, с користни цели. Този вид магии винаги са с намерение за придобиването на нещо материално или за подчинението на нечия свободна воля. А това си е низшо отвсякъде.. защото Истинската Магия (както се писа и по-горе от много участници) цели придобиването на знания и мъдрост, съотнесени към живот в хармония с Природата.

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

п.п. Относно възражението ти, че предметната магия не бива да се нарича низша: Самото определение не цели принизяване или отричане на този вид ритуали. Класификацията идва оттам, че при подобен род манипулации се борави с низши енергоинформационни същности и структури, с користни цели. Този вид магии винаги са с намерение за придобиването на нещо материално или за подчинението на нечия свободна воля. А това си е низшо отвсякъде.. защото Истинската Магия (както се писа и по-горе от много участници) цели придобиването на знания и мъдрост, съотнесени към живот в хармония с Природата.

Чебурашка,напълно права си!

За съжаление повечето хора смятат магията за инструмент за постигане на користни цели.(И много "магове" печелят от това!)

Истинската Магия наистина е система от знания,мъдрост и опит, които се използват с цел постигане на хармония в самия човек,между хората,между човекът и Природата.

Истинският Маг е духовно чист и работи с чисти енергии.Използва и предметна магия(минерали,метали,вода и т.н.) но с благородни цели.НИКОГА НЕ ПРИЧИНЯВА ЗЛО!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Ъхъ...

ама и аз да кажа:

ЧЕТЕТЕ!!!

...Парацелз.

Искаш твърде много :yinyang:

Иначе, за мен истинската магия е в Ума и тя е жертвена магия. И обикновено тя е сделка, независимо за какво.

Всъщност, хората до такава степен са потиснали несъзнаваното си и работят със стереотипи, особено на персоната си, че всяко споменаване на думата магия, ги завръща към корените, т.е. към архетипите - там, където наистина има магия ...

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Първо искам да кажа че никой не съм обидила директно, просто изразих мнение че се коментират неща без да се има ясна представа за какво става втпрос... Колкото до компетенцията на хората по тази тема, мнението ми е изцяло обосновано на прочетеното до тук! Също така никога не съм споменавала че одобрявам използването на магията с користни цели. Все пак аз съм Уикантка и живея в хармония с околния свят, ни най-малко нямам нужда някой да ми обяснява за баланса и пр. Да нова съм във форума, и какво от това? Нима си мислите че когато някой има изписани стотици мнения във даден форум, мнението му ще е по- компетентно от това на този който току що се е регнал, просто защото 2-ят е нов??? Прави сте за едно, псевдо врачки, магове и пр. с лопата да ги ринеш. Но колко от тях изобщо знаят за какво иде реч? Колко от тях са мошенници? Мисля че съотношението е 1/100 ! И последно да кажа че продължавам да подържам мнението си, ЧЕТЕТЕ!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Поинтересувайте се четете малко за Тангризма, Дауизма, Уичкрафт, Сатанизъм и ред други религии !!!

Чудесно, ще четеме, ама не е ли смисъла на магията да се избяга точно от религиите ?! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не смятам за редно да се пропагандира сатанизма във форумите към Портала за съзнателен живот.

anakonda79, никой не те е обвинявал в предишните постове според мен. Но сега си казвам ясно и точно своето мнение - не мога да приема сатанизма.

Линк към коментар
Share on other sites

Сатанизмът като понятие е измислен от църквата. Психологическият смисъл на онова, което наричаме Сатана, е обвързан с привързаността ни към материята. От тази гледна точка всички сме сатанисти. И всички (е, не баш) търсим начини да се надраснем в това отношение, но някои си харесват примитивни инструменти, клонящи към животинското. Но това е само едно отражение на нашата природа. И както пише любимият ми автор: "Сатанизмът е средновековна романтика".

Линк към коментар
Share on other sites

Сатанизмът като понятие е измислен от църквата. Психологическият смисъл на онова, което наричаме Сатана, е обвързан с привързаността ни към материята. От тази гледна точка всички сме сатанисти. И всички (е, не баш) търсим начини да се надраснем в това отношение, но някои си харесват примитивни инструменти, клонящи към животинското. Но това е само едно отражение на нашата природа. И както пише любимият ми автор: "Сатанизмът е средновековна романтика".

Аз не смятам, че е само романтика, останала от средновековието? Не ми се дават линкове, защото нямам желание да му правя реклама тук. Но тези, които го практикуват, предимно тийнеджъри - рядко се замислят, Венци, върху философските разсъждения дадени от теб по-горе. Правят си кървавите жертвоприношения, чупят паметниците по гробищата (нощем).... Последното е добре дошло за хората правещи тези паметници.

Увлечението по кървавите оргии съвсем не е останало в романтичното средновековие. Или вие смятате, че това няма нищо общо със сатанизма.

Не поглеждате ли в други сайтове или около себе си. Венци, мисля, че твоята професия ти дава идеална възможност за това. Както и моята....

Или в омразата си към църквата да се втурнем към сатанизъм и черна магия? От трън та на глог. :(

Линк към коментар
Share on other sites

никой не съм обидила директно, просто изразих мнение че се коментират неща без да се има ясна представа за какво става втпрос...

. ..Все пак аз съм Уикантка и живея в хармония с околния свят, ни най-малко нямам нужда някой да ми обяснява за баланса и пр. Да нова съм във форума, и какво от това? Нима си мислите че когато някой има изписани стотици мнения във даден форум, мнението му ще е по- компетентно от това на този който току що се е регнал, просто защото 2-ят е нов???

..Прави сте за едно, псевдо врачки, магове и пр. с лопата да ги ринеш. Но колко от тях изобщо знаят за какво иде реч? Колко от тях са мошенници? Мисля че съотношението е 1/100 ! И последно да кажа че продължавам да подържам мнението си, ЧЕТЕТЕ!!!

Здравей Анаконда, и добре дошла!

Няма как да знаеш кой колко ясна представа има за нещата, които коментира - по простата причина, че още не се познаваме. Сама каза, че си нова тука. Няма как и ние да знаем каква си, що си. Затова е и редно да се представиш, не мислиш ли? Защото изказвания от рода на "аз най-добре ги разбирам тия неща, защото съм еди-каква-си"... казани от някой анонимен (макар и с очарователен аватар) - не звучат много сериозно, а още повече пък компетентно.

Аз самият, когато дойдох тук миналото лято - влязох директно с байонетите като настъпващ редник през втората световна и започнах с провокациите... После няма да ти кажа колко време ми отне да доказвам, че съм добро и умно момче biggrin.gif

Сега по темата: Да, мошеници - бол! Обаче, те адски добре знаят за какво става въпрос (ключовата дума тук е именно `адски`). Може да не разбират от магия и да не са прочели и една книга в живота си, обаче прекрасно разбират от внушение и успяват да убедят околните (наивници), че магиите им действат... и така постигат желаното.

Също така, напълно съм съгласен с тебе, че хората следва да се образоват и да се запознаят с науката (традиционна и нетрадиционна). Обаче, не съм съгласен, че цитираните от теб религии и религиозни уклони могат да спомогнат за овладяване на каквото и да е значимо човешко постижение. Защото в основата си те целят именно принизяване на човека, внушавайки му нищожност, зависимост, страх и подчинение - я към природата, я към някакви други мистификации. Това са вече твърде стари и доказали неефективността си Школи, изопачени до безобразие и чието време изтича. Който иска да ги следва, негова си работа. Аз лично отдавна съм влязъл в Новата култура и гледам напред.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще ми се да припомня една окултна сентенция: малкото знание е опасно. В много случаи е по-добре нищо да не знаеш, отколкото да знаеш нещата частично. Случаят с магиите е един от тях. Тук няма да разглеждам позицията на магьосника, а позицията на обикновения човек. Наистина, ако ти е направена магия, дори и да не знаеш за нея или пък, дори и да знаеш, но да не вярваш в силата на магията, тя пак ще окаже влияние върху тебе. Но това влияние няма да е едно и също. Ако знаеш или предполагаш, че ти е направена магия и вярваш в нейната сила то ти като добавка на всичко ще си направиш и автомагия, може би много по-силна от тази, която ти е направена първоначално. Това е резултат от малкото знание и неумението човек да контролира психиката си (в случая основно своите страхове). В повечето случаи именно самовнушението е това, което дава видими резултати. Разбира се магии съществуват, но смея да твърдя, че в преобладаващата част от случаите е по-добре човек да не знае, ако такава му е направена.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не смятам, че е само романтика, останала от средновековието? Не ми се дават линкове, защото нямам желание да му правя реклама тук. Но тези, които го практикуват, предимно тийнеджъри - рядко се замислят, Венци, върху философските разсъждения дадени от теб по-горе. Правят си кървавите жертвоприношения, чупят паметниците по гробищата (нощем).... Последното е добре дошло за хората правещи тези паметници.

Увлечението по кървавите оргии съвсем не е останало в романтичното средновековие. Или вие смятате, че това няма нищо общо със сатанизма.

Не поглеждате ли в други сайтове или около себе си. Венци, мисля, че твоята професия ти дава идеална възможност за това. Както и моята....

Или в омразата си към църквата да се втурнем към сатанизъм и черна магия? От трън та на глог. :(

Определението е романтика, а действията са си примитивизъм - това имах предвид и в моя пост...

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2:Стан. В тази връзка мога да кажа, че ние сме това, в което вярваме или ще привлечем това, в което вярваме...

Тъй че, самоконтрола и излъчването на Любов и Доброта са най-добрата защита.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Напротив, вредят... Наглсите ни, че излъчваме онова, дето споменаваш. Любов и Доброта не излъчва никой, освен Единия. А нашата изкуственост, дето се бронираме с нагласи и се опитваме да се самоубедим, че маските ни са лица, е вредна както за нас, така и за останалите наоколо. И влиза в същата тази категория, дето наричаме магия. Особено като започнат да ти се явяват ангели и сродни, защото това ще се случи... И да използват фундаменталното ни незнание, за да ни влеят малко "божествени"...

Линк към коментар
Share on other sites

Като гледам какви ожесточени полемики се водят тук, първо си зададох въпроса: Във форум на кандидат-вещари ли съм попаднал, или във форум, посветен на Учителя и Новата култура на водолея?

Цели 20 страници коментари за магии, само доказват тезата, че забраненият плод е най-сладък. Кой какво прави, кой на светия го докарва, кой на много издигнат ученик, но винаги едното око гледа в ляво и тайничко се възхищава и удивлява на изкуствата на черните братя.

Няма нищо.Кой където му е заврян акъла, там после ще си го дири.

Тук се сучат и разтягат локуми за неща, за които повечето от вас нямат и бегла представа, не за друго, а защото не са ги практикували. Чел някой два-три реда от тук от там, я книжка - две, и после най-компетентно се произнася. Ако ставаше само с четене... Почти никъде не видях да се споделя ОПИТ, или поне някой да декларира - аз имам опитности, това което пиша изхожда от тях...

Лично аз познавам хора, които се опитаха да използват по непозволен начин силите на природата - това, което вие тук наричате магия. И тези хора нямат нищо общо с онези телевизионни шантажьори, които се подвизават по Канал 3 и сродни нему телевизии. Та, някои от тези приятели преминаха през психиатрични клиники,после излязоха. Други се отърваха само с уплаха. Но всички се увериха, че ЕКСПЕРИМЕНТИ СЪС СИЛИТЕ НА ПРИРОДАТА НЕ БИВА ДА СЕ ПРАВЯТ. Природата държи сметка за всяко действие или бездействие, за харченето на всяка енергия, за разрушаването и на най-малката хармония.

Няма какво да крия, и аз съм си правил експерименти. Какви са резултатите, не желая да споделям тук.

В заключение- всеки е свободен да прави каквото си поиска - на това му се казва свободна човешка воля. До колко е свободна - това е друг въпрос. Но не мога да разбера едно: защо Вие, които щом сте тук, поне би следвало да се имате за последователи на Учението и Учителя, продължавате да си губите времето, ресурсите на форума и фокусирате ума си към тема, която нито ще ви обогати душевно, нито ще ви даде нещо положително, освен утоляване на чисто графомански страсти.

От Bethedi

Редактирано от Bethedi
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...