Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Магиите...


Recommended Posts

  • Отговори 489
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Думата магия като понятие, е еквивалент на понятието йога...Магията- това е науката и практиката на "Служенето". Магът учи,придобива знания, придобива опит, разпознава на Кои да служи, а също така и кои на него трябва да служат, борави с енергията на нивото, до което е достигнал...И бялата и чернатамагия съдържат и останалите цветове в себе си, и черното и бялото се получават от всички цветове, но п ринципите на "смесване" са различни. Тук вече значение имат желанието, намерението и волята...
Да, Магът служи и му служат. Той е познал себе си и е избрал на кой да служи...

Ако човек е пострадал от магия, първо доста трудно може да се открие със собствени усилия- у нас има толкова боледуващи от депресия, лекувани с лекарства, ходещи по психиатри с години, а една от най-честите прояви на магията е депресимвното състояние- животът остава лишен от радост, любовта я няма..човекът се изичерпва енергийно, поради това, че някой го е омагьосал...да речем за да си "гарантира" бракът, сексуалните мераци, или защото чуждия успех му гложди в очите, или пък страхът от провал и конкуренция го кара да играе играта по свои правила..

Съгласна съм, но всеки привлича онова, което излъчва.... Значи чистото сърце и чистият ум ще привличат само красиви неща.... :feel happy::hypocrite:

А ако си привлякъл нещо от тъмните, то е добре да се използва за израстване.... :)

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Като, че ли се излиза от рамките на дискутирането и се зачитаме в цензуриране, поставено с доста остър тон. Той не звучи нито изпълнен с любов, нито като към братя и сестри, нито позволява проявата на свободната воля.Познанието е многостранно, необятно и е добре да го опознаваме - това би трябвало да е целта на всеки форум. Щом има множество от хора,то разбира се ще има различна информация, различни гледни точки и...и различна фактология в една и съща тема.После ще проявим свободната воля да пресяваме /всеки през ситото на собственото си съзнание/ У когото има страх или неприязън към дадена тема , няма да я чете/ Това ще бъде неговата индивидуална воля-т.е.правото да е отговорен към философията си.Нали всички сме пълнолетни?

Та ако чуем Мона, може би ще се запознаем с нещо за което и не подозираме.

А магията, като човешко действие ни е позната още от приказките, и то магиите , които превръщат принцисата в крастава жаба, или принцът в звяр ... знаем за отровните ябълки, за задушаващите панделки и т.н.По-късно знаем от историята/ Медичи/... от романите...сега от множество филми...А какво ще кажете за класиката в нашата художествена литература...

Е, нима тук сме по-мъдри от цялото човечество?

Линк към коментар
Share on other sites

Та ако чуем Мона, може би ще се запознаем с нещо за което и не подозираме...

       Е,  нима тук сме по-мъдри от цялото човечество?

Моля, забележете, че свободата за общуване не се нарушава. Всеки може да размени личен имейл и да научи нещо лично интересуващо го. Или да позлва Лично Съобщение. Ако някой наистина се интересува от специфично знание на определен потребител, то той ще го попита и ще го получи. И никой не възнамерява и еможе да възпрепятства този процес. :feel happy:

От друга страна, потребителят може да създаде собствен сайт, в който също да няма никакви ограничения. Това също никой не може да отнеме.

Портала има правила и те са създадени съзнателно, за да бъдат спазвани. Част от правилата включват възможност за намеса на модераторите по тяхна преценка. Моля обърнете внимание, че не всяко освобождаване е добро и не всяко ограничаване е зло. Над тази плоскост има друга и т.н.

:yinyang:

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

"Суеверието е липса на знание"-хубаво е да се знае за магиите, но нека конкретни знания да се дават в определените за това места. Има толкова литература, който желае може да чете.

Тук е място за споделяне на някои преживени неща, добронамерено..... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Хамелеон бих споделил много,много лична знание(не информация,защото всичко е прилагано на практика) стига да пожелаеш и с любезното разрешение на модераторите. :v::v::v:

Линк към коментар
Share on other sites

Моля, забележете, че свободата за общуване не се нарушава. Всеки може да размени личен имейл и да научи нещо лично интересуващо го. Или да позлва Лично Съобщение

Васил, днес опитах два пъти да се свържа с Мона , но до момента нямам връзка.Едва ли тя не би ми отговорила или аз съм допуснала два пъти грешка в изпращането??

Хамелеон, Мона не е литература. Освен да чета литература, на мен ми допада да слушам себеподобните /и особено онези, които показват богата информация/.В този случай не чета само изказванията на Мона. Лично съм благодарила, например, на Ради . Не е необходимо да съм суеверна , а за знанията - знам, че отдавна е казано"АЗ ЗНАМ, ЧЕ НИЩО НЕ ЗНАМ"

"БЪДЕТЕ МИЛОСТИВИ ! Бъдете изпълнени с любов и с уважение към всеки.

Линк към коментар
Share on other sites

Чета тази тема и се чудя, колко хора тръпнат от желание да научат практични съвети по магьосничество. Май, модераторите е по-добре да не трият нищо, въпреки че, като трият пък става забавно. Имам въпрос към всички интересуващи се от магьосничество, смятат ли, че целите на един магьосник, трябва да имат нещо общо с осъществяването на човешки, земни желания?

За да се очисти някой от магия, която му е направена, е нужно да знае принципите за работа с енергията (информацията), защото магията е точно това - направляване на енерго-информационни потоци в желана насока.

Това ми се струва точно казано от Кристиян. Но все си мисля, че ако един човек, няма знания и пряко виждане, но е чист и има Любов в душата си, това би трябвало да влияе не по-слабо на информационните потоци. Всъщност сигурна съм в това! Всички ние сме магически същества и сме способни на чудеса.

Сега се сещам за думите на хубавицата Рада от наивно-романтичния филм "Таборът тръгва към небето" - "Нима не виждаш, Зобар? Целият свят е оплетен в мрежи, но някои ги хвърлят смело, изкусно, други подло..."

Защо пък всеки да не вижда пряко и да въздейства директно върху информационните потоци, например с цел - самозащита? Има една симпатична народна поговорка: “На бодлива крава - бог рога не дава!”. Най-много малки рогца да боцнат. А и още нещо, върти ми се из главата, че ако човек има директно виждане, той колкото е по-силен, толкова е и по-открит, както и обратното, по-слаб, но по-малко податлив. Явно всичко трябва да си върви поетапно. Аз съм слаба и затова ми е рано за подобно знание, но пък и съм сигурна, че съм много по-трудна за магии, защото имам една много голяма, откак се помня, я притежавам - оптимистка съм! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Хвала на тези, които много знаят и могат за най-висшите сфери и отгоре на това всичко употрбяват правилно! Но нека да погледнем какъв ни е животът тук и сега. Обществото, вкл. нашето тук, не е съставено в 99,999% от такива изключения. А и доколкото ги има, те си имат начини да се намерят и да си бъдат - или не - полезни. Ние нека да си огледаме нашето дередже. Според мене, то предполага много грижливо избиране на целите в живота, тъй като силиците ни недостигат. Трябва да видим значи кое непосредствено ни помага в развитието и чрез кое можем да си бъдем реално полезни един на друг. Мисля, че доста неща трябва да се научим да използваме правилно, преди да сме в състояние да използваме правилно напредналите магии, ако те се имат предвид в тоя постинг... А и аз съм склонен да смятам, че естественото развитие в това отношение е по-добро, отколкото специалното изучаване на методи и практики за една или друга магия.

Ако пък се касае до постановката "всичко е магия", нека специално да уточним, че именно се касае за това поетично разбиране, та да не стават недоразумения! :)

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

...Една енергийна система е толкова по-стабилна, колкото енергийното й ниво е по-ниско.

Любовта- това е най-слабата енергия във вселената, затова е и толкова устойчива...Любовта не може да се ползва за магия, защото няма как да се промени нейния енергиен коефициент...Всичко друго, но не и Любовта, могат да се ползват за магическа работа...

Любовта не може да се "направи", нито да се "сътвори", всичко друго- може...

С магия наистина човек може да се сдобие с мтного неща- с жилище, с кола, с пари, с дорбра спореден него позиция в обществото- но, всичко това ще му послужи само до такава степен градивно и положително, доколтото е свързано със служенето му, т.е. "работата" му като Маг- магията е форма на служене на Бог, ето защо, целите й никога не са свързани с физически постижения- физическите постижения са инструменти, чрез които се постигат по-висши цели....

На Магът му е нужен просторен дом, на специфично място, отдалечено от хорските погледи, обезпечено да поддържа тази сигурност, построено е така, че в него да има и място за магическа работа, и място за хорски занимания...

Ако се ставаше толкова лесно Маг то днес университетите щяха да запустеят...

А преди да стане Маг, всеки започва от най-обикновен "неофит"...години наред ще се учи от Маг, и само по презенка на Магът ще бъде "издиган" в йерархичното ниво...

Линк към коментар
Share on other sites

И аз не мога да си представя Любовта да може да се ползва за пряка, директна работа с информационните потоци, което предполагам се нарича магия. И все пак Любовта може ли да повлияе, за това, ситуациите около един човек да се развиват по един или друг начин? Според мен - да. А това не е ли пак влияние върху информационните потоци? Понякога съм си мислила, че Любовта е пътят на слабите...

Ох, мисля си разни неща, но нямам яснота... :1eye:

Редактирано от tamin
Линк към коментар
Share on other sites

Любовта е свързващ фактор. Чрез нея можем да отхвърлим дадено въздействие, като се свържем с неговата противоположност. Тя е мощен щит срещу нежеланото, ако е правилно насочена. Нужна е непривързаност. Нагласа "ако стане". Да не се страхуваме от евентуални негативни последствия и да сме готови да ги приемем. Ние търсим "положителното", не бягаме от "отрицателното". Като постигнем "положителното", за "отрицателното" други ще се тревожат. Дори и да не успеем, всичко ще премине по-леко и ще сме по-подготвени за в бъдеще.

Линк към коментар
Share on other sites

А според мен Любовта е най-великата магия. И в пряк и в преносен смисъл.

Когато я излъчваш, когато и позволиш да преминава през теб, свободно, тя ти се отплаща по невероятен начин. Но в мига, в който започнеш да поставяш условия и да я вкарваш в рамки, нищо не се получава.

Да, има хора, които умело боравят с материята и те влияят на хора, като тях самите... Някои магии могат да са доста опасни, но всъщност нека помислим какво е магия?

Това е вид енергия насочена чрез мисъл или дума, която има различни цели...

Някои материали се влияят и приемат даден вид енергия и чрез тях се влияе на подсъзнанието. Основната пробойна на магията е страхът, тя действа точно чрез него. За да се предпазим е нужна чиста съвест, Любов и вяра в Бога. Да сме сигурни, че всичко, което ни се случва е за наше добро.

Магьосникът, магът е човек, който познава законите на природата, познава себе си и умело борави с енергийните структури.

Глупаво е да се използва такава сила за обикновени, прозаични неща като пари, коли, сексуално влияние и др.

Белият маг използва знанията си само в съгласие с Бога. Всяка магия, използвана с користна цел, за лична облага е черна.

Ето цитат, който мисля ще изясни позицията ми:

Мисъл за деня:

Всеки човек трябва да подражава на гениалните хора, да приложи методите, с които те са работили. Не буквално, но поне до известна степен. Добре е човек да чете за живота на гениалните хора, защото те имат нещо оригинално и в методите си, и в своите прояви. Човек не може да бъде гениален сам по себе си. Той е плод на усилията на много същества преди него. Някои казват, че като дойде Духът в човека, Той ще го научи на всичко. Какво представя Духът? Духът е сбор от напреднали същества, които са работили и живели милиони години, вследствие на което са изработили методи за работа. И ние трябва да се ползваме от тези методи. Това може да стане само тогава, когато дойдем в общение с тях. „Облечете се в Господа Исуса Христа!“ Аз взимам този стих в широк смисъл. Христос е образец, който показва на човека как може да възприеме всички онези блага, които са необходими за неговата душа. В човешката душа са вложени много дарби и способности, които тя трябва да прояви и разработи.

Учителя

Нека се доверяваме на Любовта в сърцата си и да вярваме в Бога....

Вендор, съгласна съм с теб, че всички ние си влияем с думите, думата е ключ, магия...

Прочетете "Четирите споразумения" на Дон Мигел Руис

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Резултатите...там е ключът. Магът работи и с бялото, и с черното и със сивото, и с целия спектър от Светлината, като "службата" се състои именно в това- да "помири" двата полярни аспекта на диалектиката така, че резултатът от неговото желание, намерение, и воля в крайна сметка да представлява стабилна нискоенергийна система, максимално резонираща в хармония с "еталона", който представлява Любовта- тя не може да бъде променяна, нито може да се злоупотребява с нея, нито може да се разложи, поляризира. Любовта е есенция! Бог е Любов, и като Любов се проявява в битието- други проявления в битието няма, но това не означава, че Бог е ограничен само в Любовта- Бог е Източника на всички есенции на битието, и те са "догма"- първични форми, неподлежащи на никаква промяна. Божествената Светлина е "есенциална", докато слънчевата или която и да е друга светлина е "субстанциална".

Според мен, Магът "държи" "есенциите" като еталони в своята работа, и в манипулирането на субстанциите той създава условия за проявление на Божествените есенции. Есенциите Магът държи в своето сърце, в своя ум, в своите желания, "настройва" намеренията си спрямо тези есенции, а чрез волята си координира "работния процес" така, че да не се отклони от хармонично-резонансните енерго-информационни "закони" или "догми" на есенциите в боравенето на нивото на субстанциите.

В този аспект, Магът може да проявява на физическо ниво резултатите от дейността си, които са плод на Любовта- Любовта е есенцията,чрез която Бог може да се прояви в това битие, в което протича нашия живот,т.е. спрямо материалната вселена, природа, и всичките царства в природата, Магът проявява чрез дейността си есенцията, която може да се прояви на това ниво, или по друг начин казано- резултатите на Магът на физическо ниво се определят от естеството на есенциите, на които служи...

Не всеки, който се зове Маг борави с Божествените есенции. Голям процент от т.нар. "магове", незнаят що са това "есенции", и стават "роби" на свойствата от резултата от взаимодействието на субстанциите...

"Искам захар, защото е сладка..." "Искам да омагьосам еди кой си, защото го обичам и не мога без него", "Искам да съм богат, за да мога живея сладко, и най-вече - лесно"...или "Искам едикой си да страда, защото ми тегли майните и ми разби сърцето", "Искам този или онзи да се откажат от състезанието, за да мога аз да спечеля". "Искам този да изпита същата болка, която ми причини"...или дори "Искам да съсипя живота на Марс...защото се е осмелил да ми се падне на кофти място хороскопа ми, когато съм се раждал..."

Забележете, тук единствените есенции са само тези, които човешкото Его е "коронясало", и им е връчило скиптър и върховна власт. Тук Магът всъщност, не е "служител", той е роб...и в проявите си на физическо ниво, резултатите му са следствие на "експлоатиране" на субстанциите, без съобразяване дали са харамонични или не на есенциите- т.е. на изначалните закони. Боравенето с принципите, без съзнаването на законите е същината на богохулството всъщност, изходната "точка" за Бог-есенции-закони е изместена в Егото на магът. Това го поставя всъщност в състояние на "тъмнина", защото колкото и да работи със субстанциите, в които винаги присъстват и есенциите в по-малка или по-голяма степен, при работата си с тях, и при "забъркването" на "магията", щом няма "виждане" на есенциите, то и целия спектър есенции да присъстват, резултатът ще е винаги едзин и същ- черен цвят, който само поглъща, сащо удовлетворява "сам себе си", но никога не се насища... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Резултатите...там е ключът. ...човешкото Его е "коронясало", и им е връчило скиптър и върховна власт. Тук Магът всъщност, не е "служител", той е роб...и в проявите си на физическо ниво, резултатите му са следствие на "експлоатиране" на субстанциите, без съобразяване дали са харамонични или не на есенциите- т.е. на изначалните закони. Боравенето с принципите, без съзнаването на законите е същината на богохулството всъщност, изходната "точка" за Бог-есенции-закони е изместена в Егото на магът. Това го поставя всъщност в състояние на "тъмнина", защото колкото и да работи със субстанциите, в които винаги присъстват и есенциите в по-малка или по-голяма степен, при работата си с тях, и при "забъркването" на "магията", щом няма "виждане" на есенциите, то и целия спектър есенции да присъстват, резултатът ще е винаги един и същ- черен цвят, който само поглъща, сащо удовлетворява "сам себе си", но никога не се насища...

да :lol::lol:

затова много магьосници са жалки хора

всекиму - своето

Линк към коментар
Share on other sites

Въпрос: Каква е разликата между намерението на човек т.нар. маг, който работи директно с информацията, в съответствие с Любовта и намерението на човек, който не работи директно с информацията т.е. не е маг, но също е в съответствие с Любовта? Единственото, което се сещам, е в силата му, но механизмът и резултатите не са ли подобни? Аз си представям първото като практическа мъдрост, с която виждаме всичко пряко и безпристрастно, оголено, а второто - като чувство на радост и Любов, като и двете водят към Бог.

Извинявам се, ако въпросите ми звучат неточно, но това е с което в момента разполагам.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Не бих искал да се намесвам в тази тема, но тя има малко нужда от по-страничен проблясък. И аз, като съвсем незнаещ по темата ще го дам на тези, които биха го възприели.

Многкратно спомената чистота май има нужда от поизчистване. Да вметна една условна класификация на чистотата. Тази, която изглежда се има предвид в последните доста постинги аз не бих именовал така, а по-скоро непосредственост. Докато има една друга, за някои единствена чистота, която не е даденост, а резултат от дълъг път. За някои просветлени умове, ще направя една ключова вметка - "Майка". За тези като мен, които са далеч назад от общия поток на еволюцията ще остане да гледаме умно.

Една асоциацийка все пак - магията е като вирус - трябва му подходяща приемна среда за да се развие и живурка. В това отношение оная чистота е много подходяща. Но предтсавете си една студен кръв - около стотина градуса само, колко вируса ще посрещне радушно с "чувствайте се като у дома си". Тук път тая чистота е малко по-малко подходяща.

И една условна класификацийка за магиите да дам ми се иска, или как да дам, да предположа...

Бяла, сива, черна имало съм чувал, ама знам ли... Аз така си ги въобразявам, разделени според плоскост, насоченост и цел. Природна магия - с диалектични цели, които съвсем не е нужно да са обвързани с злоумишленост. И една друга, която условно ще нарека "висша магия". Към първата спадат ония и трите и всъщност тя е познатата вам. Практикуващите я имат известна способност за въздействите върху енергийно-информационните процеси и успяват да се намесят в куп чужди развития с което си навличат огромни фино-материални тежести. Е, днес неразбрани, след време ужасяващо изгарящи. И понеже има истински човеколюбци наоколо, моля ви, помолете се за тях! Но внимавайте, че мъничко в предните няколко изречения ще навлезете.

А другата, какво бих могъл да кажа за нея. Такъв магьосник няма да срещнете. Той не е магьосник, а просто сътрудник и изпълнител на Първоначалния план, мижава работа. На всичкото отгоре не по негово разбиране, а само чрез участие в Живото тяло на Христос. Горкият, та той няма свободна воля! Точно както нямаше и Първоначалният Човек - завалиите.

Говореше се Бяло братство, ами, горното има малко връзка с него, но тук всъщност едва ли има хора, които наистина са наясно, а още по-малко аз. Поне знам, че ич-хабер-зи-найн. Пък е и просто, наясно са Те, но как да кажа - форумските им изяви са силно ограничени.

:D Поздрави, братя и сестри по живот! Приятно магуване!

Линк към коментар
Share on other sites

Многкратно спомената чистота май има нужда от поизчистване...има една друга, за някои единствена чистота, която не е даденост, а резултат от дълъг път

:):thumbsup:

сътрудник и изпълнител на Първоначалния план... На всичкото отгоре не по негово разбиране, а само чрез участие в Живото тяло на Христос. Горкият, та той няма свободна воля!

щастливецът, той няма его :feel happy:

icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не притежавам пророческа дарба – освен подарената ми от мъдростта. Аз нямам власт да правя чудеса – освен онези, които дават щастие и въдворяват покой.

Сюми Йоси (шинтоистки текст)

Навсякъде, където се явявам, се появяват истината и правдата. Аз на земята съм техен свидетел, те чрез устата ми говорят... Петно от гняв не ме е омърсило. Каквото и да правя, отвсякъде съм обгърнат от светлината на вечния Ден.

Египетска книга на мъртвите

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Магия няма.

Мен ме няма.

Теб те няма.

Няма нищо.

Нищо не съществува.

Всичко е измама.

Измама в измамата.

Наблюдаване на отражение в повърхността на вода.

Дали водата не е мътна, или пък е бистра. От значение е само за оглеждащия се.

Защо?

Това е най-важния въпрос.

Живот.

Смърт.

Радост.

Скръб.

Щастие.

Мъка.

Любов.

Омраза.

Защо?

Защо има живот?

Защо няма живот?

Защо е Илюзията?

Блата от мечти, цели, стремежи, планове.

Страх.

Страх.

Страх.

Страхът довежда страх.

Ти си нищо и аз съм нищо.

А защо е страхът.

Няма магия.

Няма живот.

Няма смърт.

Няма нищо.

Някой се оглежда в повърхността на водата.

Някой е способен да си играе със светлосенки.

Велик е този, който се забавлява.

Чувства и не чувства.

Вкусва и не вкусва.

Подушва и не подушва.

Докосва и не докосва.

Заслушва се и не иска да чуе.

Съществува и не съществува.

Смее се и плаче.

Забавлява се и Тъгува.

Тъгата му идва от това, че знае за себе си - знае, че го няма.

Просто импулс.

Трептение.

Вакуум.

Нищо.

Вечно е само Нищото - то не се губи, защото го няма.

Защо?

Страст към карнавала в Рио.

Лудост в живота.

Защо?

Е, и?

Какво от това, щом то не съществува?

Няма!

Нищо няма!

Не ми благодари, защото ме няма!

Измама!

И измамата я няма.

Хубаво е да те няма.

И хубавото го няма.

И нямането го няма.

Опростено е невъобразима сложност.

Е, и?

И "защо" го няма!

Празно е.

И празното го няма.

То е там, но и го няма.

Как е?

Какво значение има всичко това всъщност... след като те няма?

Нищо не остана и дори нищото се стопи.

Безветрие в хаоса.

Без звук и вибрация и тях ги няма - изчезнаха.

Просто в сложността си!

Сложно в простотата!

Вечност!

Няма.

п.п. На нищо не вярвай, защото нищо няма, мен ме няма, това, което четеш го няма, теб самият те няма. Няма. Защо - за да няма.

Хубаво било... кое, защо, какво значение има това, след като го няма.

И запомни - Няма!

И не вярвай - Няма!

:wub:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, за зрелите всичко е ясно, но тези постинги се четат от много хора. Не всички от тях са такива в общия случай. Точно защото темата е важна, затова има определени изисквания към текстовете. А именно: съобщените истини да не могат да се разбират по начин, който би могъл да нанесе вреда.  :smarty:

Истината може да бъде споделена само с Любов  :angel:

:thumbsup2::thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

С магии се занимава черната ложа. Тя винаги е свързана с мръсотията, с черния цвят със Сатаната.Ако имаш сърце изпълнено с любов ,едва ли би се занимавал с магии.

"Дяволът е като язовец. Ако го наближиш, той има една жлеза, ще те нацърка хубаво и целия ден няма да можеш да се освободиш от неприятната миризма. Като дойдеш до дявола, със седмици не можеш да се освободиш. Казвам : зад дявола не стой. Бягай надалеч! Не се занимавай с естеството на лошите мисли"

П.Дънов( Енциклопедичен Речник стр. 192) :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...