Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Магиите...


Recommended Posts

Именно, простотата е свещена, но простотията си е извън кавичките. Тя е в ширупотреба с плашещи мащаби...

Голямата заблуда на хората е, че търсят помощ отвън - било при врачки, баячки, разни шамани или магове, независимо дали " работещи " самостоятелно или в групи под различни помпозни имена. Всички те по един или друг начин се домогват единствено до паричките на горките хорица и познайте колко ги интересува личната беда и как единствената им цел е да

" спасят " някого. И да - " спасяват ", няма що...

Пав е Ян Хус, но за простотата. А за простотията сме си виновни ние, защото допускаме да ни промиват мозъците, а в промити мозъци лесно влизат чуждици.

Тук, някъде из темите, Валентин Петров беше пуснал много хубава беседа. Там има цитати от евангелието, може да послужат за нечие осъзнаване:

" Аз не съм Бог отдалече, а отблизо и твоето спасение е до устата ти."

" Близко е Господ до всички, които Го призовават с истина."

" Всичко е възможно за вярващия."

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 489
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Седи маймуната на клона и го реже с триона. Покрай нея минава таралеж, вижда тази картина и учудено пита: „Маймуно, какво правиш? Ти ще паднеш!" Маймуната му отговаря с цветиста фраза, чиито смисъл с незначителни съкращения се свежда до известното изказване: „Не ми казвайте какво да правя и аз няма да ви кажа, къде да вървите!"

Таралежът вдига рамене и се отдалечава, а маймуната се връща към прекъснатата си работа.

След няколко минути става предсказаното събитие — клонът се счупва, маймуната пада на земята. Известно време седи, потърква натъртените места, след това става и крещи след отдалечилия се таралеж :"Всичко е заради тебе, проклет магьосник!"

Линк към коментар
Share on other sites

Да-а, има смисъл и в това. Все някой друг ни е виновен за глупостта, слабостта и вторичната глухота, породени от самонадеяна гордост и нелепо високомерие. <_<

Псалми 121:2-4

  2. Помощта ми е от Господа,

Който е направил небето и земята.

  3. Той няма да остави да се поклати ногата ти;

Оня, който те пази, няма да задреме.

  4. Ето, няма да задреме нито ще заспи

Оня, Който пази Израиля.

Притчи 3:19-26

  19. С мъдрост Господ основа земята,

С разум утвърди небето.

  20. Чрез Неговото знание се разтвориха бездните

И от облаците капе роса.

  21. Сине мой, тия неща да се не отдалечават от очите ти;

Пази здравомислие и разсъдителност,

  22. Така те ще бъдат живот на душата ти

И украшение на шията ти.

  23. Тогава ще ходиш безопасно по пътя си,

И ногата ти не ще се спъне.

  24. Когато лягаш не ще се страхуваш;

Да! ще лягаш и сънят ти ще бъде сладък.

  25. Не ще се боиш от внезапен страх,

Нито от бурята, когато нападне нечестивите,

  26. Защото Господ ще бъде твое упование,

И ще опази ногата ти да се не хване.

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте! Ето и моят малък опит по темата - Реших и отидах при човек който лее восък, защото нещо ме накара да го направя, на восъка излиза всичко. Дори по време на четенето на молитвите силно усещах енергите през тялото. Вярваш или не магията може да те хване, затова винаги нащрек, но с любов към всички. Отговорът на човека беше - имаш живачна магия, сложена ти е пред входа. Отидахме да я извадим. Закарах го с колата пред блока. Предположих, че може да е в земята отстрани на входа и видях че там има сложени дърва. Инстинктивно реагирах как ще я извадим ако е там. За първи път ми се случи такова нещо. Чувствата които ме обзеха бяха странни. Никога преди това не бях мислила за тези неща. Най - вече, кой го е сложил, какви мотиви е имал, защо иска да се случват лоши неща. Той погледна към дървата и каза: "Не е там, от другата страна на входа е под мозайката. имаш ли нещто с което да разбием малко от нея." Пододох му от колата железце с остър край и отидахме до входа. Завладя ме любопитство найстина ли ще намери нещ отдолу. Разби мозайката разрови земята, но неможа да го види. Тогава хвана нещо сиво и го помириса и каза дъвка това е разкъса го и наистина имаше искусно завита хартйка. Тай я разви, вътре имаше коса, счупено от търмометър това с живака, а на листа текст(на арабски) кръг и кръст. Каза, че е доста стара. Важното е, че е развали, а съдържанието изхвърлихме в реката. Взе ми 40 лева.

Нещото което ме накара да го направя беше леки нехарактерни неразположения без причина, две катастрофи в една седмица, както и, може да ви прозвучи смешно, но когато палех камината неможех да я запаля дори и с цял весник и тънки борови съчки. Вестника гореше до край, а дървата оставаха не докоснати от огъня. Странно нали!

Но ако има отрицателна енергоинформация изпратена срещу нас трябва да се махне, защото човек преминава през изпитания, отслабва, дори може да настине. Неможе винаги да бъдем силни. В такива моменти го атакува скритото влияние и може да неможе да се справи сам, защото си е опасно. Казвам си молитви чета ги и върху вода, която след това пия. Това съм го чела от книгите на Генадий Мулахов. Може би и това ме е съхранило и силната ми вяра в Бог и доброто.

И нека използваме тази сила за добри дела. Любов и Светлина.

Радвам се, че ви има.

Сведете чела пред тия дела на дивната сила безкрайна, признайте смирено със сърце озарено, че всичко е божия тайна.

Линк към коментар
Share on other sites

За тези муски и черни магии само съм чувал... Сигурно наистина има хора толкова невежи, че да не знаят закона на ефект-противодействие!

Но, аз самият в момент на гняв съм изричал много гадни пожелания...

Магията е реално въздействие, енергоинфообмен, или атака, или благословия!

Аз съм доста кибритлия и често се случва да избухвам и така наранявам хората. И не само вербално, но и емоционално, и енергийно. Както и да е, стремя се да хвана момента на възпламеняването и да го канализирам. Често успявам. Надявам се напълно да овладея тази си черта за в бъдеще!

От друга страна съм и доста чувствителен. Например, преди около седмица, дадох накъсо по време на едно съботно обучение с преподавателката. После, по време на път за вкъщи, направо чувствах полето си нацепено и наострено, като изкривено. И оттам и емоциите - съответни. И съм забелязал, че както и да прикриеш състоянието си, хората реагират подсъзнателно право пропорционално на излъчването ти. И не само хората, но и се привличат всякакви ситуации, неуспехи, конфликти, не върви... И обратно, ако си спойкоен и щастлив, ако ще външно да си намусен, хората те приемат за приятел, всичко тръгва по вода... защитен си. Зависи много от количеството неупотребено либидо при мъжете и способността им да го сублимират качествено в силна вибрация! При жените е по-другояче!

А преди три дни обвиних един професор в некадърно преподаване. Което си беше така, де, но както и да е. Пак запалих след негова атака... В резултат на което пак се почуствах по познатия зловещ начин - и се разболях от грип. Днес потърсих професора да си поговорим - защото страшно мразя да съм в лоши отношения с хората. Бил болен. Тоест - разболели сме се един друг! Въобще, излъчванията на човека не са шега работа, мио амигос...

Ей туй то магия житейска.

А за муските... това колко неграмотен трябва да си, за да навредиш съзнателно на друг човек, не знам. То граничи с обсебеност и лудост... И се връща - винаги!

Забелязах, че много философствам напоследък и затова споделям. Имам един приятел, сладкар, който често ми казва: "Ай стига си философствал ... " ;)

Дано не прозвучи грубо постинга ми!

Обичам ви!

Редактирано от Орлин
Линк към коментар
Share on other sites

Не звучи грубо. То си е така само да не се хващаш. Много пъти са ме питали как така не се ядосвам и оставам спокойна. Не можем да променим системата. Като не и обръщаме внимание ще се съхраним. Знам, че този който е дръзнал да направи тази магия срещу мен ще си я намери сам, тя е бумеранг. Но аз му прощавам и продължавам да се държа към всички в които се съмнявам по същия начин, с любов. Ти много хубаво си го казал „ако си спойкоен и щастлив, ако ще външно да си намусен, хората те приемат за приятел, всичко тръгва по вода... защитен си”. Защитата е вътре в нас и трябва да я използваме.

Линк към коментар
Share on other sites

Изпитвала съм негативно въздействие върху себе си. Но искам да ви кажа, че тези муски, живаци и др. действат само ако им се вържете. Т. е. подсъзнателно изпитате страх и те започват да ви връхлитат.

Най-силните магии са думите. Чрез думата, отправена там, където има слабост се удря най-лошо. Това установих след като усетих влиянието /негативно/ и исках да си обясня какво се случва. Намерих обяснението в "Тайнствените магьосници от сините планини" на Е. Блаватска, "магията" тя нарича-месмеризъм. Въздействие, чрез думи, заклинания...

Не се и опитвах да "развалям", защото знаех, че това е знак да променя нещо в себе си. Щом се случва, то е с цел. Преминах през доста изпитания, катастрофи... Имаше моменти, в които близките ми не ме познаваха. Но само излъчването и изпращането на Любов към хората, които го правеха ми помогна да се справя.

Оказа се, че щом спра да "подпалвам" и да излъчвам любов, няма проблеми.

И сега ако усетя негативно въздействие /има си такива хора :feel happy: /, просто им се усмихвам с Любов и отминавам...

Зная, че огледалото действа. Каквото излъчиш, това ще получиш :feel happy::yinyang::P

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Хората насищат със своите вибрации (чрез своята аура) всичко до което се докоснат (в пряк и преносен смисъл). Затова ако често си бил в контакт с даден предмет, той става носител на твоите вибрации. Амулетите и др. са предмети върху които е било оказано целенасочено психическо въздействие с желанието да се постигне определена цел. В този смисъл думите също могат да бъдат носители на енергията на изпращача. Нещо повече, носители могат да бъдат и създадените и изпратени в пространството мисъл-форми.

Но за да може целта на въздействието да бъде постигната, обекта на въздействие трябва да е със сходни на изпратените вибрации. Ето защо от изключителна важност е да не се допуска мислите и желанията ни да бъдат с ниско качество. Това заедно с образа на Учителя в сърцето или третото око е най-добрия щит.

Изпратените стрели ще се върнат, без значение дали са улучили целта или не.

ЧЕРНИТЕ СТРЕЛИ СА ЗА ГЛУПАЦИТЕ,

НИЕ ЩЕ ИЗПРАЩАМЕ ОГНЕНИ !

Линк към коментар
Share on other sites

Хм... Ще си позволя да споделя нещо лично.

До преди две седмици, бях убеден, в свободата на избора гарантиран ни от нашия Създател, чрез кармичните закони... но видях как мой близък човек е попаднал в капан - от време на време се подчинява на чужда воля (удря ръцете си, души се сам, не може да стане от леглото без разрешение на нещо)

Вярата му (в каквото и да е вярвал) се е изпарила напълно след тези неща.

Това е и основната причина да се запиша в този форум - търся някаква помощ.

След като видях какво се случва с него, вече две седмици не мога да се съсредоточа - все едно съм в депресия, нямам желание за нищо.

Когато казах "Отче Наш" днес за малко се почувствах по- добре... но това не променя нещата ... не мисля , че е магия, а по скоро случай на обсебване (когато духът на човек е слаб при определени условия ...)

Силите на злото са живи и все още функционират. С любов към тях не мога да отвърна, но поне гнева го няма в мен.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

При магии или обсебване, молитви не помагат, та ако ще и да са изречени с най-голямата искреност и вяра.

Темата за магиите ми е любима, късно я открих във форума. За всяко нещо може да се направи магия и тя да постигне целта си. Заблуда е, че ако си силен и спокоен или уверен не може да те "застигне" силата й. Няма такова нещо. Нашият народ, откакто се помни се занимава с магии. Масов спорт, но поне е интересен. Все пак, много внимателно трябва да се подхожда, всяка една ситуация е различна. Силата на думите и мисълта е голяма, но и знанието трябва да е голямо. Затова повечето хора си служат с ритуални действия и "магически аксесоари". В магията, а и изобщо в окултизма принципът е прост - подобното с подобното. Дори и хомеопатията е подобен вид лечение. (Повечето материали, с които там се работи, в по-голямата си част, са отровни за човека, но в малки дози лекуват.) Така е и с магията. Магията в основата си е Велика Наука, но в ръцете на невежите е вещерство.

Линк към коментар
Share on other sites

Изходът е прост за разбиране, може би труден за прилагане, но това е единственото трайно решение. А именно: вътрешната чистота. Принципа на резонанса (подобното привлича подобно) който споменаваш, Мона, води до такъв извод.

И така, имате сега метода как да властвате над лошите духове, да нямате техните слабости. Ако се страхувате, всички духове на страха ще бъдат около вас. Затова изхвърлете всички тези слабости от себе си. "Ами", казвате, "туй нещо няма да правя, няма да пуша тютюн" и пак, на следващия ден го запушвате. Направете го, без да го кажете.

беседа "Страхът"

В беседата има изложени 5 стъпки към вътрешно пречистване и балансиране. Подходящо разбрани и приложени, те са ключ към изработване на вътрешна защита по естествен път.

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Най-"пречистените" са и най-податливи на въздействие. Всеки, който сериозно се занимава с магия, ще го потвърди. А и, ако другият човек е по-силен, а всеки, който се занимава с това, става силен, няма да се излезе от ситуацията така лесно. И двамата влизат в един общ енергиен поток, който се движи по други закони. ...(текстът е съкратен от модератора)... В редки случаи обаче, става въпрос за сериозна намеса. Повечето ситуации, дето се "виждат" черни магии, са глупости.

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Най-"пречистените" са и най-податливи на въздействие. Всеки, който сериозно се занимава с магия, ще го потвърди.

Мона, би ли потвърдила с някакъв източник това свое твърдение, както съм се постарал да направя аз?

Трябва да заявя, че Портала определено не е място за хора които се занимават с магия в популярния смисъл на думата. Мона и Внедор, ще ви помоля за въздържание по въпроса, ако уважавате Портала за съзнателен живот. В противен случай постингите ви ще бъдат модерирани съгласно Правилата, с които сте се съгласили при регистрацията.

Благодаря!

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Така. Има тема за магията, нали? Кой трябва да говори там - хората, които теоретизират или тези, които знаят за какво става дума. Не разбирам понятието "популярна магия". В какво ме обвиняваш конкретно? Може би затова, че нямам наивността на незнанието и се опитвам да говоря в подробности?

Откъде знам ли - просто знам, източник е опитът и съкровеното знание. А вие, правете каквото сметнете за добре с моите постинги. Фактът, че магията е велика наука е непроменим.

Линк към коментар
Share on other sites

Магията е наука също толкова колкото и химията,математиката.Тя се подчинява на закони и норми понятни за всеки който разполага с воля и будно съзнание.Квантовата физика е много по непонятна и абстарактна от всяка магическа формула.Крайната цел на всички магьосници,ахимици е завършването на Великото дело или обединяване с Бог.Мгията не е чума или проказа тя е нещо нормално още от зората на човечеството и като всяко нещо поставено в хорските ръце маже да служи както за добро така и за зло.

Линк към коментар
Share on other sites

Животът сам по себе си е най-великата Магия :sorcerer: И любовта, която го поражда :smarty:

А сега по-сериозно... Целта на темата е:

1) Да информира посетителите за явлението (популярно е сред хората най-вече с черния си цвят) и да разсее постепенно страха от него;

2) Да предостави информация за ефективни методи за защита.

Целта натемата не е да подбужда към ползване на този метод с цел влияние за лична изгода и към попадане в мрежата на низките страсти... Не обвинявам конкретно никой, иначе щях да го заявя директно. Просто предупреждавам и предпазвам ;)

:yinyang:

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Добре, аз прекратявам да пиша в тази тема. Да творят други и да предлагат ефективни защити срещу неизвестен враг.

Убедена съм и съм сигурна, че съм един от малкото хора тук, които познават материята и мога да бъда полезна именно заради това.

Линк към коментар
Share on other sites

Към модераторите: много Ви моля, не съкращавайте постове в тази тема, защото е важна. Човек, който казва истини, най - малкото е честен и загрижен. А дали ще приемем мнението му или не, решаваме ние. Достатъчно зрели сме, за да направим избора сами. :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, за зрелите всичко е ясно, но тези постинги се четат от много хора. Не всички от тях са такива в общия случай. Точно защото темата е важна, затова има определени изисквания към текстовете. А именно: съобщените истини да не могат да се разбират по начин, който би могъл да нанесе вреда. :smarty:

Истината може да бъде споделена само с Любов :angel:

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Само да добавя, че в името на Любовта са се вършели най-големите престъпления. Удобен претекст, наистина.

Има един прекрасен филм - "Небесно царство" на Ридли Скот. Който иска да го гледа, ще разбере защо.

Линк към коментар
Share on other sites

Магията е точно като хирургията- може също толкова да бъде полезна и да излбекува нещо, а може и да отнесе живота на човека...А кой/кои се занимават с магия. Както и хирургията- изучава се...но някои стават хирурзи, за да забогатеят, други- за да си сменят статута в обществото, други- за да следват нуждата да практикуват с любов и да помагат и на себе си и на другите, четвърти...си имат други мотиви...

Думата магия като понятие, е еквивалент на понятието йога...Магията- това е науката и практиката на "Служенето". Магът учи,придобива знания, придобива опит, разпознава на Кои да служи, а също така и кои на него трябва да служат, борави с енергията на нивото, до което е достигнал...И бялата и чернатамагия съдържат и останалите цветове в себе си, и черното и бялото се получават от всички цветове, но п ринципите на "смесване" са различни. Тук вече значение имат желанието, намерението и волята...

Както е известно на всики, само дозата различава отровата от лекарството, но освен това има и кратност, честота, и т.н.

Магии у нас се произвеждат с "тонове"...повечето са като онези турски бързоварчета, които могат да ти гръмнат в ръцете и да те отнесат на оня свят...но, всъщност, това не са магии- има си друга терминология за тезди неща- има си урочасвания, клетви, заклинания, чародейство..

Магията съдържа в себ еси служене, вяра, лечителство, ясновидство, пробуждане на съзнанието, издигане на духовното ниво, магът е и отшелник, и войн, и лечител, и ясновидец, и учен, в същото време е и човек, но човек, който е посветил живота си в служба- дали ще служи на Бог, или на някой друг, на себе си, или на небожествена кауза- това си е за негова сметка.

Ако човек е пострадал от магия, първо доста трудно може да се открие със собствени усилия- у нас има толкова боледуващи от депресия, лекувани с лекарства, ходещи по психиатри с години, а една от най-честите прояви на магията е депресимвното състояние- животът остава лишен от радост, любовта я няма..човекът се изичерпва енергийно, поради това, че някой го е омагьосал...да речем за да си "гарантира" бракът, сексуалните мераци, или защото чуждия успех му гложди в очите, или пък страхът от провал и конкуренция го кара да играе играта по свои правила..

Причини за магии- много...Дори не мога да си представя колко много причини има з атова, някой до пожелае да направи, или да поръча да направят магия на друг човек или на него- за успех, за пари, за какво ли не...

Западния свят сравнително малко е запнознат с магията- там съзнанието на хората е различно от нашето тук, на балканите...България заема такава територия, че из тези земи окултните традиции просто са си част от "атмосферата"...дори ако щете чистото любопитство за българлина е само по себе си достатъчно причина да се заеме и да опита от магията...

В тази материя е много трудно да има някаква обективност като усещане, като терминология и прочие. Принципите са еднакви обаче- в диалектичното ни битие силите на съзиданието и разрушението могат да се изучат от вески, и да се използват и за съзидание и за разрушание....

Нямя разлика дали ще направите "магия", която да донесе добро на някой, който не го е търсил от вас, или не е помолил, както това да направите магия за да спънете някой в живота...Всяко непотърсено нещо предизвиква еквивалентни промени, което се стремят да неутрализират това въздействие...

Иначе, "бабешки магии" у нас има изобилно много- те са като фолклора...богат фолклор, много неравноделни ритми....и още по-много окултни фолклорни методики...

За де се очисти някой от магия, която му е направена, е нужно да знае принципите за работа с енергията (информацията), защото магията е точно това- направляване на енерго-информационни потоци в желана насока.

Всяко духовно учение съдържа езотерична част, в която се посвещават малцина, и тя си е чиста проба магия..

Линк към коментар
Share on other sites

Истината може да бъде споделена само с Любов  :angel:

Ами аз това виждам тук. Фактът, че някой споделя опита си какво е.

А при Истината май няма ограничения, така казват.

Линк към коментар
Share on other sites

Само да добавя, че в името на Любовта са се вършели най-големите престъпления. Удобен претекст, наистина.

Има един прекрасен филм - "Небесно царство" на Ридли Скот. Който иска да го гледа, ще разбере защо.

В името на Любовта или зад прикритието на думата "любов"?

Satya nasti paro Dharman - мотото на теософите. Знаеш какво означава.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...