Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Магиите...


Recommended Posts

:feel happy: що се отнася до магиите,аз също си мисля ,че ако човек не е вманиачен на тема магии ,може и да не успее коя да е магия да му въздейства,но не съм много сигурна,иска ми се да е така. :thumbsup:Това с иглата ми прилича на магия-вуду. :feel happy: Сега така са наводнили пазара с наръчници за правене на магии,че може някой просто да пробва,без да съзнава последствията и за себе си.или пък шивачката си е забравила иглата,кой знае, изхвърлете възглавницата идете на църква,искайте да ви четат Киприяновите молитви една седмица и мисля ,че ще има ефект :harhar: .А най доброто лекарство,е да бъдете уверена в себеси на пук на всяка магия.и към този,който Ви е подарил възглавницата го обвиите в море от чувства на любов,така ще го парирате. :angel:
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 489
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"А най доброто лекарство,е да бъдете уверена в себеси на пук на всяка магия.и към този,който Ви е подарил възглавницата го обвиите в море от чувства на любов,така ще го парирате".

100% съм съгласна с теб. Проверено е на практика много пъти, дори да става въпрос само за енергиен вампиризъм- несъзнателна магия от страна на по- слабите от нас.

Линк към коментар
Share on other sites

хм аз нямам кой знае какъв богат опит с магиите и ве6тарството но съм наясно 4е това е много ама много мръсно не6то и дори за "добро" не трябва да се правят

Моля пишете на кирилица! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

Мръсотията и гадоста идват от явната ...видимата НЕДОКАЗУЕМОСТ на явлението наречено "магия" във физическият свят. Точно за това, това познание трябва да бъде скрито от недобросъвестни, злонамерени по сърце и да се говори с притчи. За това Окултнната наука е Окултна. Нали точно за това дойде Христос и Християнството. Да пресече вещерството и злата магията идващи чрез разни треви, билки и други подобни веществени прийоми от много гнусен вид, за докопване до паранормалните сили и способности, заложени като Божествени способности във всеки човек. Но един човек достигнал до Божествените способности, никога няма да се наведе до нивото на злата магия, защото автоматично ще изпадне от книгата на Живота. Това е един мнооооооо... гооооо тънък момент.

За мене най- добрата билка е мащерката. Особенно и най-вече зимно време като чай да си стопля коремчето. :hypocrite:

Други билки .... да не дава Господ. Билките са задния двор. Пък аз съм се запътил към ... Порталът за съзнателен живот ... :hypocrite:

Да се срещнем пред Портала, а !??? :hypocrite::hypocrite::hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

:D

Ама и майтапчия бре !!!

Аз съм денонощно пред Портала - истина ти казвам . Ами ти къде ходиш ? Защо се мотаеш по сокаците ? Тук няма Време и час и дата , хайде, че ми омръзна сам .... :D

А за билките !!!

Говорех за тези тръгнали към съзнателният живог. Те да забравят за билките . За другите ..... ееееееххх , другите са встрани от моите интереси. Другите ...решават както искат .... сами си решават . :feel happy:

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

незнам това с иглата и конеца каквое но за по сигорно варви на църква там разкажи това и те ще ти кажат какво трябва да се направи :angel: и невярваите в магии и те никога няма да ви подеистват :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Не вярвам в магии. Чак ми е смешно излязат някакви "врачки" и започнат с напълно сериозен вид да дават съвети как да премахнем магия, или как да направим "бяла магия"...Няма що, лесен начин за печелене на пари са избрали, само че не на моя гръб :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Магия има.

Но Макс е прав, че тя няма нищо общо нито с врачките, нито със смешните вариации, които те си измислят на тази тема :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Магията е наука за контактуване с божествените, надземни Сили и тяхното управление, както и за властта над силите  на нисшите сфери; практическо познание за съкровените тайни на природата, известни само на малцина.... Вярата в ( самия себе си) е съществен елемент  на магията; и е съществувала много преди другите идеи, предполагащи нейното наличие... маговете заявявали, че чрез жреческата  теургия са способни да се издигат към по-възвишени и всемирни Същности и към тези, които са се утвърдили над съдбата, т. е. към бога и демиурга, без да използват материята, без да обсебват нещо друго....

"Благотворна магия", божествена магия, свободна от егоизъм, властолюбие, честолюбие или корист и насочена изцяло към правенето на добрини за света като цяло и за ближния в частност. Най-малкият опит да бъдат използвани притежаваните паранормални сили, за да се удовлетвори собственото Аз, превръща тези способности във вещарство и черна магия.

Е. Блаватска, Езотеричен речник

И аз като "патило" ще кажа да, има магии. :ph34r: Това е въздействие чрез мисълта от много силни хора, (за съжаление използват тези способности само за личен интерес и управление на "спящите", в много случаи за користни цели.) Месмеризъм, (виж Е. Блаватска, "Индийските магьосници от сините планини") беше приложен върху мен и макар да знаех, че се случва нещо не бях наясно какво точно. Но изпращането на Любов към тези хора, прошката, искрената молитва "Отче наш" дадоха резултат. :thumbsup:

Както казва Учителя " Всичко се превръща в Добро!", когато разбереш какво ти се казва с тези изпитания. Това е и начин да преминеш на следващ етап от развитието си. :smarty:

Един цитат от Учителя по темата :

"Има учени, които не вярват в магията. Какво всъщност е магията? - Мъдрост. Магът е мъдрец, който със силата на своята мисъл може да носи слабите хора. - Възможно ли е това? - Възможно е, разбира се. Както силният носи слабия на гърба си, така и мъдрецът влияе на обикновените хора с мисълта си. Професорът не носи ли студентите на гърба си със своята мисъл? Той ги слага на гърба си и ги разнася из областта на мисълта си. Всеки човек, на когото мисълта е силна, влияе на слабите. "

:thumbsup: Важното е да го прави с Любов! Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

dim3r,

Ако смяташ, че ти е правена магия и се е появило главоболие (както пишат някои участници, че може да се получи) , бих ти предложила нещо, което на мен много ми помогна - слагах един моличвеник под възглавницата на която спях. Може да си напишеш и молитвата която най-много те успокоява.

Вярно е че има хора които правят магии, но доколкото разбрах най-добре е да не се опитваш да ги разваляш - така може повече да си навредиш. Вярвай в доброто и любовта и всичко ще се оправи!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

На хората,които не вярват в магии или ако смятат,че ако не мислят за тях,значи не могат да им навредят,ще кажа...бъдете благодарни,че не ви се е случило такова нещо в живота,защото тогава щяхте да разберете,че никаква прошка към човека,който ви е направил магията и никакви позитивни мисли и вяра в доброто няма да ви помогнат.Проблемите си остават и за съжаление се задълбочават с годините.Молитвите и църквата помагат до някъде,но може би аз не се моля както трябва или не знам каква по-точно помощ да поискам от църквата(освен молитва от свещенник)Ако някой е наясно с тези неща(а не си пише само,колкото да отчете присъствие във форума) и може да ми даде компетентен съвет,ще му бъда много благодарна.

Линк към коментар
Share on other sites

Например Добрата Молитва + Псалом 91 + Псалом 23 + Отче Наш.

Също има много молитви и формули против лоши влияния и магии.

Можеш да видиш тук например : http://www.beinsadouno.com/books.php?cat=4

Линк към коментар
Share on other sites

А църквата би могла и да засили влиянието им. Молитвите не могат да помотнат ако не са извиращи от същността, тоест да променят не света, а теб. На магията и трябва съвместимост с реципиента, ако няма за какво да се закачи - отминава. Може би по-добър метод за справяне с тях е пълното изчистване - ментално и астрално, просто изпразни себе си от всичко, което мислиш, че си ти. Не е лесно, но определено е плодотворно. Дано се справиш, независимо от метода, но методите не са важни, а само нашата промяна!

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип борбата със злото е в засилване на доброто. В частност с черните магии ако човек не може да се справи с такива, направени срещу него би трябвало да търси някой , на който е дадено отгоре да разваля такива влияния. Само тъкъв човек може да му помогне.Болшинството от инициаторите / не казвам физическите изпълнители/ на този тип вредни влияния са определен тип жени. Може би те компенсират така някои свои непреодолими слабости в сравнение с мъжете.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти за съвета Ради,ще си купя молитвеник и ще опитам с трите молитви,които ми каза.От сърце ти благодаря и дано ти си ми на късмет.....ще ти кажа,ако се почувствам по-добре,макар,че за тези неща предполагам че трябва време.

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте, за първи път съм тук и много се радвам че мога да споделя мислите си с вас,надявам се че бих могла да получа и съвети относно проблема който имам.смятам че в семейството на брат ми има силна негативна енергия,той и децата му постоянно боледуват а ел.уредите постоянно отказват да работят .как бих могла да разбера това дали наистина се дължи на присъстваща негативна енергия.какви доказателства да потърся за да се потвърди предположението ми.благодаря ви

:(

Линк към коментар
Share on other sites

<_< Съветът ми е , скъпа , Сандра , по - скоро да търсиш доказателства , които да отхвърлят предположението ти !

поздрави :

Ина

Линк към коментар
Share on other sites

благодаря ви Инатари и AIM ще опитам и ще започна най-напред с молитва защото вярвам в Бог, ще направя и нещата за които прочетох в статиите,мое дълбоко убеждение е че човек побеждава злото само с вяра в Бог и с любов и прошка.радвам се че попаднах при вас,темите са много интересни и полезни,благодаря че ви има

Линк към коментар
Share on other sites

Ами явно всеки си разбира различно нещо под "магия"... Ако това е желание да се променят природните закони заради една, и то явно недостойна личност - магията е суеверие. Ако под "магия" разбираме окултно изкуство за действие в разрез на еволюционните принципи - тя е винаги черна, независимо за каква се представя. Ако пък това е "магията на Живота" - всичко тогава си е магия... ама пак ще трябва да направим разлика, поне относително, между "черна" и "бяла", т.е. инволюционна и еволюционна. Ако всеки точно не указва кое определение си е избрал, няма да е ясно и за какво му се отговаря! А иначе са много прави тези от преждеговорившите, които съветват да се отнсяме с резерви към "развалячите" на магии. Имам няколко познати, които са обиколили страната и вече са дали десетки хиляди левове по врачки и ходжи, без резултати, но продължават да търсят, защото очакват някой отвън да ги спаси... Дори да има такива хора, те са изключителна рядкост. Освен това истинският духовен познавач ще лекува безплатно или поне ще приема средства или подаръци чак след постигане на резултат. Предвид преобладаването на фалшиви "специалисти" в тази "хлъзгава" област, той следва да разбира мъките и съмненията на хората и да им даде възможност първо да се убедят, че неговите сили са истински - и чак после да приема или не, както реши, техните материализирани благодарности. И най-вече - да не ги плаши, защото например една от споменатите персони е била при "астрална лечителка", тя директно й казала, че има рак на стомаха и че само тя може да я спаси, ако дойде след 2 дни, като носи 400 лв. И онази, представете си, вместо да си направи изследвания, за да види дали това е вярно, отишла и дала парите. "Капацитетката" заразмахвала впечатляващо ръце, после ги изтръскала и заявила щастливо: "Готово! Дематериализирах ти тумора, сега можеш да идеш да се изследваш и ще видиш, че нямаш нищо!" "Свещена простотия"...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...