Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Магиите...


Recommended Posts

Отдавна не съм се смяла толкова искрено. Забавлявам се.

Винаги в такива случаи, си припомням думите на Ян Хус, когато вижда пред себе си съсухрената бабичка, която с настървение му носи още съчки...

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 489
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Мона, не мослиш ли, че би могла да спестиш последния си постинг? Наистина от него аз научих нещо за тебе, но от това темата за магиите не ми стана по-ясна.

Линк към коментар
Share on other sites

Отдавна не съм се смяла толкова искрено. Забавлявам се.

Винаги в такива случаи, си припомням думите на Ян Хус, когато вижда пред себе си съсухрената бабичка, която с настървение му носи още съчки...

Понякога, човек се смее и на собствената си глупост!

Линк към коментар
Share on other sites

Не, не виждам защо и какво трябва да спестявам. Нито да се оправдавам. Така отговарям аз на онези, за които черното и бялото са цветове, а не полутонове. За да разбереш нещо, трябва да го пожелаеш. Ти не желаеш. Повечето не желаят. Повечето обвиняват. Отхвърлят и отричат.

А аз защитавам. Всички знаем мита за Психея и какво се случва с нея. Да си спомним и Прометей, когото Първите Богове осъждат на вечно страдание. И защо.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Най-"пречистените" са и най-податливи на въздействие. Всеки, който сериозно се занимава с магия, ще го потвърди.

Кое защитаваш по точно? :ph34r:

Линк към коментар
Share on other sites

Regina coeli, laetare, alleluia,

quia quem meruisti portare, alleluia,

ressurrexit sicut dixit, alleluia,

ora pro nobis Deum, alleluia

Това е откъс от средновековен католически химн посветен на Богородига наречен "Небесна кралица".С негова помощ благодаря в моменти на откровение и просветление,съзнавайки великата милост, която се подарява на нас хората.

Модераторска бележка: Горните думи в приблизителен превод на английски можете да прочетете тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Бездна тъмна бе утроба и майка.

И роди се Светлината (Светът).

Нищо не излиза извън пределите на тъмата. Тя обгражда и покрива и пази и затуля. Извян тъмата няма нищо. Самата тъма е нищото.

От нищото се роди нещото, за да се познае, себе си, за да се разбере.

Тъмнината е безкрайна, Светлината е ограничена.

Тъмнината и Светлината са две крайности на едно и също нещо.

Тъмнината е малко количество Светлина, а Светлината е малко количество Тъмнина.

Нас хората ни е страх.

Страх ни е от смъртта и затова ни е страх от Тъмнината, защото в тъмнината е непрогледно и там където не виждаме съществуват страховете на въображението ни. Ношето собствено, със собствените ни страхове.

А тъмнината е е първичното и вечното. Светлината е преходното.

Светлината има Източник и точно затова не е Вечна.

Тъмнината е вечна, защото е трайна.

Тъмнината е трудния път.

затова религиите залагат на Светлината, защото Светлината е пътя по който по-лесно се върви, пътя в който се вижда, а вижда ли човек, той спира да се страхува.

Затова се изобразява Бог като Светлина, а Смъртта е рисувана в Черно.

Нужно е по-голямо разбиране за да се "види" в Тъмнината.

Тъмнината не е страшна.

Страшен е страхът на човека. Непонятното, неизвестното.

Боге Светлина и Тъмнина.

Бог е Всичко.

Що за Бог ще е, ако го ограничим, ако му припишем само Светлината?

И алфа и омега.

Какво значи магия?

Какво значи болест?

Какво значи нещастие?

Какво значи мъка?

Какво значи страдание?

Има един въпрос, към който аз се придържам, приятели!

"Защо?" - Това е верния въпрос.

Там се крият отговори.

Защо ми се случва това или онова?

Какво пропускам? Какво незнам? Какво не разбирам?

Ако Живота е Училище, в което ние кото Живи трупаме опитност, придобиваме, оБОГатяваме се, вземаме познание, то можем ли да се наречем ученици?

Защото да си ученик не е лесно. Да, всички сме ученици, така е. Ученици в път предопределен, в път предначертан, в път утъпкан от вечно пътуващи по него, път - безброй пъти извървян от нас самите.

Но... да си ученик си остава трудно.

Учиникът, ех за да има успех ученикът трябва да приложи внимание към уроците, да има постоянна будност. Да "чете" уроците и да не пропуска "редовете".

Ученикът е прилежен и упорит и такъв ученик има успех.

Не е ли такъв ученикът "зацикля", изпуска "материал", пък го върнат на поправка. За такъв има опасност да "повтори годината".

За ученикът е нужно да бъде винаги "нащрек" и да се учи от всичко което преминава покрай него, дори да не го засяга нещо пряко.

Да си ученик на Живота. В това има предизвикателство.

Защо има някой магия, или защо е болен, или пък - защо съществува страданието?

Това са все въпроси чиито отговор се крие в дълг към себе си към собственото си образование от Живота.

И всички сме длъжници и всички сме пропускали "уроци".

Но запомнете: Всеки дължи само и единствено на себе си!

Това е твоят театър, твоят сън, в който ти се учиш от самия себе си от самият си живот.

Защото как би разбрал за Любовтта ако не я преживееш? И сто човека да ти я "рисуват", ти едво ли би разбрал същността и.

Какво би разбрал за страданието ако не го преживееш? Също нищо.

Само чрез преживяване се добива познание на Живота.

Това е твоето преживяване!

Не ти ли стига? Не научи ли се? Ако урокът продължава, значи нещо си пропуснал. Дири своето си. Учи се. Наваксвай!

"От голява леност пада къщния покрив.

Бъдете в усърдието нелениви, духом пламенни."

"Не ти ли стига мъката, Господи?"

"Доста е на Денят неговото зло."

надявай се на Бога.

Надеждата, която имаме

е като сърцевина на душата - безопасна и твърда.

И ще си безопасен, защото има надежда.

А надеждата не посрамя.

На всичко се надява.

А сега остават тези - вяра, надежда и любов.

Облегни се на Господа и чакай Го.

Елате при мене, всички ще се трудите

и сте обременени; и аз ще ви успокоя.

А още и плътта ми ще почива в надежда.

Под сянката на Всемогъщия

няма да се боиш през нощта

и от стрелата, която лети през деня.

Господ е покров твой отдясно тебе.

Господ ще те пази от всяко зло.

Обръща бурята в тишина

и замлъкват вълните им.

Горите ще донесат мир на хората.

Сенчестите дървета го покриват.

Там умореният ще си почине.

И ще намерите спокойствие на душите си.

Мълчи, умири се.

Моят мир ви давам.

Мир да бъде в стените ти.

Сърцето ти да пази заповедите ми;

защото те ще ти придадат дълги дни,

години на живот и мир.

Тази е почивката, с която

да успокоите отруденият.

Мирно ще легна и ще спя,

защото само Ти, Господи,

правиш да живея в безопасност.

И така, братя, радвайте се,

усъвършенствайте се, утешавайте се,

бъдете единомислени, имайте мир.

И тая е отрадата.

На зелени пасища ме успокоява.

Възвръща душата ми.

Аз съм възкресението и животът.

Възкресение от мъртвите.

Сее се в тление, възкръсва се в нетление.

И духът да се върне при Богът, който го е дал.

Во веки веков.

Амин.

...

Давайте и ще ви се даде;

мяра добре натъпкана,

стърсена и препълнена

ще ви дадат в пазвата ви.

И рече Симону: оттегли ладията в дълбочината,

хвърлете мрежите се да уловите риба.

А Симон отговори и рече му: Учителю,

цяла нощ сме се трудили и не уловихме нищо;

но по твоята реч ще хвърля мрежата.

И това като сториха, уловиха

много множество риби, че чак се късаше мрежата им.

Гладните изпълни с добрини, а богатите изпрати празни.

Търсете първо Царството Божие

и правдата Негова, и всичко това ще ви се приложи.

За това недейте се грижи за утре,

защото утрешният ден ще се погрижи за себе си.

Отецът ваш знае, че това ви трябва.

А Исус щом чу думата, която говореха,

каза на началника на

съборището: Не бой се, само вярвай.

Елате при мене, всички

що се трудите и сте обременени

и аз ще ви успокоя.

И докато говореха това,

сам Исус застана сред тях и

им каза: Мир вам.

Слава във вишних Богу

и на земята мир,

а на човеците благоволение.

Мир ви оставям; моят мир ви давам.

Елате сами на пусто място и си починете малко.

Това ви казах, за да имате мир в Мене.

В света скръб ще имате;

но дерзайте.

Аз победих света.

Върви подире ми.

"Обръща бурята в тишина и замлъкват вълните им." - спокоиствие на ум и мисли.

Само в със спокоен ум може да се стигне до почивка известна на изток като медитация, минаваща на пъво време през релаксация.

Тогава настъпва "мир в стените ти".

"И рече Симону: оттегли ладията в дълбочината,

хвърлете мрежите се да уловите риба.

А Симон отговори и рече му: Учителю,

цяла нощ сме се трудили и не уловихме нищо;

но по твоята реч ще хвърля мрежата.

И това като сториха, уловиха

много множество риби, че чак се късаше мрежата им."

С ладията се излиза, когато морето (подсъзнанието) е спокойно.

"Рибата" е символа на Христа и на Любовта - Висшата Любов - без изисквания към себи си и без очаквания. Горене на сърцето.

"Ладията" и символ на ума, спокойният ум, който е способен да навлезе в дълбочината си и да открие същественото на Живота.

"За това недейте се грижи за утре,

защото утрешният ден ще се погрижи за себе си.

Отецът ваш знае, че това ви трябва."

Живей без очаквания, без да градиш бъдещето си, защото страстите и очакванията за бъдещото, желанията към бъдещето раждат страданията.

Живей без минало не "засядай" в спомени, не живей в тях.

Живей сега и тук в този момент.

Не се грижи! Не Бери грижи! Бог ще се погрижи!

Само вервай!

Приемай Живота като игра и не ми се натъжавай.

Не скърби а се наслаждавай!

Силният умее да се наслади и на мика и тъга и на собственото си Нещастие.

Всичко е за опитност, за оБОГатяваня.

В крайна сметка ще се окаже, че никога не си бил болен, никога не си бил нещастен, никога не си бил пленник и роб.

Никога не си бил омагьсван.

И никога не си Бил.

Но, роден си за да Бъдеш.

Е, тогава просто Бъди.

Всичко е игра!

"Верата, само Верата!" - Баба Ванга

Линк към коментар
Share on other sites

Ученика трябва да учи!

Ученика учи с Любов!

Любовта е магия, която превръща отрицателните сили в положителни.

За това трябва наука, знание и методи!

Не е достатъчно само да се каже "Обичайте се", трябва да знаеш как да я придобиеш. Не трябва да търсим Любовта, за да не я загубим. Трябва да се готви човек за нея - да има чисто сърце и центрове за нейното възприемане. Това е нещо конкретно и практическо - Как да се подготвяме за Нейното идване! има методи.

а това че някои изпозват Божествена енергия (за която се държи строг отчет) за егоистични цели/насилие/разрушение/ си е за тяхна сметка, въпреки дори съзнателните опити да се избегнат последствията от практикуване на черна магия.

Има една Велика Разумност в света, Която определя пътя и на умрелите, и на живите. Тя определя пътя и на щастливите, и на нещастните, и на силните, и на слабите. Значи, има нещо велико в света, което направлява целия живот. Всичко, каквото става в света, Тя го използува за добро. Казано е в Писанието: “Всичко, каквото се случва в живота на онези, които любят Бога, ще се превърне в добро.”

Сегашните времена изискват [от човека]да концентрира мисълта си в права посока. Спасението на човека седи в неговата мисъл, в неговите чувства и в неговата воля. Само по този начин човек може да възприеме Божествената светлина, която иде сега в света. Той трябва да има търпение да я дочака. Спасението на човека седи в онази Божествена топлина, която любовта носи. Човек трябва да я възприеме. Спасението на човека седи в неговата воля, която е в състояние да възприеме Божествената сила. За да бъде щастлив, човек трябва да има светли мисли, топли чувства и силна воля. Само силният човек е способен да свърши онази работа, която му е дадена. Сегашният свят се нуждае от силни, а не от слаби хора. Слабите хора живеят в болници, дето други ги отглеждат. Силните хора пък са изпратени в света да работят. Светът се нуждае от силни хора. Силен човек е онзи, който работи за благото на своя ум, на своето сърце и на своята воля. Вие можете да приложите този закон. Добрият човек е благо за всички. Той е като фар, поставен в мрачната нощ. Той е благо за всички параходи, които слизат на това пристанище. Изворът е благо за всички. Дето минава, той всички пои.

Казвате: “Какво може да направи един добър човек?” Един добър човек може да направи толкова работа, колкото цялото човечество. Това, което Христос свърши за две години, цялото човечество не може да го направи за хиляди години. Но понеже Той не намери готови хора, каза: “Имам много още неща да ви кажа, но сега не сте готови да носите.” Като дойда втори път на Земята, тогава ще ви кажа още неща.” По-нататък Христос казва: “Иде време и сега е, когато истинните поклонници ще се кланят на Бога в дух и истина.” Това време иде вече. Хората трябва да работят разумно в света.

9-а неделна беседа, държана от Учителя на 3.XII.1939 г., 10 ч. сутринта,

София ­ Изгрев.

Дръжте в ума си основната мисъл: абсолютна вяра в Божественото, без никакво съмнение и подозрение. Във всеки човек има нещо благородно и възвишено, въпреки това той може да сгреши. Никой не желае злото, но понякога му се поддава. И спортистът не желае да падне, да счупи крака си, но някога, по невнимание, той пострадва. Без да иска той се подхлъзва, изгубва равновесието си. Когато се движи върху глетчерите на живота, човек непременно ще изгуби равновесието си. Затова е казано: Не съдете, да не бъдете съдени. Всеки, който съди и критикува, ако го турят на мястото на падналия, и той ще сгреши по същия начин.

Разумност се иска от хората. Само разумният може да възстанови своята първоначална вяра в Бога. Вярата в Бога, това е магията на живота.

Проявената Божия Любов, проявената Божия Мъдрост и проявената Божия Истина носят пълния живот.

43. Лекция от Учителя, държана на 18 юни, 1930 г. София - Изгрев.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Aurel :thumbsup:

Ние всички сме тук, за да се учим. Да, всеки е на различно ниво и за това има разминавания в разбирането и понякога само в използваните изразни средства.

Всичко, което ни се случва е за наше добро. Аз съм благодарна за всичко, което ми се е случвало в живота. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Дръжте в ума си основната мисъл: абсолютна вяра в Божественото, без никакво съмнение и подозрение.
:feel happy::feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

Въздържах се да пиша в тази тема ,защото честно казано умишлено съм стопирала мислите си в тази насока, виждам че всички сте чели и сте се интересували много по темата , аз няма да ви цитирам нито ще ви убеждавам ,само ще споделя малко лични преживявания , ако позволите , а изводите оставям на вас ,всъщност вие сте си ги направили.

На 13 години съвсем случайно наредих една фигура от карти наподобяваща човек и казах че върху тази фигура аз мога да предсказвам бъдещето.Всичко беше детска игра, но аз целенасочено редях тази фигура и убеждавах себе си и познатите си че аз виждам бъдещето.И така 2 години когато "без да искам "предвидих първта реална смърт,След това още една и така хората край мен научиха ,после започнах да виждам в картите хората за които говорех , всичко продължи 2 години постепенно започнах да получавам силно главоболие , търсеха ме мои познати и ме караха да редя фигурата , защото познавах.Един ден с мен се свърза чрез познат, една известна контактьорка и ме предупреди или да се запозная точно какво правя или да спра защото черпя от чужди енергии,уплаших се.Но една нощ позната силно ме молеше да наредя фигурата аз го направих , на другата сутрин се подхлузнах в снега , спасих се на косъм от пълна парализа смачках прешлени,обясниха ми че това е предупреждение, ако искам да съм тук да спра незабавно.От тогава съм загърбила всякакъв интерес по темата,истината е че се стархувам , много тъмнина има там и аз не искам да я опознавам.Предпочитам светлината , любовта и чистия разум.Обичам слънцето повече от луната.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма общо с магиите , има общо с насоката на мисълта и с ползването на нещо което не е наше,защото магиите не са само химия и наука.

Линк към коментар
Share on other sites

Наше и ваше няма. Има итуитивно познание и рефлектиращо познание. А съчетаването и на двете, вече е наука.

Магията е съкровено познание за Душата и в този смисъл тя е и поезия.

Линк към коментар
Share on other sites

"Той твърдеше , че иска да ме научи как да "виждам" вместо просто "да гледам" и че първата стъпка към "виждането" е "да спра света". Карлос Кастанеда

Но това няма нищо общо с душата,а в преминаването в друга реалност,всичко се принизява до ниво сетива.Магьосничеството е много сложна наука.Но да стигнеш до основите и значи да насочиш цялата си енергия към това,но заслужава ли си да загърбиш всичко останало за да стигнеш до свръх развитие на сетивата си?Всичко което се ползва е химия и неправилна експлоатация на енергия , лесната и достъпна част от магьосничеството.

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Хубаво е да се развиват сетивата ни, но бавно, с разум и с чистота в чувствата. Да, тази химия е нещо изключително и ти дава да се докоснеш до един различен свят. Не трябва да има страх, както писах някъде в постовете си-страхът и суеверието са липса на знание...

Но ако не е готов човек, по-добре да не се захваща...

Всеки в един момент ще си спомни, интуитивното познание, то е за предпочитане.

Рефлектиращото е следствие от наше действие :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Само да уточня, че рефлексия е отражение. А ако е и действие, то е отреагиране. Рефлексия е това, което виждаш - в огледалото виждаш собственото си лице, а дали то ще е на слон, змия или бог, е въпрос на интуитивно познание. Тънка е разликата. Интуицията те води, открива пътя донякъде. После оставаш сам на себе си и познанията ти стават опитност. Обикновено първите опити с другото познание приличат на крясък на ранена птица, на която крилата се отсичат. За да полети отново, на птицата са й необходими нови криле, но невидими и фини... Моментът преди да полети, тя трябва да загине и да възкръсне от пепелта... Това може да отнеме и година-две, 50 години, 300 години или повече. Всичко зависи от това дали сме готови да полетим и да платим. Няма познание, което да е даром дарено. Няма.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Знаете ли какво ?

Аз обичам думата вълшебства , много повече от магии . И знаете ли защо ?

Защото ние всеки ден правим вълшебства в живота си в промишлени количества и дори и не ги забелязваме . А правенето на магии са пълни глупости за мене .

Виж разбирането на законите във Вселената е нещо съвсем друго .

Проумяването , че на всяко действие си има противодействие .

Всяка наша стъпка , като предприето действие си има своето отражение .

Ние сами по себе си , комуникирайки с хората единствено отразяваме себе си . Един вид използваме се един друг , за да се огледаме един в друг.

Затова винаги сянката ни следва .

Никой не се е отървал от нея напълно , дори и Питър Пан ! :D

Магъосничеството е да се сприятелиш със сянката си , да станеш едно с нея , да знаеш и използваш истинските имена на всичко . Съединиш ли се с тъмната си половина ти си цялостен . Колкото повече бягаш от нея , толкова повече и действаш като магнит и тя те следва във всичките ти дела .

Мисля , че магията , магьосничеството въобще е всъщност знание за вселената , за законите й , за ? как работи тя въобще ?

А вълшебството е нещо съвсем друго , това е постигнат вече успех в знанието и прилагане на законите за висши цели .

А на това абсолютно всички хора са способни .

Когато денят ми привършва много обичам да прехвърлям в ума си какви вълшебства са ми се случили на мен през този ден , дали съм успяла да направя такива .

Ако не съм доволна от себе си , веднага си набелязвам други вълшебства за следващия ден и внимателно подготвям ума си за тях .

Повечето хора , които си мислят че са магьосници просто знаят да правят разни илюзии и много малко са с истински знания за законите в духовния свят.

Иначе съм влюбена в Хари Потър историята , университета за магьосници и т.н.

Мисля , че в бъдещето университетите ще си приличат с този в Хогуъртс .

Хихихихихи :sorcerer::D

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Добро утро Инатари ,пожелавам ти един вълшебен ден.Мислиш красиво и дано повечето хора мислят като теб,защото със "знанията за вселената"могат да се правят и много неща които не са никак красиви ,един литературен пример "Властелина на пръстените"/за предпочитане книгата/, или "Силмарилионите"/предисторията ,която е приказно разказаната теория на Розенкройцерите.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно ми е кое по точно те наведе на мисълта за розенкройцери и то в "Силмарилион" или още оп малко във "Властелина на пръстените", а в "Хобит"?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...