Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Магиите...


Recommended Posts

:feel happy: Благодаря ти много за отговора, даде ми силен импулс. Много харесвам Луиз Хейс, а Лууле Вилма непременно ще потьрся. Може би хубавата музика сьщо е вариянт на противодействие. Аз сега слушам Call The Man на Селин Дион, не разбирам много думите в нея, но музиката ме изпьлва с невероятно усещане за красота, спокойствие и хармония! :)
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 489
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ти сама го каза - не е необходимо да разбираш думите, за да харесаш и вникнеш в музиката!

Искам да ти изпратя един сайт, който вярвам, че много ще ти хареса и ще извлечеш полза за себе си......а и няма да те изненада, след като харесваш Луиз Хей. Поздравления!!!!!!!

http://www.misli.hit.bg/index.html

Желая ти любов!!!!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,деца сладки!

Чета нисаното от вас и ми се иска да споделя две думи.От много малка съм се сблъсквала с духовната нищета,злоба,завист и всичко мрачно,което може да влезе и вирее в човека.Една жена,с която случайно се срещнах на абитуриентска вечер у роднини,ми каза,че съм имала направени и много магии,но странно,не са се задействали.На което аз се засмях и тя разбра,видя отговора в очите ми.

В момента по канал едно излъчват концерт на Рей Чарлз,разтапям се в топлата любов на тази смесица от джас,соул,ритъм енд блуз,Слънчо наднича през прозореца ми и една пчеличка се мъчи да влезе през мрежата му.

Сетихте се вече какво исках да ви кажа.

Нека цялата слънчева светлина и топлина да бъдат във вас,душички светли!

Линк към коментар
Share on other sites

:P

Много се радвам, че ти хареса! Обърна ли внимание на написаното от Силвия - изводът отново е положително мислене! Аз се зарадвах на това, което прочетох.:thumbsup2:

Мислех си, че ако позволим на някой да ни въздейства негативно, това ни прави по-силни, защото трябва сами да се освободим от това или ако не успеем, поне се учим как да се предпазваме. А това си е един ценен урок за цял живот!

Обичам ви!

Линк към коментар
Share on other sites

:) Да наистина, изводьт е непременно и само положително мислене! :dancing yes: А, ако изпаднем в положение да позволим на някой да ни действа негативно, това е пак един урок и ако се освободим от него, ако се научим да го преодолеем, научили сме по- добре! Благодаря ти, че ми припомни това! Бях го малко- много позабравила! :P:feel happy:

А, Сибвия е истински пример! :smarty: Колко е хубаво да се посмееш ,да се усмихнеш срещу магията! :1eye: Да не позволиш тя да се задейсва! А, е толкова лесно! Толкова лесно и здравословно и льчезарно и дори прекрасно! Начина на противодействие, значи не бил нещо изключително трудно и сложно. Просто една безусновна свобода и откритост! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes: Соня, не забравяй, че точно когато си открита може да ти се въздейства най - силно и лесно! На мен точно така ми се случи....и сега приемам хората с добро и любов, но се опитвам да не бъда толкова открита..... поне в началото. Но и да си мислим, че сме опознали някой и може вече да бъдем съвсем открити с него, това може не винаги да е така. При мен е усет. Ако усетя, че човек е добронамерен, се откривам. А ако не е - избягвам общуването, доколкото е възможно.
Линк към коментар
Share on other sites

Сиси, аз на теб се радвам!

Магията трябва да има за какво да се закачи, че няма собствени муслкули. Тя се усвоява като всяка енергия, но като си несъвместим с този вид енергия - ни мож я усвои! Нека всички поне до тук стигнем! А тогава и Животът ни ще е Магия, но единствената Благотворна - Светлина!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

За съжаление в последно време извършването на магически операции е доста разпространено, може даже да се пусне справка в google.com ...

Понякога дори участието в един духовен форум може да бъде причина човек да бъда нападнат(дано да не уплаша някои с това :) ). Друг е въпроса какви са мотивите на подобни хора/организации/групи (някои действат колективно). И има освен конци и кълба други доста по-сериозни методи на въздействие, за които даже не ми се говори. Общо взето смятам че човек трябва да го има предвид да прави защитни методи и да се утвърждава в Положителното.

В някои случаи тези които атакуват с черна магия не сум сигурен дали осъзнават какво правят на себе си, тъй като заниманията с черна магия могат да имат много тежки последствия, дори прераждане във животинско тяло(има описан случай по време на Учителя за едно куче, за което той е казал че в него е бил духа на черен магьосник, и кучето е реагирало на окултни методи:)

Ще дойде време (в щестата раса) когато добрите и злите хора ще се разделат и на лицето даже ще е видимо кой какъв е. Според Учителя злото ще служи на доброто и това е процес, който не може да бъде спрян. Е, може някои духове да се опитват за последно.... но тъкмо да станем по-силни.

Накои от тези които са ме атакували може би си нямат представа каква услуга са ми направили... :angel::sorcerer::smarty:

Сутрин като станете, кажете си:Ще работя, ще мисля право, за да наредя работите си добре. Който не внася положителни мисли в ума си, той мисли и чувства неправилно. От там и стомахът му не работи добре - в него се натрупват излишни киселини, които го правят песимист. Ако е студент и с такова настроение се яви на изпит, непременно ще пропадне. Когато храносмилателната система не работи добре, човек става раздразнителен, недоверчив и страхлив. Който е смел и решителен, той има доверие в себе си и в своите ближни. Това показва, че неговата храносмилателна система действа добре.

“Божествените условия”, “Обхода към себе си и към природата” стр. 141.

до най-голямо отчаяние да дойде, човек трябва да каже в себе си: Ще се подобри положението ми. Следователно, дойдете ли до еднообразието в живота, което действува приспивателно, започнете да си внушавате такива мисли, които да внесат известно разнообразие. По-добре е вие сами да си внушавате и сами да си влияете, отколкото други да ви внушават и влияят. Човек може да си служи с внушението за укрепване на своето здраве, за развиване на своите способности, за усилване на паметта си и т.н. При каквито условия да се намирате, дръжте в ума си положителната мисъл, че все пак можете да намерите благоприятна почва за работа. - Ама какво да правим с болестите? - Болести не съществуват. В света съществуват болезнени състояния, но не и болести. Болезнените състояния са резултат на специфични отрицателни психически състояния, през които човек минава. Тъй щото, когато човек преживява тежко психическо състояние, то се отразява върху известен уд, вън или вътре, на организъма му. Този орган изгубва връзка със съзнанието на човека, вследствие на което ние казваме, че той заболява. Цялото тяло на човека, отвън и отвътре, е обвито с особена материя, наречена матрикс. Когато матриксът е здрав, човек се чувствува добре разположен, здрав и силен. Щом стане някакво пропукване на матрикса, в организъма на човека се извършват ред химически процеси, които се отразяват болезнено върху него. Докато човек подържа в живота си неестествени мисли, чувства и постъпки, неговият матрикс всякога може да се пропука. Иска ли да бъде здрав, човек трябва да подържа физическа, сърдечна и умствена чистота в живота си.

7. Лекция от Учителя, държана на 7 ноемврий, 1926 г. София.

Сегашното е важно. Днешният ден е най-важният ден. Ще си кажеш: „Аз живея в съвършенство днес. Ще използвам всичките блага, които Бог ми дава“.

34-то утринно неделно Слово, 7 юли 1940 г., 5 ч. сутрин, Изгрев.

За защита

Линк към коментар
Share on other sites

Приятелят ми иска да посещава разните там школи за магове - по славянска и не знам още каква магия. Аз съм много против, но той е толкова любознателен и открит, а и няма намерение да прилага магията на практика. Не мислите ли, че е опасно да се подвизава из подобни стълпотворения на хора с неясни цели и възействия?

Линк към коментар
Share on other sites

За кои школи става въпрос по-точно? В широк смисъл всичко е Магия. В тесен смисъл, това е много трудно и отговорно начинание, изискващо сила, мъдрост и знания, също и диамантена воля. Могъщ магьосник е бил например Боян Мага - водачът на Богомилите. Но той е Същество от по-висша Йерархия, Бял Брат. Но темата е много обширна и специфична, окултна и тайна, и едновременно красива и неустоима.

Например много от формулите, песните, молитвите и упражненията, дадени от Учителя Беинса Дуно, имат силно магическо действие.

Линк към коментар
Share on other sites

Приятелят ми иска да посещава разните там школи за магове - по славянска и не знам още каква магия. Аз съм много против, но той е толкова любознателен и открит, а и няма намерение да прилага магията на практика. Не мислите ли, че е опасно да се подвизава из подобни стълпотворения на хора с неясни цели и възействия?

Здравей. Възможно е да си навлече неприятности. Не е много трудни да се прави магия. Затова има и доста недобронамерени хора дето си пробват разни неща.. ей така от любопитство. Но ако иска толкова много да научи - няма проблеми :) Хайде .. правете изборите :Р

Линк към коментар
Share on other sites

Приятелят ми иска да посещава разните там школи за магове - по славянска и не знам още каква магия. Аз съм много против, но той е толкова любознателен и открит, а и няма намерение да прилага магията на практика. Не мислите ли, че е опасно да се подвизава из подобни стълпотворения на хора с неясни цели и възействия?

Според мен посещението на подобни школи може да има сериозни последствия, определено не бих го препоръчал. Окултните знания не трябва да се разпространяват за пари, да не говоря че някои дали не се опитват да вземат и друго, по ценно - енергия...свобода

Има немалко литература и на български и на други езици, и човек може да изучава сам. Друг е въпроса че неща побликувани в някои книги въобще не бих препоръчал.

Учителя също е говорил за магията...

Молитвата "Отче наш" е магическа... и ако се каже 10 пъти при задържане на въздуха...

"Правили ли сте опит, като дишате дълбоко, да четете мислено някоя молитва? Ако не сте правили такъв опит, започнете да дишате и да четете мислено “Отче наш” или “Добрата молитва”. Дишайте, задържайте и изпускайте въздуха спокойно, бавно, за да можете в едно упражнение да прочетете цялата молитва. Като правите упражненията с мислено четене на молитвата, ще усетите приятна топлина в областта на слънчевия възел. За да се убедите в силата на мисълта, трябва да правите опити.

Съвременните учени вярват само в онова, което могат да подложат на опит. Затова, именно, се явява спор, има ли живот на слънцето, на луната и на другите планети. Някои поддържат, че има живот на другите планети. Други отричат това. Сега се правят опити за съобщаване на земните жители с тия на луната. За да могат земните жители да влязат във връзка със съществата от другите планети, преди всичко те трябва да имат духовно разбиране за нещата. Днес научните факти са разпокъсани, без връзка помежду си, защото хората минават през различни болезнени състояния. Когато стабилизират своята нервна система и организират силите на своето тяло, хората ще разберат, че между всички факти, явления и закони на различните науки има тясна, неразривна връзка.

Някой се помоли набързо и казва, че молитвата му била приета. Не. Молитва, която не е придружена с бавно, спокойно и ритмично дишане и мислене, не се приема. Като се молиш, ще концентрираш мисълта си само към даден предмет и ще поемаш въздух дълбоко и бавно. При всяко вдишване, задържане и издишване на въздуха ще мислиш само за онова, което те интересува. Ако те боли стомах, ще мислиш за стомаха си; ако те боли глава - за главата си.

Който не е упражнен в дълбокото дишане, нека задържа въздуха до две-три секунди и всеки ден да увеличава задържането с още една секунда. Като увеличава задържането на въздуха с по една секунда, в продължение на един месец, човек ще задържа въздуха до 30 секунди. Ако може да задържа въздуха до 30 секунди, той ще се справи с много от своите неразположения и болести. Главоболие, гръдна болест, стомах, парализация - всичко това изчезва. Следователно, чуете ли, че някой е болен, посъветвайте го да диша дълбоко. Ако не знае, как да диша, той се отпуска, ляга на гърба си и казва: Да бъде волята Божия! - Да бъде волята Божия, това значи, да движи човек ръцете и краката си свободно; да мисли, да чувствува и да постъпва, както Бог мисли, чувствува и постъпва…"

Линк към коментар
Share on other sites

Бих вметнал по темата следното.

Понятието "Магия" означава възможността човек да си служи съзнателно със скритите мощни сили, които поддържат нашето битие. Това е способност, която човек така или иначе притежава. Така, че отношението към този феномен следва да бъде като отношението към всяка друга човешка способност.

В случай че човек е на ниска степен на съзнание и ползва тези си способности за лични цели, това ще предизвика неговото "падане" и впоследствие ограничаване и прекратяване на възможността за работа с тези способности. В случай, че човек притежава достатъчно висока степен на съзнание, то той ги ползва в пълна хармония и съгласие с вибрациите на Цялото. Тогава той става служител на Божията воля и еволюцията му се ускорява. Виждаме, че Живата Разумна Природа разполага с механизъм за регулиране на проявите на тези човешки способности. :smarty:

Всичко което става, винаги се обръща за Добро. Светът в своята цялост е хармоничен и съвършен. Дисонансите и проблемите винаги имат локален и временен характер, защото те са такива в рамките на ограниченото човешко съзнание. В рамките на Цялото обаче, противоречия не съществуват.

Там, където злото бива оставено да се прояви, то служи за укрепване и подпомагане изграждането на Доброто. Доброто е постоянно растящо и неограничено, докато злото винаги е ограничено. На настоящия етап на развитие и то има своето място и роля в общия ред. :yinyang:

В миналото си вие сте били заобиколени с ненапреднали същества, на които съзнателно или несъзнателно, тайно или явно, сте попречили да се проявят, да правят пакости, вследствие на което днес те се опълчват против вас, искат да ви спънат. С тези същества вие не трябва да се разправяте с насилие, но с Любов. Всички тия ваши познати хлопат на вратите ви, искат работа и вие трябва да им дадете такава.

Казвате: С кого първо да се разправим – със себе си, или с тях? Като се разправяте със себе си, вие едновременно се разправяте и с тях. Когато човек работи съзнателно върху себе си, едновременно с това, той работи и за другите. За тази цел той трябва да бъде оставен на себе си като някое цвете в пустинята, изложено на ветровете да го брулят. Докато растението не се изложи на ветрове да го брулят, то не може да уякне. Ако оставите едно цвете в цветарник на мека, приятна топлина и го поливате редовно, то израства, но става крехко, нежно, не може да издържи и на най-малкия вятър. Същото става и с хората. Ако някое дете расте под големите грижи на родителите си, то става нежно и не може да издържа на мъчнотиите в живота. В този смисъл като наблюдавам методите, които Невидимият свят прилага към хората, намирам, че те са много разумни. Тези методи са различни; за всеки човек употребяват специален метод.

Което оправя, ООК

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

посещавам и чета сайта и форума с интерес.Искам да ви благодаря,че ви има :D

Бих искал да попитам следното: наскоро намерих игла с конец във възглавницата си,а тя е подарък от човек за който подозирам че е негативно настроен към мен и семейството ми.Дали става дума за магия?

Леко ми е неудобно да пиша за това но все пак се надявам да намеря някакъв отговор.

Благодаря ви :huh:

Щом подозираш, че този човек е настроен негативно към теб и семейството ти, нищо чудно, иглата с конеца да е магия.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Скоро отидох на гледачка, за коята се казва, че е много добра и познава много. Когато обаче отидох и разбра кога съм родена отказа да ми гледа, защото съм била в т.н. сатурнова дупка. след като обаче й казах, че съм отишла, за да разбера дали нямам направена магия тя ми гледа на карти ТАРО и ми каза, че имам и то по предадено от майка ми - с две думи майка ми има направена магия и от преди 12 години тя действа и на мен. на всичкото отгоре когато тази гледачка разговаря с една друга по телефона, другата допълни, че имам втора магия направена специално за мен. започна да ми разправя за отключване на два катинара, заради двете магии и т.н. и ми поиска следните неща за развалянето на магиите: 5 бели свещи, буркан мед, 1л празно шише, снимки на мен и родителите ми, шампоана с който се къпя и сумата от 74лв.

искам да попитам за чуждо мнение дали тези предмети наистина са предназначени за разваляне на магии или могат да се използват от нея, за да ми подсили още повече самата магия? а сумата от 74лв разумна ли е за такова нещо?

между другото тази гледачка наистина позна доста работи за мен и семейството ми...

Линк към коментар
Share on other sites

Моят съвет е не вярвай на разни гледачки, магии и тем подобни глупости.

Не губи вяра в Бог, в хората и в себе си. Сигурна съм, че нямаш никаква магия, това са измишльотини, които целят да ти вземат акъла и парите.

Бог те пази и нищо не може да ти навреди, ако ти не му се вържеш.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Съгласна съм със Силвия. "Развалянето" на магията, който според гледачката ти е направена само ще отклонят вниманието ти от Истината. Предполагам, че си отишла при гледачката, защото те измъчва някакъв неразрешим проблем, дискомфорт или не можеш да вземеш решение, защото не си сигурна в правилността му. Нерешителността и може би нежеланието ни да погледнем Истината в очите, колкото и да боли от разминаването и с нашата версия за нея, страхът да променим себе си, за да променим живота и хората около себе си (това е страхът на егото ни да не загуби самоличността си) ни тласка към подозрението, че другите по някакъв мистериозен начин са виновни за нашите неприятности... Така спираме да живеем в настоящето и се оставяме в плен на миналото и очакванията си за бъдещето. От това се изхранват гледачките и самозваните магове...

Да, Бог ни пази и нищо не може да ни навреди освен нашата собствена самозаблуда, страх и негативни мисли и емоции.... От тях само ние самите можем да се освободим... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

започна да ми разправя за отключване на два катинара, заради двете магии и т.н. и ми поиска следните неща за развалянето на магиите: 5 бели свещи, буркан мед, 1л празно шише, снимки на мен и родителите ми, шампоана с който се къпя и сумата от 74лв.

искам да попитам за чуждо мнение дали тези предмети наистина са предназначени за разваляне на магии или могат да се използват от нея, за да ми подсили още повече самата магия? а сумата от 74лв разумна ли е за такова нещо?

между другото тази гледачка наистина позна доста работи за мен и семейството ми...

според мен може да се използва и за двете. :feel happy:

обаче ако има предвид действително разваляне, то според мен ... доста странен подход...(особено шампуана :smarty::harhar: ) за някои ритуали се използват допълнителни предмети но самия факт че се използва ритуална магия според мен може да послужи за указание за подготовката на въпросната дама(ясновидец и маг може да са различни неща

, тоест дори да е видяла някои неща, това още да не значи че...)

Магия може да се разваля даже само мислено...

що се отнася за парите, според Учителя - да се предсказва без пари. Според мен това се отнася и до други неща. И изпозването на духовни или окултни способности като средство за препитание може да има последствия...

Що се отнася до вярата, вярата е на степени и за някои неща трябва знание и мъдрост.(не само вяра)

Но самия факт че са се случили такива събития във вашия живот може да не е случайно и да трябва нещо ново да се научи... :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Оххх... има си ги море магиите и още как !!!

Казали са хората ... "не питай старило , а патило". То който не е патил - не вярва, пък като си изпати - бяга... Та по-добре да си остане неверник човек. В този смисъл го казвам неверник.

И черните и белите си ги има.

Едните те правят нещастен, другите щастлив. Пък те правят щастлив , щото те питат за волята ти .. как и какво искаш и не ти разрушават да речем ...аурично- енергийната монада, казано по така ..научно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Един цитат от Учителя по темата :

"Има учени, които не вярват в магията. Какво всъщност е магията? - Мъдрост. Магът е мъдрец, който със силата на своята мисъл може да носи слабите хора. - Възможно ли е това? - Възможно е, разбира се. Както силният носи слабия на гърба си, така и мъдрецът влияе на обикновените хора с мисълта си. Професорът не носи ли студентите на гърба си със своята мисъл? Той ги слага на гърба си и ги разнася из областта на мисълта си. Всеки човек, на когото мисълта е силна, влияе на слабите. "

Източник : Библиотека

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...