Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Магиите...


Recommended Posts

Точно, щото сме свободни можем и грешки да правим и да се поучим от тях. А що пък да споделяме нещо лично? Това си е пак избор, може да си изказваме принципни мнения, можем да си разсъждаваме. Всеки като се оглежда в другите-вижда себе си. Та и само своята гледна точка изказва. Иначе поне 4 измерно щеше да е това, дета пише:dancing yes:

На мен ми е полезно чуждото, различно мнение и благодаря, че има хора, които се опитват да разсъждават, а не размахват пръст само.:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 489
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

anakonda79

Магиите съществуват, и са абсолютно реални. Дори отричайки тяхната реализация няма да успеете да ги неутрлизирате ( развалите). Не лежте само на старите приказки че: " Като не вярваш няма да те хване"...

Библията в такива случаи ни учи да казваме: Боже прости им, те не знаят какво правят!

Съществува обаче силно негативно излъчване от някои болни или с опънати нерви хора.

Линк към коментар
Share on other sites

Точно, щото сме свободни можем и грешки да правим и да се поучим от тях. А що пък да споделяме нещо лично? Това си е пак избор, може да си изказваме принципни мнения, можем да си разсъждаваме. Всеки като се оглежда в другите-вижда себе си. Та и само своята гледна точка изказва. Иначе поне 4 измерно щеше да е това, дета пише59.gif

На мен ми е полезно чуждото, различно мнение и благодаря, че има хора, които се опитват да разсъждават, а не размахват пръст само.smile.gif

Продължавайте, учете се, разсъждавайте, в колкото желаете измерения. Те психиатриите са празни...smile.gif в очакване на хора зло-употребили със свободната си воля.

Bethedi

Линк към коментар
Share on other sites

Не се заблуждавайте.

Не е пожелание. Това е факт.smile.gif

Ако Ви се иска да имате подобни опитности, сигурен съм, че ще Ви се предоставят възможности.

Поздрави: Bethedi

Линк към коментар
Share on other sites

Bethedi, какво предлагаш всъщност?

Лично аз виждам няколко варианта:

- Да си седнем на д-тата и да си гледаме Учението и в съседни панички да не гледаме

- Да хванем да практикуваме магия (какт казваш само практиката важи) и да отидем в психушките

- Да отвориш тема да почнеш да ни ограмотяваш как да практикуваме това, без опасност от психясване

Е, има вариант и просто да ни солиш тука за собствено удовлетворение:)

Линк към коментар
Share on other sites

ако се правим ,че не забелязваме нещо ,значи ли че то не съществува ,.... мисля че не .

както съществуват белите магове така съществуват и черните магове

да си бял маг мисля ,е естествено качество на човек, но на този, които е положил много усилия и труд за своето усъвършенстване и е издържал доста изпити, тестове и проверки.

разликата между него и черният му брат, е че тои притежава сила ,която е дошла като следствие на еволюционни процеси и няма да злоупотреби с нея за лични цели

.за разлика от черният му събрат, които обикновено не е движен от подобни мотиви и цели, и често я използва с користни цели и неконтролирано.

ще спомена една мисъл на елена рьорих -"наи -голямата победа на антихриста,  е че е успял да внуши на мнозинството ,че тои не съществува."

...да си призная честно ,макар Земята да не  е наи- безметежното място за съществуване.

щеше да е скучно без черните братя .

те са част от противодеиствието и силните противници трябва да се уважават.

...а сблъсъкът на двоиките противоположности ражда развитието.

...не величая никого ,просто оценявам безпристрастно качествата.

НЕ подкрепям увлеченията по отсрещната страна.

но има и една мисъл мисъл- ако не познаеш мрака, не можеш да оцениш СВЕТЛИНАТА.

по -интересен е въпросът какво търсят, търсещите  и стремящите се ,в магичното....

лично усъвършенстване ,

което да бъде поставено  в служба на Светлите сили.

или само сила и обещания за могъщество и безсмъртие ..?

http://www.spiralata...%EC%E0%E3%E8%FF

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм много съгласен с това, че черното братство има положителна роля за развитието на хората. Противоположностите са едно, а черното братство нещо съвсем друго. В космоса може да се говори за хаос, може да се говори за действие на стихиите и да се противопоставят на силите на реда, закона и светлината. Но черното братство действа организирано. Черните адепти спазват дисциплина и то много строга, защото само така могат да постигнат собствените си цели. Правете разлика между злото и отрицателните, инволюционни и стихийни сили в природата. Последните са несъзнателни. При тях и дума не може да става за зло.

Между бялата и черната магия може да се направи разграничение на базата на мотивацията на практикуващия, т.е. според това дали я използва за собствени и егоистични цели или воден единствено от надличностни стремежи. Но какво всъщност е магията? Ясно е, че тя не е нещо, което няма своето разумно, изчерпателно и логично обяснение. В света всичко е подчинено на строги и неизменни закони и ако нещо не може да бъде обяснено посредством един закон, това означава, че в случая е намесен друг закон, по-висш от първия. Думата магия идва от голям, велик на санскрит, което може да се тълкува и като силен, сила. Силата обаче, въпреки че за хората е невидима си има своето логично обяснение и е подвластна на определени закони. Магията предполага въздействие върху видимия свят посредством (законите на) невидимия. Тук възниква един проблем със злоупотребата. Пилеенето на енергия от висш тип за постигането на резултати, които не съответстват на изразходената енергия е злоупотреба. Значи, ако нещо може да бъде постигнато с действие на физическо равнище е недопустимо да се използват духовни сили за постигането му. Значи тук се вижда, че оценката на това, кое е бяла магия и кое е черна, съвсем не е проста. Дори и целите на адепта да са духовни, то за да се използват определени умения е необходимо да са изчерпани всички други възможности резултата да бъде постигнат по друг начин. Сами разбирате колко трудно е да се даде оценка, кога възможностите са изчерпани и кога не. Най-малкото се изисква поглед върху това кога, какви реални възможности съществуват.

Линк към коментар
Share on other sites

Тук в този форум пишат поне няколко човека, които съвсем явно се заявяват като вещи в магията. Аз бих се радвал на споделен личен опит в дистанционното положително или отрицателно въздействие.

Линк към коментар
Share on other sites

Орлик, би ли уточнил какво разбираш под "дистанционно въздействие" и "магия", за да разбера какви примери те интересуват?

Защото аз разграничавам пряко и косвено въздействие, което съответно може да бъде позитивно или негативно, предвид субективни критерии.

Както уточних и в по-предишен мой пост - Магията това е всяко предизвикване на промени, в съответствие с Волята ни. Прякото въздействие лесно можеш да си го представиш - извършва се посредством прийомите на сугестия, хипнозата и т.н. вербални и невербални средства, а също и чрез някои зрелищни постановки при предметната магия. Косвеното въздействие става посредством телепатично внушение, а през последните години и чрез някои психотронни апаратчета за по-бързо и по-лесно (отдавна ги има и на нашия пазар, разработени от родни инженери-радионисти).

Всичко това често е от порадъка на неправомерното вмешателство, независимо дали му се придава "бяло" или "черно" оцветяване.

От друга страна, мога да ти дам куп лични примери за магия в личния ми и професионален живот. Надявам се, че като ти казвам магия - не си ме представяш по бяла нощница на някоя поляна по новолуние, как обикалям около огън в ритмите на панфлейта, пея песни във възхвала на Пачамама и заравям в дар деспачо biggrin.gif

Всъщност, и в ритуалите няма нищо лошо. Те ни помагат да се концентрираме в постигане на желаното. Дали това ще е посредством някакво действие, танц, визуализация, медитация, молитва, формули.. няма значение, важна е силата на мисълта.

Линк към коментар
Share on other sites

Тук в този форум пишат поне няколко човека, които съвсем явно се заявяват като вещи в магията. Аз бих се радвал на споделен личен опит в дистанционното положително или отрицателно въздействие.

Пробвал съм преди време....Цял сайт "хаотици" помолих да ми направят магия я за болест, я за смърт- защо не, ама не могиха...а уж всичко, дето им трябваше като данни им го дадох...Та, не се надявай да приФанеш магия, хеле пък интерактивна...Пък дори да ти хакнат РС-то, знаеш ли дали е защото някой си пробва сиглите или е дело на некой вирус, червей, троянец или нещо такова...

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

Косвеното въздействие става посредством телепатично внушение, а през последните години и чрез някои психотронни апаратчета за по-бързо и по-лесно (отдавна ги има и на нашия пазар, разработени от родни инженери-радионисти).

Всъщност така я разбирам. Другото е прекалено широко. За апаратчетата това е отделна тема - сигурен съм, че отдавна ги има и стават все по 'весели". Но нека засега ги оставим настрана. Разкажи ако искаш за опита ти с телепатичното въздействие - върху теб, както и ти върху друг.

Пробвал съм преди време....Цял сайт "хаотици" помолих да ми направят магия я за болест, я за смърт- защо не, ама не могиха...а уж всичко, дето им трябваше като данни им го дадох...Та, не се надявай да приФанеш магия, хеле пък интерактивна...Пък дори да ти хакнат РС-то, знаеш ли дали е защото някой си пробва сиглите или е дело на некой вирус, червей, троянец или нещо такова...

Да, троянците са си по-веществено пс-скапващи от дистанционната телекинеза :) !

Линк към коментар
Share on other sites

Пробвал съм преди време....Цял сайт "хаотици" помолих да ми направят магия я за болест, я за смърт- защо не, ама не могиха...

Дааааа, весели години бяха thumbup2.gif И аз ей-тъй ги тормозех "феномените" да се докажат - я по вестници, я по ТВ, я в сайтчетата им МаджикАура, Чудеса и други такива. Обаче, повече късмет от тебе извадих - знайш ли колко колетчета с магийки-шегобийки получик, пък biggrin.gif То не бе карантия, то не бе чудо - а снимките ми сигурно красят доста гробища и запустяли лозя или каквито са там копанарските им чалъми и ритуали - и все за осмъртяване по мой адрес правени biggrin.gif

Обаче, по простите закони на физиката - ползваш -> плащаш! Така и с магийките им - всичко на тяхната глава се изсипа.. Наскоро се видях с един приятел и стар колега, който ми донади доста клюки от бившите браншови среди. Ами, че те всички "феномени" взели да измират - кой от сърце, кой от пукница и преяждане, кой при катастрофи, кой от друго.. Много се притесних ти казвам, Крис! Амчи, то както е тръгнало, ще вземем да се обезФеноменим като държава 3d_013.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Разкажи ако искаш за опита ти с телепатичното въздействие - върху теб, както и ти върху друг.

Да, ако заменим мистичните преднаучни понятия в магията със съвременните научни - всичко си идва на мястото.

Прякото въздействие ти е ясно - има го в психотерапията, хомеопатията, религията и т.н.

А пример за косвено въздействие е например работа по снимка (или без, а с визуализация на човека/животното или др.) - като при различните методи на лечение (с прана, рейки и т.н.). Споменавам само тези, чиято идея е да се извършват с хуманна цел и по желание на реципиента.

Аз не ги практикувам тия неща. Използвам телепатията-телеестезията единствено и само за предаване на съобщения до някого или за получаване на съобщения от него. Всякакъв вид съобщения - мисли, чувства, усещания, намерения, събития.. За мен това е вид общуване (много по-пълноценен) без материални посредници.

Линк към коментар
Share on other sites

1. Здравей Ани, от коментара ти относно Сатанизмът виждам че изобщо не си се допитала дори и до чичко Google. Нещата са толкова далеч от кървавите ритуали и посещаването на гробища посред нощ че си нямаш идея! Точно това беше мисълта ми когато някъде в предните постове бях писала че е хубаво да се изучат религиите преди да може да се обсъждат. Смятам че твоето мнение е изцяло изградено въз основа на Христианството. Причината да смятам така е много елементарна : Сатанистите не се кланят на дявола, дявола е измислен от християните а сатанизмът съществува доста преди това.

PS: Провери произхода на думата " сатан"... Може пък да значи дяволопреклонник ;)

2. Здравей Lucius :) Да съгласна съм с теб че може би тръгнах малко с рогата напред, надявам се да няма обидени. Може би малко прекалих но нали за това има свобода на словото, всеки човек има индивидуален начин на мислене и може да го сподели с останалите, да чуе и тяхното мнение, нали това е целта на форума :) Проследявайки корените си откриваме че първоначалната религия на нашите пра пра пра и така много пра-та майки и бащи е била езическа. След това Християнството се е наложило избивайки много от нашите предшественици... Това са исторически факти които всеки при добро желание може да проследи. За психологическото въздействие на псевдо врачки и магове, да определено имат такова върху "клиентите" си. Но това е абсолютно нормално тъй като човек отиващ да търси подобна помощ сам отваря съзнанието си за подобно влияние. И се получава както в поговорката " Не е виновен този който е изял баницата, а този който му я е дал". Според мен всеки човек може да се справи сам в пробива в аурата си чрез медитация и работа с чакрите.

3. Към всички: Не се опитвам да пропагандирам Сатанизъм, аз самата не съм Сатанистка. Уважавам вярванията и Не вярванията на всички хора но не харесвам необоснованото клеветничество към която и да е религия. Точно поради тази причина съм се старала а и все още го правя да изучавам религиите във всичките им форми още от древноста. Но да, прави сте стига с тези спорове. Извинявам се ако съм обидила някой и се надявам да си прекарваме приятно времето във форума.

Успех на всички :)

Линк към коментар
Share on other sites

Поинтересувайте се четете малко за Тангризма, Дауизма, Уичкрафт, Сатанизъм и ред други религии !!!

Чудесно, ще четеме, ама не е ли смисъла на магията да се избяга точно от религиите ?! :)

Ами ще си позволя да не се съглася с теб :) Аз смятам че без вяра не може да се говори изобщо за магия. Всеки вярва във нещо, кой в Христос, кой в Хеката, Аллах, Бафомет, Амон Ра. Калли и тн. а някой вярват просто в себе си, но за да съществува магията вярата трябва да е на лице :)

Редактирано от anakonda79
Линк към коментар
Share on other sites

Чудно ми е колко общо имат вярата и религията.......и не е ли понякога религията убиец на вярата...

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

1. Здравей Ани, от коментара ти относно Сатанизмът виждам че изобщо не си се допитала дори и до чичко Google. Нещата са толкова далеч от кървавите ритуали и посещаването на гробища посред нощ че си нямаш идея! Точно това беше мисълта ми когато някъде в предните постове бях писала че е хубаво да се изучат религиите преди да може да се обсъждат. Смятам че твоето мнение е изцяло изградено въз основа на Христианството. Причината да смятам така е много елементарна : Сатанистите не се кланят на дявола, дявола е измислен от християните а сатанизмът съществува доста преди това.

PS: Провери произхода на думата " сатан"... Може пък да значи дяволопреклонник ;)

Здравей, anakonda79. :) Мисля, че не си познала. Моето мнение за сатанизма е изградено много преди да приема християнството. И не черпя информация само от чичко Гугъл. Главният ми информатор е живота и опита. :smarty: А опитът ми е твърде богат, като се има предвид възрастта ми. B) Минала съм и през атеизма, и из всички видове други учения съм се „разхождала”. :) Като учител съм се сблъсквала (и се сблъсквам) с това явление – сатанизма. Имам и познати...По едно време беше много популярно сред тинейджърите – момчетата предимно. На тази възраст има повече склонност към практиката, не към теорията... А тук са и жертвоприношението, и много други неща, за които не ми се пише в момента... Мисля, че ти смесваш леко вещерство (witchcraft), Уика (wicca), езичеството с истинския сатанизъм – например този на Антон Шандор Ла Вей, основателя и върховния жрец на Църквата на сатаната, автор на „Сатанинската библия”. И тъй като уважаваш чичко Гугъл, ето ти нещо от неговото учение:

Жертвоприношения. Ла Вей забранява човешкото жертвоприношение, но само чрез колене, като приема, че човек може да бъде жертвопринесен чрез проклятие, което да го убие и това се правило с цел, цитирам: “да се освободи гнева”. Освен това реалността е основен топос в сатанизма.

А ето и малко сведение и за Алистър Кроули, (1875г. Англия). По негово време сатанизмът е клубно явление на малък и отбран кръг от хора. Именно Алистър е един от най големите сатанисти по това време, изкарвайки хората от клубовете. Създава ново учение, в което се изповядва правилото "прави, каквото искаш": безразборен секс, магия и съновидения за дявола под въздействието на наркотици. Въобще, той е първият човек, който комерсиализира греха като начин на живот, а дявола - не като личност с рога, която да всява ужас в сърцата на хората. Той дава тласък на съвременния сатанизъм към една нова насока, която Ла Вей поема и доразвива. (това е взето от чичко Гугъл ;) )

Преди да даваш съвети на другите да се просвещават – хубаво е и ти да направиш същото. Дяволът съвсем не е творение на християнството. Сатан (שטן) - „противник“ или „обвинител“ се среща още в Стария завет. Значи доста преди християнството. Няма да се задълбавам в етимологията на думата „сатан”. Знам я. :) И всеки любопитен може да се просвети, използвайки търсачката на Google. Не е толкова трудно. Сатанизмът е тясно свързан с християнството – просто не може да вирее без този свой опонент. :P Според мен са в симбиоза – още от средновековието. Нямам предвид истинското, езотеричното християнство, а това на различните църкви. И най вече на католиците.

Иначе идеята за преклонението пред злите и добрите богове съществува още в езичеството и древните култури, но е нещо съвсем друго. Събуждането на древните култове сега според мен е анахронизъм. Те са си изиграли своята роля. Тук съм съгласна с написаното от LUCIUS:

… в основата си те целят именно принизяване на човека, внушавайки му нищожност, зависимост, страх и подчинение - я към природата, я към някакви други мистификации. Това са вече твърде стари и доказали неефективността си Школи, изопачени до безобразие и чието време изтича.

Дори и да приемем, че в основата си всички древни учения са добри – защо тогава в практическото им приложение се появяват такива извращения, жестокости? Защо сред прилагащите ги на първо място са някои от примерите, които цитирах по-горе – в теориите на Ла Вей и Кроули? Защо сред последователите на учението на Учителя Петър Дънов няма такива изкривявания? Но въпросите ми в случая са по-скоро риторични. Смятам, че всеки сам ще си отговори на тях. :smarty:

Отговарям ти, защото от поста ти излиза, че имам неуважение към сатанизма, базирано на моето незнание или тъпота (най-големия грях при Ла Вей ;) ). Смяташ, че съм фанатизирана християнка – но не си познала. Аз също търся истината. Но мисля, че истинската тъпота е да се приемат абсолютно всички учения и религии на този свят за добрички и безобидни. Има си и сянка, и не бива да се забравя за нея. :ph34r:

Права си, казвайки:

Но да, прави сте стига с тези спорове. Извинявам се ако съм обидила някой и се надявам да си прекарваме приятно времето във форума.

:3d_137:

Аз също се извинявам ако неволно съм засегнала някой. Наистина - трябва да спрем със споровете за + и - при сатанизма. :)

:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Администраторска бележка

Моля да не обсъждане нищо повече свързано с подобни практики / вярвания в този форум!

Всички, които се интересуват повече по темата, нека да търсят и пишат в други сайтове!

Линк към коментар
Share on other sites

Чудно ми е колко общо имат вярата и религията.......и не е ли понякога религията убиец на вярата...

Интересна теория... Чудно ми е как ще съществува религията без вярващи хора? И не е ли всяка една молитва изречена от тия вярващи своеобразна вербална магия?

Линк към коментар
Share on other sites

Религията без вярата не може, но Вярата (истинската) може без религия biggrin.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Интересна теория... Чудно ми е как ще съществува религията без вярващи хора? И не е ли всяка една молитва изречена от тия вярващи своеобразна вербална магия?

Ами защо да е интересна теорията?!

anakonda79, замисли се, колко от така наречените религиозни (включително и самоопределящи се като такива) хора са в действителност вярващи?

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Интересна теория... Чудно ми е как ще съществува религията без вярващи хора? И не е ли всяка една молитва изречена от тия вярващи своеобразна вербална магия?

Ами защо да е интересна теорията?!

anakonda79, замисли се, колко от така наречените религиозни (включително и самоопределящи се като такива) хора са в действителност вярващи?

Да на 100% съм съгласна с теб за " самоопределящите се такива", но не мога да се съглася че няма истински вярващи хора и подръжници на тази вяра... Да, примери за извратени попове или др. такива колкото искаш, но смятам че има и истински вярващи хора... Та нима ако не беше така сега щяхме да водим тази дискусия ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, ако заменим мистичните преднаучни понятия в магията със съвременните научни - всичко си идва на мястото.

Прякото въздействие ти е ясно - има го в психотерапията, хомеопатията, религията и т.н.

А пример за косвено въздействие е например работа по снимка (или без, а с визуализация на човека/животното или др.) - като при различните методи на лечение (с прана, рейки и т.н.). Споменавам само тези, чиято идея е да се извършват с хуманна цел и по желание на реципиента.

Аз не ги практикувам тия неща. Използвам телепатията-телеестезията единствено и само за предаване на съобщения до някого или за получаване на съобщения от него. Всякакъв вид съобщения - мисли, чувства, усещания, намерения, събития.. За мен това е вид общуване (много по-пълноценен) без материални посредници.

Тоест косвеното въздействие е телепатично, чрез въображението, с или без помощни средства - снимка и др. Въпросът е доколко е силно това приемане и предаване. Опитът ми говори, че в далеч по-голяма степен се приемат и предават намерения, чувства и усещания, отколкото мисли. Също така често вярването на човека може да го накара да преувеличава силата на посланията си, както и да си самовнушава голяма част от полученото. При изпращане силният фокус в обекта получател кара изпращащия да проектира очакването си за силата на изпратената си мисъл - тоест тъй като е в нея, му се струва, че е реципиентът я чувства толкова силно, колкото и той. А при получаването - нерядко тъй като ни се иска да имаме емоционална, интимна и т.н. връзка с някого, ни се струва, че той изпраща послания, но това отново са проекции на очакванията ни. Или на страха ни от даден човек. Според мен въпросното приемане предаване е реалност, но доста по-слабо отколкото се иска на дълбоко вярващите в магията.

А основните защити си остават нагнетената воля, любовта, хармоничното спокойствие и здравият разум. Последният, във вида на научната скептика, просто реже въздействията - освен ако не са свръхсилни, което е рядкост.

Линк към коментар
Share on other sites

.. Според мен въпросното приемане предаване е реалност, но доста по-слабо отколкото се иска на дълбоко вярващите в магията.

А основните защити си остават нагнетената воля, любовта, хармоничното спокойствие и здравият разум. Последният, във вида на научната скептика, просто реже въздействията - освен ако не са свръхсилни, което е рядкост.

Абсолютно съм съгласна! Малцина са имали реални постижения и опитности.

Затова и смятам, че колкото и да е полезно от една страна споделянето на личен опит, от друга страна - често един споделен опит може да провокира нездраво любопитство у някой амбициозен болен мозък и той да започне да прави експерименти, без научното познаване и волевото овладяване на процеса.. и така да влезе в програма на подчинение и зависимост от собственото си самовнушение.. до пълно патологично изперкване.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...