Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Забелязъл съм, че твърдите материалисти, скептици и приземени хора са практически неподвлстни на каквито и да е психоенергийни - информационни манипулации. Имат твърда защита от тях, изолирани са от нивото им на действие. Но също така са изолирани и от собствената си дълбочина, душевност и цялостност. Тоест, една по-пълна връзка със Себе си носи радост и мъдрост, но и предполага по-висше ниво на стабилност, идваща от обичта и чистотата - като средство за справяне с нежелани влияния. Дори и тогава обаче здравият разум и скептика са добра защита.

Сподели това мнение

Забелязъл съм, че твърдите материалисти, скептици и приземени хора са практически неподвлстни на каквито и да е психоенергийни - информационни манипулации. Имат твърда защита от тях, изолирани са от нивото им на действие. Но също така са изолирани и от собствената си дълбочина, душевност и цялостност. Тоест, една по-пълна връзка със Себе си носи радост и мъдрост, но и предполага по-висше ниво на стабилност, идваща от обичта и чистотата - като средство за справяне с нежелани влияния. Дори и тогава обаче здравият разум и скептика са добра защита.

:) И аз съм забелязала същото! Това като, че ли е доста добър начин за защита срещу магии? При това и напълно безплатен. B)

Сподели това мнение

Guest Horus

Принципно, би следвало да е така.

Но, не сте ли забелязал и друго, г-н Баев? Че точно подобни хора са податливи именно на "материалистични въздействия" - като пари, вещи... и прочее суети.

И именно чрез тях те биват лесно манипулируеми.

Следователно, за каква "защита" говорим ;)

Сподели това мнение

Добре, но нали темата е за магиите? Ценностната система и жизнените цели са в сферата на научно обяснимото, докато магията не е. А и далеч не всеки скептик е обсесивен сребролюбец. Но това вече е извън темата :) . Аз съм заобилолен от когнитивни учени, които са твърдо скептични, но същевременно много точни, скромни, хармонични и балансирани хора и много далеч от алчността.

Сподели това мнение

Орли, магията е в научно-обяснимото и то от доста време вече...

Заместваш "астрал" с "квантово поле" и си готов.

Сподели това мнение

Е, ако говорим за твърдата наука, която принципно е науката, квантовото поле засега не корелира с мисълта и когнитивните процеси - поне не пряко, не повече отколкото с всичко друго. Добри предположения са и аз съм техен привърженик, но са в сферата на фолк науката. :)

Редактирано от Орлин Баев

Сподели това мнение

Науката за магията днес:

http://www.kapija.narod.ru/Library/dim_pejceva.htm

Сподели това мнение

Това е хубаво есе (линкът от по-горе), но няма нищо общо с твърдия научен рисърч!

Сподели това мнение

Орли, не е зле да уточниш ТИ какво разбираш под магия - бабешки баянници с яйца; леене на куршуми, восъци и сълзи; жертвоприношение на папуаски папагал със зъб от морж, дялкан при новолуние от девствена ескимоска... и т.н.

Или, разбираш нещо друго.

Защото всичко това по-горе е именно в сферата на етно-творчеството и наративи от уста на уста. Даже не бих го нарекла като теб и "фолк наука".

Моля, уточни...

За мен магията е пределно ясна - предизвикване на промени в съответствие с волята си. И всичкото това "чудо" става посредством мозъка, който противно на очакванията ми - повечето хора май използват само за раздалечаване на ушите си.

Но, обикновено Силата идва и с нежеланието да я използваш. Ако се развиваш в правилната посока, развиват се и много други качества - като например отношението на ненамеса и ненасилие към света около теб, и другите в частност.

Сподели това мнение

Под магия разбирам онази връзка с живата мъдрост на живота, която се преживява и може да се изрази с метафори, но засега не и научно. Онази тиха слятост с природата, с дълбокото в теб самия и хората, с живота.

Сподели това мнение

Благодаря ти!

Това е много красиво обяснение на вътрешната, дълбока философия на магията.

Но, за мен тя има и приложно-практична и прагматична страна.

Това се изразява, посредством похватите, например на: получаване и предаване на телеестезична и телепсихична /телепатична/ информация; невро-лингвистично програмиране; хипноза и сугестия; психотронно, психологично въздействие и психоанализа /например, при корекция на партньорски, съпружески, роднински взаимоотношения; промяна на съдбата, познавателно-поведенческа ориентация и интервенция/; премахване на парапсихични въздействия, съзнателни и подсъзнателни мисловно-емоционални негативни внушения и енергии, психогения; информационно-енергийна терапия на психосоматични разстройства, зависимости и други..... и т.н.

Така звучи ли ти вече по-научно :3d_046:

Редактирано от Чебурашка

Сподели това мнение

Чебурашка, защо отхвърляш:

бабешки баянници с яйца; леене на куршуми, восъци и сълзи; жертвоприношение на папуаски папагал със зъб от морж ...

:)

Всички подобни "бабешки" неща хич не са за подценяване. Защото работят.

Какъв "инструмент" ще използва човек, за да получи например определена информация никак не е важно; дори и този "инструмент" да изглежда смешен, странен и т.н.

За мен астрология, карти Таро, радиестезично махало или багети, кафе, боб, вътрешности на петел, восък, камъчета или каквото друго си изберете са напълно равнопоставени като методи и технологии; разбира се всеки метод и технология си има нужда от съответен майстор /знаещ и можещ/. Нещо повече - постепенно нуждата от "инструмент" може да отпадне.

И дали става по-научно, като го наречем "получаване и предаване на телеестезична и телепсихична /телепатична/ информация" ? Е, поне започва да звучи научно :P За когото е важно как звучи. За мен не е важно.

Сподели това мнение

Точно така е. Не ги отхвърлям и се учудвам защо така си го интерпретирала. Просто давах пример, макар и ироничен. Вероятно това те е подвело, за което се извинявам.

Дали ще се работи по методите на менталната или на предметната магия - няма значение. Всичко е "инструмент" - както сама казваш.

"Звученето" е важно единствено и само за разграничение на похвата - нищо повече.

От значение са единствено уменията на мага или майстора.

И наистина, впоследствие с усъвършенстване на уменията, посредниците могат да отпаднат - което не променя качеството на въздействието.

Мислим еднакво :thumbsup:

Редактирано от Чебурашка

Сподели това мнение

:hmmmmm: Мисля си, че по-голяма и силна магия от Любовта няма. Както е казал Орлин-единение с Всичко. Вътрешна радост и Мир, доверие в Бога, че всичко, което ти се случва е за твое Добро... А ако има и ясен ум, няма проблеми.... :wub:

Сподели това мнение

обикновено Силата идва и с нежеланието да я използваш. Ако се развиваш в правилната посока, развиват се и много други качества - като например отношението на ненамеса и ненасилие към света около теб, и другите в частност.

Да, така е.

Изниква въпросът - какво в нашия свят довежда силата заедно с желанието да я използваш.

Това си е цяла нова тема.

Сподели това мнение

Според мен, отговорът е само един - страхът. Той е в основата на безлюбието, невежеството, егоизмът, агресията.. и всичко, което се сетим.

Сподели това мнение

Магията действа само ако й повярваш и ако има за какво да се закачи в теб. Правили са ми магии, не са ме ловили. Намирала съм разни неща из къщата си, но не съм се давала на паника. Причините за неприятностите не са магиите. Намери ги в себе си.

Много вярно...най-висшата магия е силата на мисълта,а предметите използвани при ритуалите са само предмети помагащи да усилят тази мисъл(понеже магьосниците вярват в това),а намерените предмети носят това намерение за вреда и това което се усеща от човека от даденият предмет е тяхното намерение дори и само да е в торбичка на нестандартно място е достатъчно човек сам да си внуши и да повярва,че е магия и мисли,че е станало едва ли не катастрофа,но те са само предмети и мисълта на хората е тяхна мисъл изборът на хората дали да я приемат или да я отхвърлят е техен.Магията е насочено желание и развалянето и е като се отхвърли това желание.Предметите са си само предмети просто ги изхвърлете някъде с думите"-е няма да стане при мен този номер"(или нещо от този сорт зависи от настроението):)))Важното е да не придавате значение...

Сподели това мнение

Съжалявам,не искам да те обидя,но явно не разбираш какво е магия.Те са най-податливите,няй-добрата защита е Любовта към Бога.Един приземен и свързан само с материалното човек,дори няма да почувства че е жертва на енергийно въздействие.

Сподели това мнение

Под магия разбирам онази връзка с живата мъдрост на живота, която се преживява и може да се изрази с метафори, но засега не и научно. Онази тиха слятост с природата, с дълбокото в теб самия и хората, с живота.

Има такива изследвания те са свързани с вълните,които излъчва човешкия мозък.Дори има и много смешни положения и парадокси свързани с това кой кой е,като католически свещенник ,православен такъв,будист и други.

Сподели това мнение

Живота е магия.

Мда. :)

Сподели това мнение

Магията в нейният най - банален смисъл аз никога не съм разбирала, не съм се интересувала и не съм вярвала в такова действие.Но ето че от седмица ми се наложи да се докосна до нещо такова и това никак не ми харесва.Оказвам се неподготвена и не знаеща как да реагирам и какво да кажа.

На моя близка приятелка баща и почина преди месец, в седмицата в която почина дядо и преди година.Нищо не типично по принцип, като добавим обаче нелепата смърт настъпила от отравяне с боб-бакла, който всички знаем че е отровен когато се консумира суров.Като добавим че майка и е билкарка и знае много добре това и въпреки това тя загуби най- добрия спътник в живота си(защото те наистина бяха неразделни съпрузи)по този нелеп начин.

В пристъп на дълбоко отчаяние и затваряне по стаите тя намира някакви такива атрибути (кръстосани кости , топки косми и т.н.)определящи(според нея) наличието на магия.Навързвайки малко факти и събития тя решава да отиде при ходжа.Тези така неизвестни за мен магьосници явно имат добра репутация сред вярващите .И така въпросният шаман казва, че в къщата има магия която ще доведе до смъртта на всички живеещи в нея и дава амулети за предпазване и т.н подобни съвети.

Сега една жена афектирана от смъртта на най- близкия в живота си, майката на моята приятелка е в шок и ужас .Тя дълбоко вярва в тези неща , защото ходжата е казал и трите имена на извършителя на магията.Как може да се успокои човек в подобно положение?А тя подлудява всички , защото явно е в шок.Фантазията работи и няма спиране.Опитвах се да мина и аз с приказките за вярата в себе си и любовта и силата на мисълта и т.н. но не става.Жената казва -аз видях, ходжата каза, край.

Аз казвам - не вярвам, но не мога да обясня фактите.

Та сила на мисълта или поредица от действия явно това е практика , която е възможно не рядко да довежда до фатални резултати.И когато човек попадне в подобен кръг........наистина незнам.

Сподели това мнение

Може ли молитвата да ни предпази от магии и кога? Само ако не ни е страх от магията, ако сме готови да преживеем ударите й, ако сме се смирили (не пред магията, а пред справедливостта във вселената). Молитвата не трябва да се превръща в бягство. Когато се молим за богатство, е нужно да сме готови да живеем в най-голямата бедност; когато се молим за здраве, е нужно да сме готови да преживеем всякакви болести и всичко с вяра в справедливостта. По същия начин, когато желаем да не ни засегне дадена магия, то ние не трябва да се страхуваме, а да сме готови да я преживеем. Тук мнозина биха възразили, че това би било примиренчество и наистина разликата между това за което говоря и примиренчеството е доста тънка, но тя съществува. При примиренчеството човек се отказва от собствените си стремежи и цели, а тук те си остават, но просто търпеливо се отстраняват препятствията за постигането им. Освен това силното желание често е пречка. Молейки се за освобождаване от дадена магия със силно желание, ние отслабваме положителната сила на нашата молитва и мисъл, но молитвата ни е на място, когато сме готови да приемем удара на магията, когато е насочена към възтържествуване на справедливостта, каквито и последствия да има това за нас самите (а хората обикновено не могат да знаят дали правещия магия неволно не помага за възстановяване на нарушено в миналото от нас самите равновесие или пък с действията го нарушава).

Сподели това мнение

Магията в нейният най - банален смисъл аз никога не съм разбирала, не съм се интересувала и не съм вярвала в такова действие.Но ето че от седмица ми се наложи да се докосна до нещо такова и това никак не ми харесва.Оказвам се неподготвена и не знаеща как да реагирам и какво да кажа.

На моя близка приятелка баща и почина преди месец, в седмицата в която почина дядо и преди година.Нищо не типично по принцип, като добавим обаче нелепата смърт настъпила от отравяне с боб-бакла, който всички знаем че е отровен когато се консумира суров.Като добавим че майка и е билкарка и знае много добре това и въпреки това тя загуби най- добрия спътник в живота си(защото те наистина бяха неразделни съпрузи)по този нелеп начин.

В пристъп на дълбоко отчаяние и затваряне по стаите тя намира някакви такива атрибути (кръстосани кости , топки косми и т.н.)определящи(според нея) наличието на магия.Навързвайки малко факти и събития тя решава да отиде при ходжа.Тези така неизвестни за мен магьосници явно имат добра репутация сред вярващите .И така въпросният шаман казва, че в къщата има магия която ще доведе до смъртта на всички живеещи в нея и дава амулети за предпазване и т.н подобни съвети.

Сега една жена афектирана от смъртта на най- близкия в живота си, майката на моята приятелка е в шок и ужас .Тя дълбоко вярва в тези неща , защото ходжата е казал и трите имена на извършителя на магията.Как може да се успокои човек в подобно положение?А тя подлудява всички , защото явно е в шок.Фантазията работи и няма спиране.Опитвах се да мина и аз с приказките за вярата в себе си и любовта и силата на мисълта и т.н. но не става.Жената казва -аз видях, ходжата каза, край.

Аз казвам - не вярвам, но не мога да обясня фактите.

Та сила на мисълта или поредица от действия явно това е практика , която е възможно не рядко да довежда до фатални резултати.И когато човек попадне в подобен кръг........наистина незнам.

След като дълбоко вярва значи може да повярва,че простички неща може да и помогнат ако е вярваща молитвата може да и помогне,ако не вярва в молитвата,а се интересува от окултизъм и техните подходи(не е религиозна) може да повярва като някой и каже например най-простичкият ритуал в една паничка да изсипе 1 шепа сол и да я постави в средата на стаята си за 24 часа(кристалите чистят негативна енергия)(това дава ефект)или да си запали само ароматна клечка и тнт.

На мен ми е набивано в главата да не ходя при ходжи...Не давам разни гледачки да ми гледат,а за хората които вярват безусловно на тях им трябва приятелско рамо да ги подритват и да им напомнят,че избора е техен,да не се шашкат и да ги подбутват да се борят със себе си да се развиват понеже в кайна сметка човек се сблъсква с това,което е искал да научи и се бори със своят избор за да се научи,а не се бори с определеният човек...

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега